Forum Dragon Ball Nao

» Zabawa w Detektywa =) ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  
Kuba J. alias Gohan
Wojownik
Wojownik

Wiek: 40
Dni na forum: 6.058
Posty: 43
Skąd: Gogolin
Nawiązując do słynnego tytułu Stanisława Jerzego Leca, chciałem stworzyć wątek, który dotyczy wielu kłopotów interpretacyjnych i nawet słownych w mandze oraz anime. I tak może od początku pierwsze wątpliwości, co z tym ogonem? Co powoduje jego utratę, wyrwanie czy mechaniczne ucięcie? Wyrwanie chyba powoduje zawsze odrastanie, a przecięcie?... Jak to jest?

Przejdźmy dalej: w jaki sposób mały nameczanin, reinkarnacja Piccolo-Daimao zdobył w ciągu zaledwie 3 lat siłę dorównującą niemal Goku w tamtym czasie?

Dlaczego Vegeta plus "czosnkowe działo" zwiększa siłę ciosu. To absurd, siłę ciosu może zwiększać Kaioken, ale nie sam atak. Atak wojownika nie zwiększa jego siły ciosu. Poza tym i to bardzo istotna sprawa, podczas pojedynku Ziemian z Saiyanami, nawet Goku był słabszy od Vegety. To nie tak, że Goku go pokonał, ale na znak wspaniałomyślności go puścił. Pomogli mu i to bardzo Kuririn i Gohan. Czyli 3 osoby przeciwko 1. Vegeta był co najmniej 3 razy silniejszy, a Nappa tylko trochę słabszy, świadczą o tym słowa Goku: "co za mocarz. Mógłbym z nim tak walczyć bez przerwy". Tak że atak Saiyan był chyba najbardziej dramatycznym przeżyciem dla Ziemian, bo z Freezerem walczyli jednak na Namek.

Poza tym co z Bukujutsu Goku? Kiedy on się tego nauczył? Paradoks, ale opanował tą technikę chyba nawet później od Krilina i Yamchy... Ja wiem, to bzdura, bo jak znam życie to Akira chciał zachować tradycyjną "magiczną chmurkę", ale skoro przeciwnicy zaczęli swobodnie fruwać, to stopniowo musiał niestety ten atrybut głównego bohatera usunąć. To mnie właśnie dziwi, że taki Goku, nie potrafił opanować porządnie Bukujutsu. Nawet w rozmowie z Freezerem optował za walką na jakimś lądzie.

Skleiłem.
Shounen

"I love Bulma's feet" - Vegeta
Orangutan
Ziemianin
Ziemianin
Orangutan
Dni na forum: 5.499
Posty: 15
w jaki sposób mały nameczanin, reinkarnacja Piccolo-Daimao zdobył w ciągu zaledwie 3 lat siłę dorównującą niemal Goku w tamtym czasie?
Troche nad tym myślałem i wymyśliłem teorie, że po narodzinach i w pierwszych latach życia nameczaninie (?) są sporo mocniejsi od Saiyan jednak saiyanie mieli lepsze efekty po treningach. Rzeczywiście cięzka sprawa, wynika z tego, że 3 letni Piccolo miał podobną moc do o ile się nie myle 19 letniego Goku. Gdyby popatrzeć na to z innej strony gdy Piccolo miał 19 lat (strzelam, że okolice sagi o Komórczaku) radził sobie z androidami z którymi 19 letni Songo nie miałby najmniejszych szans.
Kuba J. alias Gohan
Wojownik
Wojownik

Wiek: 40
Dni na forum: 6.058
Posty: 43
Skąd: Gogolin
Można też przyjąć teorie, że Piccolo nie był "synem" Piccolo-Daimao tylko reinkarnacją i już od początku dysponował pewnym zapasem siły, więc dobicie do 320 jednostek nie stanowiło dla niego kłopotu, czyli nie zaczynał "od zera". Pamiętam, że przecież jako kurdupelek potrafił sklepać policjantów i strzelić enrgią KI do psa.

Sporo niejasności ma też Saga Cella, a mianowicie problem siły Perfect Cella. W większości spisów jest podane: Perfect Cell - 125.000.000, Ultra Perfect Cell - 300.000.000 Wiem, że to nieautoryzowane, ale uważam, że są tu spore niedociągnięcia. Jak mniemam 125.000.000 ma Perfect Cell w momencie walki z Goku na turnieju, a 300.000.000 po poskładaniu się po eksplozji na planecie Kaio. Dobrze, gdzie zatem siła Perfect Cella w momencie walki z Gohanem, jak mały pokonał juniorów Cell dopiero wtedy pokazał swoją siłę, a potem jeszcze zdesperowany zwiększył masę mięśniową (nie ma tże walczących poziomów). Oczywiście, że walcząc z Goku Cell używał tylko kawałka swojej siły, bo chciał się zabawić i nacieszyć walką, więc dostosował swoją siłę do możliwości Goku, taki mały gest szacunku do rywala. Ale w takim razie, jak rozumieć słowa Gohana (co prawda tylko w anime): "ale zauważyłem, że ani ty, ani Cell nie walczyliście na serio". Czyżby Goku coś ukrywał, nie pokazał nam na turnieju pełni swoicch mozliwości? Znając Goku to możliwe, przecież 7 lat później też mógł pokonać Buu będąc w SSJ3, ale chciał dać szansę młodym... Tutaj może chciał, żeby Gohan się wykazał...

A propos Gohana, to wiele źródeł błędnie zakłada moim zdaniem, że osiągnał on SSJ2 gdy Cell zniszczył Androida 16. Otóż uważam, że nie. On ten stan osiągnął już podczas treningów w Komnacie Ducha i Czasu, dlatego Goku był taki spokojny o wynik walki. Jeżeli coś nie zostało pokazane albo podane kawa na ławę, nie oznacza że tego nie było. Być może początkowo Gohan za każdym razem, żeby wejść w SSJ2 musiał się wściec; ot taka specyfika tego poziomu. Po prostu SSJ2 wymaga dłuższego przyzwyczajania organizmu do tego stanu...

"I love Bulma's feet" - Vegeta
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kuba J. alias Gohan napisał(a):
A propos Gohana, to wiele źródeł błędnie zakłada moim zdaniem, że osiągnał on SSJ2 gdy Cell zniszczył Androida 16. Otóż uważam, że nie. On ten stan osiągnął już podczas treningów w Komnacie Ducha i Czasu, dlatego Goku był taki spokojny o wynik walki. Jeżeli coś nie zostało pokazane albo podane kawa na ławę, nie oznacza że tego nie było. Być może początkowo Gohan za każdym razem, żeby wejść w SSJ2 musiał się wściec; ot taka specyfika tego poziomu. Po prostu SSJ2 wymaga dłuższego przyzwyczajania organizmu do tego stanu...
Nikt tego nie zakłada, tylko skoro nie zostało to pokazane, ani powiedziane, nadużyciem byłoby sądzić, że ten poziom osiągnął wcześniej. Goku odkrył podczas tego treningu ukrytą moc Gohana (jak stwierdził "zaczęła się budzić"), ale gdyby Gohan w pełni osiągnął ten poziom wcześniej, to by nie był zaskoczony wystawieniem go do walki itd.

Ale w takim razie, jak rozumieć słowa Gohana (co prawda tylko w anime): "ale zauważyłem, że ani ty, ani Cell nie walczyliście na serio".
Na co Goku odpowiada: "Nie wiem, jak Cell, ale ja walczyłem na serio". Te słowa miały pokazać, że Gohan czuł w sobie ukrytą moc, więc myślał, że i Goku też ma jeszcze podobne zasoby, ale nie miał.

Może pomyśł nad zakupem mangi, bo to jest najlepsze źródło dla takich rozważań

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Karanthir Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Karanthir
Wiek: 32
Dni na forum: 4.613
Posty: 79
Skąd: Beleriand
Hm.. Nie wiem czy ten problem był już poruszany w tym temacie, bo przyznam szczerze, ze nie przeczytałem całego, ale do rzeczy. Przeglądałem sobie ostatnio tomy DB z Majin Buu sagi i natknąłem się na dość dużą niejasność. Otóż, w momencie gdy Goku po odzyskaniu przytomności (po walce z Majin Vegetą) rozmawia w Pałacu Dendiego z Piccolo i resztą i dowiaduje się o tym, że Vegeta, a także ponoć Bóg Światów i Gohan nie żyją. Jednak chwilę po tym, Bulma przywołuje Shenlonga, a Yamucha prosi o wskrzeszenie wszystkich, którzy DZIŚ umarli (tom 39 str.139).
Dlaczego więc w związku z tym, nie zdziwili się w ogóle, że nie wróciła KI Gohana i Boga Swiatów? Jeśli nic takiego nie miało miejsca to Goku czy Piccolo powinni się pokapować, że coś jest nie tak i oni na bank żyją.

"Farewell, O twice beloved! A Túrin Turambar turun ambartanen: master of doom by doom mastered! O happy to be dead!"

J.R.R. Tolkien -"Silmarillion"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Goku nie znał treści życzenia, bo go przy tym nie było, a nie wymagajmy, żeby kojarzył fakty tak szybko. Tamto życzenie miało na celu ożywić zabitych widzów z trybun, więc być może umknęło im, że i Gohana powinno wskrzesić. A gdyby nie umknęło, to ktoś z tam obecnych musiałby powiedzieć Goku o tym życzeniu, ale tak się nie stało. Goku oznajmił im, że Gohan nie żyje i koniec dyskusji. Inna sprawa, że skoro nie czuć ki Gohana, to ciężko na tej podstawie wysuwać wniosek, że właśnie żyje.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Karanthir Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Karanthir
Wiek: 32
Dni na forum: 4.613
Posty: 79
Skąd: Beleriand
To, że Goku tego nie skojarzył wcale nie znaczy, że reszta też jest taka tępa. Bulma rozpaczała za Vegetą, ale jednak powinna szybko się zorientować co i jak. Videl też była przy wypowiadaniu życzenia, nie wspominając o Chi-Chi.

"Farewell, O twice beloved! A Túrin Turambar turun ambartanen: master of doom by doom mastered! O happy to be dead!"

J.R.R. Tolkien -"Silmarillion"
Orangutan
Ziemianin
Ziemianin
Orangutan
Dni na forum: 5.499
Posty: 15
Kuba J. alias Gohan napisał(a):
Można też przyjąć teorie, że Piccolo nie był "synem" Piccolo-Daimao tylko reinkarnacją i już od początku dysponował pewnym zapasem siły, więc dobicie do 320 jednostek nie stanowiło dla niego kłopotu, czyli nie zaczynał "od zera". Pamiętam, że przecież jako kurdupelek potrafił sklepać policjantów i strzelić enrgią KI do psa.
Doszedłem dzisiaj do odcinka w którym ginie Piccolo Daimao. Po wypluciu powiedział coś w stylu "pokonaj go moje dziecko". Inna sprawa, że reinkarnacja występuje po śmierci.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Piccolo oficjalnie był przedłużeniem życia jego ojca. Czy jego moc była naturalna, czy pochodziła od ojca nie wiadomo, ale trzeba brać pod uwagę, że Nameczenie-wojownicy dysponowali mocą dużo większą (3 000 jednostek).

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Shounen napisał(a):
Nameczenie-wojownicy dysponowali mocą dużo większą (3 000 jednostek)
Pewnie dlatego, że katastrofę przeżyli sami najsilniejsi.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie wiadomo, czy oni urodzili się przed czy po katastrofie (a wyglądali na młodych), poza tym siła nijak ma się do przetrwania Nameczan-magów.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Paulpolska
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.845
Posty: 4
1. Nie wiem czy to było ale Scoutery potrafiły wyśledzić każdego kto latał bo wyzwalał wtedy energię. Jednak gdy Piccolo śledzi Radtiza do wyspy Roshi, Raditz nie zauważył że Piccolo go śledził dlaczego ?

2. I drugie. Wiele razy mówi się w niektórych sytuacjach ile to kilometrów dzieli bohaterów od danego miejsca. Jak to możliwe, że wszyscy zawsze gdy się rozdzielali w powietrzu wiedzieli dokąd lecieć by trafić do domu ? Mieli wbudowane GPS-y ?

3. Kaioken x20 to moim zdaniem mit. Jeżeli Goku na Namek aż tak by zwiększył swoją moc z Frezzera by nic nie zostało po jednym ciosie a on jedną ręką zatrzymał falę uderzeniową. Kaioken x20 to większa moc od SSJ a może nawet SSJ3. Jedyne wytłumaczenie to takie, że Kaioken zwiększał moc od obecnej energii a nie maksymalnej tak jak SSJ

4. Za każdym razem gdy pokazują posągi Piccolo i Kuririna po zamienieni w kamień stoją one w innym miejscu.
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Paulpolska napisał(a):
1. Nie wiem czy to było ale Scoutery potrafiły wyśledzić każdego kto latał bo wyzwalał wtedy energię. Jednak gdy Piccolo śledzi Radtiza do wyspy Roshi, Raditz nie zauważył że Piccolo go śledził dlaczego ?
"Perfekcyjna pustka" - umiejętność wyciszania Ki.
Paulpolska napisał(a):
2. I drugie. Wiele razy mówi się w niektórych sytuacjach ile to kilometrów dzieli bohaterów od danego miejsca. Jak to możliwe, że wszyscy zawsze gdy się rozdzielali w powietrzu wiedzieli dokąd lecieć by trafić do domu ? Mieli wbudowane GPS-y ?
Wykrywanie Ki + znajomość trasy = nawet więcej niż GPS
Paulpolska napisał(a):
3. Kaioken x20 to moim zdaniem mit. Jeżeli Goku na Namek aż tak by zwiększył swoją moc z Frezzera by nic nie zostało po jednym ciosie a on jedną ręką zatrzymał falę uderzeniową. Kaioken x20 to większa moc od SSJ a może nawet SSJ3. Jedyne wytłumaczenie to takie, że Kaioken zwiększał moc od obecnej energii a nie maksymalnej tak jak SSJ
Skąd taki wniosek? Goku na Namek był cienki jak wężowa dupa - jedynie Kaiô-ken'y pozwalały mu jako tako się klepać. Praktycznie cały czas jechał na x10.
Paulpolska napisał(a):
4. Za każdym razem gdy pokazują posągi Piccolo i Kuririna po zamienieni w kamień stoją one w innym miejscu.
Trzeba sprawdzić, bo nie pamiętam.

Podsumowanie: Radzę obejrzeć serię jeszcze raz Do tego najlepiej przeczytać mangę.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Paulpolska napisał(a):
4. Za każdym razem gdy pokazują posągi Piccolo i Kuririna po zamienieni w kamień stoją one w innym miejscu.
Błędy w rysunku są bardzo częste, przede wszystkim w anime. Mamy dział na stronie, w którym je kolekcjonujemy (trzeba go będzie kiedyś uzupełnić o numery odcinków).

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Paulpolska
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.845
Posty: 4
Kojiro Sasaki napisał(a):
"Perfekcyjna pustka" - umiejętność wyciszania Ki
Wyciszanie KI ? bzdura. Jakoś na Namek nikt tego nie potrafił. Można wyciszyć KI będąc na ziemi i nie wyzwalając energii ale nie w powietrzu pierwsze o tym słyszę W trakcie latania osobnik wyzwala energię non stop żeby właśnie latać. Przecież Kuririn i Gohan na Namek poruszali się po ziemi wiedząc, że przeciwnik ma scoutery


Kojiro Sasaki napisał(a):
Wykrywanie Ki + znajomość trasy
Znać trasę to mogli ale po kilku razach a oni zawsze wiedzieli dokąd się udać. Poza tym czyją KI mieliby wykrywać wracając do domu skoro wszyscy wojownicy Z odlatywali razem z tego samego miejsca ? Pałac Wszechmogącego jest idealnym przykładem.

Kojiro Sasaki napisał(a):
Skąd taki wniosek? Goku na Namek był cienki jak wężowa dupa - jedynie Kaiô-ken'y pozwalały mu jako tako się klepać. Praktycznie cały czas jechał na x10.
Kolejna bzdura Goku był jedynym który zranił Frezzera Stage 4 na Namek bez Kaiokena. Z Twojego postu wynika że SSJ by dodał Goku z 30x więcej mocy co jest absurdem Gdy Goku walczy z Yakonem jego moc wynosi 800j a Goku SSJ 3000. Przed przemianą w SSJ, Goku radzi sobie z Yakonem bez trudu więc jego moc musiała wynosić jakieś 1000j co znaczy, że SSJ ponaża siłę x3. Więc Goku przeciwnie był bardzo mocno gdyż SSJ pozwolił znacznie przewyższyć siłę Frezzera. Powiedzmy mniej więcej tak

Goku 4.000.000
Frezzer 70% 6.500.000
Goku SSJ 12.000.000
Frezzer 100% - 10.000.000
Goku Kaioken x20 - 80.000.000 ?? Coś tu nie gra

Fakt jest taki, że Goku będąc zmieniony w SSJ w walce z Paulo Kuhanem używa Kaiokena i zadaje cios Kuhanowi który nawet nie zdążył zareagować a był przecież w tej walce znacznie szybszy od Goku. Gdy Goku znów jest SSJ Paulo łatwiej czyta ruchy Goku.

Jedyne wytłumaczenie jest takie, że Goku przed użyciem Kaiokena x20 był bardzo osłabiony np miał około 300.000 (był poturbowany dosyć mocno) x 20 = 6.000.000. Nie ma innego wytłumaczenia Kaioken widocznie zwiększa poziom obecny nie maksymalny wojownika. Gdyby proporcję sił Goku i Frezzera były większe Goku by padł po paru ciosach jak Wojownicy Z w walce z Nappą np

Uparty by powiedział, że Goku w walce z Frezzerem miał moc maksymalną właśnie około 300.000 ale w takim wypadku Frezzer by go zabił samą siłą woli bo by był około 20x mocniejszy. Nappa od Piccolo czy Kuririna był około 3 razy silniejszy i już miał olbrzymią przewagę nawet gdy atakowali oni go razem więc to potwierdza moją tezę
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Paulpolska napisał(a):
Wyciszanie KI ? bzdura. Jakoś na Namek nikt tego nie potrafił.
Paulpolska napisał(a):
Można wyciszyć KI będąc na ziemi i nie wyzwalając energii ale nie w powietrzu pierwsze o tym słyszę
To w końcu bzdura czy nie bzdura?
Paulpolska napisał(a):
W trakcie latania osobnik wyzwala energię non stop żeby właśnie latać. Przecież Kuririn i Gohan na Namek poruszali się po ziemi wiedząc, że przeciwnik ma scoutery
Scoutery nie rejestrowały takich małych poziomów (prawdopodobnie były one traktowane jako zwierzęta, albo coś w tym stylu). Dopiero Vegeta, kiedy nauczył się wyczuwać Ki, był w stanie namierzyć Kuririna i Gohana. Odległość też ma znaczenie.
Paulpolska napisał(a):
Znać trasę to mogli ale po kilku razach a oni zawsze wiedzieli dokąd się udać. Poza tym czyją KI mieliby wykrywać wracając do domu skoro wszyscy wojownicy Z odlatywali razem z tego samego miejsca ? Pałac Wszechmogącego jest idealnym przykładem.
Ja z tym nie mam problemu
Paulpolska napisał(a):
Kolejna bzdura Goku był jedynym który zranił Frezzera Stage 4 na Namek bez Kaiokena.
I co z tego? Frieza się nie spodziewał "takiego" poziomu i dostał.
Paulpolska napisał(a):
Z Twojego postu wynika że SSJ by dodał Goku z 30x więcej mocy co jest absurdem Gdy Goku walczy z Yakonem jego moc wynosi 800j a Goku SSJ 3000. Przed przemianą w SSJ, Goku radzi sobie z Yakonem bez trudu więc jego moc musiała wynosić jakieś 1000j co znaczy, że SSJ ponaża siłę x3. Więc Goku przeciwnie był bardzo mocno gdyż SSJ pozwolił znacznie przewyższyć siłę Frezzera.
Goku z czasów Namek ma mało wspólnego z Goku z czasów Bū. Skąd wiesz że skala "j" nie jest logarytmiczna?
Paulpolska napisał(a):
Powiedzmy mniej więcej tak

Goku 4.000.000
Frezzer 70% 6.500.000
Goku SSJ 12.000.000
Frezzer 100% - 10.000.000
Goku Kaioken x20 - 80.000.000 ?? Coś tu nie gra
Ja nie zwracam uwagi na poziomy mocy po "epoce scouterowej" i nie mam z tym problemów. Toriyama te numerki wymyślał na szybkości i czasem ciężko je dopasować. Skąd masz te poziomy? Coś mi się obiło o uszy że różne liczby po necie latają (sam się tym nie interesuję, więc nie wiem).
Paulpolska napisał(a):
Fakt jest taki, że Goku będąc zmieniony w SSJ w walce z Paulo Kuhanem używa Kaiokena i zadaje cios Kuhanowi który nawet nie zdążył zareagować a był przecież w tej walce znacznie szybszy od Goku. Gdy Goku znów jest SSJ Paulo łatwiej czyta ruchy Goku.
Filler.
Paulpolska napisał(a):
Jedyne wytłumaczenie jest takie, że Goku przed użyciem Kaiokena x20 był bardzo osłabiony np miał około 300.000 (był poturbowany dosyć mocno) x 20 = 6.000.000. Nie ma innego wytłumaczenia Kaioken widocznie zwiększa poziom obecny nie maksymalny wojownika. Gdyby proporcję sił Goku i Frezzera były większe Goku by padł po paru ciosach jak Wojownicy Z w walce z Nappą np
Albo numerki się nie zgadzają. Co do "poziomu obecnego" - wydaje mi się że jest to wystarczająco logiczne

Nie zapominaj że Toriyama wszystko wymyślał na bieżąco - często zapominał o szczegółach, lub nie wyrabiał się z czasem, stąd mamy fillery i różnego rodzaju "dodatki" serwowane przez ekipę od anime. Jeden odcinek na tydzień musiał być. Pamiętaj też jakie prawa rządzą w serialach typu shōnen/fantasy/komedia

PS Przeczytaj mangę.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Podczas walki z Freezą SSJ pomnożył moc Goku 50 razy. I taki jest wielokrotnie oficjalnie potwierdzony mnożnik SSJ, a więc nie żadne x3. Dlatego te porównania z Kaiokenem są mało sensowne (logiczne w każdym razie jest, że Kaioken zwiększał obecny poziom, a nie maksymalny, bo inaczej byłoby to oszukiwanie natury).

U Yakona były inne jednostki mocy i nie jest powiedziane, że rosną one proporcjonalnie do tych ze skauterów.

Po sadze Freezy żadnych oficjalnych wykazów jednostek już nie ma - zapewne dlatego, że Toriyama takich nie tworzył i rysował, jak go natchnęło, co mogło w końcu zrodzić pewne niekonsekwencje. Ale że DB to naprawdę nie jest bezsensowna nawalanka, nie jest to aż takie istotne.

Trochę się powtarzam z postem wyżej, bo równolegle pisałem, trudno

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Paulpolska
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.845
Posty: 4
Wiadomo, że ta jednostka nie rosła proporcjonalnie ale to nie ma nic do rzeczy jak ktoś ma siłę 3000 a ktoś 1500 to znaczy, że jest od niego 2x mocniejszy proste tak jak na scouterze porównać 50tys do 25tys.

Goku nie mógł zwiększyć poziomu 50razy bo by Frezzera zabił spojrzeniem. To samo by zrobili Trunks i Gotenks w walce z C18. Te walki wykluczają takie zmiany w sile. Moim zdaniem siła x3 to maks jaką dawał SSJ.

Zresztą na początku Gohan też walczy bez przemiany z Daburą gdyby był 40-500x słabszy od niego w tym momencie padł by na strzała a zamiast tego jeszcze go trafia
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Paulpolska napisał(a):
Goku nie mógł zwiększyć poziomu 50razy bo by Frezzera zabił spojrzeniem. To samo by zrobili Trunks i Gotenks w walce z C18. Te walki wykluczają takie zmiany w sile. Moim zdaniem siła x3 to maks jaką dawał SSJ.
Tak, a Kaioken miałby przy tym dawać te x20. To jest nielogiczne! Mnożnik x50 wynika dokładnie z tego, że Goku jedynie na Kaiokenie x20 jako tako dawał Freezie radę, a było to tylko jego 50% mocy. W tej serii praktycznie nie ma czegoś takiego jak "zabicie spojrzeniem". Nawet wiele słabsi potrafią sparować te parę ciosów, zanim sami się wzmocnią, a i wojownicy nie w każdy cios wkładają 100% mocy, żeby nie zabić przeciwnika. Wkrótce potem Freeza sam podniósł poziom mocy niemal o taką samą wartość, dlatego mogli dalej prowadzić prawie wyrównaną walkę.

Taka są oficjalne liczby - niekoniecznie wymyślone przez Toriyamę, bo ten sam się w tym najwyraźniej pogubił. Chciał, żeby było fajnie, a nie superdokładnie. Nie rysował SSJ z poczuciem "50 razy silniejszy", ale w ostatecznym rozrachunku jest to jedyny sensowny mnożnik - przynajmniej dla tej konkretnej walki. Co było z poziomami w dalszych przygodach bohaterów i czy nadal tak samo się liczyło - to jest już inna sprawa - i ja się w to nie zagłębiam. Właśnie dlatego nie ma więcej oficjalnych wykazów, bo należałoby dorabiać nowe teorie.

Paulpolska napisał(a):
Wiadomo, że ta jednostka nie rosła proporcjonalnie ale to nie ma nic do rzeczy jak ktoś ma siłę 3000 a ktoś 1500 to znaczy, że jest od niego 2x mocniejszy proste
Więc tłumaczę Ci, że nie musi tak być. Jeśli nie uważało się na matematyce, to poczytaj o takim wynalazku jak skala logarytmiczna.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Paulpolska
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.845
Posty: 4
Goku SSJ z siła 50x większą to jedyny bezsensowny a nie sensowny mnożnik. Dla mnie sensowny mnożnik to x3 a Kaioken x20 to albo bujda albo zwiększenie obecnej a nie maksymalnej siły bo w Kaiokenie chodziło bardziej o zwiększenie prędkości (tak wynika z efektów tej techniki). Ponadto z takim rozumowaniem Goku SSJ3 tak samo łatwo by zmiótł Fat Buu

CO do skali logarytmicznej - wątpię, że została zastosowana w kreskówce xD to jest wręcz śmieszne


1. Oglądam teraz właśnie sagę z Buu i kolejna rzecz mnie intryguję. Gdy Buu niszczy Pałac Dendiego jego szczątki wiszą w powietrzu
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  

Forum DB Nao » » » Zabawa w Detektywa =)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook