Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball w TV? (TVN, TV4 itd.) ocena: 9,60 (głosy: 5)110

Strony:   1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  
Son-Goku Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Son-Goku
Wiek: 30
Dni na forum: 4.804
Plusy: 17
Posty: 528
Skąd: 新世界, Strzałkowo
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Zły dział, mogłeś napisać w temacie o DBE w dziale Dragon Ball.

DBE nie ma nic do anime, bowiem dla nich to jest film (słaby zresztą, bo otrzymał 1 gwiazdkę w Tele Świat) a jedynie ciekawostką jest to, że jest oparty na mandze i anime. Po za tym, myślę, że Transformersi na TVN będą mieli większą oglądalność jak to ; p

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Son-Goku Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Son-Goku
Wiek: 30
Dni na forum: 4.804
Plusy: 17
Posty: 528
Skąd: 新世界, Strzałkowo
Zgodze sie z toba, ten film to totalne dno, ale moze, jak by byla wielka ogladalnosc tego syf,u to by sie pokusili o anime choc watpie w to... Takie juz nastawienie przez te * SuperNianie.

Bez wulgaryzmów, ostatnie upomnienie.
Shounen
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
A kto jeszcze pamięta o wypowiedziach Superniani? Chyba tylko wielce urażeni fani. Znacznie gorsze rzeczy niż mordobicie DBZ lecą w TV i są sprzedawane w Empikach dla młodszych. Argument o wypowiedzi Superniani uważam za śmieszny.

Polsat już dawno zrezygnował z emisji seriali animowanych w pasmach popołudniowych. I wątpię żeby się to zmieniło bo takie "Trudne Sprawy" dają im wysoką oglądalność, której DB nigdy nie da. A rano lecą bajki dla najmłodszych, więc wątpię by DB tam pasował.


Macie DB w AXN Spin, dodatkowo ZA DARMO w SpinPlayerze. Śmiem twierdzić, że za jakiś czas stacja pokusi się o emisję pierwszej serii. Więc czego Wy jeszcze chcecie? I tak każdy z nas zna historię na pamięć. Może przez pierwsze odcinki byście oglądali serię w TV, ale później sprowadziłoby się to do ściągania TV RIPÓW z netu. Bo wątpię byście poświęcili tyle czasu na oglądanie DB (zakładając, że emisja po 1 odcinku od pn do pt).
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
To prawda, że nie przez supernianię emitują DB, ale ze względów finansowych i ryzyka. Ta seria ma 500 odcinków, znajdź drugą taką emitowaną w Polsce. Stacje próbują puszczać Bleacha czy Naruto, ale z podziałem na jakieś śmieszne "sezony", a po drugie to nadal jest mniej odcinków niż 500.

I tak każdy z nas zna historię na pamięć.
A więc ograniczmy programy telewizyjne do premier. Po co puszczać jakiekolwiek anime? Przecież kto chciał, to sobie już dawno obejrzał w internecie (lol). Czy może Dragon Ball jest aż tak popularny, że każde dziecko po niego najpierw sięga, a po Naruto czy inne hity dopiero w drugiej kolejności? Jakaż to różnica dla narybku, czy obejrzy taki Dragon Balla czy jakąś inną bajkę? Moim zdaniem żadna, z tą malutką różnicą, że to akurat DB odniósł kasowy sukces na całym globie, a nie te randomowe bajki.

Może przez pierwsze odcinki byście oglądali serię w TV, później sprowadziłoby się to do ściągania TV RIPÓW z netu. Bo wątpię byście poświęcili tyle czasu na oglądanie DB (zakładając, że emisja po 1 odcinku od pn do pt).
Od kiedy oglądanie ripów trwa krócej niż oglądanie odcinka w telewizji (pomijając stracony czas na dojście do telewizora)? Emisja w telewizji przyciąga, bo jest o konkretnej porze i ma się tę świadomość, że jak się nie obejrzy, to może być problem, bo ripy też nie pojawiają się od razu, jeśli w ogóle. Spin Player to wcale nie jest fajne rozwiązanie - równie dobrze można sobie oglądać na jakichś nielegalnych serwisach z odcinkami on-line.

Świat się zmienia, internet rozwija, ale telewizja nadal funkcjonuje na tych samych zasadach, co te dziesiąt lat temu, więc "wszystko jest w internecie" to słaby argument.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pushea Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Pushea
Wiek: 32
Dni na forum: 4.358
Posty: 54
Skąd: Zielona Góra
Oczywiście żaden fan, który obejrzał już 5 razy DB nie będzie oglądał każdego odcinka po kolei w tv, ale jeśli puszczą na jakimś ogólnodostępnym kanale to popularność w Polsce wzrośnie.
Bo na przykład młodzik sobie będzie siedział przed tv i przełączał kanały i trafi akurat na któryś odcinek DB. Zacznie się w to wkręcać, namówi inne dzieciaki i będzie to co 10 lat temu
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dokładnie tak. Namiętnie spłyca się to wszystko do "chcecie oglądać, to sobie ściągnijcie", nie rozumiejąc lub nie chcąc rozumieć, że nie dla siebie chcemy tę serię w telewizji.

Ja bym oglądał odcinek codziennie, nie widzę w tym problemu, pod warunkiem, że byłbym wtedy wolny. W przeciwnym razie ripy do posiłku.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Shounen napisał(a):
pod warunkiem, że byłbym wtedy wolny
Gociak jak mniemam jest wolny od 13.

Ja to bym raczej nie oglądał, bo nie mam własnego TV, a rodzice by się nie ucieszyli, gdybym im włączył.

Obraz
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Shounen napisał(a):
Stacje próbują
Guzik nie próbują. Jedna śmieszna stacja w żałosnej formie. W większej perspektywie nie ma to żadnego znaczenia, dopóki ogląda to tylko kółko wzajemnej adoracji nie ma szans na emisję na żadnym normalnym kanale.

Shounen napisał(a):
Namiętnie spłyca się to wszystko do "chcecie oglądać, to sobie ściągnijcie", nie rozumiejąc lub nie chcąc rozumieć, że nie dla siebie chcemy tę serię w telewizji.
A dla kogo, jak nie dla siebie? Jakie macie pomysły na promocję, zainteresowanie widza? Sam nie zwróci na to uwagi.

no elo #pdk
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Hyper, Jetix? Próbowały, ale widać, czy to napisy, czy dubbing, nie ma znaczenia i nie wyszło, skoro zaprzestali. AXN to inna historia, bo z tego co wiem mają duże zaplecze za granicą specjalizujące się w anime. Zresztą akurat oni emitują DB, więc po co ich w to mieszasz, gdy ja nie o tym.

delikwent napisał(a):
A dla kogo, jak nie dla siebie? Jakie macie pomysły na promocję, zainteresowanie widza? Sam nie zwróci na to uwagi.
Dla narybku oglądającego bajki takiego jak dzieciaki w 2000 roku. Skoro te bajki ciągle są, znaczy to, że dzieciaki i w obecnych czasach siedzą przed telewizorami. Promocja to już zadanie dla stacji. Chyba tych wszystkich bajek jakoś specjalnie nie promują? Bo niby jak? A mimo to emitują.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Shounen napisał(a):
Ta seria ma 500 odcinków, znajdź drugą taką emitowaną w Polsce
Pokemon, na Disney XD (dawniejszy Jetix) z ciekawości kiedyś włączyłem i leciały odcinki z 5 generacji, więc aktualne. Pewnie się przez tyle lat nazbierało ponad 500 ; p Chociaż może to zły przykład, bo jeżeli chodzi o polską telewizje to były puszczane hurtowo, najpierw 2 czy 3 serie przez Polsat i TV4 a później te nowsze już tylko na kanale kablowym.

Zapamiętajcie jedno, czasy DB w ogólnodostępnej TV bezpowrotnie minęły, w ogóle czasy bajek, bo dzieciaki teraz nie oglądają TV, kiedyś była to jedyna rozrywka, bo chyba niewielu z nas z rocznika 87-92 miała wtedy dostęp do internetu (a nawet komputer) i był to tzw. złoty okres bajek, których był nawet deficyt i na ratunek przyszły stacje Fox Kids i Cartoon Network.

Dzisiejsze telewizje, których użytkownikami są głównie ludzie starsi, wolą dawać życiowe programy i seriale (tj. Dlaczego ja?) aniżeli bajki, których i tak starzy nie będą oglądać i będą gadać, że w TV same bzdety i oglądalność będzie mniejsza.

3 sprawa - pazerność. Tylko w Polsce najlepiej jakby człowiek miał 3 dekodery, gdzie w Anglii wiądącą platformą jest Sky i nan iej są najlepsze kanały i tam praktycznie wszystko jest. No i dla brytyjczyka cena jest przsytepniejsza...

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Pokemon zły przykład, bo rozrzucone były te serie na wiele stacji. Sam oglądałem pierwszą na Polsacie i nagle co? Koniec emisji. Przez to dalsze losy tej serii przestały mnie obchodzić.

Katz napisał(a):
Zapamiętajcie jedno, czasy DB w ogólnodostępnej TV bezpowrotnie minęły, w ogóle czasy bajek, bo dzieciaki teraz nie oglądają TV
A za granicą jest taki ciemnogród, że tam jeszcze oglądają bajki w telewizji? Polska jest tak wysoko rozwinięta, że już telewizja odeszła do lamusa? Czegoś tu nie rozumiem. Zauważ, że bajki są, choćby ten cały Inspektor Gadżet. Ale trochę w tym racji, że już bajkowych bloków nie ma, np. na TVN. Tam chyba już w ogóle bajek nie ma. Z drugiej strony wynika to z tego, że otwiera się inne poboczne stacje dla dzieciaków i tam puszcza się bajki. A te stacje oczywiście w najdroższych pakietach. I oczywiście anime też na próżno tam szukać.

I jeszcze odnośnie cytatu - kiedy minęły? Jeszcze niedawno TV4 emitowało Sailor Moon. Podejrzewam, że stąd się wziął pomysł na petycję o DB. Skoro mogli puścić jedno stare anime, to czemu nie inne. Pytanie retoryczne, bo napisali niedawno w mailu powód.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Na TVP nie ma co liczyć. Polsat, jak mówiłem, nie ma miejsca w swojej ramówce na kreskówki, poza porannym pasmem dla małych dzieci. TVN - w ogóle nie ma takiego pasma. TV4 już odpowiedziało, więc na nich też nie ma co liczyć. TVN7? Wątpię.

Shounen, nie można porównywać sytuacji sprzed kilkunastu lat do dzisiejszych realiów. Po prostu to się nie przekłada.

Po pierwsze - dziś stacje tematyczne są od takich rzeczy jak kreskówki, mecze, koncerty. W ogólnotematycznych stacjach leci rozrywka.
Po drugie - kiedyś kablówki nie były tak popularne. Oglądanie jakiegoś serialu było "rarytasem". Było niewiele kanałów, więc ludzie oglądali to co było, bo nie było takiego wyboru. Dziś mamy kilkadziesiąt polskich kanałów.
Trzecie - Internet. Jak oglądaliśmy DB na RTL7 internet był w powijakach. Służył raczej do czytania newsów i wysyłania e-mail. Nikt nie słyszał o rapidshare czy youtube. Więc nie można było "zobaczyć sobie" odcinka online. Dziś jest to możliwe i bardzo powszechne. Nie uwierzę, ze gdy będzie lato będziesz rezygnował z wyjścia na dwór żeby siedzieć w domu przed TV żeby zobaczyć coś, co widziałeś kilka razy, wiedząc, że za dzień czy dwa w kilka minut ściągniesz to na twardy dysk komputera.

DBZ już nigdy nie będzie miało takiej widowni jak w czasach swojej świetności w Polsce. Chyba, że będzie to nowa seria. Nasze pokolenie już to zna. Młode pokolenie może to znać w internetu, a nawet jeśli nie zna to ma większy wybór - i mimowolnie, DB przyciągnie mniej widzów.
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Zapominasz o jednym - żeby oglądać RTL7 też trzeba było mieć kablówkę...

Shounen napisał(a):
Próbowały, ale widać, czy to napisy, czy dubbing, nie ma znaczenia i nie wyszło, skoro zaprzestali.
To trochę bardziej skomplikowane i wynika z wieeelu czynników. Chociażby zasięgu stacji czy pór emisji, ale forma też miała znaczenie.

W przypadku Hypera Bleach radził sobie nieźle do pewnego momentu i trudno mi powiedzieć, dlaczego tak się stało. Może długi czas oczekiwania na kolejne sezony zniecierpliwił widzów?

Shounen napisał(a):
Dla narybku oglądającego bajki takiego jak dzieciaki w 2000 roku. Skoro te bajki ciągle są, znaczy to, że dzieciaki i w obecnych czasach siedzą przed telewizorami. Promocja to już zadanie dla stacji. Chyba tych wszystkich bajek jakoś specjalnie nie promują? Bo niby jak? A mimo to emitują.
Ten narybek przeniósł się, z braku oferty kanałów ogólnych, na kanały kreskówkowe i pirackie strony-VODy.

Promują. Wyobraź sobie, że przed premierą kolejnych serii Disneya od paru lat pojawia się dużo bannerów reklamowych na stronach czy choćby klipy sponsorskie przed programami, nawet w TVP. Nie mówiąc o reklamach na własnej stacji. Dochodzi do tego odruchowe włączanie TV w pewnych porach i oglądanie co leci, jak leci. A TV4? Nikt nie spodziewa się tam widzieć anime, ani niczego dla młodego widza, i ewentualną emisję trzeba dopiero rozreklamować w targecie.

Katz napisał(a):
Pokemon, na Disney XD (dawniejszy Jetix) z ciekawości kiedyś włączyłem i leciały odcinki z 5 generacji, więc aktualne. Pewnie się przez tyle lat nazbierało ponad 500 ; p Chociaż może to zły przykład, bo jeżeli chodzi o polską telewizje to były puszczane hurtowo, najpierw 2 czy 3 serie przez Polsat i TV4 a później te nowsze już tylko na kanale kablowym.
Shounen napisał(a):
Pokemon zły przykład, bo rozrzucone były te serie na wiele stacji. Sam oglądałem pierwszą na Polsacie i nagle co? Koniec emisji. Przez to dalsze losy tej serii przestały mnie obchodzić.
Nie wiem jak liczycie serie, najpierw Polsat emitował kolejne 4 sezony (1 i 2 razem) co roku, potem po dwuletniej przerwie sezon 5, a zaraz potem TV4 wyemitowało sezony 1-6 bez żadnego odstępu w ciągu ~2.5 roku. Jetix poza powtórkami sezonów 1-3 zabrał się w 2008 za emisję od sezonu 10, a obecnie jako Disney XD ukończyli emisję sezonu 15, 16 jest w opracowaniu. Daje to, o ile dobrze liczę, 607 odcinków wyemitowanych + filmy 1-7 i 11-14A/B - 11/12 filmów (i film 15 czeka na emisję/wydanie DVD). Pominięto 3 sezony (151 odcinków) i 3 filmy.

W 2009 Polsat puścił też 6 sezon (niekompletny), co ciekawe wielu uznało to za premierę - i tutaj działa to, o czym mówiłem, wielu widzów z Polsatu nie wiedziało o emisji na TV4, bo się nie spodziewali tego tam zobaczyć...


Shounen napisał(a):
A za granicą jest taki ciemnogród, że tam jeszcze oglądają bajki w telewizji? Polska jest tak wysoko rozwinięta, że już telewizja odeszła do lamusa? Czegoś tu nie rozumiem. Zauważ, że bajki są, choćby ten cały Inspektor Gadżet. Ale trochę w tym racji, że już bajkowych bloków nie ma, np. na TVN. Tam chyba już w ogóle bajek nie ma. Z drugiej strony wynika to z tego, że otwiera się inne poboczne stacje dla dzieciaków i tam puszcza się bajki. A te stacje oczywiście w najdroższych pakietach. I oczywiście anime też na próżno tam szukać.
Parę tytułów się znajdzie, ale niewiele - dwie różne generacje Beyblade, Bakugany itepe.

Za granicą też to nastąpiło, warto się przyjrzeć ramówce RTL2 - nie ma już codziennego bloku w dni powszednie, za to w niedziele od 6 do 12 jest spory blok popularnych anime - różne serie DB, Naruto, Pokemonów, Conana, YGO...

no elo #pdk
Son-Goku Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Son-Goku
Wiek: 30
Dni na forum: 4.804
Plusy: 17
Posty: 528
Skąd: 新世界, Strzałkowo
delikwent napisał(a):
Zapominasz o jednym - żeby oglądać RTL7 też trzeba było mieć kablówkę...
i tu sie mylisz wystarczy DVB-T telewizja (naziemna).
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Gdzie w 2001 DVB-T? Gdzie w 2013 DB w tvn7?

no elo #pdk
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Son-Goku napisał(a):
delikwent napisał(a):
Zapominasz o jednym - żeby oglądać RTL7 też trzeba było mieć kablówkę...
i tu sie mylisz wystarczy DVB-T telewizja (naziemna).

Telewizja naziemna w Polsce 15 lat temu? Dobre


SonGoku, tak trzeba było mieć kablówkę, ale jak mówię .. wtedy było mniej kanałów, nie było internetu, więc telewizja gromadziła przed telewizorami więcej widzów. Dziś programy i seriale już nie mają takich widowni.

Nie łudźmy się, DBZ serią wybitną strasznie nie jest, Nowe seriale, które wchodzą na antenę mają silny marketing za sobą. Dziś już nikt nie wyda wafelków z naklejkami DBZ albo kart w chipsach Chio.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kablówkę to za dużo powiedziane, bo RTL 7 był dostępny w najniższej ofercie, a AXN-y są w pakietach od 60 zł. Nie miałem takiego pakietu wtedy, nie mam też teraz.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Czekałem na jakąś zapowiedź Ewolucji, ale się nie doczekałem. Widocznie Polsat piątkowych gniotów nie zapowiada. No ale nie oglądałem namiętnie, więc może była.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Ja też nie natrafiłem.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball w TV? (TVN, TV4 itd.)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook