Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball dla dorosłych? (ograniczenia wiekowe)

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  

Od ilu lat można oglądać Dragon Balla?

Od ilu lat można oglądać Dragon Balla?
dla wszystkich! 21,89% 37 21,89%
powyżej 7 lat 19,53% 33 19,53%
powyżej 12 lat 40,83% 69 40,83%
powyżej 16 lat 13,02% 22 13,02%
tylko dla dorosłych! 1,78% 3 1,78%
na tamtym świecie... 2,96% 5 2,96%
Wszystkich głosów: 169
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.626
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Ja uważam ze DB jest dla wszystkich bo to uczy kogoś myśleć i odróżniać fikcje od rzeczywistości. Ja sam go oglądalem w TV jak jeszcze chodziłem do przedzkola i miałem 5 lat. Jakoś zdawałem sobie sprawe ze to jest tylko bajka i tak jak powiedzał tam ktoś na 1 stronie ze '' klaskać jak freezer zabije kuririna'' ja to rozumiałem i nawet mnie do denerwowało!

Pozdro Son-Goten!!!

Obraz
PALATIAL REGALIA
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.627
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Mnie też denerwowało jak ktoś kogoś zabijał, naczy jak ci źli zabijali dobrych- na rozum dziesięcioletniej dziewczynki, a jakby zginął trunks byłaby tragedia bym się załamała Jeju jak fajnie być dzieckiem
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.626
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
oj fajnie fajnie

Obraz
PALATIAL REGALIA
Chomiczka Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Chomiczka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.719
Posty: 76
No i właśnie o to chodzi raktujem ich jak rodzinę. Wspieramy w trudnych chwilach. A oni tak po prostu dają się zabijać.
Niedobrzy!

„Songo. Zdążyliśmy go polubić”
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.627
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Chomiczka dokładnie! To jest niesprawiedliwe! Jak można być tak perfidnym jak oni...

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Chomiczka Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Chomiczka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.719
Posty: 76
Mnie o to pytasz? Są wstrętni. Ale suma sumarum - zawsze są na zawołanie, prawda? I jakby co można wcelować w ekran jakiegoś pomidora albo coś, jak Very Bad Guy zabija tego i owego.

„Songo. Zdążyliśmy go polubić”
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.620
Posty: 325
Skąd: Mokotow
12 lat zeby dziecko sie nieprzestraszylo maijn vegety

pulkarecordzz.phorum.pl
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
ja ogladalem od 7 roku zycia i podobalo mi sie. wiec gdzies w tym rejonie moze byc
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.620
Posty: 325
Skąd: Mokotow
ale niewszystkie dzieci zrozumiejaza to tylko bjka=] np naoglada sie ze songo lata i co dzieciak pujdzie ci na balkon i wyskoczy bo bedzie myslalo ze on też [ ort! ] umie latac =]

pulkarecordzz.phorum.pl
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
nie rozmawiamy tutaj o ludziach patologicznych itd. bo tak samo mozna ogladnac matrixa, zagrac w jakas gre i to samo zrobic...
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.524
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Manga db była od 15 lat, więc myślę , że anime powinno też być przeznaczone od lat 15 , chodź sądzę, że jest to troszkę zawyżone
Fable Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Fable
Wiek: 34
Dni na forum: 6.531
Posty: 29
Skąd: Z innej sfery materialnej
Hmm chyba od 12 lat byłoby najlepiej, choć mniejsze dzieci też mogłyby Dragon Ball oglądać ale i tak za dużo by z tego nie skumali.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.596
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Hmm...wnioskuje, ze chodzi tu o odcinki bez cenzury. Wydaje mi sie, ze jednak DB nie powinno miec ogranicznika dozwolen wiekowych. Dragon Ball to anime, a jesli sie dobrze orietuje to w Polsce nie ma prawa zakazujacego ogladania brutalnych badz erotycznych scen rysunkowych przez dzieci lub mlodziez, co nie zmienia faktu, ze dzieci powinny ogladac takie rzeczy. Powiem tak- jesli rodzic dziecku pozwoli to nie ma sprawy, ich wybor.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
goku_jr Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
goku_jr
Dni na forum: 6.406
Posty: 15
Wg. mnie to od 7 roku życia, ale oczywiście to zależy od psychiku człowieka. Bo dla takich co się naoglądają i będa skakać z okna myślac że polecą jak Superman to jestem na NIE, ale dla takich co wyciągną z tego świetnego anime pewne wnioski np. dążyć do zrealizowania swoich marzeń, trenować to jestem na TAK. Trzeba wszystko ze zrozumieniem. Ja np. jak byłem mały oglądałem Dragon Ball, ale jakoś mi to przeszło obok nosa wszystko i teraz żałuje, że np. w wieku 7 lat nie zainteresowałem się pewnymi aspektami, gdyż w dniu dzisiejszym (mam 17 lat) mógłbym wiele nawyczyniać
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.516
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Będę miał dzieci to odkąd będą ogarniać co się dzieje, to zaczne im puszczać .
Monique Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Monique
Dni na forum: 6.407
Posty: 52
tez bede puszcac DB moim pociecha....ale jak bede mieli juz ok tych 12 lat...bo jednak nie zawsze wszystko moga zrozumiec...np z cellem i ta przyszloscia przeszloscia bylo dosc zagmatwane przynajmniej dla 7 latka moze byc:P wydaje mi sie ze jednak to 12 lat to taki odpowiedni wiek
goku_jr Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
goku_jr
Dni na forum: 6.406
Posty: 15
A ja im bede puszczał od najmłodszych lat. Zrozumią nie zrozumią zawsze im coś w głowie zostanie, ale to ja seriami im bede pokazywał. Zamkne w pokoju 2x2 z TV i ma ogladac
fovor123
Ziemianin
Ziemianin
fovor123
Dni na forum: 6.406
Posty: 16
dragon ball jest od 18 lat tak wynika z najnowszych sond
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.516
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Gówno!

W TV puszczają filmy dużo bardziej ryjące psychikę, wiadomości, gazety, które można dostać i przeczytać w prawie każdym miejscu gdzie jest coś do kupienia... A czegoś co powstało w wyobraźni człowieka, narysowane miałyby nie oglądać? Przecież dzieci już w wieku 4 lat są brutalne... Ja nap... no biłem wszystkich w swoim wieku na podwórku za byle co i sie nie kiczkałem, a o db nawet nie słyszałem, a to przez bajki takie jak żółwie ninja i filmy akcji...

ale jak bede mieli juz ok tych 12 lat
...??...
A ja im bede puszczał od najmłodszych lat. Zrozumią nie zrozumią zawsze im coś w głowie zostanie, ale to ja seriami im bede pokazywał. Zamkne w pokoju 2x2 z TV i ma ogladac
No to sie rozumiemy , do tego TV na całą ściane i 'OK'.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.019
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Nie będę rozpisywał się, uważam, że Anime najlepiej zacząć oglądać w wieku 12 lat, bo wtedy jesteśmy już jakoś rozwinięci umysłowo i wiemy co dzieje się na prawde, a co nie. Ja sam zacząłem oglądać w wieku 10 lat to Anime

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball dla dorosłych? (ograniczenia wiekowe)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook