Forum Dragon Ball Nao

» Napisy do Dragon Ball Kai ocena: 9,50 (głosy: 2)110

Strony: 1, 2, 3  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jak wiadomo, większość polskich (i nie tylko) napisów do anime jest robiona niechlujnie, o ile w ogóle, o porządnej korekcie czy znajomości tematu nie wspominając.
Wpadłem na dość ambitny pomysł tworzenia na bieżąco napisów do "nowych" odcinków DB, w końcu spójrzcie na nazwę tego forum i stronę, z której się wywodzi.
Jednak nie posługuję się angielskim tak biegle, by móc samemu to robić, toteż zwracam się do Was czy są kompetentni chętni, wymagana dobra znajomość angielskiego bądź też orientowanie się w japońskim, ostatecznie także ktoś od polskiej korekty. Gdyby było wielu chętnych, robotę można byłoby rozłożyć tak, że ilość wolnego czasu nie grałaby większej roli.
Pamiętajcie, że na DB wciąż jest popyt. Za poważny wkład w projekt gwarantowane kolorowe rangi i satysfakcja.
Premiera za miesiąc.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Shounen: 21.04.2009, 13:49
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
W angielskim lamię, ale z bólami mniejszymi bądź większymi może coś spłodzę. Zgłaszam się, może w końcu będę miał do roboty co innego niż modowanie Europy Universalis 2.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Wpisz mnie na listę, szefie.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Mi pasuje możliwość tłumaczenia z j. angielskiego.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Ja Ci już mówiłem na początku, że wchodzę w to

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
jak cos to pomoge, ale w tym roku mam maturę wiec nie obiecuje cudów ew sprawdzic poprawnosc itp

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Zawsze chętny do pomocy ;] zwłaszcza w słówkach technicznych

szczecin
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Gangez napisał(a):
Zawsze chętny do pomocy ;]
ja też jakby coś
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
No ja niestety na tłumaczenie DB nie mam czasu,ale jeżeli mielibyście jakieś pytania z japońskiego,to chętnie służę pomocą (oczywiście w zakresie swoich możliwości).

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
OK, na chwilę obecną przydałby się jeszcze korektor języka polskiego, ale kompetentny, taki, który może się pochwalić, że błędów nie robi. Przy czym rekrutacja na translatorów angielskiego/japońskiego nadal trwa.

Kandydaci, co do których są wątpliwości o ich poziom języka angielskiego, a raczej zdolności fansuberskie, dostaną wkrótce przykładowe parę linijek napisów do przetłumaczenia.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Gott napisał(a):
Kandydaci, co do których są wątpliwości o ich poziom języka angielskiego, a raczej zdolności fansuberskie, dostaną wkrótce przykładowe parę linijek napisów do przetłumaczenia.
Może lepiej wysłać wszystkim? Będziesz miał lepsze rozeznanie, no i nam rozgrzewka nie zaszkodzi.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Zgadzam się z paintem. Lepiej wszystkim wysłać.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Ja mogę robić korekty J. polskiego, czyli błędy ortograficzne, interpunkcyjne i takie tam Zawsze mnie irytowało jak oglądałem jakiś film, a tam był błąd na poziomie dziecka z podstawówki, więc postanowiłem, że Wam pomogę
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Dark Sky napisał(a):
Ja mogę robić korekty J. polskiego, czyli błędy ortograficzne, interpunkcyjne i takie tam Zawsze mnie irytowało jak oglądałem jakiś film, a tam był błąd na poziomie dziecka z podstawówki, więc postanowiłem, że Wam pomogę
ja też mogę robić korektę, nie żebym się uważał za speca super od języka polskiego, ale jak się za to wezmę to nie będzie z tym problemu.

A z angielskiego doszedłem do wniosku, że chyba jednak trochę za krótko się go uczę wolę zostawić to komuś bardziej doświadczonemu

Także ja jako korektor
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.575
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Kathlar napisał(a):
Także ja jako korektor
Jak można to ja również mogę za korektora robić. Gdyż z angola nie jestem aż taki dobry. Ale nie wiem czy kolejny korektor się jeszcze przyda. ;p
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Gdyby nie dali mi tego komisa i byłby kaput, wtedy mogę pokorektorować sobie z napisami przy piwku, czemu nie ?

Tak więc, nie zawiodę Was tym razem ( który to już raz ? ). Chyba zrecenzjami nie było zbytnich problemów z błedami ^ ^?
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Naoista napisał(a):
OK, na chwilę obecną przydałby się jeszcze korektor języka polskiego, ale kompetentny, taki, który może się pochwalić, że błędów nie robi.

Bierz mnie. O angielskim pojęcia nie mam, o polskim wiem wszystko. Ponadto korekty prac magisterskich i podobnych robię od paru lat, mam wprawę. Z tym, że sama rady nie dam, mam za mało czasu, do pomocy będzie mi ktoś potrzebny na pewno.

Ponadto chciałabym stwierdzić, że Dark Sky na korektora się nie nadaje, nie potrafi poprawnie napisać nawet własnego opowiadania. Bądźmy poważni.

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Parvatti napisał(a):
Z tym, że sama rady nie dam, mam za mało czasu, do pomocy będzie mi ktoś potrzebny na pewno
Weź mnie, mamo, weź mnie! Ja pod ręką!

Obraz
PALATIAL REGALIA
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Odnośnie polskojęzycznej korekty: liczę, że nie będzie to na takiej zasadzie, że ja przetłumaczę coś z angielskiego slangu na slang polski "no chyba cię facet zgrzało!", a korekta zmieni na "zwariowałeś?".

Jeśli ktoś widział polskie wydanie FullMetala, to wie o co mi chodzi.
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.511
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
ja bym mogła zająć się polskim, ale mam mało czasu więc tak 'awaryjnie' się zgłaszam xD

< miałam jakieś tam osiągnięcia w paru konkursach których myślą przewodnią było poprawne posługiwanie się polskim > : P

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » » » Napisy do Dragon Ball Kai
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook