Na niniejszej stronie przedstawiamy wykaz najważniejszych i najciekawszych dat związanych w różny sposób ze światem Smoczych Kul – przykładowo premiery serii i filmów lub też urodziny postaci.

Październik

11 października

Premiera filmów Dragon Ball Z w polskich kinach anime  2002

Opis: Dragon Ball po raz pierwszy na polskie duże ekrany trafił w 2002 roku. W kinach można było obejrzeć z polskim dubbingiem dwa filmy z serii DBZ o numerach 12 i 13, które zatytułowano Fuzja oraz Atak smoka.

25 października

Urodziny Masako Nozawy real  1936

Opis: Masako Nozawa to aktorka głosowa od pierwszego odcinka użyczająca głosu głównemu bohaterowi, czyli Son Goku. W późniejszym czasie również jego synom Son Gohanowi i Son Gotenowi, ojcu Bardockowi, potomkowi Son Goku Juniorowi, a także antagonistom podobnym do Goku: Tullece'owi oraz Goku Blackowi. Ikona Dragon Balla.

29 października

Urodziny Kuririna DB  

Opis: Kuririn to jedna z pierwszych postaci napotkanych przez Son Goku i jeden z głównych bohaterów serii. Poznajemy go, kiedy przybywa na wyspę Żółwiego Pustelnika z zamiarem podjęcia treningu. Po raz pierwszy pojawia się w dwudziestym piątym rozdziale mangi, a w czternastym odcinku anime.

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker