Na niniejszej stronie przedstawiamy wykaz najważniejszych i najciekawszych dat związanych w różny sposób ze światem Smoczych Kul – przykładowo premiery serii i filmów lub też urodziny postaci.

Luty

4 lutego

Premiera gry Dragon Ball Online gry  2010

Opis: Dragon Ball Online (DBO) to pierwsza oficjalna gra MMORPG o tematyce Smoczych Kul. Nad grą czuwał sam autor mangi, Akira Toriyama, który zaprojektował nie tylko postacie i lokacje, ale także warstwę fabularną. Gra już niestety nie istnieje, ostatnie serwery zostały zamknięte w drugiej połowie 2013 roku.

5 lutego

Premiera gry Dragon Ball Xenoverse gry  2015

Opis: Dragon Ball Xenoverse to gra z gatunku bijatyk z elementami RPG, oparta na wydarzeniach znanych z Dragon Ball Z. Jest to pierwsza gra o tematyce Smoczych Kul wydana na konsole ósmej generacji (PlayStation 4, Xbox One) oraz na PC (platforma Steam) w wersji z polskimi napisami.

7 lutego

Start serii Dragon Ball GT anime  1996

Opis: Dragon Ball GT to trzecia i chronologicznie ostatnia seria anime. W odróżnieniu od poprzednich jej fabuła nie została oparta na mandze Akiry Toriyamy, która w tym czasie już się nie ukazywała. Akcja serii ma miejsce pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w ostatnim odcinku Dragon Ball Z. Seria liczy 64 odcinki, które emitowane były w środy o godz. 19:00 na kanale Fuji TV.

26 lutego

Start serii anime Dragon Ball anime  1986

Opis: Anime Dragon Ball to pierwsza seria oparta na mandze Akiry Toriyamy, rozpoczynająca się pamiętnym spotkaniem Son Goku i Bulmy, a kończąca na walce z Piccolo podczas 23 Tenkaichi Budōkai. Seria liczy 153 odcinki, które emitowane były w środy o godz. 19:00 na kanale Fuji TV.

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker