Forum Dragon Ball Nao

» Najnowszy odcinek - komentarze ocena: 9,67 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Genialny odcinek... a początek chyba jeden z najlepszych - u mnie osobiście wywołał emocje równe pierwszemu odcinkowi Shippuu z zajawką spotkania z Sasuke. Niewątpliwie wpływ ma na to udźwiękowienie (które w całym odcinku jest rewelacyjne) - od pierwszych sekund mój ukochany kawałek Emergence of Talents, który zawsze towarzyszy niesamowicie mocnym scenom - muzyka z obrazem robią potężne wrażenie.

Zastanawiać się można, czemu pierwszy atak Naruto nie zadziałał - przepływ czakry się urwał... czy Naruto po prostu nie trafił, a technika działa tylko przy bezpośrednim kontakcie...?

Ale znamy Naruto jako osobę, która nie zna wyrażenia "poddać się". Z nieustającą motywacją do rozwoju i kroczenia naprzód - w osobie Sasuke. I to też było wspaniałe - i jakże pożądane, i jakże do przewidzenia. Gdy ukazano świetlistą drogę, było od początku wiadomo, że będzie na niej stał Sasuke. Albo to ja jestem tak wyczulona w kwestii ich wzajemnej relacji, że po prostu naturalnie wiem, kiedy Naruto będzie się do osoby Sasuke odnosił. Piękne.

No i druga próba - i totalna dewastacja. Żadne z trzech "serc" nie miało szans z tą techniką, która wirtualnie rzuciła wszystkich świadków na kolana. Ależ to satysfakcjonujące: widzieć zachwyt, szok, podziw w odniesieniu do Naruto ze strony tych, którzy kiedyś nigdy by nawet w niego nie uwierzyli! A on przecież zasługuje na to - i oby więcej takich zachwytów.

Jęczę w komencie do rozdziału mangi, że tęsknię do Sasuke - ale przynajmniej w anime pojawi się na nowo. Zawsze jakiś plus

PS. Gdyby Kakuzu o siebie bardziej zadbał, byłby całkiem do rzeczy. Całkiem ładne ma (miał) te włosy... Te prawdziwe, znaczy się

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.524
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Dobre , dobre. Widać, Anime Naruto wcale nie przynudza, już się bałem, że niedługo dadzą nam kolejną sporą porcję fillerów, a tu prosze, kolejny świetny odcinek .

Naruto pokazuje swoje pazurki, niszcząc członka kompanii Akatsuki. Pojedynek ładnie zobrazowany, udźwiękowienie także nie pozostawia żadnych zastrzeżeń, ogólnie miodzio.

ogólnie do jednej rzeczy mam spore zastrzeżenie, za przeciąganie scen, nigdy nie dogonia w ten sposob mangi ^ ^...
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Ishido napisał(a):
że niedługo dadzą nam kolejną sporą porcję fillerów
Od 90 odcinka fillery.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
udźwiękowienie także nie pozostawia żadnych zastrzeżeń, ogólnie miodzio.
Dla mnie muzyka w Naruto robi się nudna. Powinni zrobić podobną do tej w Bleach.
Co do odcinka to zdziwiło mnie, że się nie skończył na tym jak Naruto wali w Kaukazu, ale na tym jak go już pokonał. I tak powinno być nie powinni tego przeciągać .

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
mateusz-goku napisał(a):
Co do odcinka to zdziwiło mnie, że się nie skończył na tym jak Naruto wali w Kaukazu
Przecież tak się praktycznie skończył poprzedni odcinek, wyjątkowo bez gustu by to było, gdyby w tym nic się nie wydarzyło :p

Fajny był, Yamato ma fajne te drzewiaste ataki, ale co najbardziej mi się spodobało, to te włosy wychodzące z ust Kakuzu a to, że w pewnym momencie latał dość zabawne.

I Shikamaru pokonał Hidana, tylko coś mnie tam niepokoi. Było pokazane, jak się to tam wszystko mocno zawala. A później jest ujęcie, jakby tę dziurę zasypano/wypełniono kamieniami z zewnątrz, bo "ściany" są takie jak były

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 13.12.2008, 21:11
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
A później jest ujęcie, jakby te dziurę zasypano/wypełniono kamieniami z zewnątrz, bo "ściany" są takie jak były
Dokładnie. W dodatku te kamienie wyrównywały się z podłożem, jak to możliwe one powinny być kilka metrów pod powierzchnią.

Obraz
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
całkiem fajny odcinek. Jak napisał kolega, "jakiś taki spokojny, bez wybuchów i wrzasków" - a jednak ile emocji. No i jest Naruto! Choć na miejscu Sakury chyba bym zwątpiła, gdy Naruto przy byle okazji wciąga do rozmowy temat Sasuke Choć oczywiście trzeba pamiętać, że wg Kishimoto Sakura kocha się akurat w Sasuke, a nie w Naruto

Kakashi dobijający Kakuzu może nie jest taki cool, ale ostatecznie pewnie własnoręcznie zabrał jego ciało do Konohy, więc OK. Kakuzu leżący pod białym prześcieradłem sprawiał takie spokojne wrażenie. Jak to mówią, śmierć sprawia, że wszyscy są tacy sami... Muszę przy tej okazji przyznać, że jakoś w trakcie rozwoju serialu byłam w stanie trochę tego Kakuzu polubić. (I to nie przez jego długie włosy!) Był świetnym wojownikiem, bardzo inteligetnym i nie pozbawionym poczucia humoru - czy może po prostu ironicznego a rzeczowego spojrzenia na siebie i otaczający świat. W gruncie rzeczy i przy czytaniu mangi nic szczególnie do niego miałam, zaś jego duet z Hidanem jak najbardziej zrobił na mnie wrażenie

Bardzo podoba mi się pierwsza scena: wyczerpany Naruto pod opieką przyjaciół i Kakashi ze wspomnieniem Sasuke, będącego zawsze przed oczami Naruto, odwiecznej motywacji... Jakże ja lubie takie motywy!

Podoba mi się rozmowa Shikamaru z Kurenai, pięknie wizualnie zrobiona, a także partyjka shougi rozegrana z ojcem. Wydaje mi się, że Shikamaru i Shikaku jakoś się do siebie zbliżyli, co cieszy.

No a potem mamy już fillery, o których trudno na razie cokolwiek powiedzieć. Mam natomiast wrażenie, że Sasuke zmienił trochę wzór Orochimarowej klątwy Ale, jak wspomniał w/w kolega, oczy ma takie same Zobaczymy, co to będzie i jak będzie (a zwłaszcza: jak długo). Czy mi się wydaje, czy następny odcinek dopiero w przyszłym roku...?

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Czy mi się wydaje, czy następny odcinek dopiero w przyszłym roku...?
Nie następny odcinek 25 grudnia
Co do odcinka 89. Bardzo spodobały my się fillery, których zazwyczaj nie lubię.
Kto to jest ta Guren(czy jakoś tak) o ile sobie przypominam to jej w mandze nie było.
Zdziwiło mnie to Chidori Sauske. W pierwszej serii, składał rękę wa takie jakby ostrze, a teraz już nie, ma w pól otwartą dłoń.

Obraz
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
bo wtedy używał Chidori - czyli po prostu pchnięcia - a teraz używa Chidori Nagashi, co jest już zupełnie inną techniką...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Nic konkretnego, ale odcinek w porządku.
Tylko mocno mi nie pasuje to ich chodzenie (scena na moście). Strasznie kiepskie.
Fajnie ujęta gra w shogi i jak Shikamaru przegrał.
Rozmowa u Orochimaru za to drętwa jakaś.

Za dwa odcinki nowy ending.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 20.12.2008, 16:26
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
nowy opening? To może ja napiszę coś na temat aktualnego. Jak przemycałam we wiadomościach, spodobał mi się bardzo szybko, a im bardziej zagłębiałam się w arc, tym bardziej opening do mnie trafiał. Ośmielę się powiedzieć, że po Hero's Come Back! właśnie CLOSER robi na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Ma ładną, przyjemną melodię z fajnym i ciekawym tekstem, a obrazki świetnie dopasowane i oddające ducha arcu.

Najpierw scena na polu maków, kiedy postacie po kolei odwracają się w stronę widza, a jedynie stojący na końcu Shikamaru patrzy zaledwie przez ramię, jakby chciał powiedzieć: "Czego tu? Nie jestem zainteresowany..." Bardzo mi się podoba właśnie takie przedstawienie Shilamaru (który notabene jest w piątce moich ulubionych żyjących bohaterów), który nieco izoluje się od tego, co robi reszta, idąc własną drogą.

Później mamy przedstawienie bohaterów tego arcu - Sakurę na tle Tsunade, Team 10 na tle Sandaime i Naruto na tle Yondaime, jak zawsze z Sasuke przed oczami. Ma to zapewne ukazać ludzi, którzy mieli wpływ na poszczególnych bohaterów, a przynajmniej są dla nich w jakiś szczególny sposób ważni.

Później widzimy jeszcze bohaterów z drugiej strony lustra: Akatsuki - zwłaszcza Hidana i Kakuzu uwikłanych w walkę z Teamem 10 - Orochimaru, a także raz jeszcze Sasuke. I niesamowicie podoba mi się właśnie ten powiewający Sasuke na tle nocnego nieba, doskonale wkomponowany w ten spokojny krajobraz, jednocześnie odległy i jak zawsze chłodny.

Przy okazji wspomnę zatem jeszcze o endingu, który klasyfikuje się u mnie jako najlepszy do tej pory ending Shippuudena i który z wielką przyjemnością oglądam - i słucham! Jest przede wszystkim zrobiony ślicznie graficznie, a Kurenai z rozmarzonym wzrokiem wygląda po prostu niesamowicie pięknie. I jaki w ogóle rozmarzony klimat ma ten ending, pokazujący także Sakurę i Ino, zamyślone, dziewczęce...

Zobaczymy, co zaserwują nam animatorzy po tym.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Co do odcinka nr 90.
Szkoda, że usunęli fragment jak Konohamaru zmienia się w Sasuke i Sai'a. Jeśli dobrze pamiętam to w mandze nie było nic o tym, że Jriaya znów będzie trenować Naruto. Ani, że Shino, Kiba, Hinata i Kakashi wyruszają szukać kryjówki Orichamaru.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
mateusz-goku napisał(a):
Ani, że Shino, Kiba, Hinata i Kakashi wyruszają szukać kryjówki Orichamaru.
To już się nudne robi, te zabawy w jego kryjówkach który to już raz?
Ale spoko motyw z tym ANBU na początku.

I Jiraiya się w końcu pojawił, a chyba długo go nie było.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Matwiej
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 5.569
Posty: 34
Ciekawe co będzie w 91 odcinku i c będzie uczył Jiraya naruciaka
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Spoiler:
Jiraya nic nie nauczy Naruto, ponieważ zabije go Pein. W ogóle czegoś takiego w mandze nie było. Ti chyba powrót do fillerów.

Obraz
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
nowy odcinek jakoś dziwnie długi - bo zwykle po obejrzeniu stwierdzam: "Coraz krótsze te odcinki". Wiele się działo - było i śmiesznie, i strasznie, i ciekawie... Witamy ponownie Kabuto (czy ktoś za nim tęsknił?), który wyraźnie zdradza, że z dziwnymi ludźmi trudno mu się dogadać. Oglądamy - znów przez chwilę - Sasuke, którego może będzie więcej. Oglądamy resztę zaplecza Orochimaru...

A mnie się bardzo podoba Team 8 z Kakashim na czele - ich akcje, ich entuzjazm i zachowanie, a także kwestie wciąż urażonego Shino Czy mi się tylko zdaje, czy postaciom zmieniły się głosy???

Natomiast najbardziej (a to niespodzianka) podoba mi się Naruto: jego przemyślenia, odczucia i on sam w źródłach

Poza tym jest mi bardzo przykro, że był to ostatni odcinek subowany przez Dattebayo. Do wiadomości tych, którzy jeszcze nie wiedzą - od przyszłego tygodnia amerykańska kompania VIZ, która posiada licencję na "Naruto" w USA, będzie emitować odcinki "na żywo" na swojej stronie. Dattebayo postanowiło nie robić konkurencji i zakończyć subowanie "Naruto" w tym czasie. Obawiam się jednak, że odcinki owe są do wglądu tylko na terenie USA, a więc lipa totalna. Pozostaje mieć nadzieję, że jakaś inna grupa suberska, o poziomie zbliżonym do DB, weźmie się za nasz ukochany serial. Mnie osobiście trudno sobie wyobrazić, bym miała zostać pozbawiona anime "Naruto"...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Odcinek jak najbardziej ciekawy.
Team 8 ładnie przedstawiony. Idealna grupa zwiadowcza. Poza tym jak już Clio powiedziała, ich odczucia i emocje wyrażone w dobry sposób. Naruto stał się wzorem, a ich determinacja pomaga w osiągnięciu podobnej postawy.
Nie do końca wiem co to za filer, jaki będzie jego koniec, do czego autor pije.
Kakashi wyraźnie zaniepokojony, kryształową techniką. Ogółem wątek mroczny ale i ciekawy, głównie ze względu na przedstawienie Teamu 8.
Naruto trenuje. Nie można odmówić komizmu jaki panuje w odcinku. Ero-sensei nie zawodzi, a całuśna żabka nie odpuszcza blondasowi. Nowa technika też robi dobre wrażenie. Połączenie wody z wiatrem wydaje się całkiem silne, zastanawiam się jedynie gdzie zostanie to użyte?

Ps. Czy to już szykuje się walka Sasuke vs Orochimaru? Jak tak to trochę kiepski moment na przestanie subowania.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Może w Anime specjalnie zrobili, że NAruto trenuje, żeby potem nie było, że jedno ciało Peina ot tak pokonał.
No i chyba za kilka odcinków będzie walka Sasuke vs Orichamaru.
Nudzą mnie już te filery.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Odcinki przyjemne.
Walki w miarę OK, chociaż nic z nich na razie nie wynikło. Szczególnie Hinaty, tylko szkoda, że dała się złapać.
Niezła bariera z kryształów, choć zastanawia mnie jak Naruto z żabą po tak krótkim treningu ją rozwalili.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Odcinek ujdzie, tylko ten tekst Hinaty po przebudzeniu strasznie prymitywnie wypadł.
W ogóle, jak ktoś nie oglądał i nie wie, to Sanbi się pojawił pod koniec.
To odnośnie odcinka nr 98 ;]

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  

Forum DB Nao » » » Najnowszy odcinek - komentarze
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook