Forum Dragon Ball Nao

» Szukaj » Znaleziono 375 wyników

Nowe mangi DB od JPF

^Indiger

Odp.: 46
Wyś.: 4.832
JPF najprawdopodobniej planuje wydanie mangi w kolorze. Co o tym myślicie? Będą zmieniać tłumaczenie? I czy nie lepiej było wydać kanzenbana?Obraz

Cyberpunk: Edgerunners (2022)

^Indiger

Odp.: 2
Wyś.: 128
Bardzo miłe zaskoczenie. Serial anime na zlecenie polskiego studia? Kto by pomyślał, że takie rzeczy będą miały kiedykolwiek miejsce

Wybory prezydenckie w Polsce 2020

^Indiger

Odp.: 27
Wyś.: 1.637
Tak jak wspomniałem, nie chodzi o jakieś konkretne ustalenia. Po prostu sami siebie nawzajem rozliczają co kilka lat. Czy jakiś znany czołowy polityk czy minister został za cokolwiek ukarany w ostatnich 10 latach? Za jakieś poważne uchybienia? Nie przypominam sobie.

Wybory prezydenckie w Polsce 2020

^Indiger

Odp.: 27
Wyś.: 1.637
Ludzie mają bardzo krótką pamięć. Już nie pamiętają wałków jakie robiła na nas PO i jakim prezydentem był Komorowski. Jak zwykle głosowanie przeciwko komuś a nie za kimś. Jak widać system dwupartyjny ma się dobrze. Raz jedni rządzą, raz drudzy. Zawsze szumnie ogłaszają rozliczenie wcześniejszego rządu, a i tak wszyscy unikają kary. PO i PIS świetnie się dogadują ponad głowami wyborców.

Dragon Ball Super (manga)

^Indiger

Odp.: 554
Wyś.: 128.365
Wszystko fajnie szło, na prawdę świetny rozdział, ale przy tej końcówce to mam wątpliwości...

Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy" – #590

^Indiger

Odp.: 1
Wyś.: 63
W oryginale Bzykoman ma zielony kolor, ale tym razem Toriyama pokolorował go na szaro, co by bardziej muchę przypominał

Wybory prezydenckie w Polsce 2020

^Indiger

Odp.: 27
Wyś.: 1.637
Wiadomo, że pasowałoby żeby prezydent był osobą wykształconą, ale z drugiej strony czy studia cokolwiek w tej kwestii tak na prawdę przesądzają? Wystarczy włączyć dowolny odcinek "1 z 10" gdzie przysłowiowi murarze czy hydraulicy mają większą wiedzę, niż nauczyciele czy inne wykształcone osoby. Poza tym posłuchajcie jak Duda duka po angielsku, a ma doktorat.

Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy" – #585

^Indiger

Odp.: 3
Wyś.: 237
Nie było. Gaciuś od samego początku był u nas nawiązaniem do gaci.

Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy" – #585

^Indiger

Odp.: 3
Wyś.: 237
Gaciuś (w oryginale) to połączenie nazw Godzilli i Gamery. Zapisywany właśnie jako Gadzilla, Gajira, Gatchan.


Obraz

Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy" – #583

^Indiger

Odp.: 1
Wyś.: 87
Autorzy wpisu podają, że przy rysowaniu okładek Toriyama po raz pierwszy na nowo przeczytał mangę DB.
Nie wiem dlaczego, ale bardzo mnie to zdanie rozbawiło

Anime w polskiej TV

^Indiger

Odp.: 37
Wyś.: 12.281
Ale fajnie, na pewno zerknę żeby ocenić dubbing. Ten nowy Tsubasa bazuje na oryginalnej historii tylko ze współczesną kreską, czy to jakaś kontynuacja?

Dragon Ball Super, czyli prawie 5 lat serii

^Indiger

Odp.: 4
Wyś.: 423
Łał, to już pięć lat. Ale ten czas szybko leci. Jak dla mnie saga Goku Blacka i Turnieju Mocy są całkiem niezłe, a te wszystkie wcześniejsze już nie za bardzo. Niestety koncept mocy "boga" i zrównywanie jakiś podrzędnych Saiyan z najpotężniejszymi istotami to spore nadużycie. Celem serii jest naprodukować jak najwięcej form, żeby był szeroki wachlarz gadżetów do sprzedaży.
Oryginalna manga/anime, które oczywiście mają też swoje mankamenty, są jednak kilka poziomów wyżej i raczej nie wydaje mi się żeby cokolwiek ze świata Dragon Balla kiedykolwiek przebiło stare koncepty Toriyamy.

Co do wersji mangowej, to nie można po niej wiele oczekiwać. Zrobili z niej jedną wielką broszurę reklamującą anime. Umiejętności Toyotaro swoją drogą, ale na pewno nakładane są na niego spore ograniczenia co do długości sag, przez co nie ma okazji zbytnio się wykazać. Wagonik jedzie dalej, zobaczymy co jeszcze z tej marki da się wycisnąć. Życzyłbym sobie żeby Toriyama jak najbardziej aktywnie brał udział w jej tworzeniu, ale ile w tym wszystkim marketingu a ile prawdy to się nie dowiemy.

Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy" – #562

^Indiger

Odp.: 1
Wyś.: 389
W tle oczywiście legendarna rakieta z ostatniego, pożegnalnego rozdziału. Z jednej strony można i nie można było przewidzieć takiego zakończenia

Komentarze: Dragon Ball FighterZ - Goku (Ultrainstynkt)

Jasny czy ciemny layout?

^Indiger

Odp.: 5
Wyś.: 584
Ja tam gdzie tylko mogę ustawiam ciemny. Szkoda męczyć oczy.

Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy" – #559

^Indiger

Odp.: 2
Wyś.: 210
Ciekawe co znajdowało się w takim magazynie. Pewnie Toriyama standardowo opowiadał o swoich różnych niesamowicie zwyczajnych przeżyciach i pojedyncze rysunki w środku były.

Nowe mangi DB od JPF

^Indiger

Odp.: 46
Wyś.: 4.832
Bardzo dziwne posunięcie. Na dragon ballowy slot nie wleciało nic nowego od Toriyamy (pomimo bardzo dużego zainteresowania i wszelkich próśb fanów), a tomy 10 i 11 będą po sobie miesiąc po miesiącu. Mam nadzieję, że to tylko wstępne założenia i może się coś zmienić, bo databooki i artbook leżą i się kurzą już z dobre dwa lata, nie mówiąc już o wcześniej wspomnianych innych pracach Toriyamy, czy anime comicsach

Bleach

^Indiger

Odp.: 73
Wyś.: 25.613
Pierwsi Sternritterzy otrzymali aktorów głosowych. Trójka z nich pod koniec miesiąca zadebiutuje w grze Bleach: Brave Souls. To już dziewiąta runda z postaciami z okresu Tysiącletniej Krwawej Wojny.

Nowe mangi DB od JPF

^Indiger

Odp.: 46
Wyś.: 4.832
Fajnie jakby zostali w trybie trzymiesięcznym jak dogonią Superkę. Oprócz tego pisali, że są zainteresowani pozostałymi mangami Toriyamy.

Goku - bohater niewarty naśladowania

^Indiger

Odp.: 5
Wyś.: 448
Kiepsko jest żyć w przeświadczeniu, że ciągle ktoś cię będzie szukał. W ogóle jak można zostawić rodzinę bez środków do życia, trochę jak taki ojciec który wyrzekł się dzieci i nie płaci alimentów. A co do darowania win, to nie wsadzajmy ludzi do więzień, skoro wymordowali kilkaset osób. Pewnie staną się dobrzy, trzeba przebaczać.
Wracając do tematu Buu, pomimo tego że nie miałby szans, to jako wzorowy bohater powinien stanąć na pierwszej linii frontu, a nie wysyłać dwójkę niedoświadczonych małolatów przeciwko takiemu wrogowi.
Strony: 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2020 DB Nao
Facebook