Forum Dragon Ball Nao

» Matematyka ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
ChcęPoznaćTwojąMatkę napisał(a):
Nie ale jak będziesz liczyć pity to sobie przypomnisz że warto mieć trochę rozumowania matematycznego : P
Chyba probujesz mnie obrazic. ?Ja be4z matematyki potrafię PiT wypelnic, a nawet wyszarpac trochę podatku.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Moi drodzy Państwo, pod względem przydatności w życiu codziennym zarówno polski jak i matematykę można sobie darować, choć i tak logiczne myślenie stojące za matą przydaje się bardziej. W którymś z tam postów jest mowa o argumentacji w sądzie co raczej ma bliżej do logiki i niż pisania wierszy. Nawet wy, humaniści, tutaj narzekając na matematykę, wychwalając polski sami kierujecie się logiką. Fakt, że w paru miejscach posraną. (dowody i cytaty później)

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
A. I. Karenina napisał(a):
Chyba probujesz mnie obrazic. ?Ja be4z matematyki potrafię PiT wypelnic, a nawet wyszarpac trochę podatku.
Chcesz mi się pochwalić, że umiesz wypełnić pita nie umiejąc dodawać i odejmować? heh

szczecin
eilan1989 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
[ Klan Asakura ]
eilan1989
Wiek: 34
Dni na forum: 5.328
Plusy: 5
Posty: 121
Skąd: BP
Jeśli chodzi o przydatność matury z matematyki pod względem praktycznym, to takiej funkcji u niej nie widzę. Ludzie na wsiach bez szkół potrafili liczyć jajka na kopy tuziny etc., bądź ustalić kiedy wypada dzień św. Marka. A i bez matury z języka polskiego wykształcili swoją kulturę.

Jednak mimo wszystko sądzę że matura takowa powinna być iż gdyż, jak już się chodzi do tej szkoły parę lat, to większego problemu nie powinno być z jej zdaniem. Przynajmniej byłaby motywacja by czegoś się nauczyć. Bo np. aby zdać maturę z jęz. polskiego nie trzeba ani czytać lektur, ani chodzić na zajęcia a i tak się zda. Naprawdę trzeba by było być tępym by nie dostać tych 30%. A z matematyką - trochę wysiłku by się przydało.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
To ty używasz całek do dzielenia mleka na czworo. Jesteś zarozumiały ze swoim wynikiem z matury, to zrozumiałe(pewnie na wuefie lamiłeś i odrabiasz), ale nie wciskaj, że matura ma matura ma przygotowac do podstawy jaką jest wypełnienia PiTu, kiedy tam są ciągi.
I do nauki dodawania i odejmowania chyba nie potrzeba 12 lat rachunków od szkoły podstawowej do liceum, ani tym bardziej matury. Jeżeli ktoś nawet tego nie potrafi to jest to jego zasrany problem i jego zasrana życiowa nieudolnośc.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
A. I. Karenina napisał(a):
ale nie wciskaj, że matura ma matura ma przygotowac do podstawy jaką jest wypełnienia PiTu, kiedy tam są ciągi.
I do nauki dodawania i odejmowania chyba nie potrzeba 12 lat rachunków od szkoły podstawowej do liceum, ani tym bardziej matury.
Nic nie mówiłem w danym wątku "pitowym" o maturze więc proszę nie * [ nie przeklinaj! ] mi słów których nie użyłem.

A. I. Karenina napisał(a):
Jeżeli ktoś nawet tego nie potrafi to jest to jego zasrany problem i jego zasrana życiowa nieudolnośc.
Wyobraź sobie że mówi to premier... super normalnie. Nic tylko uciekać z tego kraju.

A. I. Karenina napisał(a):
To ty używasz całek do dzielenia mleka na czworo.
Szukasz racji w wyimaginowanych argumentach człowiecze?



Dziś mi kumpel powiedział że ostatnią maturę próbną to ponoć 70% oblało. Nie wiem czy to prawda ale jeśli to jest to w bardzo prosty sposób wytłumaczalne. Są to testy sprawdzane przez szkolnych nauczycieli którzy specjalnie zaniżają wyniki testów by pokazać uczniom że mają dużo do nauki a nie licealista zobaczy że ma 100% z próbnej to się matmy przeztanie uczyć.

A. I. Karenina napisał(a):
To ty dzielisz 350ml płynu, tak by się nie zmarnowała ani kropla, za pomocą metold, które wymienił Thorik.
Bredzisz...

szczecin

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Gangez: 01.02.2010, 22:59
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
ChcęPoznaćTwojąMatkę napisał(a):
Nic nie mówiłem w danym wątku "pitowym" o maturze więc proszę nie * [ nie przeklinaj! ] mi słów których nie użyłem.
To wyjaśnij gdzie przebiega granica, do której matematykę powinno się ogarnąc.
ChcęPoznaćTwojąMatkę napisał(a):
Wyobraź sobie że mówi to premier... super normalnie. Nic tylko uciekać z tego kraju.
Miałby jaja, zacząłbym go szanowac.
ChcęPoznaćTwojąMatkę napisał(a):
Szukasz racji w wyimaginowanych argumentach człowiecze?
To ty dzielisz 350ml płynu, tak by się nie zmarnowała ani kropla, za pomocą metold, które wymienił Thorik.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mitas Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Mitas
Wiek: 37
Dni na forum: 5.187
Posty: 15
Skąd: Sierpc
Moim zdaniem Matematyka powinna być obowiązkowa na maturze, pozwala to na nie tylko przypomnienie materiału z poprzednich lat z Matematyki, ale i na utrwalenie pewnych pojęć, wzorów, zagadnień itd. Potem łatwiej jest na studiach, bo wszystko się pamięta, a dawniej, skoro Matematyka nie była obowiązkowa na maturze, to taki licealista w ogóle jej się nie uczył.
Jeżeli zaś chodzi o przydatność Matematyki w życiu codziennym to poza dodawaniem, odejmowaniem, dzieleniem, mnożeniem nic więcej znać nie trzeba, bo dla przeciętnego Polaka to wystarczy.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Mitas napisał(a):
Potem łatwiej jest na studiach, bo wszystko się pamięta, a dawniej, skoro Matematyka nie była obowiązkowa na maturze, to taki licealista w ogóle jej się nie uczył.
No nie tak "dawniej" tylko kilka ostatnich lat nie była obowiązkowa. Jeśli myślisz o własnych rodzicach to oni mieli matmę na maturze jeśli takowej dostąpili.

szczecin
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Mitas napisał(a):
a dawniej, skoro Matematyka nie była obowiązkowa na maturze, to taki licealista w ogóle jej się nie uczył.
Wstrętny taki licealista

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
ChcęPoznaćTwojąMatkę napisał(a):
Mitas napisał(a):
Potem łatwiej jest na studiach, bo wszystko się pamięta, a dawniej, skoro Matematyka nie była obowiązkowa na maturze, to taki licealista w ogóle jej się nie uczył.
No nie tak "dawniej" tylko kilka ostatnich lat nie była obowiązkowa. Jeśli myślisz o własnych rodzicach to oni mieli matmę na maturze jeśli takowej dostąpili.
O RLY?
http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35258,7209364,Matematyka_wraca_na_mature__We_wtorek_proba.html

Przez 25 lat matematyka była jedynie przedmiotem do wyboru, zdawali ją głównie uczniowie klas o profilach ścisłych i techników. Teraz muszą się z nią zmierzyć także humaniści.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
25? To mnie ktoś w błąd wprowadził wcześniej... no nieważne.

szczecin
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Moja kuzynka zdawała 7 lat temu maturę, miała obowiązkową matę. I chodziła do zwykłego liceum, profil jakiś tam pedagogiczny. Zabawne, prawda?

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Pozwolę sobie na małą dygresję. PO dokonuje liberalizacji szkolnictwa.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Regulacja szkolna, maybe? Ważne, że ustawowo była nieobowiązkowa.
Swoją drogą, wystarczy spojrzeć na poziom zadań maturalnych sprzed wprowadzenia nowej matury i tych późniejszych. Matura podstawowa w chwili obecnej jest żartem, gdyż oscyluje na poziomie gimnazjum, a czasem podstawówki, nie widzę zatem sensu, by była obowiązkowa.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
El Final napisał(a):
Matura podstawowa w chwili obecnej jest żartem, gdyż oscyluje na poziomie gimnazjum, a czasem podstawówki, nie widzę zatem sensu, by była obowiązkowa.
Właśnie dlatego ma taki poziom, że ma być obowiązkowa, nie widzisz powiązania? Dodatkowo po to była (jest?) "amnestia", żeby nie każdy ("humanista") musiał ją mieć zdaną.

W moim liceum też matma była obowiązkowa i nigdy nie słyszałem, żeby odnosiło się tylko do szkoły, ale nie wiem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Widzę powiązanie, ale to jest bezsens. Nie znam statystyk, w sumie ich nie ma, bo próbna nie jest wyznacznikiem. Natomiast jeśli tegoroczna podstawa z matmy będzie do zdania wyłącznie dzięki znajomości czterech podstawowych działań i ewentualnie ułamków, to nie wierzę, że ktoś jej nie zda z powodu braku umiejętności - wykluczam jakieś wypadki losowa, typu sraczka czy wypisany długopis. Podkreślam, to tylko moje założenie, inni mogą widzieć to inaczej, ale na razie jest to wielka niewiadoma. Idąc moim tokiem myślenia, wydaje mi się, że coś, czego powinien dokonać każdy, jest zbędne z racji oczywistości - captain obvious fot the rescue.
Tak samo z przełożeniem przydatności nawet tych podstawowych rzeczy na życie codzienne. Pieniądze chyba każdy liczyć umie, a rozliczanie PITu w pamięci, bez kalkulatora, jest co najmniej nieroztropne.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Naoista napisał(a):
Właśnie dlatego ma taki poziom, że ma być obowiązkowa, nie widzisz powiązania? Dodatkowo po to była (jest?) "amnestia", żeby nie każdy ("humanista") musiał ją mieć zdaną.
Przez co ci, co dobrze matmę rozumieją, mogą ubolewać, bo byle debil może się wwalić mądrzejszemu na miejsce na liście studenckiej.

szczecin
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Ja w międzyczasie udzielam korepetycji z matematyki. Na poziomach różnorakich, począwszy od szkrabów skończywszy na większych szkodnikach. Mianowicie chodzi o licealistów. Przed najcięższymi przypadkami strzelam sobie 50-tkę na odwagę ale, było nie było. Sałata rośnie, powoli bo powoli, ale do woli. Przynajmniej mnie od tego głowa nie boli.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Nie lubię matematyk, bo jej nie rozumiem, bo trzeba robić dużo zadań, bo mi się nie przyda w życiu. Kiedyś lubiłem, bo byłem z niej dobry.

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  

Forum DB Nao » » » » Matematyka
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook