Inne

Dragon Ball

INNE
-
KSIĄŻKI I ARTBOOKI

W dziale tym znajduje się spis kilku różnych książek dotyczących Dragon Balla i jego autora Akirę Toriyamę. Nie zamieszczam tutaj tekstu o mandze, gdyż o niej jest w osobnym dziale. Żadnych z poniższych książek nie posiadam, toteż muszę zaufać informacjom zawartym w czaspopiśmie Kawaii i opisom dystrybutorów, którzy je sprzedają w internecie.


Dragon Ball Daizenshu
Data wydania:

1995 rok

Wydawnictwo:

Denshu

Opis:

Wielu uważa ją za biblię Dragon Balla. Jest ona autoryzowana przez Akirę Toriyamę, a więc stanowi wiarygodne żródło wiedzy o Dragon Ballu. Jest to kolekcja 7 książek podzielonych tematycznie. Większość tomów ukazała się tylko w języku japońskim. Spis i krótki opis tomów: tom 1 Complete Illustration - mnóstwo kolorowych grafik, tom 2 Story Guide - zestawienie czasowe i historyczne, tom 3 TV Animation I - szkice do anime, opisy odcinków i wywiad z Toriyamą, tom 4 World Guide - zestawienie miejsc na Ziemi i w kosmosie, tom 5 TV Animation II - ciąg dalszy tomu trzeciego, tom 6 Movies And TV Specials - opisy filmów, bohaterów, chronologia, tom 7 Dragon Ball Daijiten - wielka encyklopedia. Poza tym wydano dwa tomy specjalne Appendix dotyczące Dragon Ball GT, ale to już bez autoryzacji.

Cena:

~ 1 800 yen, ~ 35-50 USD (komplet ~ 200 USD)


Dragon Ball Z An Unauthorized Guide
Data wydania:

08.2000 roku

Wydawnictwo:

St. Martin's Press

Opis:

Autorami są Lois i Danny Gresh. Książka ta jest nieautoryzowana. Zawiera bardzo wiele posortowanego materiału, między innymi można tu poczytać o próbach wytłumaczenia fenomenu Dragon Balla, opisy odcinków telewizyjnych i filmów, opisy bohaterów, omówienia karcianek i różnych zabawek związanych z Dragon Ballem. Jest tu również dużo anegdot, quizów, żartów i wywiadów z fanami.

Cena:

~ 6 USD


Pojo's The Unofficial Total Dragon Ball Z Book
Data wydania:

11.2000 roku

Wydawnictwo:

Triumph Books

Opis:

Kolejna nieautoryzowana książka. Zawiera duży zbiór ilustracji, szesnaście bonusowych stron 3D z foliami, zestawienie charakterystyk, opisy odcinków Dragon Ball Z i GT oraz cenne informacje dla graczy w karty DB. Łącznie 128 ciekawych stron.

Cena:

~ 13 USD


Akira Toriyama The World
Data wydania:

01.1990 roku

Wydawnictwo:

Shueisha

Opis:

Ukazała się jedynie w języku japońskim. Miękka okładka, 81 obrazków i wywiad z Akirą Toriyamą. Prócz informacji o Dragon Ball Z książka zawiera również wiadomości na temat pozycji: Doctor Slump, Dragon Quest, Chikyu Marugoto Chokessen, Pink, Kennosuke-sama oraz Kosuke-sama, Rikimaru-sama: Konpeito no Ryu.

Cena:

1 000 yen


Akira Toriyama The World Special
Data wydania:

08.1990 roku

Wydawnictwo:

Shueisha

Opis:

Twarda okładka z obwolutą. Ma 134 strony, a z tego 122 jest w kolorze. Prócz wcześniej znanych ilustracji, zawiera grafiki przygotowane specjalnie dla tej książki, a jest ich 83. Książka uważana za zbyt ogólne podsumowanie świata Akiry Toriyamy, opierająca się na seriach Dragon Ball i Doctor Slump.

Cena:

3 200 yen


KSIĄŻKI I ARTBOOKI
-
INNE
Inne ►
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker