Forum Dragon Ball Nao

» Natsuo Kirino - Ostateczne wyjście

Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.503
Posty: 885
Trochę zastanawiałam się nad tym, czy napisać o tym, ale jak widać, zdecydowałam się. Książka jest o zdesperowanej kobiecie, pracujacej w zakładach gotowych zestwów obiadowych, która upokarzana przez swojego meża i pogrążona w długach, morduje Go "(...) opowiadając o swoim czynie przyjaciółce z pracy, Masako. Ta postanawia jej pomóc. Wraz z Yoshie i Kuniko, które przyłączyły się do mrocznego duetu zwabione możliwością zarobku, pozbywają się ciała. W niedługim czasie policja odnajduje poćwiartowane zwłoki i rozpoczyna śledztwo. Jednak nie tylko to spędza kobietom sen z powiek. Zaczyna je prześladować członek japońskiej mafii, który w efekcie popełnionej przez nie zbrodni traci swój klub... " (wybaczcie, nie chciało mi sie pisać samej o czym to jest). W każdym bądź razie jestem ciekawa, czy ktoś czytał tę skiążke?. Sama niestety, bądź i stety, nie dotrwałam do końca, nie potrafiłam, zbyt rozbudowane, przesadnie rozbudowane opisy poszczególnych rzeczy zbyt mnie nudziły... Ale to moje zdanie, na ten temat
kmwss4
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 5.802
Plusy: 2
Posty: 70
Ja przeczytałam. Szczerze powiedziawszy z początku te opisy też mnie nużyły, ale taki już urok tej książki. Przeczytaj Lilu do końca, jak będziesz miała okazję, naprawdę warto.
Kikoushi Kobieta
Wojownik
Wojownik
Kikoushi
Wiek: 30
Dni na forum: 5.354
Plusy: 1
Posty: 40
Ja właśnie skończyłam czytać i książka mi się naprawdę bardzo spodobała. Początek też mnie trochę zniechęcił, ale stwierdziłam, że przeczytam do końca i nie żałuję. Jedna z lepszych książek jakie czytałam. Od momentu kiedy Yayoi zabiła swojego męża była już tylko lepsza. Od ostatnich dwóch trzech rozdziałów nie mogłam się oderwać. Jak dla mnie świetna.

"Wielu żywych zasługuje na śmierć, a czasem umierają ci, którzy zasłużyli na życie..."
"Od piekła lub nieba odgradza nas tylko życie, rzecz najkruchsza na świecie."
"Czas nie leczy ran tylko przyzwyczaja do bólu."

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ja tam nie dostrzegłem rozbudowanych opisów i czytało mi się dość szybko.

Fabuła OK, wciągająca, tylko niekiedy bolała mnie głupota i naiwność głównych bohaterek, poza tym zabrakło mi jakiejś akcji ze strony Kazuo.
Zakończenie bardzo fajne, spodziewałem się smutnego, a happy end w sumie wyszedł.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Shounen napisał(a):
Fabuła OK, wciągająca, tylko niekiedy bolała mnie głupota i naiwność głównych bohaterek, poza tym zabrakło mi jakiejś akcji ze strony Kazuo.
Dokładnie, zamiast prowadzić wewnętrzne monologi o tym jaka Masako jest och i ach zabrałby się do roboty, w ogóle to jeden z najnudniejszych wątków.

Ogólnie to dobry psychologiczny kryminał, choć na nagrodę wg mnie nie zasługuje. Fakt szybko się czyta, ale ja też dostrzegłam przydługie opisy, np. próba udowodnienia, że kobiety miały wręcz ''katorżniczą'' pracę, no proszę...

Potem to usprawiedliwianie każdego czynu bohaterów, jakże ''trudnymi'' wydarzeniami z przeszłości, co uważam za wręcz absurdalne, bo czytelnik powinien mieć trochę niewiadomych i sposób w jaki zrobiła to autorka jest wręcz śmieszny. Pisarka najpierw opisuje główne wydarzenia, następnie wraca do nich po paru stronach tłumacząc np. skąd wziął się skalpel.

Jedna rzecz mnie natomiast zaskoczyła, spośród tylu bohaterów nie umiałabym znaleźć choć jednego pozytywnego, ludzie w tej książce są wręcz przesiąknięci obłudą, zakłamaniem i zwykłe panie domu nie wyglądają w moich oczach lepiej od lichwiarzy, alfonsów i członków yakuzy.

Szkoda tylko, że nie pociągnięto wątku z Nobukim, ciekawa jestem dlaczego był aż tak zamknięty w sobie.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Natsuo Kirino - Ostateczne wyjście
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook