Informacje

Dragon Ball

INFORMACJE
-
ZAŚWIATY
Pałac Enmy-Daio

Pałac położony w żółtych chmurach, z rogatą wieżą i dużym napisem "Welcome" tuż nad wejściem. Niekiedy stoi tu długa kolejka dusz zmarłych, a ruchem kierują przedstawiciele rasy Oni. Zawsze urzęduje tutaj Enma-Daio, który to wysyła dusze do nieba albo do piekła. Uczynki zmarłego znajdują się w wielkiej Enma-Daio Book.


Niebo

Jest to miejsce, w którym znajdują się dobre istoty, które nigdy nikogo dobrego nie zabiły, ale i nie tylko, iż pewnego razu trafił tu Dabura, a to dlatego, że piekło byłoby dla niego jak własny dom.

Niebo było pokazywane kilka razy. Raz, gdy Bulma, Chi-Chi, Videl i Dabura szukali Son-Gohana. Później w Dragon Ball GT, kiedy to Piccolo eksplodował wraz z wybuhem Ziemi.


Piekło

Ponura równina położona poniżej poziomu pałacu Enmy-Daio. Na straży stoją dwa diabły o imionach Gozu i Mezu. Enma-Daio jest ich przełożonym i jest stale informowany o wszelkich nieprawidłowościach.

Do piekła można trafić rozrabiając w świecie żywych lub po prostu spadając ze Snake Way. Teoretycznie nie ma stąd ucieczki, ale jednak Son-Goku udało się pokonać w grach dwóch Oni i znaleźć tajne wyjście, prowadzące do szuflady biurka Enmy-Daio.


Snake Way

Bardzo długa droga, w kształcie węża z rozwartą paszczą na początku. Na samym końcu Snake Way znajduje się mała planeta Kaio. Aby dostać się na nią Son-Goku musiał przebiec całą tę drogę.

Na bokach długiego węża znajdują się ostre zęby, o które łatwo można się zranić. Spadając ze Snake Way, trafia się prosto do piekła, z którego nie można powrócić już na tor.


Pałac Princess Snake

Ten pałac znajduje się w połowie Snake Way. Son-Goku został zaproszony tu na posiłek. Podczas wizyty myślał, że trafił do North Kaio-Samy. W rzeczywistości Princess Snake i jej służba to wielkie węże, czekające na nielicznych podróżnych. Na szczęście Son-Goku nic się nie stało i udało mu się stąd uciec.


Planeta Kaio

Mała planeta, na kórej mieszka North Kaio-Sama. Planetoida ta posiada dużą grawitację i jest idealnym miejscem treningowym. North Kaio-Sama ma tu swój dom, garaż, ławeczkę, a nawet samochód. Jego jedynymi towarzyszami są duży pasikonik Gregory oraz małpa o imieniu Bubbles. Trenowali tu Son-Goku, Yamucha, Tenshinhan, Chaoz i Piccolo.

Wkrótce planeta została zniszczona przez eksplozję silnego Seru.


Planeta Dai Kaio

Planeta władcy wszystkich Kaio. Jest ona zdecydowanie kilkadziesiąt razy większa od małych planet każdego Kaio.

Istnieje tu podobno najlepsza we wszechświecie sala treningowa. Tutaj, na niewielkiej asteroidzie, odbywają się Anoyoichi Budokai. Nagrodą w turnieju jest trening u Dai Kaio.


Planeta Kaioshinkai

Ogromna planeta podobna do Ziemi. Nie mają na nią wstępu śmiertelnicy. Mimo to Son-Gohan trafił tu, gdy przegrał z Buu i został teleportowany razem z East Kaioshinem przez Kibito. Tutaj udało mu się wyciągnąć ze skały Z Sword i go niechcąco złamać. Z ciężkiego miecza wyszedł Ro Dai Kaioshin - władca tej planety. Tutaj odbyła się ostateczna walka z groźnym i niebezpiecznym Buu.


ZAŚWIATY
-
INFORMACJE
Informacje ►
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker