Cienie północy

Arab

Arab – "Vegeta"

Utwór:Vegeta

Płyta:-

Rok wydania:2014

Opis: Polski raper młodego pokolenia – "pokolenia Dragon Balla", jak sam określił. W tekście utworu zatytułowanego imieniem Vegety wielokrotnie odwołuje się do bohaterów mangi: Dumny jak Vegeta [...], Wbijam na trening z motywacją Vegety, Mój przeciwnik to Goku czy też Łysy jak Krilan.

Podesłane przez:Kamil Z.

Ego

Utwór:Czy kiedykolwiek I

Płyta:Nibylandia

Rok wydania:2001

Opis: W jednym z utworów tego częstochowskiego zespołu mamy drobne nawiązanie do Dragon Balla. Fragment piosenki: Czy kiedykolwiek niby wyrosnę na gwiazdę popiszę się niby zajebistym seansem czy kiedykolwiek Ego coś niby najdoskonalszego jeszcze niby udoskonalonego jak Ego i jak klan Super Sajan ja się doskonałością moich rymów niby przechwalam.

Podesłane przez:MateuszSzymski

Eripe

Utwór:100 linijek szaleństwa

Płyta:Chamskie rzeczy

Rok wydania:2012

Opis: Polski raper młodego pokolenia. W jednej linijce niewielkie nawiązanie do głównego bohatera serii: Płoną mi dłonie i fireballe rzucam jak Songo.

Fokus

Utwór:Super Saiyan

Płyta:Alfa i Omega

Rok wydania:2008

Opis: Na pierwszym solowym krążku tego polskiego rapera, założyciela Paktofoniki, znalazł się utwór zatytułowany Super Saiyan. Kawałek rozpoczyna się słowami: Trzeba mieć jaja, jak Super Saiyan, a ja je mam, i to tyle, jeśli chodzi o nawiązania do Dragon Balla. Zdanie to, będące myślą przewodnią utworu, jest częścią refrenu, a więc słyszymy je kilkukrotnie.

Podesłane przez:globox

Kavinsky

Kavinsky – "Rampage"

Utwór:Rampage

Płyta:OutRun

Rok wydania:2013

Opis: Na jednej z płyt Kavinsky'ego, francuskiego artysty tworzącego muzykę house, możemy znaleźć kawałek zatytułowany Rampage, który od pierwszych sekund przywodzi na myśl znany motyw z Dragon Ball Z, a konkretnie utwór Gekitotsu!! 100-oku Power no Senshi-tachi.

Kroolik Underwood

Utwór:Dziki szał

Płyta:Punkt G

Rok wydania:2013

Opis: W gościnnym występie rapera Kaena we wskazanym utworze pod koniec jego kwestii możemy usłyszeć: To psychopaty raj! Kame-hame-ha, wow, wow, wow, wow, zdychaj!.

Podesłane przez:Niker

LemON

LemON – "Jutro"

Utwór:Jutro

Płyta:Scarlett

Rok wydania:2014

Opis: Zespół, który wygrał trzecią edycję polskiego programu Must Be the Music. Tylko muzyka. Sceny do teledysku utworu Jutro nagrywane były w Japonii. W czasie 2:37 widzimy wokalistę, który gra w Dragon Ball: Zenkai Battle Royale.

LemON – "Jutro" LemON – "Jutro" LemON – "Jutro" LemON – "Jutro"

Podesłane przez:ka3one

Machine Gun Kelly (MGK)

MGK – "Wild Boy"

Utwór:Wild Boy

Rok wydania:2011

Opis: Raper młodego pokolenia pochodzący z Ameryki. W jednym z jego utworów w czasie 3:24 możemy usłyszeć niezbyt inteligentną, jednak nawiązującą do Dragon Balla, linijkę: Suck my dragon balls bitch call me Goku. Wymawia ją inny raper, Waka Flocka Flame.

Natalia Nykiel

Natalia Nykiel – "Bądź duży"

Utwór:Bądź duży

Rok wydania:2015

Opis: W teledysku do wskazanego utworu tej młodej polskiej piosenkarki w 3:07 oraz 3:13 na ekranie monitora możemy dostrzec dwa ujęcia z drugiego odcinka Dragon Ball Kai. Na jednym z nich widać Bulmę, Goku i Żółwiego Pustelnika.

Natalia Nykiel – "Bądź duży" Natalia Nykiel – "Bądź duży"

Podesłane przez:ka3one

Okoliczny Element

Okoliczny Element – "Wszystko"

Utwór:Wszystko

Płyta:Schody donikąd

Rok wydania:2011

Opis: Polska grupa hip-hopowa założona w 2008 roku. Na drugim albumie znalazł się utwór, w którym możemy usłyszeć: Gdy co drugi myśli, że jest super jak Saiyan (1:34).

Podesłane przez:MateuszSzymski

Pezet & Flexxip

Utwór:Oczy otwarte

Płyta:Kodex

Rok wydania:2002

Opis: Kodex to wydawnictwo grupy producenckiej WhiteHouse, skupiające utwory różnych polskich raperów. W jednym z kawałków mamy odwołanie do Goku: Czas – tu tkwi szkopuł, gdy wszyscy walczą o pozycję, jak Tsubasa, jak Son Goku. Co również interesujące, na teledysku możemy zobaczyć, jak raper Emil Blef wykonuje ruchy na wzór Kamehamehy.

Pijani Powietrzem

Utwór:M.A.T.O.

Płyta:Zawieszeni w czasie i przestrzeni

Rok wydania:2002

Opis: W utworze mamy lekkie nawiązanie do serii, a konkretnie do smoka: Wpatrzony bez celu niczym w pieczarę, z której ukradkiem wyłania się smok, szczerze się do niego szczerzę, kierowany halucynacjami, narysowany jak kredkami na papierze, choć gigantycznymi rozmiarami straszy, to naprawdę milusiński Dinobot, przywoływany zaklęciami, siedmioma kryształowymi kulami, smoku, ukaż się.

Podesłane przez:MateuszSzymski

Rise of the Northstar (ROTNS)

Rise of the Northstar – "Demonstrating My Saiya Style" Rise of the Northstar – "Bejita's Revenge"

Utwory:Demonstrating My Saiya Style
Bejita's Revenge

Płyta:Demonstrating My Saiya Style

Rok wydania:2012

Opis: Francuska grupa grająca hardcore punk założona w 2008 roku. W swojej twórczości często nawiązują do Japonii, w szczególności do mang. Już nazwa zespołu przywodzi na myśl anime Fist of the North Star (jap. Hokuto no Ken).

Nagrali utwór Demonstrating My Saiya Style, który, krótko mówiąc, traktuje o saiyańskiej drodze życia. Co równie ciekawe, teledysk do niego nagrywano w Japonii, stąd wiele w nim odwołań do Dragon Balla oraz innych anime.

Na płycie znalazł się również kawałek zatytułowany Bejita's Revenge, w którym możemy usłyszeć głos Érica Legranda, francuskiego aktora dubbingującego Vegetę.

Rise of the Northstar – "Demonstrating My Saiya Style" Rise of the Northstar – "Demonstrating My Saiya Style" Rise of the Northstar – "Demonstrating My Saiya Style" Rise of the Northstar – "Demonstrating My Saiya Style" Rise of the Northstar – "Demonstrating My Saiya Style" Rise of the Northstar – "Demonstrating My Saiya Style" Rise of the Northstar – "Demonstrating My Saiya Style"

Podesłane przez:Magda K.

Son Goku

Son Goku – "Crashkurs"

Lata aktywności:2002-2003

Opis: Poboczny projekt muzyczny Thomasa D z Die Fantastischen Vier (niemiecka grupa hip-hopowa). Kiedy zapytano założyciela, skąd taka nazwa, odpowiedział, że jest "zafascynowany naiwnością i pogodą ducha Goku, który jednocześnie jest wielkim wojownikiem ratującym świat". Wydali tylko jeden singiel Alle für Jeden i jeden album Crashkurs.

Soulja Boy

Soulja Boy – "1up"

Płyta:1up

Rok wydania:2011

Opis: Na tylnej okładce mixtape'u 1up tego amerykańskiego rapera znalazła się postać Goku siedzącego na kanapie. Na przedniej natomiast zamieszczono motyw z mangi Naruto.

Podesłane przez:mszpak22

Voodoo Glow Skulls

Voodoo Glow Skulls – "Who Is, This Is?"

Płyta:Who Is, This Is?

Rok wydania:1994

Opis: Amerykańska grupa Voodoo Glow Skulls, grająca muzykę z gatunku ska punk, wypuściła w 1994 roku swój pierwszy album zatytułowany Who Is, This Is?. Spójrzcie tylko, kto jest na jego okładce. Nie wybrali oni Goku, ale Kuririna w saiyańskiej zbroi, jednak ze zmienionymi kolorami.


powrót do "Dragon Ball wokół nas"
Informacje ► Dragon Ball wokół nasMuzyka
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker