Cienie północy

Wszystko dzieje się aż 700 lat po wydarzeniach z poprzedniej sagi. W mieście Herkulesa (Satan City) wybudowano pięć posągów niepokonanych dotąd wojowników, czyli: Son Goku, Vegeta, Gohan, Goten i Trunks.

Bohaterem tej sagi jest Son Gotan ostatni mężczyzna rodu Goku. Wraz ze swoją siostrą Diri rzucał kwiaty pod nogi tych posagów, żeby oddać cześć Saiyanom. Przez cale 700 lat pokój panował na Ziemi. Lecz właśnie w trakcie składania kwiatów na Ziemię z kosmosu przyleciał jakiś potwór.

Gotan, chcąc zaznaczyć swą obecność, zmienia się w SSJ i próbuje odstawić siostrę do domu. W drodze jednak natyka się na kreaturę z kosmosu, która zabija Diri. Gotan osiąga SSJ2, ale okazuje się, ze wciąż jest za słaby, aby walczyć przeciwko kreaturze. Zaczyna płakać, bo nie może pomścić siostry – wtedy kreatura "wysysa" cała energię Gotana, zostawiając go jednak przy życiu. Gotan jeszcze chwilę przed tym pyta się kreatury, kim jest, a ona mówi, ze jest potomkiem Tsufuru (Bebi). Gotan nie ma siły się ruszać i wtedy kreatura odlatuje, aby zabić potomka Vegety.

Kiedy Gotan w końcu się budzi, zaczyna słyszeć jakiś głos – był to Kaito. Powiedział on Gotanowi, ze Tsufuru (potomek Bebi), zdążył już zabić potomka Vegety i że teraz nawet SSJ3 nie pokona kreatury. Okazuje się, ze planem Tsufuru jest wskrzeszenie wszystkich wrogów Goku, aby móc się z nimi scalić. Po niedługim czasie udaje mu się to i osiąga poziom Perfect Tsufuru. Teraz nawet SSJ4 go nie pokona. Gotan już wyczuwa wręcz nieskończoną moc Tsufuru. Kaito podpowiada Gotanowi, że jedyną rzeczą, jaką może zrobić, to wskrzesić pięciu niepokonanych wojowników: Goku, Vegetę, Gohana, Gotena i Trunksa. Gotan musi więc wziąć siedem Kryształowych Kul, które już uzbierał i wywołać smoka. Tsufuru jednak widział Gotana i cały czas za nim podążał. Gotanowi udaje się wywołać smoka, wtedy Tsufuru krzyczy: "Przywróć życie pięciu niepokonanym wojownikom", chcąc tym samym pokazać, że się w ogóle nie boi. Smok "odlatuje", a Tsufuru zabija Gotana. Podrzucił jego ciało do góry, lecz wtedy ktoś złapał Gotana. Tsufuru uniósł głowę i zobaczył najpotężniejszego Saiyanina, Goku.

Tsufuru pyta go: "Czy ty jesteś tym słynnym Goku". Goku jednak nic nie mówi, tylko robi grób dla Diri i Gotana, grzebiąc ich w nim. Potem staje naprzeciw Tsufuru i mówi: "Jesteś inny niż twój brat". Goku miał na myśli Bebiego. "Jestem o wiele potężniejszy od mojego brata. Nie muszę kraść cudzych ciał, aby pozyskać energię, ponieważ energia moich ofiar może sama kumulować się w moim ciele" – mówi Tsufuru. Goku zwraca się teraz do Gohana, Gotena i Trunksa – mówi, że Tsufuru jest potężnym przeciwnikiem. Wszyscy przechodzą na poziom SSJ, a Goku i Vegeta od razu na SSJ4, i rozpoczyna się walka... Tsufuru dobrze się broni, ale Vegeta i Goku też dobrze sobie radzą. Pozostała trójka Saiyan przestaje się powoli liczyć. Tsufuru po pewnym czasie zaczyna mieć przewagę i mówi: "Macie kłopoty? Ja się przecież świetnie bawię!". W tym momencie cała walka się zatrzymuje, a Vegeta stwierdza, ze nawet w pięciu go nie pokonają, na co Goku przytakuje. Tsufuru stwierdza, że od tego momentu będzie walczył na maksimum swojej mocy, aż tu nagle rozlega się nie wiadomo skąd przeraźliwy krzyk...


powrót
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker