Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 047, 12.06.2016

Strony:   1, 2
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
PSKING0555 napisał(a):
przyjrzyj się, Black Gokū już jest fuzją
Konkretnie czemu się przyjrzeć? Czym Black różni się od "czystego" Goku, żeby oczekiwać, że to może być wynik fuzji?

Jestem przekonany, że gdyby nie ten kolczyk w uchu, to nikt by się nie zająknął, że to może być jakakolwiek fuzja.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Jestem przekonany, że gdyby nie ten kolczyk w uchu, to nikt by się nie zająknął, że to może być jakakolwiek fuzja.
Zgodzę się z Tobą, choć z jednym ale: czymkolwiek jest ten kolczyk to wątpię, że jest to tylko ozdoba mająca na celu nadanie drugiemu Goku bardziej badassowego charakteru jak np. blizny Yamchy, miecz Trunksa itd.

Może to być nowy, bliżej nieokreślony artefakt. Są też fani, którzy spekulują, że to pamiątka po Chi-Chi Niby fajna ciekawostka, ale jak wspominałem gdzieś indziej szansa, że to "Goku po przejściach" jest naprawdę malutka. Tego typu rozwiązania fabularne nie w tym uniwersum niestety.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
Obraz
Czemu nikt nie mówi o pterusiu? To Góry Paozu, więc trza się cieszyć! Od czasu węża nie było żadnego ziemskiego supergada, nie?



Odcinek genialny, ale ja to mówię o 90% serii, więc małom miarodajny. Fajnie się oglądało, szkoda, że tyle trupów i, co z poprzedniego wynika, szkoda, że nie fruwały jelita. Szkoda po raz trzeci, bo ten Gokūblack jakiś taki chudy i cherlakowaty. Tej rangi baciar nie może wyglądnąć jak byle miernota z szyderczym uśmiechem, powinien być barczysty, bo nie uchodzi, serio. Tendencja chucher i anemików jest spoko, jeśli mówimy o bohaterach pozytywnych. W takich momentach rozumiem gospodynie z kółka różańcowego Broljego i Gogety SSJ8.


FiledHero napisał(a):
sayanem
Saiyaninem. Ilekroć widzę, jak ktoś tak gwałci polszczyznę, choruję -> Obraz Obraz


Kenji Harima napisał(a):
Sakury
Serio? Może od razu wszędzie leżały 桜の花y (sakura no hany)? Jeżeli do tego pijesz, to od małej litery, to nie łacina! Obraz

Kurde, może Knock też jest fuzją?
Obraz


O nim też nie zapomnę, scalił się, zanim stało się to trendi, modniś, kurczębele mać. Do tego przypierdaczył se dodatkową potarę na czole, Tenshinhan, jak Bonie dydy.
Obraz

Kenji Harima napisał(a):
Tego typu rozwiązania fabularne nie w tym uniwersum niestety.
Pamiętasz AF? Tam zakompleksiona pseudoKaiōshinka Zachodu przeruchała pobrała materiał genetyczny naszego Małpiszona i zrobiła se syna. ObrazToyotarō posłuchał głosu Torka?
Obraz

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ciekawe, że w odcinku nie było narratora (wyczytał jedynie tytuł odcinka). Był już taki wcześniej?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Odcinek bardzo dobry, ale byłby z pewnością jeszcze lepszy gdyby skupił się w całości na przeniknięciu do Capsule Corp. aniżeli pokazywanie sielankowości w teraźniejszości, gdzie Goku zbiera sałatę i wpierdzielają te mega zupki chińskie.

Poczekam jeszcze klika odcinków co by się upewnić, ale ten Goku Black różni się chyba wizualnie od Goku, więc raczej nie ma mowy o wskrzeszeniu go w tamtej linii czasowej i przeciągnięciu na swoją stronę, a raczej o stworzeniu prawie idealnej kopii. Być może to czyste zło, podane w opakowaniu symbolu dobra, takie toriyamowskie przekształcenie tego, że ludzię traktują Goku jako 100% dobrego, a tak w jego opinii nie jest i wytknął to w jednym z jego pierwszych wywiadów.

Na razie jest dobrze, ale nie napalam się zbytnio, tak samo jak na początku sagi Champy też było względnie dobrze, a koniec konców wyszło tak, że udany był tylko 39 odcinek. Ciekawa jest ta zwyżka formy, bo praktycznie od tego jak Goku olał walkę z Hitem i wpuścili Monakę nie było żadnego, który by mnie zraził.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Czemu nikt nie mówi o pterusiu? To Góry Paozu, więc trza się cieszyć!
To prawda, też rzucił mi się w oczy ten powrót do "korzeni". Nawet pomyślałem, że zaraz będzie scena w stylu tej z końca DBZ, w której uczestniczył Goku, jednak nie było.

Katz napisał(a):
wpierdzielają te mega zupki chińskie
Co jak co, ale to było boskie. A jak przeczytałem to zdanie, to ubaw powrócił

Podczas oglądania zrobiłem nawet screena z zamiarem wrzucenia na FB:

Obraz

Zresztą nie tylko tego.

Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ja to bym się nie zdziwił, jakby ta nowa postać była wynikiem zdjęcia jednego z kolczyków portala. Oczywiście najpierw musieliby wskrzesić Goku i połączyć go np. w Vegetą. Mogłoby to tłumaczyć czemu się ich nie zdejmuje na co dzień.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
À propos zupek chińskich, ktoś stąd jadł kiedyś kamaboko?

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Jestem świeżo po seansie

Na początek to co mi się nie podobało - OPENING! Noż do cholerki jasnej Anielki mogliby się postarać bardziej. O ile mała Pan wsadzona w scenę z Videl i Gohanem - jak najbardziej ok, o tyle walka Goku i Vegety z ludźmi Freezera już się przejadła i te parę sekund można by lepiej wykorzystać. Końcówka z tymi twarzami bohaterów - wstawiona jakby na siłę i te obracające się prostokąty to już było - w Kai-u i to kilka razy.

I na koniec te malutkie obrazki gangu Pilafa i młodych Saiyan ... WTF?

Obraz

Obraz

Obraz


Teraz przejdźmy do konkretów - klimat świetny, muzyka idealnie dopasowana do mrocznych scen. Tak "mrocznie" chyba nawet w DBZ nie było zbyt często. Naprawdę trudno się do czegokolwiek w tej kwestii przyczepić. Postać Blacka jako jakiegoś demona z czerwonymi oczami wcale , a wcale mi nie przeszkadzała. Idealnie podkreśliło to grozę i to z jak bezwzględnym i silnym bohaterem mamy do czynienia.

Szkoda trochę Mai. Myślałem, że ona też przeniesie się z Trunksem do przeszłości. Wszędzie jej pełno - na plakatach, w openingu, w przerywniku na reklamy, w endingu - niemożliwe, żeby to był bohater na jeden odcinek!

Jaka jest nadzieja na "powrót do przyszłości", o którym Mirai Bulma nie zdążyła powiedzieć synowi? Być może głęboko wierzy w to, że młodsza Bulma zdoła zbudować wehikuł lub przynajmniej wyprodukować do niego paliwo. Zresztą nie było w DBZ sceny, po pokonaniu Cella, że Bulma daje Trunksowi odpicowany - gotowy do powrotu wehikuł? Albo coś sam dopowiedziałem sobie, albo tak było.

Jak dla mnie balans między "fjuczer horror" a teraźniejszym humorem - OK. Nooo może trochę za dużo już tego celebrowania jedzenia przez Whisa i Beerusa.


W gdybanie - kim jest tak naprawdę BLACK itp na razie nie chce się bawić. Za mało wiemy i każda teoria może się sprawdzić.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Łukasz napisał(a):
Jaka jest nadzieja na "powrót do przyszłości", o którym Mirai Bulma nie zdążyła powiedzieć synowi? Być może głęboko wierzy w to, że młodsza Bulma zdoła zbudować wehikuł lub przynajmniej wyprodukować do niego paliwo.
Właśnie tak to odebrałem i nie widzę innej opcji, którą mogła mieć na myśli. Trochę czasu od sagi Cella już minęło, więc teraźniejsza Bulma powoli powinna ten wehikuł tworzyć, mimo że sytuacja tego nie wymaga. Paliwo już wytwarzała parę odcinków temu, a przynajmniej jakiś jego prototyp - kiedy poprosiła Monakę o pomoc. Więc i wehikuł może mieć w garażu.

Myślę, że Mai wróci, bo ewidentnie zapowiadano, że dostanie większą rolę, a raczej nie chodziło o jej młodszą wersję.

vegeta391 napisał(a):
À propos zupek chińskich, ktoś stąd jadł kiedyś kamaboko?
Miałem tę przyjemność, ale tylko plasterek w ramenie, jeśli dobrze pamiętam.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
Shounen napisał(a):
Miałem tę przyjemność, ale tylko plasterek w ramenie, jeśli dobrze pamiętam.
Talk to się chyba zazwyczaj je. Pewnie tylko ja bym to wrąbał na raz jak chlebek marcepanowy

Powiedz mi, (jeśli pamiętasz, w co wątpię) dobre to było czy dupy nie urywa?



Shounen napisał(a):
Myślę, że Mai wróci, bo ewidentnie zapowiadano, że dostanie większą rolę, a raczej nie chodziło o jej młodszą wersję.
Jeżeli faktycznie odwaliła kitę w #47 (a tak to wyglądało), to zakładam, że nie wróci. Teraz co odcinek będziemy oglądali Zgraję Pilafa™ Na domiar złego (dobrego?) wcisnęli ich do czołówki. Może to nic nie znaczyć, jednak ja mam swoje obawy. Do tej pory występy naszego nieśmiesznego tria były nawet, nawet i mi nie przeszkadzały, jednak podczas walk z Blakiem jako przerywnik wolałbym chyba starca, wieprzowinę, przytulankę i zupę żółwiową w łodzi podwodnej.

Obraz
Zauważyliście, że od śmierci Daisuke Gōriego Morski Żółw (Umigame) ani razu nie przemówił, a Gyū Maō chyba jedynie w 14 kinówce coś warknął (warknął?). DBK nie liczę. Ciekawe, ciekawe.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Teraz co odcinek będziemy oglądali Zgraję Pilafa™
Ale tak co tydzień? Co oni mieliby robić w każdym odcinku? Do tej pory się pojawiali sporadycznie, a i tak było to za dużo. Zwłaszcza że seiyu Mai poinformowała, że od 47 odcinka będzie występować co odcinek. Myślę, ze jest jeszcze nadzieja, ale czarny scenariusz też biorę pod uwagę.

vegeta391 napisał(a):
Powiedz mi, (jeśli pamiętasz, w co wątpię) dobre to było czy dupy nie urywa?
Specjalnie nie pamiętam, ale takie o.

vegeta391 napisał(a):
Zauważyliście, że od śmierci Daisuke Gōriego Morski Żółw (Umigame) ani razu nie przemówił, a Gyū Maō chyba jedynie w 14 kinówce coś warknął (warknął?).
Bo zbyt wiele do powiedzenia to oni nie mają. W sadze Buu praktycznie ich nie było.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Shounen napisał(a):
vegeta391 napisał(a):
Teraz co odcinek będziemy oglądali Zgraję Pilafa™
Ale tak co tydzień? Co oni mieliby robić w każdym odcinku? Do tej pory się pojawiali sporadycznie, a i tak było to za dużo. Zwłaszcza że seiyu Mai poinformowała, że od 47 odcinka będzie występować co odcinek. Myślę, ze jest jeszcze nadzieja, ale czarny scenariusz też biorę pod uwagę.
Średnio mi się widzi widywanie gangu Pilafa co odcinek. Może to będą wspomnienia Trunksa z przyszłości albo Maja cofnie się z innego czasu?

Nowości od grupy DBmangi
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
vegeta391 napisał(a):
Serio? Może od razu wszędzie leżały 桜の花y (sakura no hany)? Jeżeli do tego pijesz, to od małej litery, to nie łacina! Obraz
Nie bij mnie!!! Wiem, że popełniłem błąd kardynalny.

Nie moja wina, że w japońskiej twórczości i sztuce dość często się pojawia ten element tzn. wiosna, a wraz z nią opadające płatki sakury we wszelkiego rodzaju scenach melancholii, nostalgii, refleksji, wspomnień, wyznania uczuć wyższych itd. itd.

vegeta391 napisał(a):
Pamiętasz AF?
Tak. Wspominałem nawet o Panu "Zaiko" tutaj:

http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?p=224681#224681
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
@Up, mój błąd. Rzeczywiście.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
I minął rok od premiery najpopularniejszego odcinka DBS.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 047, 12.06.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook