Forum Dragon Ball Nao

» [Anime] Dragon Ball Super - nowa seria ocena: 10,00 (głosy: 4)110

Strony:   1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 58, 59, 60  
schaolin360 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
schaolin360
Wiek: 35
Dni na forum: 3.299
Posty: 77
Ja teraz sobie powtarzam stare serie i tam jest sporo sprzeczności, na które w młodym wieku pewnie tak nie zwracałem uwagi, dużo też pozapominałem, bo ostatnio seria oglądałem za czasów RTL/TVN7 (np. dwukrotnie zniszczony księżyc, raz przez Genialnego Żółwia, Drugi raz przez Piccolo, na początku Sagi Garlic Jr. lektor mówi, że minęło 10 lat od pokonania Frezera, a za chwilę pokazują 5-letniego Son Gohana, itd...)

Jak Toriyama zapomniał o zniszczonym księżycu, to może i zapomniał, gdzie Bulma miała urodziny w kinówce

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie przyszło koledze do głowy, że ten księżyc mógł w międzyczasie zostać postawiony na nowo?

Wszechmogący go przywrócił, ale w wersji z lektorem wiele kwestii jest pominiętych lub przeinaczonych, dlatego nie jest to zbyt dobre źródło.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
schaolin360 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
schaolin360
Wiek: 35
Dni na forum: 3.299
Posty: 77
Oglądam wersje z lektorem + wycięte sceny po japońsku, ale też tam nic o tym nie było, a sam rzeczywiście nie pomyślałem, że mógł tego dokonać Wszechmogący...

Obraz
OminouS Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 26
Dni na forum: 3.256
Posty: 2
Jak na razie dla mnie to wszystko jest nie zbyt spójne. Nowa wersja wydarzeń różni się od tej z BoG, prawdopodobnie dlatego, aby wyeliminować błędy. BoG dzieje się 4 lata po pokonaniu Buu, zaś Super dzieje się 7 miesięcy po pokonaniu Buu (na pewno tyle, na razie w serii nie ma żadnych time-skipów) i wtedy przebudza się Beerus. Nowa linia wydarzeń. Goten i Trunks najprawdopodobniej będą starsi po dłuższych time-skipach (stąd wersja wydarzeń BoG w serii Super dzieje się dużo wcześniej, aby naprawić błąd z 12-13 letnimi dzieciakami wyglądającymi nadal jak 7-8 latkowie w sadze Buu). Tylko jak zostanie rozwiązana sprawa z ciążą Videl? Jak Goku zostanie SSJ God? Może będzie potrzeba o jednego mniej saiyanina?

Jak wiemy Toriyama oficjalnie powiedział (tutaj cytuję): "Dragon Ball Super to całkowita kontynuacja sagi Majin Buu. Rozpocznie się od wydarzeń mających miejsce niedługo po ostatniej walce, następnie przejdzie w sagę "Starcie bogów", w której pojawi się Bóg Zniszczenia Beerus, a dalej "Wskrzeszenie F", kiedy to Freeza powróci do życia. W tym miejscu rozpocznie się nowa, dziwna historia, w której postacie opuszczą swój świat"

Ciekawe czy RoF także zostanie poważnie zmienione i w jakim czasie będzie się dziać? Film dzieję się rok po BoG, czyli 5 lat po pokonaniu Buu. W serii Super może się dziać nawet jakiś rok po pokonaniu Buu, czyli 3 miesiące po walce SSJ God Goku vs Beerus. Jednak uważam że po sadze BoG w serii Super (koniec przewiduję około 8 odcinka, zobaczymy jakie będzie tempo fabuły) nastąpi time-skip do RoF, gdzie tym razem mogą pokazać Gotena i Trunksa już jako nastolatków. Ale się rozpisałem, musiałem wszystko "posegregować" , bo jak na razie Akira strasznie namieszał i całe uniwersum Dragon Ball'a może mieć kilka wersji wydarzeń, co mi się bardzo nie podoba. Mam nadzieję, że kiedyś zostanie zrobiony z tym porządek, m.in z serią GT. Jeszcze dodatkowo teraz powstaje inna wersja wydarzeń, bo manga Super różni się szczegółami (strój Goku podczas treningu u Kaio itp.), ale są zawarte tylko w niej same istotne wydarzenia związane z bogami itd.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
OminouS napisał(a):
Tylko jak zostanie rozwiązana sprawa z ciążą Videl?
Jest szansa na to, że zrealizowana zostanie moja koncepcja z interwencją pracownicy socjalnej.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
petroos
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.185
Posty: 4
Dragon Ball Z odc 31 - Songo na początku jak walczy z Vegetą ma poświate jakby Super Sayanin God haha
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.258
Posty: 402
petroos napisał(a):
Dragon Ball Z odc 31 - Songo na początku jak walczy z Vegetą ma poświate jakby Super Sayanin God haha
To jest nic. Odsylam do tego filmu kinowego z 1996
https://www.youtube.com/watch?v=W4ZDbYqj-II
1.14.23 minuta
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
JarisWojnarez
Ziemianin
Ziemianin
JarisWojnarez
Dni na forum: 3.198
Posty: 23
Coś mnie naszło Napiszcie liste postaci które chcielibyście zobaczyć w dragon ball super chodzi tu o jakieś fuzje np ?
Ja bym z chęcią zobaczył kogoś takiego jak Gogetta SSGSS ? lub ewentualnie dorosłego Gotrunksa
Czekam na Wasze komentarze
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Do fuzji już nie mam pociągu, ale mogliby przynajmniej pojawić się "dorośli" Goten i Trunks, a nie ciągle takie dzieciaki, tylko że to kwestia wyłącznie tego, czy akcja posunie się tak wiele lat do przodu. Oni w sadze Buu mają zaledwie 7-8 lat.

Niemniej fuzje to ciekawy wątek, w innych anime nic takiego nie znajdziemy. Co by nie mówić, każda nowa byłaby ciekawa, ale nie ma tu dużego wyboru, bo ciężko sobie wyobrazić, żeby w fabule mogła się pojawić jakaś inna niż Gogeta i Gotenks.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.728
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Ciekawi mnie jedno. Czy istnieje możliwość żeby scalily się 4 osoby?

Np. Future Trunks z Gohanem (w wieku prawie, że dorosłym - takim jak w DB Super) - nazwijmy to Trunhan

oraz Gogeta.

Wychodzi Gogenhan czy coś takiego
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Teoretycznie nie ma przeciwwskazań, a przynajmniej Toriyama jeszcze o nich nie wie, ale byłoby to ciężkie do realizacji, w sensie uzyskanie synchronizacji. Poza tym można przypuszczać, że jej efekt utrzymywałby się krócej niż normalnie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
"Toei sending out cease & desist letters to people who are subbing Dragon Ball Super".
https://twitter.com/Rhymestyle/status/628113691678867457
Ciekawe

Co do wkładu Toriyamy w ostatnie projekty, moja aktualna teoria jest taka, że motyw ze statkiem był w oryginalnym skrypcie Battle of Gods, ale na potrzeby krótkiego filmu akcję przeniesiono do posiadłości Bulmy. Jak pamiętamy, na początku filmu impreza już trwa, a gdyby to miał być ten statek, to widzom należałoby wyjaśnić, o co chodzi. Nie mówiąc już o Pilafie, którego przygodę na morzu należałoby również pokazać, żeby wiedzieć, jakim cudem się tam wziął.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Shounen, z tym Toei to ciekawe. Może i ktoś tak robi, ale naszym krajem to się na pewno nie przejmuje. DBS trafi do Polski pewnie za jakieś 5 lat najwcześniej, jeśli w ogóle, a zysku przyniesie tyle, co kot napłakał, więc to raczej do Amerykanów skierowany komunikat. Niemniej śmieszne. Ciekawe, czy chodzi o coś więcej, niż samo blokowanie filmików na YT Się Burgery spięły.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.728
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
SzuDar Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
SzuDar
Wiek: 33
Dni na forum: 3.215
Posty: 32
Skąd: Stargard
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Tak sobie przeglądam neta i trafiłem na to nagranie.

Zastawia, jak to jest, Kageyama już się Japońcom osłuchał? FLOW, Maximum the Hormone, Momoiro Clover Z nieźle się spisali i w ogóle, ale do serialu mogliby go wcisnąć.

Komuś jeszcze go brakuje?

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.141
Plusy: 12
Posty: 663
Jasne, gość przekazuje tylko pozytywnej energii, że mi nigdy się nie nudzi

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez kinichi: 18.08.2015, 14:35
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Podobno w następnym odcinku Vegeta ma wejść na SSJ3. Zagraniczni fani tłumaczą to sobie tym, że przecież nie pokazano w zapowiedzi, jak Vegeta walczy z Beerusem, więc na pewno ukrywają coś ważnego

Kageyama to jedno, ale to samo jest z Kikuchim. Ostatecznie nieraz spotykałem się z opiniami, że muzyka w starym DB jest stara i w ogóle nie na dzisiejsze standardy.

Z jednej strony Kageyama nie jest już taki tani i bodajże pracuje dla innej wytwórni, która nie ma związków z Toei (tylko czy to serio taki problem?), z drugiej chodzi o to, żeby było "nowocześnie".

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 58, 59, 60  

Forum DB Nao » » » [Anime] Dragon Ball Super - nowa seria
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook