Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 2 wyników

Ostatni odcinek DBGT

Sunflower

Odp.: 162
Wyś.: 86.553
Mam takie pytanie... Nie do końca zrozumiałam zakończenie DBGT. Goku odleciał na smoku, wchłonął dragon balls i zniknął... Skąd wiemy co się z nim dalej stało? Dlaczego zniknął? Skąd wiemy, że nie wrócił już więcej?

[Postać] Vegeta

Sunflower

Odp.: 185
Wyś.: 65.275
Vegeta jest, jak z resztą rzeszy osób, moją ulubioną postacią w DB. Nie znaczy to oczywiście, że nie uwielbiam innych postaci, ale... Vegeta przede wszystkim posiada najbardziej zaznaczony charakter oraz ciekawą osobowość. Nigdy nie wiadomo, czego można się po nim spodziewać.
Po pierwsze, od dziecka był przygotowywany na przyszłego króla całej planety Vegeta. Od małego ćwiczony do walki i do trzymania wszystkich "pod sobą". To dało mu poczucie własnej wyższości nad innymi oraz pewnej godności, jak na księcia przystało. Wiedział, czego chce, trzymał się swoich ideałów i przekonań, przez co był niekiedy zbyt uparty oraz zacięty w tym, co robił.
Z chwilą, gdy jego planeta, jego dom, jego przyszłe królestwo zostało zniszczone, jego świat legł w gruzach. Dlatego nie dziwi fakt chęci zemsty na Freezy. I tu kolejny cios, bo to Vegeta zginął z ręki Freezy, a nie na odwrót.
Ostatecznie sprawa zostaje rozwiązana, Freeza zginął, a Vegeta jak wiemy wylądował na ziemi. Nie mając tu nikogo, znajdując się wśród osób które jeszcze przed chwilą traktował jak wrogów, wiadomo że czuł sie zagubiony i nieco wkurzony na cały świat, że musi się tułać po wszechświecie, nie mając nigdzie swojego miejsca.
Wtedy to zaczął doświadczać odczuć, które do tej pory były mu obce - stał się dla kogoś bardzo ważny, traktowany (myślę że nie tylko przez Bulmę) nie tylko jako wojownik, ale przede wszystkim jako OSOBA. Kogoś zaczęło interesować to, jak on się czuje, czy go coś nie boli. Traktował to jako natręctwo, bo było to nienormalnym zachowaniem dla kogoś, kto nigdy nie znał miłości. Dlatego ciężko mówić że "ogólnie był oschły" - po prostu był nieprzyzwyczajony.
Z czasem gdy ożenił się i doczekał się dzieci, nie można powiedzieć, że ich nie kochał, bo kochał ich ponad życie (co udowodnił), tyle ze jego wrodzona duma i powaga nie pozwalały mu okazywać publicznie uczuć.A jak było, gdy nikt nie widział? Tego nie wiemy, jednak można się domyśleć, że zupełnie inaczej. W końcu te dzieci musiały się skądś wziąć . I tu nastąpiło zaskoczenie, gdy zapytał synka, czy może go przytulić. Nikt sie tego nie spodziewał, z samym Trunksem na czele.
Niektórzy zarzucają, że nie podoba im się, ze Vegeta stał się takim troskliwym mężem i tatą, jednakże chyba jego fanów powinno to cieszyć. W końcu odnalazł swoje miejsce w świecie, ludzi, dla których chciał żyć i którzy nadawali sens jego istnieniu.
Był również zdolnym wojownikiem, który swoich możliwości nie wziął z księżyca, lecz osiągnął wszytko dzięki własnej pracy. Jego ambicje często brały górę nad możliwościami, lecz upór nie pozwalał się poddawać. W sumie nie można się wściekać, że Goku zawsze "był lepszy", bo to w końcu Goku jest głównym bohaterem Dragon Ball i ciężko żeby kto inny brał nad nim górę, jednakże Vegeta był zaraz po Goku najsilniejszą postacią. Ten duet niejednokrotnie się nawzajem uzupełniał, i zarówno w walce jak i w życiu ciągle się sprzeczali, a tak naprawdę żyć bez siebie nie mogli.

Ogólnie rzecz biorąc, patrząc na moją wypowiedź, o Vegecie można pisać całe wypracowania, a nawet przedstawić go na maturze jako przykład postaci dynamicznej .
A ponadto jest taki ładny ...
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2021 DB Nao
Facebook