Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 548 wyników

Czego teraz słuchasz?

Pax

Odp.: 15.651
Wyś.: 3.295.033
Szum wiatru za oknem i skrzypienie fotela z kącie pokoju....

Usher - Confessions part II

Co zrobilibyście w obliczu Apokalipsy?

Pax

Odp.: 61
Wyś.: 26.800
Ja osobiście mam swoją listę rzeczy "zrób teraz" i "zrób kiedy będzie okazja" - więc koniec świata przyspieszyłby tylko realizację planów.

-Pogodziłbym się ze wszystkimi wrogami
-Pojechałbym na wycieczkę do Japonii z rodziną i przyjaciółmi
-Urządziłbym wielką, pożegnalną kolację i zaprosiłbym wszystkich znajomych którzy wyraziliby chęć przybycia.
-Czekałbym na koniec świata niczym na nowy rok, bo kto wie jak by ten koniec wyglądał... może byłby początkiem czegoś lepszego?

Osoba pode mną...

Pax

Odp.: 2.614
Wyś.: 515.131
Nie.

Osoba pode mną korzysta z komunikatora "Tlen.pl"

Co, gdyby danego usera nie było

Pax

Odp.: 403
Wyś.: 108.468
Gdyby nie Dark Sky nie znałbym kolejnego fana Saiyaman'a.

Los bohaterów M&A

Pax

Odp.: 4
Wyś.: 3.525
Szczerze mówiąc można podać inne przykłady, ale nad nimi musiałbym się dłużej zastanowić
Dlatego właśnie założyłem ten topic - aby pomyśleć i napisać

Los bohaterów M&A

Pax

Odp.: 4
Wyś.: 3.525
I dlatego też takie "kruczki" czy "byki" zostawiłem + niedokończone myśli, aby zmusić was do rozmowy i rozmyślań

Właściwie mógłbym walnąć post na 500 słów, który wyczerpałby temat informacjami, schematami itp ale tym samym zabrałbym wam powody do rozmowy

Dlatego czekam, piszcie, poprawiajcie, Myślcie!

Los bohaterów M&A

Pax

Odp.: 4
Wyś.: 3.525
Zakładam ten temat z myślą o userach, którzy mają zamiar głębiej rozważyć kwestię losów bohaterów M&A, którym ja osobiście zarzucam szablonowość.

Przypominam, nie wnikam w przeszłość bohaterów, w ich cechy charakteru czy opinie przyjaciół i społeczeństwa. Skupiam się jedynie na szablonie życia i drogi jaką idą w anime lub mandze.

Zawsze było tak, że los bohaterów anime był podobny jeden do drugiego niczym odrysowane od szablonu z tekturki. Patrząc ogólnie, moglibyśmy zauważyć 2 szablonowe dzieje losów bohatera anime (być może jest więcej, ale zostawiam to wam, abyście mieli o czym napisać ):

1. bohater, który zawsze wygrywa, lub po przegranej osiąga cel w 2 podejściu.
Przykład takiego bohatera: Naruto z anime o takim samym tytule.
Naruto przez całe anime (jak i mangę - pomimo że się nie skończyła) zwycięża każdą walkę. Jeśli ją przegrywa, podchodzi do niej po raz drugi i wygrywa (nie biorąc pod uwagę walki z Sasuke, gdyż drugiego poważnego starcia nie było). Pomimo że seria się nie skończyła, to jednak możemy poniekąd spodziewać się jak potoczą się ich losy.
Szablon ten postaci można przestawić następująco:

Obraz

2. Bohater, który umiera lecz wraca, toczy wygrane i przegrane walki.
NA 1 myśl od razu przychodzi GOKU z Dragon Balla. Goku to bardzo zrównoważony losowo bohater, wiele razy wygrywa, ale też porażki nie są mu obce. Nie jest postacią, która nie umiera nigdy (jak jest to znane niestety z wielu anime), umiera, lecz wraca do życia by walczyć dalej. Walczy, przegrywa, wstaje, walczy dalej i wygrywa ( o ile nie zwycięża za 1 razem). Porażka staje się powodem walki kolejnej prowadzącej już do zwycięstwa.

Schemat Goku jest już bardziej skomplikowany

Obraz

Mi osobiście w anime brakuje typu bohatera wymiennego. Tzn. przez pewien okres śledzone jest życie jednego bohatera, a po jego śmierci np. ukazuje się życie oczami jego przyjaciela lub bliskiej osoby. Wiem, wiem powiecie że było to już stosowane, ale nigdy na długą metę, zawsze to był typowy krótki epizodzik podczas nieobecności bohatera głównego (np. Dragon Ball). Ja mówię o konkretnym zatarciu śladu i życia 1 bohatera i przedstawienie życia osoby z nią powiązanej.

Chciałbym abyście wyrazili własne zdanie o losach bohaterów lub POPRAWILI moje błędy w rozumowaniu jeśli takie są (a przyznam się do każdego ).

Liczę na mądre, spójne i ciekawe teorie i wypowiedzi

Skojarzenia II

Pax

Odp.: 4.653
Wyś.: 1.017.894
Camper (Truck)

Nick powyższej osoby

Pax

Odp.: 881
Wyś.: 218.969
Starsky (& Hutch)

Wygląd forumowiczów

Pax

Odp.: 3.860
Wyś.: 1.339.030
Jak widzę każdy dodaje swoje zdjęcie, więc czemu i ja bym dodać nie mógł

>>www.oneonly89.fotka.pl <<

Najbardziej tragiczna postać

Pax

Odp.: 25
Wyś.: 16.734
Patrząc ogólnie na "Naruto" mogę wyciągnąć dużo wniosków o wszystkich postaciach. Mogę również wskazać te najbardziej tragiczne. Jednak z drugiej strony, chciałbym abyście dostrzegli różnicę w czasie akcji mangi i anime, na których oparłem swoje wnioski.

Anime: Jak powiedziało wiele osób, najtragiczniejszą postacią jest Naruto - znienawidzony przez wioskę, samotny malec posiadający w sobie demona i pozbawiony rodziców. Postać z naprawdę ciężką przeszłością, ale to jednak nie on jest moim wyborem.

Ja wybieram Tsunade. TAK! Nie przesłyszeliście się!
Kobieta, która przeszła w życiu tak wiele, że niejeden ninja nie wytrzymałby psychicznie. Przeżyła śmierć ukochanej osoby i młodszego braciszka. Na polu bitwy obcowała ze śmiercią na każdym kroku, gdyż była medycznym ninja. Musiała żyć z myślą, że była zbyt mało precyzyjna i wyszkolona aby wyleczyć ukochane osoby. Musiała patrzeć, jak inni biją się w jej imieniu, gdyż na widok krwi dostawała paraliżu (przez wydarzenia z przeszłości). Widziała, jak Naruto omal nie zginął w jej obronie.

A jednak mimo tych wszystkich traumatycznych przeżyć Tsunade ( z małą pomocą Sake ;p) dała radę wznieść się na wyżyny i zostać kolejnych Hokage. Jest żywym przykładem niezłomności, wytrwałości, odwagi i miłości do innych (pomimo że nie zawsze to okazuje ).

----------------------------------------------------------------------------

Manga: No tutaj nie powinniście mieć mi za złe, jeśli otwarcie powiem że najbardziej tragiczną postacią jest Sasuke. Zwłaszcza po ostatnich chapterach można być tego pewnym. Chłopiec którego rodzony brat wymordował całą rodzinę i klan, pozostawiony sam sobie, pałający rządzą zemsty.
Pełen negatywnych emocji (nie twierdzę, że brakowało mu pozytywnych, wręcz przeciwnie). Żyjący, aby zabić. Gdy ucieka do Orochimaru, na pewno przypłaca to ogromnym bólem wewnętrznym nad stratą przyjaciela którym był Naruto. Gdy staje się silniejszy, zabija własnego mistrza, a następnie udaje mu się dopełnić zemsty zabijając własnego brata.
Niestety, dowiaduje się, że przez te wszystkie lata które spędził na treningu aby pomścić rodzinę, jego brat nie starał się mu zaszkodzić, wręcz przeciwnie chciał go chronić. Zabicie klanu było planem Hokage, a Itachi jedynie wykonywał rozkazy dla dobra wioski i swojego małego brata.
Ta wiadomość kompletnie niszczy psychikę Sasuke który traci wiarę we wszystkie wartości z jakimi kiedykolwiek się utożsamiał i popada w morderczy obłęd mściciela.

Myślę, że dość dokładnie i obiektywnie przedstawiłem wam, dlaczego akurat tą postać uznałem za najbardziej tragiczną (jak do tej pory, bo wiadomo że akcja cały czas tra ).

Osoba pode mną...

Pax

Odp.: 2.614
Wyś.: 515.131
Licząc te na rękę to Tak.

Osoba pode mną zjada dziennie mniej niż 3 posiłki.

Skojarzenia II

Pax

Odp.: 4.653
Wyś.: 1.017.894
Hamtaro

Przeglądarki internetowe

Pax

Odp.: 116
Wyś.: 114.253
Firefox najlepszy, ale pomysł naprawdę spowodował ogromny uśmiech na mojej twarzy. Co z tego, że dajmy ma to, pobije ten rekord? Microsoft po tym wydarzeniu wyda przymusową oficjalną wersję Explorera 123456789 która będzie i do pobrania i obowiązkowa w aktualizacji systemu, i koniec końców Microsoft będzie górą (a to zła wizja jest ).

A co do FF3 to wiadomo jest chyba, że będzie on zawierał więcej błędów niż obecny FF2 i dzień po wydaniu wersji będzie sto łatek od razu do pobrania....

Dlatego ja osobiście poczekam na stabilną, update'owaną wersję .

Ossu! Watashi wa Pax desu! (I'm Back)

Pax

Odp.: 13
Wyś.: 6.549
Po tylu latach....heh miło sie robi gdy takie rzeczy się czyta
CO do teledysków to nie miałem zbytnio czasu ochoty i umiejętności aby sklecić coś nowego
Nazwę tematu masz po japońsku... uczysz się, albo coś?
Nie, nie uczę się ale jako fan M&A i stały niegdyś bywalec tego forum zawsze sądziłem, że podstawowe zwroty każdy znać musi

Ossu! Watashi wa Pax desu! (I'm Back)

Pax

Odp.: 13
Wyś.: 6.549
Witam Wszystkich!
Nazywam się Paweł, ale każdy zna mnie pod nickiem Pax. Lat mam 19, mieszkam niedaleko miasta zwanego Łódź, a 600m od innego usera, Mistrza ,którego pozdrawiam .

Zapewne myślicie sobie czemu w tytule podałem "I'm Back" (z ang. Wróciłem). otóż jak pamiętają jedynie najstarsi userzy i modzi, jak i szanowny admin swojego czasu byłem bardzo aktywną osobą udzielającą się na tym właśnie forum. Jak dzis pamiętam pierwsze posty moje jak i ludzi którzy wtedy zaczynali, a teraz stoją na wysokich szczeblach drabiny DBNAO. Miło jest zobaczyć jak niektórzy rozwinęli się i zmienili podejście do życia i pisania postów, oraz do samego forum. Pamiętajcie, to zawsze społeczność internetowa (czyt. ludzie) tworzyli forum a nie edytory www i http

Moje początki na DBNAO zaczynały się od niejasnych postów, zazwyczaj krótkich i mało konkretnych. Jednak z wiekiem i czasem starałem sie pisać zrozumialej, więcej i ciekawiej.

Zapytacie: "skoro taki aktywny był to czemu nagle znikł i przestał dawać znaki życia?" Moja odpowiedź będzie mało oryginalna, ale szczera - nie chciało mi się już pisać w koło Macieju o tym samym, wolałem czas spędzać na czymś innym. W końcu zapomniałem o DBNAO zupełnie.

Ostatnimi czasy jednak Mistrzu namawiał mnie na powrót kusząc milszą atmosferą na forum, nowym wizerunkiem, ciekawymi ludźmi i innymi nowościami.

Dlatego więc jestem, dojżajszy, z zupełnie świeżym spojrzeniem na anime i mangę, z nowym bagażem doświadczeń oraz chęcią do udzielania się na forum.
Mój wachlarz info o anime również poszerzył się o kilka dobrych tytułów, więc skłonny jestem zawsze do rozmowy .

Pozdrawiam wszystkich userów, modów, admina i ludzi którzy pamiętają mnie jeszcze zanim głos mój ucichł na tym forum

[Video] By Pax

Pax

Odp.: 10
Wyś.: 7.681
Dzieki za oceny i słowa krytyki oraz wytknięte błędy. Dało mi to duzo do myślenia, jednak zamiast rezygnować
lepiej zajmij się czymś pożyteczniejszym niż robienie Dragon Ball'owych teledysków.
to postaram się zrobić jeszcze lepsze teledyski, jeszcze lepiej dograne, z jeszcze lepszą muzyką. Mozna powiedzieć ze "doładowaliście mi akumulatory" zwłaszcza Fenix, przez co następne teledyski na pewno będą stały na wyższym poziomie.

[Video] By Pax

Pax

Odp.: 10
Wyś.: 7.681

Naruto

Pax

Odp.: 9
Wyś.: 3.699
www.narutozone.net <---- tu jest download z odcinkami w każdym rodzaju (jest torrent, rmvb, avi). Polecam

Kolejna odsłona SSJ Planet

Pax

Odp.: 4
Wyś.: 3.785
++++NOWE SSJ PLANET++++

Kolejna odsłona stronki. Nowy serwer, nowy layout, nowe dziły, nowe multi.
Zapraszam do rejestracji, bo naprawde warto [/url]
Strony: 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook