Dział ten ma na celu odszukanie postaci i innych elementów Dragon Balla tam, gdzie nikt by się ich nie spodziewał. Ponieważ dzieło Akiry Toriyamy jest sławne (i lubiane) na całym świecie, oczywistym jest, że niekiedy inni autorzy wspominają o nim w swoich tworach, bądź też kreują bohaterów, którzy naśladują postacie znane z Dragon Balla.

Gdybyście zauważyli choćby namiastkę dzieła pana Toriyamy w jakiejś mandze czy anime, prosimy o poinformowanie nas. Nie ignorujcie też filmów czy seriali z aktorami, a nawet książek, bo obecnie już nawet w nich pojawiają się bohaterowie słynnych mangaków, o czym możecie przekonać się poniżej. Pamiętajcie, że diabeł tkwi w szczegółach, miejcie więc oczy szeroko otwarte.

Należy tutaj nakreślić pewien problem, jaki się z tym wiąże, a z którego wielu fanów nie zdaje sobie sprawy. Postać głównego bohatera, czyli Son Goku, wzorowana była na bohaterze chińskiej powieści Wędrówka na Zachód, jego imię również stamtąd pochodzi, a także m.in. kij Nyoibō czy chmurka Kinto. Tak więc nie każdy Son Goku to nasz Son Goku. Takich przykładów jest więcej, niemniej jeśli bohater używa Kamehamehy, ma charakterystyczną fryzurę, czy przechodzi w stan SSJ, to możemy mieć pewność, że ma to bezpośredni związek z Dragon Ballem.

Ostatnio dodane

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker