Cienie północy

40-letni prawiczek

40-letni prawiczek

Oryginalny tytuł:The 40 Year-Old Virgin

Reżyseria:Judd Apatow

Produkcja:USA, 2005

Opis: Główny bohater jest posiadaczem pokaźnej kolekcji figurek. Przeważnie amerykańskich, znalazło się jednak też coś z Dragon Balla, a dokładniej z DBGT – Goku w formie Super Saiyanina 4.

Agent Cody Banks

Agent Cody BanksAgent Cody Banks

Reżyseria:Harald Swart

Produkcja:USA, 2003

Opis:Film ten opowiada o nastoletnim agencie CIA, Codym Banks, który zostaje świetnie wyszkolony i wyposażony w najlepsze gadżety. Najwyraźniej agent specjalny jest wielkim fanem Dragon Balla. Rozejrzyjcie się tylko po jego pokoju. Na pierwszym zdjęciu w tle widać plakat z Son Goku i Vegetą, na drugim mamy Goku i Freezę.

Amores perros

Amores perrosAmores perros

Reżyseria:Alejandro González Iñárritu

Produkcja:Meksyk, 2000

Opis:W tym meksykańskim filmie dostrzec możemy naklejki z postaciami z Dragon Balla. Jedna naklejka z Son Goku i druga z Mr. Satanem znajdują się na drzwiach do pokoju Octavio, pierwsza po stronie wewnętrznej, druga zewnętrznej.

Boyhood

Boyhood

Reżyseria:Richard Linklater

Produkcja:USA, 2014

Opis: Już w początkowych minutach filmu możemy się dowiedzieć, że główny bohater jest fanem Dragon Balla: ogląda w telewizorze 241 odcinek DBZ. Z kolei w dalszych scenach widzimy, że ma w pokoju plakat z bohaterami serii, a także pościel.

Boyhood Boyhood Boyhood Boyhood Boyhood

Broń dla każdego

Broń dla każdego

Oryginalny tytuł:American Gun

Reżyseria:Aric Avelino

Produkcja:USA, 2005

Opis: W pewnym momencie filmu niespodziewanie między rodzicami kilkuletniego dziecka wywiązuje się rozmowa na temat Dragon Balla. Ojciec, w którego wcielił się znany aktor, mówi między innymi, że to jego ulubiona kreskówka.

Buffy: Postrach wampirów

Buffy: Postrach wampirów (część 1) Buffy: Postrach wampirów (część 2)

Oryginalny tytuł:Buffy the Vampire Slayer

Autor:James A. Contner

Produkcja:USA, 2002-2003

Miejsce:sezon 7, odcinek 12

Opis:Dragon Ball stał się tak sławny, że była o nim mowa w słynnym serialu Buffy: Postrach wampirów. Andrew stara się przekonać Buffy, że się zmienił, że nie jest już zły – porównuje siebie do Vegety. Mówi: Zmieniłem się! Jestem jak Vegeta z Dragon Ball Z. Kiedyś byłem czystym Saiyaninem, ale teraz walczę po stronie Goku. Poza tym kilkadziesiąt sekund później pyta: Chcesz zagrać w Dragon Ball Z?.

Daleko jeszcze?

Daleko jeszcze?

Oryginalny tytuł:Are We There Yet?

Reżyseria:Brian Levant

Produkcja:USA, 2005

Opis:W tej komedii Nick jest kawalerem, który ma romans z rozwiedzioną matką dwojga... Zaraz na początku filmu jest scena, w której dzieciak przychodzi do jego wypożyczalni i pyta o Yu-Gi-Oh! oraz Dragon Ball GT. Nick mu odpowiada: Przychodzisz codziennie i pytasz o te same rzeczy. Nie mamy Pokemonów, Digimonów, ani Buffy, ani SpongeBoba....

Dobra wróżka

Dobra wróżka

Oryginalny tytuł:Tooth Fairy

Reżyseria:Michael Lembeck

Produkcja:USA, 2010

Opis: Kiedy Derek, główny bohater, wchodzi do pokoju Randy'ego, możemy zauważyć, że znajduje się tam wiele figurek z bohaterami różnych kreskówek, ale najbardziej w oczy rzuca się postać Goku w swoim pomarańczowym stroju.

Dom Glassów

Dom Glassów

Oryginalny tytuł:The Glass House

Reżyseria:Daniel Sackheim

Produkcja:USA, 2001

Opis:Odniesienie do naszego anime następuje podczas rozmowy rodzeństwa. Dziewczyna, chcąc przekonać brata, by z nią poszedł, mówi mu o wyprzedaży Dragon Ball Z.

Indianin w Paryżu

Indianin w Paryżu

Oryginalny tytuł:Un indien dans la ville

Reżyseria:Hervé Palud

Produkcja:Francja, 1994

Opis:W tym francuskim filmie przez krótki moment można dostrzec twarz Goku na ekranie telewizora.

Podesłane przez:MateuszSzymski

Jezioro marzeń

Jezioro marzeń

Oryginalny tytuł:Dawson's Creek

Produkcja:USA, 1998-1999

Miejsce:sezon 2, odcinek 5

Opis:I w tym serialu możemy uświadczyć Son Goku i spółkę. Tym razem trafili do wypożyczalni wideo. Andie i Pacey rozmawiają ze sobą, a za nimi... pełno materiałów z naszego anime.

Merry Christmas

Merry Christmas (część 1) Merry Christmas (część 2) Merry Christmas

Reżyseria:Neri Parenti

Produkcja:Włochy, 2001

Opis:Tym razem dwie sceny powiązane z Dragon Ballem mamy w filmie produkcji włoskiej. Niestety nie ma do niego nawet angielskich napisów, jednak w załączonych fragmentach wyraźnie słychać tytuł naszego anime. W pierwszym klipie bohater filmu siedzi przy stoliku w japońskiej restauracji i zwraca się w pewnym momencie do kelnera nazywając go "Dragon Ball". Drugi filmik natomiast zawiera bardziej oczywistą scenę – dwóch ludzi w dziwacznych przebraniach wykonuje przed chłopcem Taniec Fuzyjny.

Mulva: Zombie Ass Kicker!

Mulva: Zombie Ass Kicker!

Reżyseria:Chris Seaver

Produkcja:USA, 2001

Opis: W tym marnym, amatorskim, udostępnionym za darmo w internecie filmie o tematyce zombie przez kilka minut jeden z bohaterów paraduje w tanim kostiumie przypominającym saiyańską zbroję. Ma także fryzurę charakterystyczną dla Vegety.

Mulva: Zombie Ass Kicker! Mulva: Zombie Ass Kicker! Mulva: Zombie Ass Kicker! Mulva: Zombie Ass Kicker! Mulva: Zombie Ass Kicker!

Naboje i ciasteczka: Ostatni rozdział

Oryginalny tytuł:Balas & Bolinhos: O Último Capítulo

Reżyseria:Luis Ismael

Produkcja:Portugalia, Wietnam, 2012

Opis: Jeden z czarnych bohaterów filmu, grany zresztą przez Wietnamczyka, w pewnym momencie zostaje porównany do Vegety, a w dalszych scenach jest przezywany jego imieniem. Żeby było ciekawiej, sam aktor ma w serwisie Facebook stronę o nazwie "Jason Ninh Cao aka Vegeta".

Najpiękniejszy zawód świata

Najpiękniejszy zawód świata

Oryginalny tytuł:Le Plus Beau Métier du monde

Reżyseria:Gérard Lauzier

Produkcja:Francja, 1996

Opis: Kiedy w jednej ze scen filmu główny bohater grany przez Gérarda Depardieu wchodzi do pokoju, z telewizora dość wyraźnie dochodzi znana muzyka z Dragon Ball Z grana podczas sagi Buu. W dalszej części dziewczynka pyta go, czy ma dzieci i czy lubią Dragon Ball Z. Odpowiada, że oczywiście.

Narodziny

Narodziny

Oryginalny tytuł:Birth

Reżyseria:Jonathan Glazer

Produkcja:USA, 2004

Opis: Jeden z głównych bohaterów filmu, dziesięcioletni chłopiec, w kilku scenach pojawia się z plecakiem, na którym możemy zauważyć Goku w formie Super Saiyanina.

Pani Zemsta

Pani Zemsta Pani Zemsta

Oryginalny tytuł:Chinjeolhan geumjassi / Lady Vengeance

Reżyseria:Chan-wook Park

Produkcja:Korea Południowa, 2005

Opis: Kiedy główna bohaterka filmu ogląda telefon pewnego złoczyńcy, na którym dokonuje tytułowej zemsty, widzimy wśród zawieszek postać Gatchana z Dr. Slumpa, czyli wcześniejszej serii autora DB.

Przyjaciele z kasą

Przyjaciele z kasą

Oryginalny tytuł:Friends with Money

Reżyseria:Nicole Holofcener

Produkcja:USA, 2006

Opis: Zaraz w początkowych minutach filmu jedna z bohaterek zapytana o to, gdzie jest jej syn, odpowiada bez wahania, że ogląda Dragon Ball Z.

Scott Pilgrim kontra świat

Scott Pilgrim & The Infinite Sadness

Oryginalny tytuł:Scott Pilgrim vs. the World

Reżyseria:Edgar Wright

Produkcja:USA, 2010

Autor:Bryan Lee O'Malley

Premiera komiksu:2004-2010

Opis: Jeden z bohaterów, Todd Ingram, posiada specjalną moc, której użyciu towarzyszy podniesienie się jego blond włosów. Co więcej, owa moc określana jest jako wegańska, co w połączeniu z powyższym stanowi bezpośrednie nawiązanie do Saiyan, których imiona i sama nazwa rasy pochodzą od warzyw.

Scott Pilgrim kontra świat Scott Pilgrim kontra świat

Super Size Me

Super Size Me

Reżyseria:Morgan Spurlock

Produkcja:USA, 2004

Opis: W jednej ze scen tego dokumentu traktującego o stołowaniu się w McDonald'sie uważne oko zauważy w sklepie na wystawie figurki z Vegetą.

Ted 2

Ted 2

Reżyseria:Seth MacFarlane

Produkcja:USA, 2015

Opis: Kiedy Ted odwiedza nowojorski zjazd fanów komiksów Comic Con, w kilku scenach możemy zauważyć mężczyzn przebranych za Goku, a także plakaty z Saiyaninami. W pewnym momencie John i Flash Gordon wszczynają rozróbę, wskutek czego uczestnicy imprezy zaczynają się bić ze sobą – wśród nich między innymi mężczyzna w stroju Goku.

Ted 2 Ted 2 Ted 2 Ted 2 Ted 2

Podesłane przez:Katz

Uczeń czarnoksiężnika

Uczeń czarnoksiężnikaUczeń czarnoksiężnika

Oryginalny tytuł:The Sorcerer's Apprentice

Reżyseria:Jon Turteltaub

Produkcja:USA, 2010

Opis:Główny bohater, tytułowy "uczeń czarnoksiężnika", uczy się magii. W końcowej scenie posługuje się nią w taki sam sposób, jak bohaterowie Dragon Balla korzystający z ki. Co więcej, w kolejnej scenie za pomocą tej samej magii przywraca do życia człowieka – sytuacja identyczna jak w amerykańskiej adaptacji Dragonball: Ewolucja.

Wojna światów

Wojna światów

Oryginalny tytuł:War of the Worlds

Reżyseria:Steven Spielberg

Produkcja:USA, 2005

Opis:Tylko bardzo uważny widz mógł dostrzec to krótkie (na niecałą sekundę) pojawienie się Pilafa. Jego figurka umieszczona w aucie Mr. Satana znajduje się w pokoju Rachel.


powrót do "Dragon Ball wokół nas"
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker