Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 4 wyników

Kolejny trailer Dragon Ball Z: Battle of Gods

DaronCyrax

Odp.: 4
Wyś.: 3.543
Shounen napisał(a):
Trzeba iść z duchem czasu.
Może masz rację. Jestem nieco do tyłu z dzisiejszymi anime, więc mam trochę "staroświeckie" poglądy.

Kolejny trailer Dragon Ball Z: Battle of Gods

DaronCyrax

Odp.: 4
Wyś.: 3.543
Coś mi się wydaje, że ten bożek o białej karnacji jest dużo silniejszy od Jaszczura.
Pardon, jakiego Jaszczura? Ja tam widzę tylko koto-podobne-coś na wzór bożków egipskich. Nawet egipska religia ubóstwiała koty, więc nawet pasuje.

A trailer jakiś taki... kolorowy... i błyszczący... Nie wiem czy podoba mi się nowoczesna wersja kreski DB... Może jakby było mniej efektów komputerowych i tych odblasków od wszystkiego, to wyglądałoby to ładniej? Nie wiem...

Trailer DragonBall Z Saiyan Saga wydany

DaronCyrax

Odp.: 9
Wyś.: 5.563
JuNioR90 napisał(a):
Wszędzie się napotykam na takich jak wy którzy komentują coś czego jeszcze nie widzieli...
Widziałem, skomentowałem...

JuNioR90 napisał(a):
Spychacie film do dna ale wiadome jest przecież, że film nigdy nie dorówna anime...
Jeśli odnosisz się do tego, co napisałem, skrytykowałem tylko wykonanie, a dokładniej jego sztywność i kilka niedoróbek. Wiem, że to produkcja amatorska, ale to wcale nie zwalnia mnie ani nikogo innego do konstruktywnej krytyki, czyż nie?

JuNioR90 napisał(a):
Narysować mange i zrobić z niej anime jest łatwo ale zrobić film, który nie będzie się zbytnio różnił od anime to już jest coś...
Kiedyś widziałem anime, gdzie w jednym epizodzie bohater pomagał przy tworzeniu anime, nie przypomnę sobie tytułu, ale taka łatwa robota toto nie jest.
A w kwestii trzymania się wzorców, to moim zdaniem nie chodzi o to, żeby zrobić coś, co w rzeczywistości będzie oddawało anime w 100%, a zrobić to tak, żeby zbytnio nie odstawało od niego modyfikując pewne aspekty, żeby zachować jego swoisty klimat i nie razić tym, czego wykonać się nie udało.

JuNioR90 napisał(a):
Łatwo krytykować trudniej zrobić co nie ?
Ja nie porywam się z motyką na słońce.

Shounen napisał(a):
fryzura Goku w realu to byłaby tandeta, bo tak włosów nie da się ułożyć. Ale fabularne kombinacje jak Ozaru sługą Piccolo w Dragonball: Evolution to też tandeta. Najważniejsze, żeby nie było kiczu fabularnego i wizualnego.

W tym wypadku wierność była dobra, bo fabuły się trzymano, a Goku miał normalne włosy.
Nie mówię, że trzymanie się fabuły to coś złego. Martwi mnie bardziej to, że ciężko wymyślić coś nowego. A co do DB:E... Ozaru jako sługa Piccolo to jedno, gorzej było chyba z kreacją Goku jako szkolnego zamulonego i szykanowanego z powodu swojej "uroczej" głupoty nastolatka, a nie chłopca z gór, który nic nie wie o świecie, jakiego znamy i kochamy. Do tego dochodzi przecież jawna zniewaga najpotężniejszego ataku - Kamehamehy... Ale to nie temat na takie dywagacje.

Trailer DragonBall Z Saiyan Saga wydany

DaronCyrax

Odp.: 9
Wyś.: 5.563
@ pikoro
Wierność oryginałowi jest zarówno zaletą, jak i wadą produkcji tego typu. Jakby się tak zastanowić, niczego nowego (prawie) do DBZ nie można wymyślić bez wzorowania się na tym, co jest.

Co do filmiku, to niestety:
- wykorzystanie green screenu bije po oczach
- efekty specjalnie nie mają tego "kopa"... Kaioken, Kamehameha, latanie i sama walka wygląda dość sztywno i drętwo, brak tam giętkości i poczucia mocy
- aktorstwo leży... ja rozumiem, że to amatorzy i relacje między postaciami trochę odbiegają od tych z realnego świata, ale zawsze...
- dlaczego do ataków z powietrza (bądź w powietrze) wykorzystują zdjęcia satelitarne z TAKIM oddaleniem?
- spodobały mi się za to Saiyańsie zbroje i scoutery.. są takie bardziej współczesne i za to PLUS

Jestem za takimi inicjatywami, jak najbardziej. Uwielbiam DBZ i cieszę się, że nadal żyje i ma się dobrze, ale ten film mi się po prostu nie podoba.

Tyle
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook