Na niniejszej stronie przedstawiamy wykaz najważniejszych i najciekawszych dat związanych w różny sposób ze światem Smoczych Kul – przykładowo premiery serii i filmów lub też urodziny postaci.

Kwiecień

1 kwietnia

Przypuszczalna zapowiedź rzekomej serii Dragon Ball AF anime  1997

Opis: Dragon Ball AF to tytuł rzekomej serii anime "zapowiadanej" jako kontynuacja DBGT. Miała liczyć ponad 600 odcinków i przedstawiać poziom SSJ5 oraz postacie Vegety Jr. i Son Goku Jr. Choć to niepotwierdzone, podobno plotka pojawiła się 1 kwietnia 1997 roku, a sama nazwa to skrót od angielskiego April Fool, czyli prima aprilis.

4 kwietnia

Premiera mangi Dragon Ball Minus mangi  2014

Opis: Dragon Ball Minus to bonusowy rozdział mangi zamieszczony w tomikowym wydaniu serii Jaco the Galactic Patrolman stanowiącej prequel DB. Akira Toriyama ujawnia w nim okoliczności wysłania małego Goku na Ziemię, po raz pierwszy przedstawia również matkę Goku – Gine.

5 kwietnia

Narodziny Akiry Toriyamy real  1955

Opis: Akira Toriyama to autor świata Smoczych Kul, urodzony w mieście Nagoja. Mangę Dragon Ball rysował nieprzerwanie w latach 1984–1995 dla tygodnika Weekly Shōnen Jump, rozpoczynając w wieku 29 lat. W różnym stopniu uczestniczył również przy tworzeniu odcinków i filmów anime czy też gier. Przed DB narysował 18-tomową serię Dr. Slump. Poza mangami znany również z pracy przy grach, np. Dragon Quest. Ciekawostek z życia Toriyamy możecie dowiedzieć się m.in. z następującego wywiadu: Akira Toriyama Q&A.

Start serii Dragon Ball Kai anime  2009

Opis: Dragon Ball Kai to odnowiona seria Dragon Ball Z, której emisję rozpoczęto w 20-lecie DBZ w japońskiej telewizji. Odcinków jednak nie rysowano od nowa, wycięto natomiast większość scen, których nie ma w mandze (tzw. fillery), oraz nagrano na nowo całą ścieżkę dźwiękową. Seria, łącznie z wyemitowaną w późniejszym czasie sagą Buu, liczy 159 odcinków, które emitowane były w niedziele o godz. 9:00 na kanale Fuji TV.

6 kwietnia

Start sagi Majin Buu w Dragon Ball Kai anime  2014

Opis: Pierwsza część Dragon Ball Kai zakończyła się na sadze Cella. Odnowiona saga Majin Buu została wyemitowana dopiero po 3 latach, w dwóch wersjach: japońskiej i dłuższej – zagranicznej. Nie zachowano tym razem oryginalnego formatu obrazu (4:3), odcinki ukazały się jedynie w wersji przyciętej do 16:9. Seria (saga) liczy 61 odcinków, które emitowane były w niedziele o godz. 9:00 na kanale Fuji TV. Wersja międzynarodowa: 69 odcinków.

18 kwietnia

Premiera filmu Dragon Ball Z: Fukkatsu no "F" anime  2015

Opis: Dragon Ball Z: Fukkatsu no "F" (ang. Dragon Ball Z: Resurrection 'F') to 15 film kinowy oznaczany logiem Dragon Ball Z. Stanowi bezpośrednią kontynuację filmu Battle of Gods. Opowiada o wskrzeszeniu Freezy przez podwładnych i inwazji jego armii na Ziemię. W filmie pojawia się kolejna przemiana Freezy, a także nowy poziom Saiyan – tzw. SSGSS.

26 kwietnia

Start serii Dragon Ball Z anime  1989

Opis: Dragon Ball Z to druga i najdłuższa seria anime. Akcja serii ma miejsce pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w ostatnim odcinku anime Dragon Ball. Rozpoczyna się przybyciem Raditza na Ziemię, a kończy walką z Majin Buu i 28 Tenkaichi Budōkai. Seria liczy 291 odcinków, które emitowane były w środy o godz. 19:00 na kanale Fuji TV.

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker