Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 26 wyników

Skąd ten screen? Dragon Ball

baniak_ko

Odp.: 504
Wyś.: 231.758
DBZ
BUU SAGA
Goku znajduje się w zaświatach i teraz ogląda walkę Gohana z Buu, rundę którą Gohan przegrywa. Goku mówi, że musi być coś, co mogą zrobić, aby mu pomóc. Wtedy Old Kai wyskakuje ze swoim planem...

Wielokrotne scalenie?

baniak_ko

Odp.: 40
Wyś.: 14.013
KaKarot0 napisał(a):
cytat:
co by sie stało po upłynienciu 30 minut

No własnie to mnie najbardzej nurtuje, czy to by coś zmieniło, może wyszły by z tego dwie inne fuzje albo by sie wszyscy rozdielili albo wyszła by jakaś dziwaczna Himera. Skótki uboczne są naprawdę interesujące sama fuzja to pikuś.
ta fuzja z pewnością nie trfałaby tak długo, ale krócej, bo sama fuzja ssj4 Goku i Vegety trwała bofajże 10 minut. Ale faktycznie ciekawe co by się wtedy stało. Fuzja przez Potara jest z pewnością możliwa, a ogólnie jak w temacie, to fuzja wilokrotna jest możliwa, o czym w dbz się przekonaliśmy. Najpierw Piccolo łączy się z Nailem, a potem z Kami-samą.

[Problem] Czy można przejść z SSJ do SSJ4?

baniak_ko

Odp.: 30
Wyś.: 10.928
czasami się zastanawiam gangez czy ty czytasz do końca wypowiedzi innych użytkowników zanim na nie odpowiesz. Goku bezpośrednio z ssj3 nie transformował się na oozaru, ale z normala. Kiedy Goku przyleciał na walkę z Baby'im zamienił się ssj3, ale dostał niezłe manto. Przez brak sił wrócił do formy normal i wtedy dopiero transformował się na oozaru, z którego zaraz potem na goldena.
a co do tego czy Mistic (tak, specjalnie dla ciebie gngez podkreśliłem) Gohan jakby miał ogon, to jeśli zamieniłby się w ssj4, to nie byłaby ta zmiana widoczna, bo Mistic Gohan podczas walk z Buu był na ssj, chociaż nie wiem którym, a jednak nie była ta zmiana widoczna.
to była teza pierwsza, druga zaś moja teza, której bardziej bym się trzymał, to taka, że nie byłby w stanie transformować się na wyższy poziom, bo tylko czystej krwi saiyanin ma taką zdolność. Podczas gdy Goku walczył ze złymi smokami, Vegeta chciał lecieć mu na pomoc, ale Bulma go zatrzymała, bo chciała mu pomóc dokonać transformacji na ssj4. A ten mówi, że przecież jako Bebi Vegeta nie transformował się w ten stan. Ale po chwili stwierdza, że może to dlatego, że miał mutanta w sobie? Że nie był czystej krwi saiyaninem w ttamtym czasie?

Quiz Dragon Ball

baniak_ko

Odp.: 1.712
Wyś.: 442.983
uleczył go i dał mu strój bogów, tego typu co nosili kibito i east kaioshin
jeśli dobrze, to oddaję kolejkę

[Problem] Czy można przejść z SSJ do SSJ4?

baniak_ko

Odp.: 30
Wyś.: 10.928
Gangez napisał(a):
baniak_ko napisał(a):
moim zdaniem, jeżeli saiyanin posiadałby dostatecznie wysoki poziom mocy, to mógłby tego dokonać. Spójrzcie na Vegetę- on przeskoczył z ssj2 do ssj4 pomijając ssj3.
Ekhem Songo zmieniał się z normalnej postaci do ssj4 przy czym ja uważam że SSJ4 to jest taka osobna forma niezależna od tego czy ktoś się umie przemienić w SSJ czy nie. Jakby Mystic Gohan miał ogon i nie umiał zmienić się w SSJ ( zakładając) pewnie by się zmienił w SSJ4 bo miał wystarczającą moc.

Aha jakby co to tylko dodam że songo w GT zmienił się od razu z normalnej postaci na SSJ3 (zrobił to przy spotkaniu z Bebi (jeszcze w ludzkiej formie)
coś ci nie wyszło, bo on tego od razu nie zrobił. Przyleciał na walkę i zamienił się w ssj3. Później przegrywając walkę nie miał już sił nawet, żeby utrzymać zwykły ssj. Dopieropo zamianie w oozaru zamienia się w Goldena. Nawet jeśli Mystic Gohan by to zrobił (a skoro Mystic, to zrobiłby to jeszcze w dbz) to zmiana ta byłaby niezauważalna wizualnie.

Najsilniejsza postać?

baniak_ko

Odp.: 67
Wyś.: 44.387
Gangez napisał(a):
Jak dla mnie baniak to szkoda że nie uwzględniłeś Mystic Gohana wszak on jest najsilniejszy ze wszystkich wojowników z DBZ (samodzielnych naturalnie a nie jakieś scalenia czy Buu z wojownikami) ;]
uwzględniłem Gohana i napisałem, że to mój subiektywny siłowy ranking postaci. Seria dbz zakończyła się 10 lat po walce z Buu. W tym czasie Goku trenował intensywnie, a Gohan nic nie trenował, więc uważam, że Nawet Vegeta go prześcignął. Potem mija kolejne 10 lat do dbgt, a Gohan dalej nic nie trenuje, a Goku wtedy na normalu ma poziom mocy równy lub zbliżony do Uuba, który jest reinkarnacją kid buu. Oczywiście Mystic Gohan był silny, ale myślę, że nawet krótko po Buu sadze ustępował swemu ojcu, ale na pewno nie Vegecie.

edit:
faktycznie, jednej postaci nie uwzględniłem- buu. On byłby powyżej Trunksa i Gotena, ale poniżej Gohana.

Co myślicie o Golden Oozaru

baniak_ko

Odp.: 42
Wyś.: 13.772
Baniak nie zgodze sie z Toba ... Vegeta od zawsze umiał panować nad sobą kiedy przemieniał sie w OOzaru ... nie wiem dlaczego , albo cos pominełam , albo po prostu powód nie był podany (prawdopodobnie ćwiczył nad tym ^^ )... a Goku nie dlatego że "upadł na łeb" ... , gdyż np Bardock itp po zmienieniu też nie umiał panować nad tą postacią , a on raczej nie uderzył sie w główke ... , można powiedzieć że Vegeta to wyjątek
więc kiedy miałby trenować? w końcu był wysyłany na misje razem z Nappą i Raditzem, a Raditz nawet po zamianie w oozaru nie dorównałby Vegecie, więc wątpię, żeby miał kiedy trenować. Prędzej powiedziałbym, że to przywilej, który posiada super elita saiyaninów, tak samo, jak brak słabości w postaci ogona jak saiyanie niższej klasy. Jednak ja obstaję przy swoim, z tym, że w postaci oozaru odzywają się instynkty mordercze saiyaninów i wtedy dobrzy saiyanie mogą tracić kontrolę, zwłaszcza ci o czysto dobrym sercu. Nawet Gohan, który bał się bić podczas oozaru rozwalał wszystko na swojej drodze, dopiero po chwili ojca posłuchał.

[Problem] Dlaczego Vegeta nie osiągnął SSJ3?

baniak_ko

Odp.: 36
Wyś.: 14.944
w dbz nie zdążył lub też nie miał ku temu okazji, bo myślę, że po 10 latach treningu już by to uczynił, a w końcu tyle minęło od walki z buu do końcówki dbz.
w dbgt autorzy zapewne stwierdzili, że takie transformacje jedna po drugiej wywołały by chaos w głowach oglądających, więc postanowili od razu go przemienić w ssj4

[Film] Najlepszy film kinowy

baniak_ko

Odp.: 102
Wyś.: 36.441
dbz lost movie: The plan to destroy saiyans!
ten film mi się bardzo podobał, zwłaszcza konfrontacja z tym ostatnim demonem ( nie pamiętam dokładnie nazwy)
dbz movie 13: The wrath of the dragon
może nie sam film, ale końcówka, kiedy Goku bardzo efektywnie użył ryukena
dbz movie 12: Fusion reborn.
ten film jako jedyny ze wszystkich kinówek db lubię oglądać z polskim dubbingiem- bardzo humorystyczny i w ogóle [ ort! ], świetne też było to, jak Pikkon próbował przekleństwami zniszczyć barierę wytworzoną przez Janembę

to tyle ode mnie

Najsilniejsza postać?

baniak_ko

Odp.: 67
Wyś.: 44.387
piszę bez fuzji oraz jak było na końcu każdej serii (piszę tylko pierwsze 7)- oczywiście to tylko moja ocena
db:
1. Goku
2. Piccolo
3. Kami-sama
4. Tien Shinhan
5. Kurin
6. Yamcha
7. Piccolo Daimao
8. Chaoz
9. Yajirobi
10. Master Roshi
dbz:
1. Goku
2. Ubb
3. Vegeta
4. Gohan(po walce z Buu był silniejszy od Vegety, ale od walk z buu do końca serii jest 10 lat przez które w ogóle [ ort! ] nie trenował)
5. Future Trunks
6. Chibi Trunks
7. C17 ( uważam, że w tej serii można go uznać za dobrego, bo w końcu oddał energię Goku kiedy tamten tworzył Genki Damę)
8. C18
9. Tien Shinhan
10. Kurin.
nie jestem pewny jak silna była Pan, więc nie wypisałem jej
dbgt:
1. Goku
2. Vegeta
3. Majin Ubb
4. Gohan
5. Trunks
6. Goten
7. C18
8. Pan
9. Krilin
10. Hercule

zaznaczam, że nie piszę czarnych charakterów- tylko tych dobrych.

[Problem] Czy można przejść z SSJ do SSJ4?

baniak_ko

Odp.: 30
Wyś.: 10.928
moim zdaniem, jeżeli saiyanin posiadałby dostatecznie wysoki poziom mocy, to mógłby tego dokonać. Spójrzcie na Vegetę- on przeskoczył z ssj2 do ssj4 pomijając ssj3. Oczywiście pomogły mu w tym fale Bulmy (nie pamiętam nazwy).

Jednak zważając na pewne fakty moim zdaniem jest to możliwe nawet bez tych fal. po prostu [ ort! ] trzeba by pomyśleć: Co wspólnego ma ssj4 z poprzednimi poziomami, oprócz przyrostu siły i szybkości? Nic. po prostu [ ort! ] nazwa tego poziomu jest błędna i stąd ta dyskusja czy byłaby możliwa transformacja z ssj1 na 4. A poza tym ciekawe jak Goku mg si transformować się na ssj4 bez udziału księżyca? Przecież poziom ten wywodzi się z oozaru, a ta przemiana wymaga tego.

Co myślicie o Golden Oozaru

baniak_ko

Odp.: 42
Wyś.: 13.772
moim zdaniem golden oozaru, to po prostu [ ort! ] oozaru zamieniony w ssj. Goku nad nim nie mógł zapanować dlatego, że wtedy odzywały się w nim instynkty saiyanina stworzonego do niszczenia. Vegeta natomiast przeszedł przemianę ze złego na dobrego wówczas, kiedy już umiał panować nad oozaru, a nie jak Goku, który się zmienił po upadku na łeb

[Technika] Ulubiona super technika (Final Flash, Genki Dama itp.)

baniak_ko

Odp.: 25
Wyś.: 10.736
moim zdaniem najefektowniejsza była technika Vegety Final Flash. była też bardzo potężna, chociaż jak większość potężnych technik w dragonballu wymagała długiego generowania energii, a w tym czasie przeciwnik mógł spokojnie nacierać na bohatera.

Genki Dama też była świetna, jednak jej moc nie pochodziła od bohatera, tylko od wszystkich żyjących na świecie istot, więc nie miała tego uroku co poprzednie. Chociaż podczas walki z kid buu i omega shenronem była bardzo efektowna i efektywna.

Świętnymi technikami były też Big Bang Attack, który wykonywany przez Vegetę świetnie wyglądał oraz Galik Gun, którego tutaj nie ma na liście, chociaż szkoda, że tak rzadko można było go widzieć, bo po saiyan saga chyba już go nie pokazywano, dopiero w Baby saga w wykonaniu baby'iego, ale najefektowniej wyglądał na ziemi w starciu z Kaioken Kamehameha Goku, z którą przegrał

[Problem] Wykrywanie ki

baniak_ko

Odp.: 47
Wyś.: 15.413
Gangez napisał(a):
baniak_ko napisał(a):
Vegeta nie mógł wyczuwać KI, dopiero na Namek zrobił to poraz pierwszy po walce z Dodorią, kiedy dotarł do wioski namekian-jinów.
Te słowa mijają się z prawdą. Vegeta sam się przecież chwalił że nauczył się jej od ziemian. A więc po raz pierwszy zrobił to walcząc z Ziemianami. Przy walce z Dodorią on się po prostu pochwalił że to umie. Możesz zadać pytanie czemu wziął detektor. Żeby śledzić co mówi Freezer i znać jego położenie na naprawde dużą odległość. A detektor zniszczył i sam później tego żałował. ;]
on tak mówił, ale zauważ, że podczas walki z Dodorią dziwi się, kiedy tamten mu mówi, że na Namek przybyli ziemianie "gdyby tak było, już dawno bym ich wyczuł". Vegeta po prostu [ ort! ] myślał, że jak wie, że coś takiego istnieje, to on może to zrobić. Dopiero po walce z Dodorią, kiedy nie może nic wyczuć stara się wyciszyć umysł i tak znajduje wioskę nameczan, ale jeszcze wcześniej dolatuje do Krilana i Gohana kryjących się, a potem po wyskoku ryby myśli, że to była KI tej ryby, jak ktoś już wspomniał

[Problem] Wykrywanie ki

baniak_ko

Odp.: 47
Wyś.: 15.413
tak jak ktoś już wcześniej napisał, to wykrywanie KI pojawia się już przed walką Goku z Piccolo Daimao, po wypiciu ultra-divine water( nie wiem jak po polsku), Vegeta nie mógł wyczuwać KI, dopiero na Namek zrobił to poraz pierwszy po walce z Dodorią, kiedy dotarł do wioski namekian-jinów.

a co do tego jak wyczuł to, że leci dysk, to po prostu [ ort! ] usłyszał. Zaraz po uniknięciu ataku powiedział, że w oozaru nie tylko siła wzrasta, ale skoro uszy się powiększają, to i słuch...

[Postać] Kid Trunks czy Kid Goten?

baniak_ko

Odp.: 103
Wyś.: 34.045
oczywiście, że chibi Goten, był taki jak Goku w jego wieku, lubił przyrodę, o wielu rzeczach nie miał pojęcia- magia dzieciństwa, ale potem jak dorósł, to już za dużo na randki chodził... zamiast trenować

Quiz Dragon Ball

baniak_ko

Odp.: 1.712
Wyś.: 442.983
c16, north kaiosama, bubbles i gregory

edit:
nie mam za bardzo pomysłu, więc będzie proste:
co spowodowało przerwanie (lub jak kto woli odłożenie) walki Goku i Vegety w dragonball gt po bebi saga zaraz po budokai tenkaichai (nie pamiętam dokładnie którym)?

edit2:
tak Gangez dobrze
jakbyś przeczytał uważnie, to w nawiasie miałem "lub odłożenie" teraz specjalnie dla ciebie pogrubiłem. Poza tym można by [ ort! ] powiedzieć, że już zaczęli, bo obaj zamienili się w ssj, ale jak już napisałem jak ktoś woli, to odłożenie.

Skąd ten screen? Dragon Ball

baniak_ko

Odp.: 504
Wyś.: 231.758
seria: DBZ
saga: Cell Games

po powrocie do swojego czasu, Trunks toczy walkę z androidami i ją wygrywwa, a kiedy już chce cofnąć się do czasu naszych bohaterów (nie powiem, że czasu Songa, bo on już nie żyje) wtedy pojawia się Komórczak, ktorego Trunks po przemianie w ssj wyrzuca(nie pamiętam dokładnie jak) poza obręb miasta i tam go szybko pokonuje

jak coś, to niech ktoś zada za mnie( nie mam teraz czasu)

Najładniejsza postać

baniak_ko

Odp.: 255
Wyś.: 128.995
moim zdaniem najładniejsza była chi-chi, ale tylko na 23 BT, za to Bulma to była fajna dupa przez większość db i dbz, no i jej córka- Bra, ta to już w ogóle [ ort! ]. A ze złych charakterów, to Zambia.

Quiz Dragon Ball

baniak_ko

Odp.: 1.712
Wyś.: 442.983
założył ją dla upamiętnienia ofiar Freezera z teamu Bardocka, a miał ją na sobie jeden z jego kumpli, dokładnie na ramieniu, no i ona nie była czerwona- pierwotnie była biala, ale przetarł nią twarz tego, który ją nosił i ją założył

Edit:
To może coś łatwego, bo nic lepsdzego mi do głowy nie przychodzi:
Jakiej techniki użył Songo do pokonania Hildegarna w 13 filmie kinowym(dopuszczalne są 2 nazwy: angielska i japońska)

edit:nawet nie próbujecie?

edit2:
już myślałem, że się nie doczekam, dobrze Goku- zadajesz
Strony: 1, 2  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2021 DB Nao
Facebook