Forum Dragon Ball Nao

» [J-rock] Duel Jewel

Strony: 1, 2, 3, 4, 5  
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Duel Jewel to zespół, który pomimo tego iż przez 10 lat działalności nie zawojował na pewno rynku muzycznego, jest jednak dość znany i lubiany przez fanów, a jego popularność od wielu lat co prawda wolno, ale stale rośnie.

Duel Jewel grają melodyjny rock, który bardzo łatwo wpada w ucho. Ich piosenki są niezwykle rytmiczne - partie basowe są w nich wyraźne, choć nie dominujące; bajkowego uroku dodają im klawisze, a gitary choć całkiem ostre nigdy nie są agresywne. W ich twórczości znaleźć można sporo ballad, które są popisem zarówno ze strony instrumentalnej jak i wokalnej - bo największego smaku całości dodaje właśnie charakterystyczna barwa i moc głosu Hayato.

SKŁAD:

Wokal:Hayato
Gitara:Shun
Gitara:Yuya
Bass:Natsuki
Perkusja:Val

Byli czlonkowie zespolu:

Bass: Psy (I.1997-VII.1998)
Gitara: Takashi (VI.1997-III.1999)
Bass: Kanon (I.1999-XII.2001)

DYSKOGRAFIA:

Demowki:
1998 - Tasma "Kaze the Winding Garden"
1999 - Tasma "Tsuki to Tawamure"
2000 - Tasma "Shiro"
2000 - Tasma"Kuro"
2000 - Tasma "Chinmoku"

Albumy:
2001 - Album "Lapidary"
2007 - Album "Bullet" + DVD
2008 - Album "Glassfia" + DVD
2011 - Album "Luminous" + DVD
2014 - Album "Story" + DVD

Mini Albumy:
2002 - Mini Album "Noah"
2006 - Mini Album "Visions" + DVD
2010 - Mini Album "Will"
2010 - Mini Album "Zero" + DVD
2015 - Mini Album "Duel" + DVD
2015 - Mini Album "Jewel" + DVD

Single:
2003 - Singiel "Sepia" (rozprowadzany za darmo jedynie w czasie koncertu)
2003 - Maxi Singiel "Vermillion"
2004 - Singiel "Nauthiz" (sprzedawany jedynie w czasie koncertu)
2005 - Maxi Singiel "The Birth"
2006 - Maxi Singiel "Azure"
2006 - Maxi Singiel "Aishuu Melancholy/Life On.." + DVD
2007 - Singiel "Es"
2008 - Maxi Singiel "Iolite" + DVD
2011 - Maxi Singiel "Vamp Ash" + DVD
2011 - Maxi Singiel "Polaris" + DVD
2013 - Maxi Singiel "It's Just Love" + DVD
2014 - Maxi Singiel "Chronos" + DVD
2015 - Maxi Singiel "Yuki no Asterisk" + DVD

Single (digital realese):
2008 - Singiel "Against"
2012 - Singiel "Knot"
2012 - Singiel "Dice"
2012 - Singiel "One Shot One Kill"

Skladanki:
2009 - Album "Revive"
2019 - Album "Zincite" + DVD

DVD & VHS:
2004 - VHS "Reincarnation Flow Tour Final" (rozprowadzany za darmo jedynie w czasie koncertu)
2004 - VHS "Oseibo" (rozprowadzany za darmo jedynie w czasie koncertu)
2005 - VHS "Trust" (rozprowadzany za darmo jedynie w czasie koncertu)
2007 - DVD "Tour 2007 Zealot" (rozprowadzany za darmo jedynie w czasie koncertu)
2008 - DVD "Jewlery Box"
2011 - DVD "Dear Lapidary"
2014 - DVD "Road to Anastasis"
2014 - DVD "2014.04.04 Tour Chrono Flight Final at Shibuya AX"
2016 - DVD "True Story Oneman Live at Shibuya Public Hall 2015"

EUROPA:
2010 - Album "We Will Melt You"

Mnie osobiście zespół ten bardzo przypadł do gustu.(Szczerze mówiąc od niego zacząłem [ ort! ] słuchać J-Music).Ciekawi mnie Wasze zdanie na ich temat.Co sądzicie o ich muzyce?


Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???

Ten post był edytowany 26 razy, ostatnio zmieniony przez Hayato: 01.11.2019, 0:13
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Nie znam co prawda wielu ich utworów, ale gdyby nie szkoła, to z pewnością DJ byłby jednym z pierwszych zespołów, których znajomość bym pogłębiła.

Ujio napisał(a):
bo największego smaku całości dodaje właśnie charakterystyczna barwa i moc głosu Hayato.
Dokładnie. Jego głos przypomina mi Gackta (zaraz Kamzo mnie sczyści ), jednak ma coś swojego. Grają bardzo fajnie, "Azure", "Hana Uta" czy "Aishu no Merankoria" to moje pozycje obowiązkowe. Bez nich nie wyobrażam sobie mojej playlisty.

Oprócz Hayato duże wrażenie robi na mnie gitarzysta Shun. jego solówki są super. Gdzieś czytałam, że na styl jego grania wpłynęła działalność hide. No ale, który japoński gitarzysta w dzieciństwie albo we wczesnej młodości nie zachwycał się hide?

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
lol, to po Bullet tyle płytek już wydali? (jak ściągałem to to była ostatnia)
Lubię, chociaż właściwie znam chyba tylko ten album. Ale bardzo mi się on podoba, przyjemne granie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Po przesłuchaniu całego Glassfia muszę przyznać, że cholernie mi się podoba. Duel Jewel już od dawna zalegał sobie na moim dysku, i dzięki temu tematowi postanowiłam w końcu przesłuchać jakiś album. Dzięki ^^ obecnie jestem zachwycona i mam nadzieję, że reszta ich twórczości mnie nie zawiedzie a wręcz przeciwnie - zachwyci .
Laru, co do twojego porównania Hayato do Gackta... Nie wiem czy to przez to, że najpierw przeczytałam twojego posta a potem wzięłam się za słuchanie, ale mnie te głosy też wydają się podobne .

Pozdrawiam

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Dobra wiadomość od Duel Jewel.24 czerwca wydadzą swój nowy album "Revive".Widać chłopaki ostro wzieli się do roboty.Jako ich fan,już nie mogę się doczekać.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
O, ale fajnie. Owocny czerwiec się zapowiada. Najpierw album Vamps, teraz Duel x) nie mogę się już doczekać x)

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Na JaME pojawiły się nowe newsy na temat albumu Duel Jewel,otóż:

Album z najlepszymi przebojami, pierwszy w swojej karierze, wyda także zespół Duel Jewel. REVIVE ukaże się 24 czerwca i będzie zawierać nowo nagrane utwory, pochodzące z wcześniejszych wydawnictw grupy, a także zupełnie nowy utwór. Dalsze szczegóły na temat tego albumu zostaną podane wkrótce.

Hm...składanka... no ale chociaż jeden zupełnie nowy utwór...

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Ujio napisał(a):
Hm...składanka... no ale chociaż jeden zupełnie nowy utwór...
A już miałam nadzieję, na całkiem nowe kawałki no, ale chociaż jeden będzie, trzeba się tym cieszyć

Pozdrawiam

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
W sumie jest to pierwsza składanka w 12-stoletniej działalności Duel Jewel.Ciekawe czy nowe wersje utworów barzo będą się różnić od tych pierwotnych.

Np.Porównójąc piosenkę "Tales" z maxi singla "The Birth" (2005),z wersją z albumu "Glassfia"(2008),wolą tą pierwszą.W ogóle wolę dawne Duel Jewel.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Ujio napisał(a):
W ogóle wolę dawne Duel Jewel.
A ja wręcz przeciwnie. Ich pierwszą płytę przesłuchałam tylko dwa razy. Nie powiem, że mi się nie podobała, bo to nie prawda, ale "Glassfia" po prostu rzuciła mnie na kolana i rozkochała w sobie po całości.

Pozdrawiam

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Mart napisał(a):
ja wręcz przeciwnie. Ich pierwszą płytę przesłuchałam tylko dwa razy.
Masz na myśli "Lapidary"?Ja uważam ten album za najlepszy.Szczególnie piosenka "Etsu" powala mnie na kolana.Muzyka,tekst i wokal są w niej po prostu świetne.Co do "Glassfii" to album jest wg mnie nieco słaby,momentami brzmi wręcz popowo.Mój ulubiony okres działalności Duel Jewel to od początku do 2005 roku.Potem zespół przeszedł widoczne zmiany,zarówno w stylu muzycznym,jak i image,i stracił sporo ze swojego dawnego uroku.Co nie zmienia faktu,że nadal jest jedną z moich ulubionych grup.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Tak, dokładnie "Lapidary". Zabawne, ale dla mnie to właśnie ten album brzmi popowo i odrobinę.. bez wyrazu? Ale tylko odrobinkę x). "Glassfia" powaliła mnie głównie takimi kawałkami jak "iolite", "kagerou" i "shuumatsu no uta", których chyba w żaden sposób nie da się do popu zaliczyć x). Jednak jeśli chodzi o takie piosenki jak "Hi no ataru basho" albo "PartyTime" to muszę się zgodzić, że są bardzo, bardzo słodkie i lekkie...

Pozdrawiam

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Pojawiło się więcej szczegółów na temat składanki Duel Jewel'a. Będzie ona zawierać piosenki "Never Blue" i "Konsui ke ke Doll" z maxi singla "Vermillion","Chaste Sin" i "Noah" z mini albumu "Noah","Etsu" i "Tsuki to Tawamure" z albumu "Lapidary","Trust" z maxi singla "The Birth" oraz "Shoujo","Sepia" i "Betray" z demówek i omnibusów,a także zupełnie nową piosenkę "Colors".Brzmi ciekawie.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Hayato napisał(a):
Brzmi ciekawie.
...jestem po przesłuchaniu "Revive",i jestem delikatnie mówiąc rozczarowany.Co oni zrobili z tymi piosenkami?! Są bez wyrazu,a niektóre brzmią wręcz popowo.Gdzie się podział stary,dobry Duel Jewel.To był kiedyś taki fajny zespół.Na tyle dobry,że przekonał mnie do słuchania j-rocka.A teraz...?Ach...co za szkoda.Znowu pod publikę,bez emocji...

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Ja również przesłuchałam płytę. I zastanawiam się, gdzie ty słyszysz popowe brzmienie... Moim zdaniem piosenki są o niebo lepsze. Gitary się znacznie poprawił, brzmienie jest bardziej zdecydowane...
Jak dla mnie to DuelJewel się coraz bardziej rozwija i to na plus.

Pozdrawiam.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Mart napisał(a):
Jak dla mnie to DuelJewel się coraz bardziej rozwija i to na plus.
Ja uważam,że wręcz odwrotnie.Uwielbiam ten zespół od "Labidary",po "The Birth".To jest Duel Jewel jaki lubię,natomiast niestety potem z wydawnictwa na wydawinictwo stają się coraz mniej wyrazni,pozbawieni jakiś głębszych emocji i mocy.Porównaj sobie np. utwory "Etsu" tą z "Lapidary" i z "Revive",gdzie w nowej wersji znacznie lżejsza melodia gryzie się z mocnym tekstem,wersja z "Lapidary" zawiera więcej emocji i jest bardziej energiczna,poza tym wokal Hayato wypada tam zdecydowanie lepiej.To samo można powiedzieć o "Sepia" i "Chaste Sin",w pierwotnej wersji utwory te są po prostu piękne i bardzo ciekawe w odbiorze,wokal Hayato jest tam mocny i wyrazny,natomiast w nowej wersji wypada raczej słabo.Dotyczy to prawie wszystkich nowych wersji ich dawnych piosenek.Dawny Duel Jewel zapoczątkował moją miłość do j-rock'a,i j-music w ogóle,ten nowy niestety w moim odczuciu stracił bardzo wiele z dawnego uroku.Coś jak różnica między dawną muzyką Gackt'a,a obecną.Niestety z Duel Jewel jest tak samo.Szkoda.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Hayato napisał(a):
Porównaj sobie np. utwory "Etsu" tą z "Lapidary" i z "Revive",gdzie w nowej wersji znacznie lżejsza melodia gryzie się z mocnym tekstem,wersja z "Lapidary" zawiera więcej emocji i jest bardziej energiczna,poza tym wokal Hayato wypada tam zdecydowanie lepiej.
Moim zdaniem jest całkowicie odwrotnie. Album "Lapidary" uważam za trochę nijaki, niewyraźny. Nie wiem, może ja mam jakąś lewą wersję, bo ciężko mi słuchać tej płyty. Męczy mnie to, że głos Hayato dobiega tak jakby "zza grobu".
Gusta są różne i nie ma co dyskutować zbytnio dyskutować na ten temat... Mnie Duel podoba się coraz bardziej. Uważam, że ich piosenki nabierają wyrazu i barw. Kłócić się nie ma o co, bo każdy ma swoje zdanie. Tak czy inaczej ja i tak jestem ci bardzo wdzięczna za założenie tego tematu, bo inaczej w ogóle bym się tym zespołem nie zainteresowała x).
Co do Gackta to nie będę się tutaj wypowiadać, bo to nie jest temat o nim, ale w tym przypadku również nie zgadzam się z twoim zdaniem x).

[ Dodano: 05.07.2009, 19:16 (po 8 minutach) ]
A tak nawiasem... Pisze się "Duel Jewel" czy "DuelJewel"? Bo z tymi obiema wersjami się spotykam...

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » [J-rock] Duel Jewel
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook