Forum Dragon Ball Nao

» Sengoku Basara

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Seria anime aktualnie emitowana, oparta na grze o tym samym tytule.
Akcja dzieje się w XVI wiecznej Japonii, opowiada o potyczkach klanów, głównie Takedy, chociaż fabuła wydaje mi się nieco zakręcona.
Bardzo fajne od strony technicznej, ładna grafika, ładne "kostiumy", walki. A co najbardziej mi się podoba, to seiyu - m.in. głównych bohaterów Date Masamune i Sanady Yukimura, i angielskie wstawki tego pierwszego. Ktoś ma chwilę, to niech sam się przekona

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Nie powiem fajne, fajne. Z tą zakręconą fabułą to masz rację, z początku nie wiadomo o co chodzi. Klasyczne walki w Japonii, tylko że widz tak naprawdę nie wie kto jest przeciw komu, a dlaczego się tłuką to już w ogóle nie wiadomo Postaci ciekawe, tylko szkoda, że już w pierwszym odcinku Date Masamune używa sześciu mieczy. Można by było z tego bardziej epicki moment zrobić i stopniować napięcie, ale nie ma co narzekać i tak jest dobrze.
Jak już wspomniałeś grafika dobra i oczywiście humor. Utarczki Sanada Yukimury z tym jego mistrzem, świetne. Anime na pewno warte zainteresowania, tym bardziej, że cały czas w toku wydawniczym. 20 min tygodniowo to nie jest chyba tak wiele, a nawet powiem więcej, dzięki temu nie narażacie się na "ciąg" i ślęczenie przed TV/komputerem cały dzień aby dokończyć serię.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Szósty odcinek fajny, dużo się dzieje, a jak panienka wyciągnęła na polu bitwy ni z tego, ni z owego działko obrotowe, to mnie rozwaliło.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Trzeba przyznać, że Sengoku Basara idzie w coraz lepszym kierunku. Mimo niezbyt odkrywczej fabuły, zaplecze od strony technicznej jest doskonale przygotowane. Grafika, kolory, twarze czy inne duperele są na najwyższym poziome. Oczy z przyjemnością chłoną każdy kadr, który niemal wciąga do środka. Oprócz tego kwestia muzyki, która wzbija się za wyżyny. Ścieżka dźwiękowa jest znakomicie przygotowana i zróżnicowana. Utwory w tle co chwile się zmieniają i nadają niesamowitego klimatu. Końcówka 6 odć, kiedy Król Demonów wylewa wodę na włosy swojego sługi, jest jedną z tych scen gdzie dzięki muzyce człowiek się rozpływa.

Ps. Genialna postać tej małej małpki ;P

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Jakie DVD? Czekamy na torrenty ;p.
Fajny Trailer. Czyżby jakiś brat Date Masamune, lub wróg, który odebrał mu oko? (sam nie ma przeciwnego, wiec z tego wnioskuję).
Dobrze, że dojdą nowe postacie, to stwarza więcej możliwości. Oby muzyka i grafika były na podobnym poziomie, dzięki temu seria odniesie sukces.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Bardzo fajna seria, choć nie każdemu przypadnie do gustu. Ujęcie samurajów mocno humorystyczne, momentami abstrakcyjne i groteskowe, a niekiedy bardzo hokus-pokuśne Już sam opening, który - nawiasem mówiąc - ilustruje świetna piosenka, przywodząca na myśl porządne openingi anime z lat 90-tych, wskazuje na klimat tej serii: widzimy między innymi podrygujących wojowników oraz rozświetlone płomieniami starcia bohaterów.

Stwierdzam, że historia ujęta w ramy widowiska zawsze jest jakoś łatwiej przyswajalna. Fajnie, że po raz kolejny nawiązano w anime do ery Sengoku (innym anime, które opowiada o tamtych bohaterach, jest Mirage of Blaze - i Samurai Deeper Kyo, ale tego jeszcze nie widziałam), bo kiedy człowiek wystarczająco często nasłucha się tych samych imion, coś mu we łbie zostanie. Dość powiedzieć, że nazwy Date, Uesugi, Fuuma czy Oda nie były mi obce.

Co do samego anime - świetna grafika, dynamiczna animacja, widowiskowe starcia i piękna muzyka. Historia potraktowana przez trochę inny pryzmat niż zwykle - i to duży plus tej serii. Bohaterowie (jak zawsze krocie) fajnie nakreśleni i przykuwający uwagę, każdy jeden. Moim ulubieńcem został i pozostał Date Masamune, który paradoksalnie wydaje mi się najbardziej normalną i nieprzerysowaną postacią, choć to właśnie on sprawia wrażenie najbardziej szalonego. Drugim obiektem mojej ogromnej sympatii jest ninja Sarutobi Sasuke, po prostu świetna postać, którą z przyjemnością ogląda się na ekranie. Tak naprawdę sympatię budzi większość bohaterów - poza tymi z obozu wroga, i tak chyba powinno być. Rolą Akechi Mitsuhide Sho Hayami umacnia swój monopol na psychopatycznych odrażających świrów, a Oda z żoną też pokazują się od najgorszej strony.

Sengoku Basara to opowieść o wojnie, o walce, o podbijaniu - tym wszystkim, co działo się w erze Sengoku. Za tym z kolei stoi więcej: ambicje, pragnienia, uczucia, wartości. Stoją ideały, szacunek, oddanie, przyjaźń i miłość. Yukimura uwielbia aż do przesady swojego pana, Shingena, Tygrysa z Kai. Kasuga kocha Kenshina. Jest pokręcony związek Nagamasy i Oichi. Jest pełna lojalności relacja Masamune z jego ludźmi. Keiji wprost mówi, że chce powstrzymać wojnę, by jego bliscy mogli żyć szczęśliwie.

Serię ogląda się bardzo przyjemnie i z zaangażowaniem. W żaden sposób nie zawodzi pod względem wizualno-muzycznym - tutaj świadomie wspomnę o znajomych seiyuu, których zawsze miło posłuchać. Fabularnie jest ciekawa, choć nawet obeznany widz może się zagubić w ilości bohaterów oraz reprezentowanych przez nich ugrupowań i klanów, które w dodatku porzucają wzajemne animozje i zawierają czasowe sojusze. Nie brakuje emocji i wzruszeń.

Polecam Sengoku Basara wszystkim, którzy godzą się na oglądanie historii w nieco alternatywnym i odrobinę pokręconym ujęciu.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Już 11 lipca rusza druga seria Sengoku Basary. Good news.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Pierwszy odcinek drugiej serii za nami, głównie mamy walkę Sanady z Date, potem pojawia się zły, Toyotomi Hideyoshi dla odmiany, początek trochę jak w pierwszej serii.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Myślę, że prowadzenie fabuły w drugiej serii się nie zmieni. Znowu mamy złego bohatera, do pokonania, którego potrzebne będzie kolejne połączenie sił różnych ugrupowań. Bardziej jednak skupiłbym się na nowych postaciach, które dołączają do grona "wymiataczy". Walki z pewnością będą ciekawe i generalnie uważam je za najciekawszy punkt całego anime.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Jak na pierwszy odcinek, jest bardzo w porządku. Jestem usatysfakcjonowana dużą ilością Masamune i Yukimury, a "You doin okay?" tego pierwszego rozczuliło mnie bezgranicznie. Z innych plusów wymienię ścieżkę dźwiękową, która na szczęście nie jest zupełnie nowa, tylko - jak na razie - bazuje na fantastycznym oscie z pierwszej serii.

Z "minusów" - od początku nie podoba mi się ten Hanbee czy jak mu tam. Śliski drań za fasadą słodkiego chłopczyka. A jeśli ma zamiar zrobić to, co mi się wydaje, a mianowicie rozdzielić Masamune i Kojuurou, to będę bardzo zła i będzie to bardzo niefajne. Dla mnie ci dwaj są nierozłączni i nie wyobrażam ich sobie oddzielnie. Cóż, miejmy nadzieję, że Prawe Oko Smoka się nie da takiemu fircykowi.

Generalnie: jest fajnie

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Pozwolę sobie zacząć od końca, twierdząc że autorzy podjęli prawdopodobnie dobrą decyzję rezygnując z kolejnej serii (przynajmniej na razie), na rzecz filmu. Daje to możliwość stworzenia krótkiej, aczkolwiek treściwej historii. A do tego zmniejsza szanse zepsucia i rozmycia akcji.
Jeśli zaś chodzi o całość, to mam kilka zastrzeżeń dotyczących rozwiązań fabularnych i walk. Pośpiech w robieniu kolejnych odcinków odegrał chyba kluczową rolę, bo 12 epków nie wyczerpuje całego tematu drugiej serii. A największe pojedynki przedstawione są w tak gigantycznym skrócie, że to aż kole w oczy. Twórcy bawią się w nawarstwianie postaci i w konsekwencji nie dają im się rozwinąć. Bohaterowie gubią się w fabule, błyszczą przez pięć minut i intrygują widza, tylko po to żeby potem go rozczarować. Zdecydowanie pierwszą serię można było nazwać bardziej kompletną, dopracowaną. Tutaj mamy wszystkiego po trochu, ale nie ma czasu na rozkoszowanie się tym. Nie zauważyłem też żadnego starcia na poziomie. Konfrontacje są krótkie, często przerywane innymi wątkami i zanim zdążą porwać widza już się kończą.
Mimo to Sengoku Basara II to nadal dobra seria. Odnajdziemy w niej ten sam klimat co w I, dobrą grafikę, zadowalającą ścieżkę dźwiękową i ulubione postacie.
Jest to anime, które w dużym stopniu zdominowało czerwcowe nowości wydawnicze. Na pewno warto obejrzeć

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Druga seria jest całkiem OK, fabuła wydaje mi się bardziej poukładana niż w pierwszej, ale to pewnie kwestia wczucia się.
Takie sobie zakończenie, w zasadzie Hideyoshi mógłby zwyciężyć i też byłoby miło, spodobała mi się jego postać
Za to Musashi Miyamoto kiepsko w tej serii się prezentuje, jak jakiś głupek z dwoma kijami.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Druga seria jest całkiem OK, fabuła wydaje mi się bardziej poukładana niż w pierwszej, ale to pewnie kwestia wczucia się.
To my chyba oglądaliśmy jakieś różne serie... -_-'
Takie sobie zakończenie, w zasadzie Hideyoshi mógłby zwyciężyć i też byłoby miło, spodobała mi się jego postać
Za co Ci się spodobała????

Za to Musashi Miyamoto kiepsko w tej serii się prezentuje, jak jakiś głupek z dwoma kijami.
On przynajmniej pasował do konwencji - ostatecznie tam co kolejny, to świr, i dobrze. Ale Toyotomi? Przecież on był jak taki chodzący głaz... Zero życia, zero entuzjazmu, jedynie wiara w siłę fizyczną etc. We mnie żadnych pozytywnych uczuć nie obudził - już prędzej Hanbei, choć do tego też wstyd się głośno przyznawać. Ale on miał jakąś logiczną motywację dla swoich działań i czuło się, że to człowiek z krwi i kości... a nie jakiś... małpolud.

Miyamoto też miał w sobie coś z małpy, ale w zdecydowanie sympatyczny sposób

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Stokrot Kobieta
Wojownik
Wojownik
Stokrot
Wiek: 41
Dni na forum: 5.523
Posty: 44
Skąd: Łódź

Obraz
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Ja czekam na swoje DVD z Amazona... Miało być w poniedziałek, a już środa i ani widu, ani słychu (

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Stokrot Kobieta
Wojownik
Wojownik
Stokrot
Wiek: 41
Dni na forum: 5.523
Posty: 44
Skąd: Łódź
Obejrzałam pierwszy odcinek na C+ i powiem jedno: ktoś powinien uświadomić tłumaczce, że Kenshin bynajmniej NIE JEST kobietą :shock .

Obraz
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Obejrzałam pierwszą serię. I co mogę powiedzieć:
Szczerze mówiąc to anime kompletnie nie przypadło mi do gustu.
Już sam początek: akcja w ogóle nie dało się zrozumieć kto z kim, kiedy, czemu i dlaczego. To już mnie odstraszyło. Do 6 odcinka właściwie się skupiałam na akcji(a przynajmniej starałam). Pozostałą połowę tępo patrzyłam w monitor, choć starałam się cokolwiek z tego zrozumieć.
Muzyka jest w tle tak se oryginalna. Ciągle mi się kojarzy z muzyką z filmu ,,Final Fantasy VII Advent Children”(nie wiem czemu).
Jeśli chodzi o opening, nie przeczę jest fajny. Ending taki sobie, absolutnie mi się nie podoba.
Postacie- jakoś mnie irytowały. No oprócz tej blondynki i tej w czarnych włosach. Nie wiem czemu.
Kreska ładna, nawet mi się podobała. No i tyle.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Thorik napisał(a):
dzięki temu nie narażacie się na "ciąg" i ślęczenie przed TV/komputerem cały dzień aby dokończyć serię.
Hehe, jeśli te 4 godziny można nazwać całodziennym ślęczeniem... Ja łykam Sengoku Basara na raz. Siódmy raz zaliczony tego weekendu

Byczusia, cóż.

Zgadzam się, że dla osoby, która nie orientuje się w historii Japonii, akcja może się wydawać skomplikowana - ale, na Boga, nie na tyle, by tylko siedzieć i tępo się gapić w monitor! Bez przesady. Główny wątek - walka z Odą - jest zrozumiały nawet bez znajomości historii.

Tak czy siak uważam, że twórcy powinni byli zrobić odcinek zerowy, który by przedstawiał akcję w kontekście geograficznym i politycznym, koniecznie z mapką i obrazkami Byłoby super

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Sengoku Basara
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook