Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 023, 13.12.2015

Strony:   1, 2
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Kenji Harima napisał(a):
Saiyanie po uzyskaniu SSJ niestety tracą tzw. "Zenkai Power"
Co ty pleciesz Nawet Cell po tym jak się wysadził na planecie Kaio-samy i powrócił jako SSJ2, wspomniał o tym, że dzięki komórkom Saiyan jest teraz jeszcze potężniejszy, gdyż był blisko śmierci. A SSJ to on miał jak w banku.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Shounen napisał(a):
Tam mija co najmniej kilka lat,
Jemu chodzi chyba, że od „treningu” u Starego Kaiōshina minął niespełna rok. Jakby zebrać te wszystkie „jakieś czasy”, pół roku przy wymazaniu wspomnień o Grubym Bū, pół roku treningu Vegety i kolejne cztery miesiące treningu Freezera, to wyjdą circa about dwa lata. Jeśli przez siedem lat pomiędzy Cell Game a Tenka-ichi Budōkai 25 nie stracił masy mięśniowej, a tutaj w dwa już owszem, to rzeczywiście logika fana może się poczuć obrażona.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Murzin Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 4.090
Posty: 51
Skąd: Polska
Jak dla mnie to mogli ten odc poprowadzić inaczej, dać się wykazać Gohanowi, w przypływie złości mógł wejść na SSJ2 i zmusić Freezę by ten przynajmniej przybrał tę drugą formę, a potem mógł pomóc też Gotenks, nabiliby kilka odcinków, a fani również byliby zadowoleni.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Pisząc SSJ2 chodzi ci o "Mystic SSJ2" nie?
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Kiedy ja pisałem o SSJ2 i SSJ3, bo to one różnicują poziomy mocy w danych sagach. Przy czym wkradł się błąd, powinno być SSJ2: SSJx2 i SSJ3: SSJ2x4(SSJx8).
Czaję temat.

Chyba w którymś z Daizenshuu było to nawet opisywane. Myślałem, że może w ostatnim czasie coś się zmieniło jak chodzi o mnożnik podstawowego SSJ tzn. przyrost mocy x50.

Jakby ktoś był zainteresowany skąd info to z tej książeczki:

Dragon Ball: Super Exciting Guide (ドラゴンボール 超エキサイティングガイド)

Łatwo znaleźć z tłumaczeniem.

A skąd te bzdury bierzesz?
Co ty pleciesz Nawet Cell

No dobra, przyznam, że z własnych obserwacji, bo po osiągnięciu SSJ to przyrost mocy po ciężkiej walce/otarciu o śmierć był właściwie znikomy. Podobno nawet sam Toriyama o tym wspominał, ale źródła nie znalazłem. Tak jakby cała ta zdolność Saiyan miała im tylko pomóc do wejścia na nowy poziom.

Gdyby Zenkai funkcjonował jak w pierwszym DB i początku DBZ to bohaterowie mogliby sobie darować trening. Wystarczyłoby tylko krzywdzić się dotkliwie nawzajem.

Yasiek wspomniałeś o Cellu, no to Ci dam dwa przykłady, z tej samej sagi zresztą:

Vegeta vs. C-18
Vegeta vs. Cell


W obu przypadkach nasz saiyajin dostaje solidne manto, przyjmuje senzu po walce, no i niestety nie otrzymuje takiego przyrostu by mógł sobie pozwolić na rezygnację z treningu.

Poza tym Cell to Cell -> on tylko imituje aurę SSJ więc jego nagły wzrost nie jest taki zadziwiający.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Kenji Harima napisał(a):
Yasiek wspomniałeś o Cellu, no to Ci dam dwa przykłady, z tej samej sagi zresztą:

Vegeta vs. C-18
Vegeta vs. Cell


W obu przypadkach nasz saiyajin dostaje solidne manto, przyjmuje senzu po walce, no i niestety nie otrzymuje takiego przyrostu by mógł sobie pozwolić na rezygnację z treningu.
1.Vegeta dawał fory tosterowej #$%, a mimo to mógł ją #$% w mak kiedy był USSJ1, ale chciał godnej walki
2.Obwiniaj to lysołkowi zakochanemu w tym tosterze, Vegeta vs Perfect Cell to była dobra walka, lepsza od Mystic Trunks vs Cell gdzie "walka" była parodią strusia pędziwiatra (z Cellem w roli strusia)
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Liczę na wersję z poprawionym błędem gramatycznym: wymarzę -> wymażę.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mina Goku, gdy Vegeta przed teleportacją nie chwycił jego ręki, tylko złapał za ramię

Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Shounen

Twarze w DBS są tak zle rysowane, że mnie już nic nie zdziwi.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Niektórzy się doszukują złych rysunków tam, gdzie ich nie ma
Mnie chodził o ten wymowny wyraz twarzy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Biedny Gohan z takimi ranami musiał wyzwolić tyle sił.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 023, 13.12.2015
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook