Informacje

Dragon Ball AF

Seria o nazwie Dragon Ball AF oficjalnie nie powstała i nie powstanie. Opisy sag poniżej są tylko tym, czym są, czyli zwykłym fanowskim opowiadaniem, opis Super Saiya-jina 5, gify i galeria są równie zmyślone.

Tekst zamieszczony wiele lat temu (przekłamany!)

Seria powstała na kanwie prywatnej mangi Akiry Toriyamy. Zaczyna się w miejscu, gdzie kończy się Dragon Ball GT. Nawiązuje też do ostatniego odcinka DBGT. Pojawiają się Vegeta Jr. i Son Goku Jr., ale nie od razu. Ma się ukazać w 2002 roku w Japonii.

Początkowo Toriyama planował zrobić serię sam, jednak zrozumiał, że aż 10 lat zajęło mu robienie 180 odcinków Dragon Balla, a Dragon Ball AF ma być o wiele dłuższe, planuje się 630 odcinków.

Fakty

Dragon Ball AF – geneza

Sagi

Opisy sag zostały wymyślone przez tajemniczego fana (być może większej ich liczby). Tekst nie prezentuje sobą żadnej wartości literackiej, wręcz przeciwnie. W oczy rzucają się liczne powtórzenia i niekonsekwencje w nazewnictwie. Dwie pierwsze sagi są dość pokaźnej długości, trzecia bardzo krótka.

Fabuła jest miejscami nielogiczna: "Po odnalezieniu kul nasz bohater wezwał smoka i zażyczył sobie odrodzenia swej rodziny. Smok nie mógł spełnić tego życzenia, bowiem minął już rok od ich śmierci, a ich ciała zostały zmasakrowane podczas wybuchu. Vegeta zdenerwował się, znów postanowił upokorzyć Ziemię, zażyczył sobie odrodzenia rodu saiyańskiego zniszczonego przez Freezera". Komentarz chyba zbędny. Można też dostrzec sporo motywów zaczerpniętych z DBZ, mimo to tekst zawiera kilka ciekawych rozwiązań fabularnych, dlatego został tutaj wiele lat temu zamieszczony. Zapraszamy do rzucenia okiem.

Saga AD, Pana Evil i armii Saiyan

Sny Vegety

Finał rywalizacji Saiya-jin i Tsufuru-jin

Super Saiya-jin 5

Dragon Ball AF: Super Saiya-jin 5

Super Saiya-jin 5 ma białe, długie włosy, białą sierść oraz ogon. Widać, że z wyglądu stanowi mieszankę SSJ4 (sierść) i SSJ3 (długie włosy). Jest najpotężniejszym z poziomów Saiya-jinów. Żeby nim się stać, wojownik musi być bardzo wściekły na swojego przeciwnika. Nie można być długo w stanie Super Saiya-jina 5, gdyż może się to skończyć końcem wszechświata.

Gify animowane

Son Goku SSJ5 Son Goku SSJ5 Son Goku SSJ5 Son Goku SSJ5 Vegeta SSJ3 Broli SSJ5

Trywialne przykłady fotomontaży

Gotenks SSJ100000(?)

Gotenks

Obok umieściłem niewielką animację, na której raz widać Gotenksa zamienionego w Super Saiya-jina 3 (czyli obrazek autentyczny), a potem Gotenksa w jakiejś innej formie. Widać, że obrazek przedstawiający rzekomo nowy poziom, to Gotenks SSJ3 ze zmienionym kolorem włosów i oczu. Poza tym autor dodał ciemniejsze tło i żółtą aurę wokół wojownika. To się nazywa kreatywność!

Gotenks SSJ4

Gotenks

Jest to tak naprawdę zdjęcie Gotenksa, który osiągnął poziom Super Saiya-jina 3 przebywając w Komnacie Ducha i Czasu. Zmieniony został tylko kolor włosów na czarny, dodany byle jaki ogon oraz czerwona skóra. Poza tym, gdyby to miał być Super Saiya-jin 4, to ten przecież nie ma brwi. Małe niedopatrzenie, czy może raczej dodanie brwi wybiegało poza umiejętności autora fotomontażu?

Pan SSJ

Pan

Oto kolejne oszustwo. Na jednym obrazku niby jest Pan zamieniona w Super Saiya-jina. Na drugim jest Pan zwykła, zdjęcie autentyczne z serii anime. Widać, że oba obrazki są praktycznie takie same, oprócz tych przerobionych włosów.

Vegeta SSJ3

Vegeta

Oczywiście oba zdjęcia obok to fotomontaże. Na drugim obrazku Vegeta ma za dużo włosów, jak na Super Saiya-jina 3, a poza tym ma do ucha przypięty jeden z kolczyków Potara, który założył podczas walki z Buu, czyli wiadomo, na czym się autor podróbki opierał. Obok jest ten sam Vegeta, ale już z normalniejszymi, jak na standard SSJ3, włosami i bez kolczyka.

Trunks SSJ4

Trunks

Jest to ostatni fotomontaż, który tutaj wymienię (więcej nie ma sensu). Obok mamy animację, na której raz jest Trunks z przyszłości zamieniony w Super Saiya-jina, a później pokazuje się to samo zdjęcie, ale Trunks ma ogon, czarne włosy oraz czerwoną skórę, czyli rzekomo osiągnął poziom SSJ4.

Galeria

Gotenks Gotenks Pan Pan Trunks Tenshinhan Yamcha i Tenshinhan Son Goku i Dende Son Goku Picceta Raditz Raditz Kuririn Son Buu Nappa Vegetunks Secret New Fighter Trunks Vegeta Bardock Gotenks Trunks Vegeta Vegeta Son Goku Son Goku Vegeta Son Gohan Raditz Krilloku Son Goku Gogetto
Informacje ► Dragon Ball AF
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker