Forum Dragon Ball Nao

» SSJ4 czy SSG - która forma lepsza?

Która forma lepsza?

Która forma lepsza?
SSG 61,54% 8 61,54%
SSJ4 38,46% 5 38,46%
Wszystkich głosów: 13
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Która forma estetyczniejsza, silniejsza, efektowniejsza?

Moim zdaniem SSJ4, może słabszy, ale ładniejszy, bardziej męski i ograniczeniem jest siła wojownika nie czyjaś energia, można ją wypracować treningiem i dłużej utrzymać. SSJ4 to samodzielnie wypracowany poziom, ograniczony tylko przez własna wytrzymałość. I ta forma jest lepiej zbudowana, włosy i futro są męskie.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
SSJ4 pokazuję prawdziwą nature saiyan (choć Goku (i także Bardock i Tullece, oraz Goku jr i Goten jeśli będą mieli włosy Goku) wyglądają jak Simba), ale robi zamęt go nie wiadomo czy saiyanie w zbrojach mają całą (wszak do transformacji w SSJ4 potrzebny jest oozaru, a ubrania u Goku i Vegety to cenzura)

SSJG wygląda fajnie bo nie chodzi tu o przyrost masy mięśniowej, i w dodatku Goku jest Bogiem, tym którym miał został wg tomu 17 (być może w jednym wszechświecie jest nim), ale wolę bardziej SSJ4
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


SSJ4 to kwintesencja Saiyan z ogonem i futrem powstała dzięki formie Oozaru.
BardockPL Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
BardockPL
Dni na forum: 2.950
Posty: 22
Wydaje mi się, że zdania były by bardziej podzielone, gdyby SSJ God też pojawił się wtedy, co SSJ4. Teraz sporo traci na niezbyt udanym odgrzewaniu DB. SSJ4 ma swój klimat, chociaż to futerko tak niekoniecznie (ale wiadomo, człowiek się do tego przyzwyczaił i wiadomo ile potem powstało przeróbek typu SSJ5 itd).

na razie [ ort! ] nie oceniam bo zobaczymy co jeszcze pokaże nam DBS :p
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Jak już wspomnieliście "dlaczego?" - dla mnie też forma SSJ4 jest ciekawsza. Chociaż u Vegety ta forma wyglądała nie tak ciekawie jak u Goku. No i do kufffy dlaczego Goku się postarzał podczas przemiany w SSJ4?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Citrel napisał(a):
SSJ4 to samodzielnie wypracowany poziom
A jednak Vegeta boską moc również zyskał samodzielnie. Czego, co zabawne, o SSJ4 w jego przypadku nie można już powiedzieć. Historia z SSG podobna jak z SSJ - grunt to trening.

Łukasz napisał(a):
No i do kufffy dlaczego Goku się postarzał podczas przemiany w SSJ4?
Tak sobie myślę, że przypuszczalnie SSJ4 zaprojektowano, zanim jeszcze wpadnięto na pomysł zmniejszenia Goku, a potem nie chciało już się tego wszystkiego poprawiać.

Trochę na podobnej zasadzie Vegeta po przemianie w SSJ4 miał ogon, a po powrocie do stanu normalnego ogon w magiczny sposób wyparował.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
SSJ4 wygląda ciekawiej i jest oparte na Saiyańskiej krwi.
SSG chyba ma większy potencjał, bo z tego co kiedyś wyczytałem to jest to zwykła forma SSJ, w której 10% mocy jest boską ki - gdyby się na tym oprzeć to przypuszczalnie można by [ ort! ] podobnie zaczarować z wyższymi stadiami "super".

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Shounen, u Vegety przemiana nastąpiła z pomocą Bulmy, bo był słabszy od Goku i bez wspomagania nie dałby rady, co sam przyznał już w Sadze Buu, cytat z 42 tomu,, Ty zawsze byłeś genialnym wojownikiem, który wyprzedzał mnie krok... nie daj się Kakarotto, bo to Ty jesteś najlepszy''. Vegeta miał mniejsze predyspozycje i możliwości, dlatego musiał skorzystać z generatora fal Bruitsa, no i nie miał ogona, potrzebnego do przemiany w Oozaru, a SSJ4 wynikała właśnie z tej przemiany. Natomiast Goku uzyskał ten poziom samodzielnie, to kompilacja pierwotnej Saiyańskiej siły Oozaru i ludzkich uczuć, to wspomnienia i Pan obudziły w bestii świadomość i pozwoliły zapanować nad mocą, tak narodził się SSJ4. Epicka, emocjonująca przemiana, a SSG to tylko wchłonięcie mocy innych (tych 5 Saiyan o dobrych sercach).
Ogon odrósł tylko pod wpływem tych fal, gdy przestały działać zanikł, Goku ogon odzyskał dzięki Kaioshinom na stałe, prawdopodobnie, gdyby Vegeta miał ogon mógłby zostać SSJ4 bez generatora fal.
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Jak sama zauważyłaś Goku wyhodował ten ogon dzięki kaioshinom więc również samodzielnie nie osiągnął tego poziomu. Co do talentu, to Goku miał mistrzów, którzy prowadzili go najlepszymi ścieżkami do tego mogli go korygować. Vegeta był zbyt dumny i zawsze trenował sam, a i tak skrobał Kakarotto marchewę (ssj3 wynikł z niekończących się pokładów energii więc tego nie liczmy), więc jest bardziej utalentowany - może na tym polega różnica między elitą, a plebsem.
Jako SSG Vegeta przebił Goku (i doszedł do tego bez przekazania mocy od innych)?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez picaZananasem: 03.03.2016, 22:45
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Chodziło mi o to, że Goku odzyskał dzięki Kaioshinom utracona kończynę, Vegeta nie. Bogowie pozwolili mu odzyskać ogon, ale SSJ4 wynikał jeszcze z interwencji Pan, czyli obudziła w bestii ludzkie uczucie, Vegeta nie odzyskał ogona, dlatego nie zmienił się w Oozaru, do tego potrzebne były fale Bulmy. Chociaż Vegeta sam zachował świadomość bez wspomnień o rodzinie, ale on zawsze zachowywał świadomość po przemianie już w Sadze Saiyan jak walczył z Goku.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Hmm trudno powiedziec SSJGod jest znacznie potezniejszy ale brakuje mu majestatu , jego widok nie wywoluje dreszczyku emocji, jak np podczas przemiany gohana w ssj2, ten majestat ma SSJ4 mimo wielu niedoskonalosci to ssj4 lepiej wyglada od Goda,

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
No i SSJ4 bardziej pasuje do wizerunku Saiyańskiego Boga. Przynajmniej na moje oko.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Citrel napisał(a):
Chodziło mi o to, że Goku odzyskał dzięki Kaioshinom utracona kończynę, Vegeta nie. Bogowie pozwolili mu odzyskać ogon, ale SSJ4 wynikał jeszcze z interwencji Pan, czyli obudziła w bestii ludzkie uczucie
Wg serii Sparking, możesz mówić jak masz wytrenowany ogon, Goku wytrenował swój ogon, więc coś tutaj Toei popsuli

No i SSJ4 bardziej pasuje do wizerunku Saiyańskiego Boga. Przynajmniej na moje oko.
Wszak Saiyanie mają więcej małpiego DNA od ludzi
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Bartek, on ogon wytrenował już w DB, kiedy to ciągnięcie za niego przestało go paraliżować
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Citrel napisał(a):
@Bartek, on ogon wytrenował już w DB, kiedy to ciągnięcie za niego przestało go paraliżować
? I temu to napisałem
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Nie załapałam, myślałam, że piszesz o GT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » SSJ4 czy SSG - która forma lepsza?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook