Katz
23 września 2013 (18:33)
W roku 2007 informowaliśmy o powstawaniu pierwszej gry MMORPG z uniwersum Smoczych Kul. W 2010 gra została uruchomiona w Korei, następnie w 2011 na Tajwanie i w Hongkongu. Jednak wszystko ma swój koniec – po ponad trzech latach, 26 września 2013, wyłączony zostanie koreański serwer Dragon Ball Online, co najprawdopodobniej oznacza całkowity koniec gry. Niedługo potem, 31 października, zamknięte zostaną serwery tajwański i hongkoński.

Oficjalnych przyczyn nie podano, można się natomiast domyślać, iż wiąże się to z malejącym zainteresowaniem graczy, co powoduje, że utrzymywanie serwerów staje się nieopłacalne.


Dragon Ball Online to gra typu MMORPG, która miała być pierwszą pełnoprawną grą ze świata Smoczych Kul na PC. Była tworzona i rozwijana jednocześnie w Korei Południowej i Japonii, jednak tylko we wcześniej wymienionych państwach doczekała się beta testów. Brali w nich udział również gracze spoza Azji, w tym z Polski, w tym użytkownicy naszej strony, którzy mimo trudności związanych z wersjami językowymi gry dzielnie tworzyli własne społeczności.

Nad grą czuwał sam autor Dragon Balla, Akira Toriyama, który zaprojektował nie tylko postacie i lokacje, ale także warstwę fabularną. Główny wątek toczył się w roku 1000 (216 lat po tym, jak Goku wyruszył trenować Uuba), gdzie głównym antagonistą był Miira, który wraz armią Freezy i Red Ribbon najechał na Ziemię, a naszym zadaniem było znaleźć do niego drogę za pomocą portali czasowych. Do wyboru mieliśmy kilka ras i klas. W niektórych misjach, dzięki podróżom w czasie, braliśmy również udział w wydarzeniach znanych z mangi i anime.
komentarze (0)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker