Forum Dragon Ball Nao

» [Komedia] Beelzebub

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Anime opowiada historię "najsilniejszego młodocianego przestępcy", Ogi Tatsumi, który jest pierwszoklasistą w "Ishiyama High" - szkole dla przestępców. Przygoda rozpoczyna się gdy Oga opowiada jak odnajduje dziwne dziecko swojemu najlepszemu przyjacielowi Furuichiemu Takayuki. Twierdzi iż podczas robienia prania nad pobliską rzeką (w rzeczywistości walczył z grupką kryminalistów próbujących go zabić w śnie) zauważył dziwnego mężczyznę dryfującego w rzece, którego postanowił uratować. Po wyciągnięciu go na brzeg, mężczyzna rozpadł się na pół, a w jego wnętrzu leżało małe dziecko. Oga postanowił zatrzymać dzieciaka nie wiedząc iż w rzeczywistości chłopiec jest synem króla demonów, a on został wybrany jako jeden z jego opiekunów w świecie ludzi.

Manga wychodzi od 2009, anime od tego roku, początkowo miało być kilkanaście odcinków, ale teraz chyba nie ma określonej liczby.

Jeśli chodzi o anime, to komedia przednia, humor momentami absurdalny, fabuła na razie powtarzalna, ale na horyzoncie widać postępy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mugen Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Mugen
Wiek: 28
Dni na forum: 4.786
Plusy: 6
Posty: 118
Skąd: Biała Podlaska
Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Na początku bawiło mnie te ryczenia, ale później zaczyna to denerwować, aż nie chce się tego słuchać. Po za tym jedno uderzeniowe pojedynki ...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mugen napisał(a):
Po za tym jedno uderzeniowe pojedynki ...
I słusznie, bo to nie manga z walkami taktycznymi. To w końcu szkole bójki są. W ogóle jeśli chodzi o szkołę, to pod pewnymi względami tę z GTO przypomina.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mugen Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Mugen
Wiek: 28
Dni na forum: 4.786
Plusy: 6
Posty: 118
Skąd: Biała Podlaska
Shounen napisał(a):
I słusznie, bo to nie manga z walkami taktycznymi. To w końcu szkole bójki są.
Jednak nie uważasz że jako anime powinny jednak pokazać trochę więcej ? Niech przynajmniej mu się trochę dostanie po tyłku. W szkołach też nie jest tak że ten drugi od razu pada.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ostatnio trochę nadrobiłem, komedia wciąż przednia. Pomysł ze zmianą szkoły dobry, widocznie się pomysły skończyły.

Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Saczers Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.868
Posty: 19
Gdy zobaczyłem anime to normalnie wyłączyłem natychmiastowo.
Manga o niebo lepsza. Zepsuli coś, co mogło być zajebistym hitem.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Np. co zepsuli? Mangi jeszcze nie czytałem, ale nawet jeśli anime jest inne, to nadal jest bardzo śmieszne. Zresztą wątpię, żeby się jakoś specjalnie różniły.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
O dziwo fillery w Beelzebubie są do przełknięcia, Bel z Ogą niszczą wszystko. Manga rzeczywiście jest lepsza od anime ale jako uzupełnienie mangi anime bardzo dobrze się spisuje. Trochę śmiechu jest.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Saczers Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.868
Posty: 19
Nie wiem jak Wy, ale ja w ogóle nie trawię, jak w anime można zauważyć kuriozalne zmiany co do mangi. W początkowych odcinkach całkowicie zmieniali sytuacje z głównych wydarzeń w porównaniu z mangą. Nie cierpię czegoś takiego. Te same kwestie wypowiadane w innych miejscach. Dodatkowo fillery... to już nieuniknione.

Ale jest światełko nadziei
Odpaliłem ostatnie 2 odcinki i muszę przyznać, że wszystko dokładnie wykonane jak w mandze. Zaciekawiła mnie walka Ogi z Toujou, wszystko miodzio, a na końcu znowu lipa... Sposób, w jaki przedstawili rozwaloną szkołę... woła o pomstę do nieba

Cóż, w oczach innych, moje bazgroły mogą wydawać się głupie.
Ale jak już wspominałem, trudno mi to przetrawić, dodatkowo pamiętając dokładnie jak to w mandze było
Mam nadzieję, że nie tylko w tych 3 epach wszystko jest miodzio i będę mógł spokojnie oglądać anime
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Saczers napisał(a):
Nie wiem jak Wy, ale ja w ogóle nie trawię, jak w anime można zauważyć kuriozalne zmiany co do mangi.
Może i tak, ale ja jeszcze mangi nie znam, więc tego nie widzę. I pytanie, czy te zmiany są naprawdę aż takie złe, w końcu to komedia.

Ale jeśli manga jest lepsza - to tylko się cieszyć.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Saczers Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.868
Posty: 19
Tej części widowni, która nie czyta mangi może się podobać.
Lecz osoby, które znam i czytają mangę preferują ją bardziej niż anime.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Beelzebub to w tej chwili najlepsza manga w WSJ.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dziwny ten ostatni odcinek (bo anime ostatecznie się skończyło na 60 odcinku, ale w końcu kto ogląda, ten wie). Niby zawiera jakieś zakończenie dla serii, a tak naprawdę nie zawiera - na siłę, byle coś było.
Sporo w ostatnich odcinkach Himekawy i Kanzakiego, ale to dobrze, bo śmieszne typy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Son-Goku Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Son-Goku
Wiek: 30
Dni na forum: 4.804
Plusy: 17
Posty: 528
Skąd: 新世界, Strzałkowo
szkoda ,ze sie skonczylo ,chociaz manga jest ,ale zawsze lepiej jak sie oglada animacje moze kiedys bedze dalej emitowane ,jak w przypadku Gintamy niby co sezon ostatni odcinek ,a i tak wychodzi
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
No i się skończyło, chlip.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Zacząłem oglądać, fakt humor tak absurdalny, że chce się to oglądać coraz bardziej. Szkoda, że w Polsce tego nie wydali/wyemitowali, bo podpadła by chyba pod wszystkie możliwe instytucje praw obywatelskich

Nie przez przypadek w jednym z epów. beelzebuba mieli zabrać do Hongkongu aby tam go zaszczał ; o o t taki smaczek.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
No i obejrzałem całą serię, szkoda tylko, że taka krótka, może skoro zakończyli już mangę, to zdecydują się kiedyś nakręcić kolejne serie. Seria dobra aczkolwiek zapowiadające się na ciekawą walka z demonicznym liceum została potraktowana po macoszemu, a ten wątek można by było jakoś szczegółowo rozwinąć, nawet jakimiś filerami, którymi i tak już pod koniec jechali.

W tym anime znalazłem kilka inspiracji DB, nie chodzi tu o odcinek specjalny, który pełen był odniesień do niego, ale ogólnie postawy bohaterów itp. Oga przypominał typowego aseksualnego Saiyanina o cechach Vegety i Goku, Vegety bo lubił dawać !? dla przyjemności, Goku bo podejmował walkę nawet z nierealnym w jego zasięgu przeciwnikiem i czasami tak jak przy walce z Toujo używał tylko własnych pięści, nie chiał pomocy Beela.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
miyamoto1 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
miyamoto1
Wiek: 34
Dni na forum: 3.718
Posty: 120
Skąd: Kraków
Oga jest chyba fanem DB W jednym z końcowych chapterów dzięki mocy Beela transformuje się w jakby SSJ i z radością stwierdza , że w końcu udało mu się zostać super saiyaninem ^^ http://www.mangareader.net/beelzebub/238/10
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Komedia] Beelzebub
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook