Na niniejszej stronie przedstawiamy wykaz najważniejszych i najciekawszych dat związanych w różny sposób ze światem Smoczych Kul – przykładowo premiery serii i filmów lub też urodziny postaci.

Wrzesień

2 września

Urodziny Puara DB  

Opis: Puar to jeden z pierwszych bohaterów napotkanych przez Son Goku i Bulmę na samym początku przygody. Wygląda jak kot i jest przyjacielem Yamchy. Po raz pierwszy pojawia się w siódmym rozdziale mangi, a w piątym odcinku anime.

10 września

Premiera pierwszego tomu mangi Dragon Ball mangi  1985

Opis: Pierwszy tom mangi wydawnictwo Shueisha wydało po 10 miesiącach od ukazania się w tygodniku Weekly Shōnen Jump premierowego rozdziału serii. Łącznie wydano 42 tomy, a ostatni w 1995 roku. Pierwsze 12 tomów zawierało również odpowiedzi Akiry Toriyamy na przeróżne pytania fanów z całej Japonii.

23 września

Urodziny Ulonga DB  

Opis: Prosiak Ulong to jeden z pierwszych bohaterów napotkanych przez Son Goku i Bulmę. Swoją zdolność transformacji wykorzystywał do porywania dziewczyn z wioski. Po raz pierwszy pojawia się w piątym rozdziale mangi, a w czwartym odcinku anime.

27 września

Premiera gry Dragon Ball: Dragon Daihikyō gry  1986

Opis: Dragon Ball: Dragon Daihikyō (pol. tłum. "Wielki Niezbadany Smoczy Region") to pierwsza gra komputerowa o tematyce Smoczych Kul. Wydana została na konsolę Super Cassette Vision. Emulacja na komputer dostępna za darmo w zasobach Archive.org.

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker