Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 060, 02.10.2016

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do sześćdziesiątego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 02.10.2016 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Ten odcinek jest boski. Zdecydowanie najlepszy. Tłumaczenie Trunksa, porównanie światów. Kocham.

Łaaaaaaaał. Tyłówka koksi. Nawet te chińskie wstawki fajnie brzmią!

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez vegeta391: 02.10.2016, 1:27
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Skoro Bulma poleciała z nimi w przyszłość, to może będzie motyw, ze wehikuł zostanie zniszczony i nie będą mieli jak wrócić?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Zobaczymy, zobaczymy. Od tego żarcia w piosence aż sam się głodny zrobiłem.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Plus za audiowizualne przypomnienie o androidach z przyszłości. W sumie Cella też mogliby przemycić, bo trochę go dyskryminują.

Na pierwszy rzut ucha porażkowy ten nowy ending. I chyba w tekst strasznie ubogi. Ciągle na jedno kopyto, a kończy się, zanim się zacznie coś konkretnego.
https://drive.google.com/file/d/0B-6N4_HG88h ... VUeG8/view

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Dyskryminują to Gotena, który jest ostatnio tylko w sponsorach pod koniec

Shounen napisał(a):
ubogi. Ciągle na jedno kopyto,
A czego się spodziewałeś? „Pocałunek” Mài i Trunksa wyczerpał artyzm.

Lepsza dźwiękowo wersja endingu.


Napisy gotowe. Miłego seansu i uwaga na tłumaczenie tyłówki, bo brzydkie wyszło.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
też właśnei miałem spytać, czy Goten zaginął, bo wydawało mi się, że jakoś go pominęli w paru odcinkach, natomiast Gang Pilafa jest xd

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Przegadany odcinek, w sumie nie było by w tym nic złego, ale jakiś taki sztywny. Nie podoba mi się to, że w DBS magiczne fasoli nie działają od razu, tak jak to było dawniej - człowiek zażywał i od razu był zdrów jak ryba.

Jeśli Zamasu przejął ciało Goku, to kiedy do tego doszło i skąd się wziął drugi Zamasu? Dlaczego Black nie zachowuje się jak Zamasu?

Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
bardyt, Goten siedzi w domu, bo na dniach ma mieć sprawdzian. Chichi mu przecież nie pozwoliła wychodzić.


Drugi Zamasu pochodzi najpewniej z jakiejś innej linii czasowej, która jest podobna do naszej teraźniejszości. Z jakiegoś powodu przybył do przyszłości Trunksa. Niewykluczone, że to z powodu śmierci Beerusa. Możliwe, że chciał po prostu mieć kolegę, a najlepszym dla niego kolegą byłby on sam.

Z fasolkami to zwyczajnie jednorazowy zabieg. Po prostu musiała być dramaturgia.

[Ed]
O, 16 rozdzialik mówi to, o czym pisałem.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
vegeta391 napisał(a):
Z fasolkami to zwyczajnie jednorazowy zabieg. Po prostu musiała być dramaturgia.
No nie taki jednorazowy, to miało już miejsce kilka razy.

Obraz
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
Nie rozumiem dlaczego potrzebuje ciala goku filozofia ze sayanin sie wzmacnia po ciezkiej walce nie przekonuje mnie. Teoria swiatow nie klei sie z teoria Zet. Trunks pokonal androidy a gdzie jest Cell ? Jak przeszkoczy z skoro nie bedzie wehikułu? Dlaczego berus zginol kto ma dowody? Przestalem to wszystko rozumieć. Ogolnie rysunki dobre a dzwiek z tego episodu boski.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Mateusz napisał(a):
No nie taki jednorazowy, to miało już miejsce kilka razy.
To przepraszam. Dopiero w 60. odc. rzuciło mi się to w oczy.


Kemot81, primo, „zenkai” to akurat powód dobry jak każdy inny. Skoro dalej ciągną to zagadnienie, znaczy, że moc saiyańska nie ma kresu. Jakby sobie zażyczył najpotężniejszego ciała (lub największej siły), to w teorii Freezer, Gokū czy Vegeta mogliby go prześcignąć, nie?

Secundo, jaki Cell? Trunks zabił zarówno cyborgi #17 i #18, jak i Cella. Koniec, kropka.

Tertio, kto „jak przeskoczy” i skąd? Black, czyli Zamasu w ciele Son Gokū, przelazł do przyszłości Trunksa używając pierścienia czasu.

Quatro, Beerus zginął, ponieważ Hakaishinów i Kaiōshinów łączy pewna specyficzna wieź – jak jeden kopnie w kalendarz, to drugiego ciągnie wraz ze sobą. Wschodni Kaiōshin został zabity przez Dābrę – więcej w 16 rozdziale DBS.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mateusz napisał(a):
Nie podoba mi się to, że w DBS magiczne fasoli nie działają od razu, tak jak to było dawniej - człowiek zażywał i od razu był zdrów jak ryba.
Czepialstwo Widocznie nasiona już nie tak dobre. Chodziło o to, że Mai była w tak ciężkim stanie, że nie mogłaby nawet przegryźć tej fasolki*. Szczerze mówiąc, nie przypominam sobie niczego podobnego w starych seriach. (* Albo Trunks po prostu skorzystał z okazji).

Ten odcinek przypominał mi bardzo DBZ, chodzi mi głównie o tę rozmowę przed wyruszeniem w przyszłość (pomijając motyw z gapiostwem Goku).

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piotrek66 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 3.108
Posty: 44
Skąd: Końskowola
Zaczyna się to powoli układać w całość. Coś mi się wydaje, że Black pochodzi jeszcze z innej linii czasowej - nie bez powodu Trunks w tym odcinku wspomina, że tych jest wiele. Pytanie tylko, w jaki sposób przeskoczył do linii Trunksa - może użył do tego Super Smoczych Kul? (Uprzedzając - pierścień prawdopodobnie pozwoliłby mu jedynie przeskoczyć w przyszłość własnej linii czasowej. Chyba).
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Piotrek66, są przecież te zielone pierścienie.

Ponadto Black przeskoczył już do teraźniejszości, która nie jest przecież przeszłością świata Trunksa. Tak tylko mówię

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Piotrek66 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 3.108
Posty: 44
Skąd: Końskowola
Vegeta391 - to, że pierścienie są związane z innymi liniami czasowymi to wiem. Tyle że po raz pierwszy tak wyraźnie zaznaczono fakt istnienia tychże - wydaje mi się, że zasugerowali tym samym, że mogą odegrać jakąś rolę.

A skoro już mówisz o pierścieniach - wiesz przecież, że pozwalają tylko skakać w przyszłość i z powrotem. Black cofnął się do "naszej" teraźniejszości przez wyrwę stworzoną przez wehikuł czasu Trunksa i nie miał nad tym kontroli. Tłumaczyłoby to zresztą też, dlaczego właśnie trafił do TEJ teraźniejszości - podążył ścieżką wyznaczoną przez maszynę.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Piotrek66 napisał(a):
że mogą odegrać jakąś rolę.
Już odgrywają. Na razie w DBS była mowa o czterech, tj. Son Gokū i spółki, Trunksa, Cella i Blackmasu (Gokū Blacka). Żeby się japońskie dzieciaki (i Polacy z onlajnów, target właściwy) nie pogubiły, dawkują widzom całe to czarnoksięstwo, tak też każdy ma możliwość przetrawienia sobie sypanego przez klepsydrę nawału informacji.

Piotrek66 napisał(a):
Black cofnął się do "naszej" teraźniejszości przez wyrwę stworzoną przez wehikuł czasu Trunksa i nie miał nad tym kontroli.
Piotrek66 napisał(a):
podążył ścieżką wyznaczoną przez maszynę.
To już jest gruba, gruba nadinterpretacja.
Nie miał na to w pływu? Tu się zgodzę, ale tylko po części. Nie wiedział, że Trunks wie, jak podróżować w czasie, zwyczajnie bardzo chciał go ukatrupić. Tak intensywnie o nim myślał, że pierścień – chyba – sam podjął decyzję o skoku w przeszłość.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Piotrek66 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 3.108
Posty: 44
Skąd: Końskowola
vegeta391 napisał(a):
To już jest gruba, gruba nadinterpretacja.
Nie miał na to w pływu? Tu się zgodzę, ale tylko po części. Nie wiedział, że Trunks wie, jak podróżować w czasie, zwyczajnie bardzo chciał go ukatrupić. Tak intensywnie o nim myślał, że pierścień – chyba – sam podjął decyzję o skoku w przeszłość.
Żadna nadinterpretacja, polecam obejrzeć uważniej odcinek DBS, gdy w teraźniejszości pojawił się Black. Bodajże Whis stwierdził, że pierścień czasu nie pozwala cofać się w przeszłość, ale wyrwa wytworzona przez wehikuł czasu wpłynęła na działanie tej błyskotki. Dlatego też później został niespodziewanie wessany z powrotem do przyszłości.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Piotrek66 napisał(a):
nie pozwala cofać przenosić się w przeszłość,
Lepiej ty sobie jeszcze raz go obejrzyj.
Przenoszenie się w przeszłość jest zakazane, ale nie niewykonalne.
Wyrwa? Tak, było, ale to tylko hipotezy Whisa, a on zwykł się mylić. Zresztą nic nie zostało tam doprecyzowane. Tylko „że wyrwa, że szkoda, że naprawione, że zasklepione, że wyssany” – żadnych konkretów.


Whis napisał(a):
時の指輪で行けるのは未来のみそしてその未来から現在に戻るときだけ。
Dzięki pierścieniowi czasu można podróżować wyłącznie w przyszłość oraz z powrotem do teraźniejszości.

Tak więc podróż w przeszłość była dotąd niemożliwa.
それ以上の過去に行くことは不可能とされてきました。

Należy zaznaczyć, że również w świecie bogów podróżowanie w przeszłość jest surowo wzbronione.
また、神々の世界でも過去に行くことは厳しく禁じられているのです。
W kolejnych odcinkach Gowasu tłumaczy resztę, ale już nie będę podrzucał, bo mnie się zwyczajnie nie chce.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Piotrek66 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 3.108
Posty: 44
Skąd: Końskowola
Ależ ja nie piszę, że przenoszenie w przeszłość nie jest w ogóle możliwe. Tylko, że pierścień, którego używa Black/Zamasu na to nie pozwala. Można spróbować innych metod, ale przy wykorzystaniu pierścienia nie da rady. Co zresztą sam potwierdziłeś moje słowa.

Innymi słowy: nie chodzi o to, że Black, tudzież Zamasu, nie może w ogóle przenieść się w przeszłość, tylko nie jest w stanie z pomocą pierścienia. Mam nadzieję, że teraz dojdziemy do porozumienia.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 060, 02.10.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook