Forum Dragon Ball Nao

» Motyl na wietrze - Rei Kimura

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.209
Plusy: 73
Posty: 15.295
Skąd: ふざけた時代
Wzruszająca opowieść o miłości aż po grób, oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia "Tojin" Okichi, konkubiny, wbrew własnej woli, pierwszego amerykańskiego konsula w Japonii.

Los obdarzył Okichi Saito, córkę ubogiego cieśli z japońskiego miasteczka Shimoda, niepospolitą urodą, która jednak nie przyniosła jej szczęścia. Przed ślubem z ukochanym Tsurumatsu, Okichi przypadkiem wpadła w oko amerykańskiemu konsulowi generalnemu. Wbrew swej woli musiała zostać jego konkubiną i chociaż przyczyniła się do wynegocjowania korzystnych warunków traktatu między Ameryką a Japonią, już do końca życia prześladowała ją niechęć i pogarda rodaków.


Historycznie ciekawa, poza tym mocno tragiczna historia, a jeśli pomyśleć, że prawdziwa, to jeszcze bardziej. Dziewczyna została zabrana przez gościa, a wioska uznała, że oddała mu się z własnej woli, no cóż.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.675
Posty: 308
Czytałam bardzo dawno temu. Cienkie to co prawda, ale dziwnym językiem napisane. Wydaje mi się, że to wina tłumaczenia. Co do samej treści to rzeczywiście tragiczna. Ciężko się czyta aż tak smutne historie. Nie polecam nadwrażliwym.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Motyl na wietrze - Rei Kimura
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook