Na niniejszej stronie przedstawiamy wykaz najważniejszych i najciekawszych dat związanych w różny sposób ze światem Smoczych Kul – przykładowo premiery serii i filmów lub też urodziny postaci.

Marzec

10 marca

Premiera filmu Dragonball: Ewolucja live  2009

Opis: Dragonball: Ewolucja (ang. Dragonball Evolution) to pierwszy oficjalny film aktorski oparty na mandze Dragon Ball. Produkcja amerykańska. Wyreżyserowany przez Jamesa Wonga, a w rolach głównych zagrali Justin Chatwin oraz James Marsters. Film zebrał wiele niepochlebnych recenzji, krytykowany jest również przez autora pierwowzoru, Akirę Toriyamę, a nawet scenarzystę, Bena Ramseya.

19 marca

Premiera pierwszego DVD z odcinkami Dragon Ball anime  2003

Opis: Pierwszą płytę DVD z odcinkami serii wydano w Japonii dopiero po sześciu latach od zakończenia anime. Wydanie zostało nazwane "Dragon Box", a jako pierwsze ukazały się płyty z odcinkami drugiej serii, czyli Dragon Ball Z. W dalszej kolejności wydano pierwszą serię, DBGT oraz komplet filmów kinowych. Całość liczyła 98 płyt i kosztowała, bagatela, 410 tysięcy jenów, w przeliczeniu około 15 tysięcy złotych.

20 marca

Urodziny Yamchy DB  

Opis: Yamcha to jedna z pierwszych postaci napotkanych przez Son Goku i Bulmę i jeden z głównych bohaterów pierwszej serii. Poznajemy go jako pustynnego rozbójnika, który wraz z Puarem zamierza ukraść Smocze Kule. Po raz pierwszy pojawia się w siódmym rozdziale mangi, a w piątym odcinku anime.

30 marca

Premiera filmu Dragon Ball Z: Battle of Gods anime  2013

Opis: Dragon Ball Z: Battle of Gods (lub Dragon Ball Z: Kami to Kami) to 14 film kinowy oznaczany logiem Dragon Ball Z, rozpoczynający nowy etap w historii Smoczych Kul. Jest to jednocześnie pierwszy film, przy którym czynny udział brał Akira Toriyama – dostarczył historię oraz projekty postaci. Produkcja opowiada o przybyciu na Ziemię Boga Zniszczenia Beerusa oraz jego kompana Whisa i pojawieniu się Super Saiyanina God.

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker