Na niniejszej stronie przedstawiamy wykaz najważniejszych i najciekawszych dat związanych w różny sposób ze światem Smoczych Kul – przykładowo premiery serii i filmów lub też urodziny postaci.

Maj

6 maja

Urodziny Gyūmaō DB  

Opis: Gyūmaō (Byczy Lucyfer) to jeden z pierwszych bohaterów napotkanych przez Son Goku i Bulmę. Poznajemy go jako groźnego władcę zamieszkującego Górę Patelniową. W dalszej historii postać epizodyczna. Ojciec Chi Chi. Po raz pierwszy pojawia się w jedenastym rozdziale mangi, a w siódmym odcinku anime.

7 maja

Dzień odbywania się Tenkaichi Budōkai w świecie Smoczych Kul DB  

Opis: Dzień, w którym w uniwersum Smoczych Kul co trzy lata odbywają się zawody Tenkaichi Budōkai, czyli Turniej Sztuk Walki o tytuł Najlepszego pod Słońcem. Pierwsze mające miejsce w serii to już 21 z kolei.

9 maja

Dzień Goku real  2015

Opis: Dzień Goku został ustanowiony przez Japońskie Stowarzyszenie ds. Rocznic (Japan Anniversary Association) krótko po premierze filmu Dragon Ball Z: Fukkatsu no "F". Data oczywiście nie jest przypadkowa – w języku japońskim może się kojarzyć z imieniem Goku, albowiem japońskie 5 (maj) to "go", natomiast 9 – "kū". Warto odnotować, że 9 maja pojawia się również w samej mandze, a jest to dzień, w którym Szatan Piccolo ogłosił się nowym władcą Ziemi.

23 maja

Premiera ostatniego rozdziału mangi Dragon Ball mangi  1995

Opis: Ostatni rozdział mangi, oznaczony numerem 519, ukazał się w 25 numerze magazynu Weekly Shōnen Jump z 1995 roku, a więc po ponad 11 latach od startu serii. W rozdziale przedstawiono walkę małej Pan oraz konfrontację Goku i Uuba podczas 28 Tenkaichi Budōkai. Na koniec Toriyama podziękował fanom: Bardzo dziękuję Wam, że czytaliście Smocze Kule przez tak niezwykle dłuuugi czas, no i że dotrwaliście do końca, skoro czytacie te słowa! Jestem Wam naprawdę wdzięczny!.

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker