Forum Dragon Ball Nao

» Manga z JPF

Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Temat dość banalny, ale ciekawość mnie zżera. Będzie ktoś z was kupował mangę Bleach, którą od września wydawać będzie wydawnictwo JPF? W prenumeracie mają już 1 tom, i tak jak wspomniałem od następnego miesiąca będzie możliwa do zakupu.

Pozdrawiać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Kupiłbym, gdybym miał nadmiar pieniędzy. Tak - wolę wydać na FMA. To co ostatnio wyprawia się w oblechu nie zachwyca, choć pewnie w tomach czytałoby się lepiej niż jako pojedyncze rozdziały. Choć dla samej sagi SS może kupię w przyszłości.
Amino Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amino
Wiek: 28
Dni na forum: 5.433
Posty: 183
Skąd: Ruda Śl.
Ja będę miała kasę, to może zainwestuję w Bleacha, ale w pierwszej kolejności będę kupowała mangę death Note (na razie mam 2 tomy) Jeśli starczy mi jeszcze na wybielacza to może kupię parę tomów...

konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Wiele osób na forum czyta tą mangę, może i mnie wciągnie. Od pierwszego września? Jeżeli będzie w sklepie to kupię. A co ile wychodzi? Dzięki za info Hako.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
^Kath napisał(a):
Wiele osób na forum czyta tą mangę, może i mnie wciągnie. Od pierwszego września? Jeżeli będzie w sklepie to kupię. A co ile wychodzi? Dzięki za info Hako.
Nie wiem czy od 1, ale mają w zapowiedziach napisane, że od września, podejrzewam, że na początku. Wydawana będzie co 2 miesiące, kupisz w kioskach Ruchu, Emipku.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
SeboZST Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
SeboZST
Wiek: 31
Dni na forum: 5.328
Posty: 2
Skąd: Grudziądz
Bleach, jako Anime mnie nie zachwyciło (tylko saga SS była jako tako) i choć jako Manga to może troszkę inna sprawa.. przynajmniej na razie, nie planuje takowego zakupu. Może kiedyś, ale na dzisiaj to tylko FMA i DN ; ).
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


No i się przeliczyłem, bo nie ma u mnie Bleacha. Liczę, że jeszcze gdzieś ją znajdę. Bo się na nią napaliłem

Co ciekawe nowy Naruto też nie doszedł Mam nadzieję, że to przypadkowe opóźnienie a nie olanie mangi...
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
ja zamierzam kupowac tak czy siak. Generalnie uwazam, ze JPF wydaje mangi - przynajmniej jezykowo, bo do jakosci druku i papieru mozna sie przyczepic - na wysokim poziomie. Poza tym ja i tak kupuje sobie wersje finska, bo tez wlasnie zaczela wychodzic i jestem dumna posiadaczka dwoch tomow (A Naruto prawie 20-tu, tak na marginesie )

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Dzisiaj został wydany pierwszy tom mangi Bleach. JPF zaczął wysyłać prenumeratę i prawdopodobnie w tym tygodniu będzie w sklepie
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mnie tłumaczenie odpowiada, właściwie takiego się spodziewałem. Zamiast Shinigami - Strażnicy śmierci, Zanpakuto - Żniwiarze dusz itp. Może nieodpowiednie się wydawać, jak się zna Bleacha z innych tłumaczeń (albo w większości nietłumaczeń), ale trudno. Na razie jest OK, a pewnie będzie tylko lepiej.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Generalnie podpisuje się pod tym co powiedział SoheiMenos, ale dodam, że nie odpowiada mi jedynie tłumaczenie Zanpakutou na Żniwiarzy Dusz, dość kiepsko to brzmi, choć sam sens nie jest głupi, i przede wszystkim zły, ale tak jakoś mi nie podszedł.

Pozdrawiać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Tylko dwie nowości wydawnicze?! A co z "NANA"?? Grrr... całe wakacje czekałam na potwierdzenie, że się zajmą tą pozycją, a tu nic.

Co do "Bleach". Właściwie oglądałam tylko jeden odcinek, który bardzo mi się podobał. Jednak braknie mi czasu na poważniejszą przygodę z tym anime tudzież mangą. Jednak gdybym była fanką, z pewnością bym kupowała mangę. Clio podała wiele zalet pozycji wydawanych przez JPF, więc myślę, że nie ma przeciwwskazań.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Mam trzy tomy, jedyne jakie wyszły i jestem zadowolony. Czyta się miło, tłumaczenie dobre, nie wadzi nic. Polecam gorąco.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
08.02 miał premierę 55 tom Bleacha. Oznacza to tyle, że w końcu po tylu latach dostajemy po polsku kontynuację historii która nie została zekranizowana w anime. Ostatni arc Bleacha nosi nazwę "Tysiącletnia krwawa wojna". Jeśli ktoś zna Bleacha chociaż odrobinę to może się domyślić z kim ta wojna jest prowadzona
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Podziwiam ludzi, którzy nadal to kupują. Ciężko było mi przetrwać skanlacje, a teraz jeszcze płacić gruby hajs. Naprawdę uwielbiałem Bleacha, nadal uwielbiam historię aż do sagi Soul Society, ale potem to była równia pochyła jeżeli chodzi o poziom.
Cieszę się niemniej, że seria wychodzi w Polsce, tak ogółem. Nie siedzę specjalnie w M&A teraz, ale miło, że to nie umarło.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Hidden napisał(a):
Naprawdę uwielbiałem Bleacha, nadal uwielbiam historię aż do sagi Soul Society
"Az do"? Czyli wlasciwie... sam poczatek...?

Dla mnie osobiscie arc Soul Society byl fabularnie strasznie chaotyczny i momentami po prostu glupi, o wiele lepiej ogladalo sie arc Arrancar. Zgadzam sie jednak, ze historia po Aizenie byla zupelnie niepotrzebna i kompletnie niezrozumiala. Czytalam na biezaco i nie bylam w stanie ogarnac, co sie tam wlasciwie dzieje, co z czego wynika. Podejrzewam, ze z sentymentu jeszcze kiedys obejrze sobie anime, gdyz swego czasu spedzilam przy nim bardzo duzo milych chwil i mocno bylam w te historie zaangazowana.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Arc po Aizenie związany z Fullbringerami jest słaby, to fakt, ale moim zdaniem arc wojenny jest całkiem solidny. Wyjaśnia część zabiegów fabularnych i jednocześnie komplikuje dwa razy więcej, ale go lubię. Sama postać Yhwacha ma w sobie tyle mroku, że budzi respekt. Aktualnie jeszcze wychodzą w Japonii nowelki "Can't fear your own world" które opowiadają o wydarzeniach powojennych. Jaka będzie przyszłość marki nie wiadomo, mam nadzieję, że Pierrot w końcu zdecyduje się na ekranizację wydarzeń z mangi i aktualnie wydanych nowelek. A JPF? Dawniej Bleach był w topce sprzedawanych mang, dzisiaj walczy o pierwszą dziesiątkę. Mam nadzieję, że jakoś go do końca dowiozą oraz w przyszłości wydadzą tą trzytomową nowelkę, bo jej fabuła jest całkiem dobra.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Manga z JPF
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook