Forum Dragon Ball Nao

» Bliscy i DB ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Pushea Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Pushea
Wiek: 32
Dni na forum: 4.359
Posty: 54
Skąd: Zielona Góra
Mam nadzieję, że nie było jeszcze tego tematu. No właśnie co wasza rodzina/przyjaciele/znajomi mówią o DB. Moja mama twierdziła zawsze, że to są głupoty. Tata, że przemoc itp a znajomi i przyjaciele zwykle mówią, że nie lubią "chińskich bajek" ^^ kilku kolegów, no i brat to uwielbia. Także u mnie jest sympatycznie. A jak to u was wygląda?
Zaworek-San Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 27
Dni na forum: 4.054
Posty: 82
Skąd: Jarocin
Z tego co kojarzę to już gdzieś był taki temat, chyba w innym dziale. A co do nastawienia bliskich do DB, rodzeństwa nie mam, matka raczej nie przepada, w szczególności za Szatanem Serduszko (powodów nie znam), dla ojca to zawsze były "durne bajki". W sumie dla całej reszty bliższej rodziny również. Paru znajomych lubi i to wszystko. "Szału ni ma" .

Pozdro
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pushea Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Pushea
Wiek: 32
Dni na forum: 4.359
Posty: 54
Skąd: Zielona Góra
Wiele osób, które znam lub znałam nie przepadało za Szatanam Serduszko (chodziło oczywiście o imię)
Zaworek-San Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 27
Dni na forum: 4.054
Posty: 82
Skąd: Jarocin
Myślę, że bardziej chodziło jej o wygląd- Zielony, z czułkami, to łączy go z pasikonikami, przed którymi moja rodzicielka odczuwa paniczny strach
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.728
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
E tam moja mama lubiła Vegetę Nie przeszkadzało jej to, ze oglądam DB, nawet czasem sama podpatrywała co się tam dzieje i komentowała zachowania bohaterów.

Gdy gdzieś po 10 latach od zakończenia emisji DB w Polsce usłyszała jak w kompie leci u mnie "DAN DAN Kokoro Hikareteku" to od razu poznała melodię i zapytała czy to z tej bajki co się bili.

Ach stare czasy ^^
eleneli Kobieta
Cargo
Cargo
eleneli
Wiek: 31
Dni na forum: 3.603
Posty: 29
Skąd: Przasnysz
Moja rodzina w dzieciństwie nie zabraniała mi oglądać DB, dziwny jest więc fakt, iż pewne "ale" zaczęli mieć dopiero teraz, gdy mam lat 21 i oglądałam wszystkie serie dla przypomnienia . Od taty usłyszałam, że japońskie bajki są pełne przemocy i latają tu jakieś rozczochrańce, a mama niestety widziała odcinki bardzo wybiórczo wchodząc jedynie co jakiś czas do mojego pokoju. W związku z tym widziała np. scenę masakrowania Videl przez Spopovitcha, tak więc jej reakcję nie ciężko przewidzieć . *
DB oglądam teraz ponownie z moją przyjaciółką, ponieważ obie szalałyśmy za nim w dzieciństwie i jestem w trakcie namawiania swojego chłopaka (niby ten sam rocznik, ale biedak nigdy nie posiadał kanału RTL7, w związku z czym nie ma bladego pojęcia o Smoczych Kulach).

* dodam jeszcze, że teraz oglądałam oryginalną, japońską wersję, moi rodzice pozwalali mi pewnie oglądać w dzieciństwie DB, ponieważ jak powszechnie wiadomo francuska wersja, którą nas karmili, jest zdecydowanie bardziej okrojona od przemocy i erotyki; czy to lepiej czy gorzej, nie mnie oceniać
Kakarotto95 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Kakarotto95
Wiek: 29
Dni na forum: 3.684
Posty: 41
Skąd: Barwice
U mnie było podobnie , mama oglądała jakoś z przymuszeniem , albo po prostu robiła coś , aby nie oglądać , tata sam z chęcią oglądał i pamiętam scenkę , jak Goku przenosi się z Cellem na planetę Kaio i wybuchają , ja w płacz , tata podchodzi i mnie pociesza , że mogą go wskrzesić itd , brat też uwielbiał oglądać . Niewielu moich znajomych oglądało to anime , ale cóż , chociaż próbowali he he . Teraz znów z chęcią zacząłem oglądać , myślałem też o innych anime , ale coś nie za bardzo Mi z tym , coś nowego niby fajnie było by obejrzeć, ale Dragon Balla znam już dosyć sporo i tak już pewnie zostanie . Ukradkiem liczę na jakąś nową serię , ale cóż , nie zapowiada się :C

Anime to nie bajka !!!
Chcesz kogoś obrazić ? Najpierw go poznaj , mocne i słabe punkty , jak już zrozumiesz że g..no o nim wiesz to sobie daruj.
Jeżeli otoczenie chce żebyś się zmienił to pamiętaj , jeśli nie chcesz nie rób tego , bądź indywidualistą .
Uśmiechaj się , nawet nie wiesz jak osoby , które Cię nienawidzą tego nie cierpią .
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.382
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Oglądałem namiętnie z całą rodzinką (siostra, matka, ojciec) wszystkie serie. W 1999 r. jak poszła pierwsza emisja Dragon Balla to miałem z 10 lat, więc nie wiedziałem nawet co to anime, chociaż już miałem z nim styczność (Daimos, Yattaman, itd.). Siostra starsza o 6 lat czytała te wszystkie Secret Service, Kawaii, więc wiedziała że puścili DB na RTL7. Ja początkowo nie mając wyboru przy okazji też je oglądałem, gdyż dzieliłem z nią pokój. Wkrótce sam się wkręciłem ze względu na humor i fabułę, a później nawet rodzice dali się namówić. Ojciec nagrywał na VHS co by nikt nie przegapił odcinka. Dzięki temu po kilku latach mogłem sobie odświeżać wszystkie odcinki. Oczywiście z czasem moda na DB przeminęła wraz z całym blokiem anime na TVN7. Dziś mało kogo udaje się namówić na DB. Ostatnio jedynie matce puściłem najnowszą kinówkę Battle of Gods
konto usunięte
Ziemianin
Ziemianin


Widzę, że różnie to bywa, ale nie dziwię się w ogóle. A odkopywanie starych tematów nei zawsze jest czymś, co ma doprowadzić do, że tak to ujmę, odświeżenia dyskusji.
U mnie w zasadzie to wszyscy oglądali, ale czasem oprócz mnie i młodszego brata to przejawiali hipokryzję, krytykując w sposób taki mniej bezpośredni że przemoc itd. Tak więc wychodzi na to, że poza mną i bratem to są chyba jakieś skryte lemingi. I co ciekawe to postanowiłem sobie, że z nimi nawet kinówki żadnej nie obejrzę tym bardzije, że od siebie niczego nie zaproponuję, bo ta zgraja podszywaczy to nawet już chyba nie nadaje się do tego, żeby oglądać takei rzeczy w ogóle. Takimi wrakami się zdają być teraz, ale to już nie moj problem tylko ich.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Bliscy i DB
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook