Forum Dragon Ball Nao

» Katastrofa w Smoleńsku ocena: 9,67 (głosy: 3)110

Strony: 1, 2, 3, 4  
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.203
Posty: 633
Skąd: Kielce
Dziś rano pod Smoleńskiem rozbił się samolot prezydencki. Gubernator tego okręgu podał, że nikt nie przeżył katastrofy. Zginęły najważniejsze osoby w naszym państwie: prezydent Kaczyński, jego małżonka oraz między innymi R. Kaczorowski, J. Szmajdziński, P. Gosiewski, Z. Wasserman i gen. Gągor. Ofiar było 132. Po zmarłym prezydencie jego obowiązki przejmie B. Komorowski.

Samolot został całkowicie roztrzaskany. TU-154 był przestarzały, chociaż po gruntownym remoncie. Świat polityki huczy o wymianie samolotów rządowych, piloci pytają, dlaczego pilot samolotu zdecydował się na lądowanie w złych warunkach(jako przyczynę podano "zahaczenie" lewego skrzydła o drzewo spowodowane właśnie złą, wręcz zerową widocznością). Szczątki samolotu są rozrzucone po całym lesie.

Prezydent Rosji D. Miedwiediew powołał specjalną komisję, której celem jest ustalenie przyczyn katastrofy, na jej czele stanie W. Putin.

Pytam więc, co o tym myślicie. Ja ze swojej strony powiem tylko tyle, że jeżeli tę katastrofę w jakiś sposób spowodowała strona rosyjska, to Putin zgrabnie to wyciszy, bo w tym jest najlepszy.

Wracając do mojego stylu bycia, szczerze współczuję rodzinom ofiar, a być może w sposób szczególny rodzinie Gosiewskich, jako, że pochodzą z moich stron.

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Cóż powiedzieć, lecieli na obchody rocznicy Katynia i niestety nie dolecieli :< szkoda wszystkich ofiar, wielka tragedia, jak usłyszałem, to mnie zamurowało.
Bardzo smutne wydarzenie.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
No cóż. Żałoba narodowa, współczuję rodzinom zmarłym jak Kyasarin. Katastrofy samolotów się zdarzają często, nie da się zaprzeczyć. Mimo iż Kaczyńskich nie lubiłam to im palę wirtualnego znicza[*] i reszcie też .Niechaj spoczywają w spokoju.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Oficjalna lista

Pan Lech KACZYŃSKI Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Pani Maria KACZYŃSKA Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

DELEGACJA OFICJALNA

1. Pan Ryszard KACZOROWSKI b. Prezydent RP na Uchodźctwie
2. Pan Krzysztof PUTRA Wicemarszałek Sejmu RP
3. Pan Jerzy SZMAJDZIŃSKI Wicemarszałek Sejmu RP
4. Pani Krystyna BOCHENEK Wicemarszałek Senatu RP
5. Pan Jerzy BAHR Ambasador RP w Federacji Rosyjskiej
6. Pan Władysław STASIAK Szef Kancelarii Prezydenta RP
7. Pan Aleksander SZCZYGŁO Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego
8. Pan Jacek SASIN Sekretarz Stanu, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP
9. Pan Paweł WYPYCH Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP
10. Pan Mariusz HANDZLIK Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP
11. Pan Andrzej KREMER Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych
12. Pan Stanisław KOMOROWSKI Podsekretarz Stanu w MON
13. Pan Tomasz MERTA Podsekretarz Stanu w MKiDN
14. Gen. Franciszek GĄGOR Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
15. Pan Andrzej PRZEWOŹNIK Sekretarz ROPWiM
16. Pan Maciej PŁAŻYŃSKI Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”
17. Pan Mariusz KAZANA Dyrektor Protokołu Dyplomatycznego MSZ
18. Pan Piotr NUROWSKI Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego

PRZEDSTAWICIELE PARLAMENTU RP

1. Pan Leszek DEPTUŁA Poseł na Sejm RP
2. Pan Grzegorz DOLNIAK Poseł na Sejm RP
3. Pani Grażyna GĘSICKA Poseł na Sejm RP
4. Pan Przemysław GOSIEWSKI Poseł na Sejm RP
5. Pan Sebastian KARPINIUK Poseł na Sejm RP
6. Pani Izabela JARUGA – NOWACKA Poseł na Sejm RP
7. Pan Zbigniew WASSERMANN Poseł na Sejm RP
8. Pani Aleksandra NATALLI – ŚWIAT Poseł na Sejm RP
10. Pan Arkadiusz RYBICKI Poseł na Sejm RP
11. Pani Jolanta SZYMANEK – DERESZ Poseł na Sejm RP
12. Pan Wiesław WODA Poseł na Sejm RP
13. Pan Edward WOJTAS Poseł na Sejm RP
14. Pani Janina FETLIŃSKA Senator RP
15. Pan Stanisław ZAJĄC Senator RP

OSOBY TOWARZYSZĄCE

1. Pan Janusz KOCHANOWSKI Rzecznik Praw Obywatelskich
2. Pan Sławomir SKRZYPEK Prezes Narodowego Banku Polskiego
3. Pan Janusz KURTYKA Prezes Instytutu Pamięci Narodowej
4. Pan Janusz KRUPSKI Kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

PRZEDSTAWICIELE KOŚCIOŁÓW I WYZNAŃ RELIGIJNYCH

1. Ks. Bp. gen. dyw. Tadeusz PŁOSKI Ordynariusz Polowy Wojska Polskiego
2. Abp gen. bryg. Miron CHODAKOWSKI Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego
3. Ks. płk Adam PILCH Ewangelickie Duszpasterstwo Polowe 4. Ks. ppłk Jan OSIŃSKI Ordynariat Polowy Wojska Polskiego

PRZEDSTAWICIELE RODZIN KATYŃSKICH I INNYCH STOWARZYSZEŃ

1. Pan Edward DUCHNOWSKI Sekretarz Generalny Związku Sybiraków
2. Ks. prałat Bronisław GOSTOMSKI
3. Ks. Józef JONIEC Prezes Stowarzyszenia Parafiada
4. Ks. Zdzisław KRÓL Kapelan Warszawskiej Rodziny Katyńskiej 1987-2007
5. Ks. Andrzej KWAŚNIK Kapelan Federacji Rodzin Katyńskich
6. Pan Tadeusz LUTOBORSKI
7. Pani Bożena ŁOJEK Prezes Polskiej Fundacji Katyńskiej
8. Pan Stefan MELAK Prezes Komitetu Katyńskiego
9. Pan Stanisław MIKKE Wiceprzewodniczący ROPWiM
10. Pani Bronisława ORAWIEC - LOFFLER
11. Pani Katarzyna PISKORSKA
12. Pan Andrzej SARIUSZ – SKĄPSKI Prezes Federacji Rodzin Katyńskich
13. Pan Wojciech SEWERYN
14. Pan Leszek SOLSKI
15. Pani Teresa WALEWSKA – PRZYJAŁKOWSKA Fundacja „Golgota Wschodu”
16. Pani Gabriela ZYCH
17. Pani Ewa BĄKOWSKA wnuczka Gen. bryg. Mieczysława Smorawińskiego
18. Pani Maria BOROWSKA
19. Pan Bartosz BOROWSKI
20. Pan Dariusz MALINOWSKI

PRZEDSTAWICIELE SIŁ ZBROJNYCH RP

1. Gen. broni Bronisław KWIATKOWSKI Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP
2. Gen. broni pil. Andrzej BŁASIK Dowódca Sił Powietrznych RP
3. Gen. dyw. Tadeusz BUK Dowódca Wojsk Lądowych RP
4. Gen. dyw. Włodzimierz POTASIŃSKI Dowódca Wojsk Specjalnych RP
5. Wiceadmirał Andrzej KARWETA Dowódca Marynarki Wojennej RP
6. Gen. bryg. Kazimierz GILARSKI Dowódca Garnizonu Warszawa

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Katz: 12.04.2010, 21:52
MaGnum Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
MaGnum
Wiek: 28
Dni na forum: 5.220
Posty: 76
Skąd: Bochnia
Wielka tragedia... w życiu bym się tego nie spodziewał [*]

http://www.youtube.com/user/magnumSSJ
http://www.youtube.com/watch?v=rogvlB2SP4k
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.524
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Aż się nie chce wierzyć, że aż tylu ludzi poginęło w tym wypadku , nikt nie przeżył ... I to tak ważne osoby . Brak słów.
Amino Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amino
Wiek: 28
Dni na forum: 5.434
Posty: 183
Skąd: Ruda Śl.
mimo iż nie interesuję się polityką, to ta katastrofa mną wstrząsnęła. Taka liczba ofiar robi piorunujące wrażenie. Właśnie przez takie wypadki boję się samolotów.

Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Tak jak większość uważam, że to ogromna tragedia. Właściwie to brak mi słów, żeby opisać to, co czuję... Nie będę się bawić w wirtualne znicze, bo to okropne. Za to wybiorę się do kościoła i pod łukowskim krzyżem katyńskim zapalę prawdziwy znicz.

Najbardziej szkoda mi pary prezydenckiej. Chociaż w ich kierunku padały liczne śmiechy chichy, to lubiłam ich. Kaczyński był dobrym prezydentem. Co innego jego brat...

Nie rozumiem jednej rzeczy. To lotnisko od dawna było uważane za niebezpieczne. Do tego ta mglista pogoda. Rozumiem, że to blisko miejsca zbrodni katyńskiej, ale uważam, że bezpieczeństwo powinno się stawiać wyżej.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.626
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Pojawiła się już teoria spiskowa, jakoby PO z Ruskami załatwili Kaczyńskiego by spokojnie dojść do władzy. Wszystko ok, gdyby nie to, że Kaczyński dla nich to żadna konkurencja była.
Z drugiej strony dziwne jest, że tak się samolot poturbował o drzewa, a ponoć nawet wybuchu nie było. Niby mgła, niby coś tam, ale niejeden raz już piloci w o wiele gorszych warunkach lądowali bezpiecznie.

Obraz
PALATIAL REGALIA
meredith Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
meredith
Dni na forum: 5.742
Posty: 68
Polska ma wyjątkowego pecha. 70 lat wstecz wykosili całą inteligencję, a dzisiaj w rocznicę również spora jej część zniknęła ( prawie całe dowództwo). Przykre. I owszem, może to budzić pewne podejrzenia ( dziwny zbieg okoliczności), ale moim zdaniem główną przyczyną była wadliwa maszyna, z którą już kiedyś były przecież problemy. Putinowi i może to jest na rękę, ale nie ma co rzucać oskarżeń, skoro żadnych dowodów nie ma.Teraz politycy nie będą się żreć przez jakieś 2 tygodnie, a potem znowu będą międzypartyjne wojny jak zawsze zresztą. Jak papież umierał to też miał być pokój i miłość blablabla, nie ma podziałów itd. i owszem nie było. Przez jakieś 2 dni.
Tak czy siak, Polska idzie w dół. Jakby taka sama tragedia wydarzyła się 100 lat temu, byłaby to świetna okazja żeby Polskę zlikwidować ( ot taka pesymistyczna wizja jak to u mnie często bywa). Ufać teraz należy, że się szybko podniesiemy, bo zmarłym naszym płaczem i tak nic nie pomożemy, a o ład jako taki w kraju trzeba zadbać. Co się stało to się nie odstanie, do przodu trzeba iść, pomodlić się i tyle. W ciągu 90 dni z tego co wiem, należy zorganizować wybory prezydenckie. Zobaczymy co będzie.
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.398
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
Gdy to obejrzałam w telewizji, to najpierw nie mogłam uwierzyć. Aż tyle ważnych osób. Ale to tylko dowodzi, jak kruche i nieprzewidywalne jest ludzkie życie. Nie ważne kim się będzie i gdzie się będzie. Nigdy nie wiemy, kiedy zginiemy. Współczuję rodzinom. : (

Anime na zawsze !!!
sylwioszek Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
sylwioszek
Wiek: 29
Dni na forum: 5.312
Posty: 60
Skąd: z Konina
Właściwie to nie wiem co powiedzieć. Że tragedia to nawet nie trzeba mówić, liczba ofiar jest przytłaczająca. Nie znam się na polityce a tym bardziej nie rozróżniam polityków, ale z tego co mi mama powiedziała sytuacja jest poważna. Zginęli ci wszyscy, którzy mogli się postawić i teraz rząd zrobi z nami co chce. Jak żyli mogli powstrzymywać różne reformy czy inne ustawy a teraz...
Zresztą nie znam się na tym nie wiem co będzie ale jeśli to się sprawdzi to ciężko będzie...



rodzinom najszczersze wyrazy współczucia


niech spoczywają w pokoju
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.576
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Ubolewam nad śmiercią tylu osób, niemniej jednak wydaje mi się to dziwne, że przypadkowo ginie aż 90 ważniejszych obywateli w państwie. Bardzo inteligentne posunięcie, aby przewozić tylu ludzi tym samym samolotem i w tym samym czasie. Pozostaje przemilczeć kolejną aferę i oczekiwać na nową prezydenturę tj Komorowskiego.
Amino Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amino
Wiek: 28
Dni na forum: 5.434
Posty: 183
Skąd: Ruda Śl.
wśród tych ofiar zabrakło tylko Tuska i Komorowskiego, by w Polsce była anarchia. Ja jestem jej przeciwna, ale tylko wyciagam wnioski.
Moim zdaniem powodem tej katastrofy była wadliwa maszyna, a nie zła pogoda. Owszem, nie pomagała ona w locie, ale o ile mi wiadomo, to i w gorszych warunkach lądowano, więc..

Dase-sama Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Dase-sama
Wiek: 28
Dni na forum: 6.047
Posty: 31
Skąd: Słupsk
Widać, że Katyń to "przeklęte" miejsce (potocznie mówiąc). Trochę to dziwne, że od razu po katastrofie zabronili wchodzić na miejsce wypadku i zakazać filmowania (choć był to teren wojskowy, świat musiał się dowiedzieć co się stało więc reakcja ze strony Rosji mnie trochę niepokoi).
Teraz, przez 2 miesiące będzie ostry chaos, dopóki nie wybiorą nowego prezydenta... współczucia rodzinom.
[*]
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Szkoda każdego z nich. Zapalę im świeczkę. Nawet Jarudze-Nowackiej, czy Szmajdzińskiemu, należy im się.
Najbardziej mi szkoda pani Walentynowicz i pani Kaczyńskiej. Największą stratą są niewątpliwie pan Prezydent i dowództwo.
Oburzające jest zachowanie mediów, nawet w obliczu tego wydarzenia. Z jednej strony dziennikarz (chyba TVP, nie wiem jaką za stację ogladałem) mówi, że to normalne zachowanie w dyplomacji, kiedy głowy państw przesyłają w takich sytuacjach swoje wyrazy współczucia i ubolewanie, a z drugiej podkreśla, że nawet Niemcy przesłały Warszawie taką notę. Co to jest? Kim są Niemcy? Trzeba byc kimś wyjątkowym, by sobie zasłużyc na ich współczucie, kiedy ginie para prezydencka, wicemarszałkowie, wiceministrowie, kilku prezesów, przedstawiciele różnych środowisk i całe dowództwo wojska? Skandal.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Blanc侍KATZ napisał(a):
nurowski
Przynajmniej byś z szacunku dla zmarłego napisał z wielkiej litery imię i nazwisko -_-'
Wielka tragedia, w ogóle co tu dużo mówić, straciliśmy wiele ważnych osób najbardziej wstrząsnęła mną oczywiście śmierć prezydenta i prezydentowej, ale także tych sławnych polityków pana Szczygły, Gosiewskiego, Karpiniuka oczywiście także pana Krzysztofa Putry.
Niewątpliwie ta tragedia była czymś z czym w życiu jeszcze się nie spotkałem, teraz trzeba będzie dużo czasu, aby naród Polski wydźwignął się z tego szoku i wrócił do życia codziennego, do normalności.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.626
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
^Dark napisał(a):
teraz trzeba będzie dużo czasu, aby naród Polski wydźwignął się z tego szoku i wrócił do życia codziennego, do normalności.
E tam, do końca żałoby nie tak wiele czasu, potem kochane 'polaczki' hipokryci znów wrócą do życia codziennego z uśmiechem na buźce : )

Obraz
PALATIAL REGALIA
sylwioszek Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
sylwioszek
Wiek: 29
Dni na forum: 5.312
Posty: 60
Skąd: z Konina
E tam, do końca żałoby nie tak wiele czasu, potem kochane 'polaczki' hipokryci znów wrócą do życia codziennego z uśmiechem na buźce : )
Niestety pewnie masz rację. Ludzie zwykle szybko zapominają o takich rzeczach i zamiast pamiętać o ofiarach zaczną znowu się kłócić o najwyższe stołki w państwie. Eeeh... co za społeczeństwo...
Nie mówię, że podniesienie się z szoku, jaki wywołała śmierć prezydenta, czyli głowy państwa, było czymś złym ale należało by o tym pamiętać.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
^^
Po niedzieli znów każdemu piana z gęby poleci. Mądrze też wypowiedziała się prof. Jadwiga Staniszkis dla NC, jak będę miał czas to przepiszę, ale możecie też znaleźc w necie.

Wczoraj zapomniałem, a to też dla mnie ważne, a już mi się nie chciało dopisywac. Dziś byłem na konferencji poświęconej Zbrodni Katyńskiej. Naturalnie wspomniano też o sobotniej tragedii prezydenckiego samolotu. Dziś miał tam byc Andrzej Przewoźnik. Potem wspomniany został Janusz Kurtyka i w tym momencie prawie mi łza poszła, ale nie poszła. Właśnie o panu Kurtce wczoraj zapomniałem. Jego śmierc jest wielką stratą.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » » Katastrofa w Smoleńsku
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook