Forum Dragon Ball Nao

» [Sci-Fi] Prometeusz (2012)

Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=1byZkbNB3Jw

Film w reżyserii Ridley'a Scott'a, przez niektórych uważany za prequela sagi Obcy.

Oglądałem wczoraj i cóż, dupy nie urywa zarówno pod względem fabularnym, jak i efektów specjalnych. Właściwie to zostawia masę pytań niż odpowiedzi, co daje nam do zrozumienia, że będą kolejne części, ale faktycznie pewne nawiązania do alienka się pojawiają, jak chociażby statki, czy też miejsce akcji, jako jest ta planeta czy jej księżyc, skąd później zapewne został wysłany sygnał SOS dla załogi Nostromo, no i na końcu sam wyewoluowany "alienek". tak jak mówiłem film zostawia wiele pytań, dlaczego "Konstruktorzy" chcieli nas zniszczyć, mimo, że nas stworzyli? dlaczego Android (notabene, chyba najlepsza rola w filmie) zaprojektowany by służyć człowiekowi zaraził go pasożytem i najbardziej nurtujące mnie, dlaczego ten dziadek wyglądał jak kosmita?...

Oglądał ktoś?

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ja oglądałam. Żałuję, że nie byłam po jakiś prochach albo po dużej ilości alkoholu, bo pewnie zeszłabym ze śmiechu Nic mi się tam nie kleiło.

Scena porodu i tego jak babka skleiła się jakimś medycznym zszywaczem nierealna xD

Jak dla mnie największym mindfuckiem w filmie była wielka zębata wagina z mackami

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Co chcesz od sceny z porodem pasożyta, normalna jak na tamtejszą technologię ;p. Bardziej smieszyło to, że centralnie została zapłodnionia : D

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.681
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Kiła i syf w pseudointeligenckiej oprawie. Scenariusz się kupy nie trzyma, i uwłacza serii o Obcym.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.156
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Film dosyć dobry aczkolwiek brak pdostaw naukowych a załoga w nim jest upośledzona.. mało wyjasnili.. poza tym nawet ok.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.773
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Katz napisał(a):
dlaczego Android (notabene, chyba najlepsza rola w filmie) zaprojektowany by służyć człowiekowi zaraził go pasożytem
On nie był zaprojektowany by służyć całej ludzkości tylko temu ziomkowi który finansował wyprawę, a on z kolei chciał dalej żyć, więc może po prostu sprawdzał czy to nie jest jakiś związek na przedłużenie życia (tak mi się wydaje). Ten związek wyglądał na ten sam który zażył ten wielkolud na planecie, która przypominała ziemie ileś tam tys. lat wcześniej po czym wpadł do wody i jego DNA zapoczątkowało życie ludzkie?

najbardziej nurtujące mnie, dlaczego ten dziadek wyglądał jak kosmita?...
Raczej nie wyglądał jak kosmita, a po prostu człowiek który przeżył więcej niż powinien. Przy technologii ukazanej w filmie prawdopodobnie miał więcej lat niż najstarszy ziemski człowiek obecnie (około 150? załóżmy sobie), a mimo wszystko nie odbiegli od schematu - reumatyzm, plamy wątrobowe itp.

Laru napisał(a):
Scena porodu i tego jak babka skleiła się jakimś medycznym zszywaczem nierealna xD
Nierealna w naszych czasach. Popatrz przez pryzmat filmu, bo dokładnie nie sprecyzowano tam poziom ewolucji technologii, ale sądząc po statku jest dość wysoka. Nie można udowodnić czy to realne czy nie, ale oglądając film Science Fiction przyjmujemy to jako normalną rzecz.

Katz napisał(a):
Właściwie to zostawia masę pytań niż odpowiedzi, co daje nam do zrozumienia, że będą kolejne części,
Wydaje mi się, że skoro (jak w filmie było to ujęte) ta wyprawa była porównywana do wyprawy na księżyc. To nie spodziewałem się mieć całego wykładu powstania ludzkości i innych pierdoł od razu na koniec filmu, bo raczej gdy człowiek stanął na księżycu też było więcej pytań niż odpowiedzi. Raczej 2 następne części o ile powstaną naświetlą część pierwszą i wtedy zaczniecie dostrzegać potencjał, a jeśli ich nie będzie to po prostu pozostawi masę pytań i to oczywiście też bardzo ciekawa alternatywa.


Film oglądałem wczoraj, więc na świeżo mogę sobie popaplać jak ekspert Zapraszam do dyskusji

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.156
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Katz napisał(a):
Oglądałem wczoraj i cóż, dupy nie urywa zarówno pod względem fabularnym, jak i efektów specjalnych. Właściwie to zostawia masę pytań niż odpowiedzi, co daje nam do zrozumienia, że będą kolejne części, ale faktycznie pewne nawiązania do alienka się pojawiają, jak chociażby statki, czy też miejsce akcji, jako jest ta planeta czy jej księżyc, skąd później zapewne został wysłany sygnał SOS dla załogi Nostromo, no i na końcu sam wyewoluowany "alienek". tak jak mówiłem film zostawia wiele pytań, dlaczego "Konstruktorzy" chcieli nas zniszczyć, mimo, że nas stworzyli? dlaczego Android (notabene, chyba najlepsza rola w filmie) zaprojektowany by służyć człowiekowi zaraził go pasożytem i najbardziej nurtujące mnie, dlaczego ten dziadek wyglądał jak kosmita?...
1. To nie było miejsce gdzie wylądał nostromo
2. To był księżyc
3. To nie była planeta czy księżyc alienów jak tamta planeta gdzie było nostromo tylko to był ciałą niebieskie gdzie inżynierowie eksperymentowali.
4. Film JEST nawiązaniem do aliena. Obcy po urodzeniu zmienia ise w hybryde rodzica i nosiciela.. gdyby zarazili jakieś duze skrzydlatr zwierze to prawdopodobnie mieli by skrzydła.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Film jest OK, nie żadne kino klasy B, jak mogłaby sugerować wypowiedź Laru. Ciężko nie uważać go za prequela Obcego, skoro sam główny bohater tej serii się tam pojawia. A nic się nie wyjaśnia, bo ma być kontynuacja, ale przynajmniej akcja na planecie się zamyka, więc nie ma niedosytu.

Katz napisał(a):
dlaczego Android (notabene, chyba najlepsza rola w filmie) zaprojektowany by służyć człowiekowi zaraził go pasożytem
Spytał go wcześniej, ile jest w stanie poświęcić, by się dowiedzieć więcej o kosmitach - odpowiedział, że wszystko, więc nie powinno dziwić takie zachowanie robota, który swoją drogą miał jaja.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
szeos
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.110
Posty: 8
ocena 5/10 . Klimat ok , aktorzy też , efekty spoko ale całość jakaś taka mdła ; )
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Sci-Fi] Prometeusz (2012)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook