Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 067, 20.11.2016

Strony: 1, 2, 3  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do sześćdziesiątego siódmego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 20.11.2016 o godzinie 1 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Kreska w pewnych momętach nie powalała... i takie dość dziwne, acz przewidywalne zakończenie.

Szkoda tylko, że nie pokażą co dalej w świecie Trunksa jak to miało w serii DBZ no chyba, że wraz z nową sagą coś napomkną o tym, bo nasówa się pewna myśl po zakończeniu tego odcinka.

Wspomniano, że po odtworzeniu 7 wszechświata w przyszłości Trunksa, może być ich dwóch, więc może Trunks z DBSuper zostanie strażnikem czasu jak w grze Xenoverse.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Diablo2020: 20.11.2016, 7:49
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
Nawet fajnie się to skończyło. Wzruszyłem się jak Trunks "zobaczył" Gohana z przyszłości.
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Oglądając 2x ten odcinek wychwyciłem ciekawą rzecz, a mianowicie:

Wish wspomniał, że pierścienie czasu są tworzone za każdym razem gdy zmienia się coś z w teraźniejszości, tak jak na przykład z zabiciem Zamasu... powiedział, że Birus stworzył kolejną alternatywną linię czasy gdzie Zamasu żyje... co za tym idzie, jest 5 zielonych pierścieni czasu i 1 srebrny. Wychodzi na to więc, że Zamasu zginął aż 5x i Gowasu o tym wiedział, lecz próbował go tak jakby naprostować, lub też te zielone pierścienie są też tworzone w przypadku jakichś ważniejszych wydarzeń... tylko co oznacza ten srebrny pierścień?
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Końcówka nawet niezła, pojawienie się Gohana, który wygląda IDENTYCZNIE jak w formie Mistic pod koniec DBZ dało mi nadzieję, że wraca do formy. Włos znowu mu sterczał z czoła, minę miał poważną i zaciętą.

A potem zapowiedź kolejnego odcinka i znowu widać Gohana wymoczka. I bez kosmyka.
Buu.

Dużo się działo w tym odcinku, trzeba to przetrwać. Ostatecznie nasi w sumie przegrali.
Rysunki jak zwykle okropne. Przez 1. połowę odcinka Vegeta wyglądał jak upośledzony. Często niszczyli proporcje jego twarzy czy włosów.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
Dla mnie też odcinek spoko,

Nigdy bym nie wpadł na to, że...

Arcykapłan to ojciec Whisa...

Ani tego, że przyjacielem Zeno, będzie.... drugi Zeno


Nie wiem tylko jak rozumieć ten pot na czole Gohana, to on już ma zadyszkę przez samo latanie ? bo tego, by był na jakimś treningu z Picollo to nie widać tutaj...

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
namso91 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
namso91
Wiek: 32
Dni na forum: 2.686
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Podsumowując sagę Mirai Trunksa, to zaczęła się bardzo dobrze, by potem się potknąć, a na końcu upaść z wielkim hukiem.
Odcinki 66 i obecny 67, to bardzo dziwne twory. W obydwu znalazłem masę nieścisłości, wpadek i brak logiki "level hard". Przez 2 odcinki dowiedzieliśmy się, że wiele rzeczy i faktów wcześniej ustalonych w tym uniwersum, możemy sobie od tak, spuścić w kiblu.
O ile jeszcze w 66 epku oprawa audiowizualna była dobra, to w obecnym kulała po całości.
Odcinek był dla mnie słaby, a wszystko działo się tak szybko, jakbym miał włączone przewijanie. Zresztą jest to norma w tej serii i jakoś bardzo mnie to nie zdziwiło.

Są dwie rzeczy, które spodobały mi się w tym epizodzie.
Po pierwsze to, że Arcykapłan jest ojcem Whisa i przyznam, że było to dla mnie niemałe zaskoczenie.
Natomiast drugi plus, to pożegnanie Gohana z Mirai Trunksem.
Nikolas_Kejdż Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Nikolas_Kejdż
Dni na forum: 2.686
Posty: 9
Skąd: Acapulco
Olaboga co to było...

Zero sensu, zero funu.

Okazuje się, że w innych liniach czasowych jest nawet drugi Zeno co odbiera trochę aury tej postaci jako jednej jedynej wszędzie.
Złamasu rozprzestrzeniający się po niebie to bzdura totalna, w dodatku wykazuje inteligencję na poziomie Bio Brolly'ego
Tak czy owak, odcinek nudny, no bo ile razy Złamasu może zostać pokonany?
Kolejny odcinek to fullfiler, więc i fulllipa

Czekam na epizody z Hitem i tyle
To pisał Kejdż. Nikolas_Kejdż. Respect That.
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Odcinek dobry, ale trochę namotany i WTF. W skrócie:
- Zamasu ginie, ale nie do końca. I tu właśnie jest zagwozdka, co się dzieje z Bogami po śmierci?
Nawet w DBZ jest to spieprzone po całości i jakoś nigdy nie dowiedziałem się czy zostało to wyjaśnione. W zamierzchłych czasach kiedy Bibidi i Buu zabili wszystkich Bogów Światów, prócz oczywiście Wschodniego, to oni przestali istnieć. Podobnie jak Zamasu wybił wszystkich Bogów w czasach Mirai Trunksa. Z drugiej strony natomiast, gdy Król Światów zginął przez wybuchającego Cella oraz gdy stary Bóg Światów użyczył swoje życie Son Goku, aby ten mógł pokonać Buu, to Ci zachowali swoje ciała. Bóg Światów to nawet natychmiastowo aureole dostał. I nie ma tu znaczenia jak oni umarli, bo Król Światów praktycznie zginął przez mega eksplozje, także jego ciało materialne raczej zostało rozerwane na strzępy. Wracając do Zamasu widocznie dalej istnieje, ale w jakiejś astralnej formie. Gdyby nie Zeno to raczej nie do pokonania.
- Goku przyznaje, że to była Genki Dama, skoncentrowana jednak w mieczu.
- Zeno jednak nie jest poza czasem, co moim zdaniem jest lipą, taka postać jak on powinien być odizolowany od czasoprzesteni. Teraz mamy dwóch Zeno i ciekawe czy nie wynikną z tego jakieś kłopoty. Co w końcu z turniejem?
- Arcykapłan ojcem Whisa. Ciekawe czy będzie więcej takich postaci.
- Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś pokażą w jaki sposób Mirai Beerus rozprawi się w przyszłości z nieśmiertelnym Zamasu oraz co stanie się z Trunksem i Mai.

Grupa Mirai
namso91 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
namso91
Wiek: 32
Dni na forum: 2.686
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Yasiek napisał(a):
Zeno jednak nie jest poza czasem, co moim zdaniem jest lipą, taka postać jak on powinien być odizolowany od czasoprzesteni.
Słuszna uwaga i jest to dosyć słabe rozwiązanie. Swojego czasu stworzyłem temat na dbPou(czyt. db.polska) w którym omawiałem z innymi userami ten wątek. Wtedy jeszcze mało wiedzieliśmy o Zeno, ale miałem bardzo podobne rozkminy do twoich.
Też twierdziłem, że najprawdopodobniej istnieje tylko jeden Zeno na wszystkie wymiary, alter światy itp.
Niestety myliłem się.
Nikolas_Kejdż Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Nikolas_Kejdż
Dni na forum: 2.686
Posty: 9
Skąd: Acapulco
To, że Zeno nie znajduje się poza czasem i nie jest jedyny odbiera wiele tej postaci... szkoda
Ale to nie jedyny zawód jaki zaserwowało mi DBS, więc jakoś to przełknę xD
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
namso91 napisał(a):
Yasiek napisał(a):
Zeno jednak nie jest poza czasem, co moim zdaniem jest lipą, taka postać jak on powinien być odizolowany od czasoprzesteni.
Słuszna uwaga i jest to dosyć słabe rozwiązanie. Swojego czasu stworzyłem temat na dbPou(czyt. db.polska) w którym omawiałem z innymi userami ten wątek. Wtedy jeszcze mało wiedzieliśmy o Zeno, ale miałem bardzo podobne rozkminy do twoich.
Też twierdziłem, że najprawdopodobniej istnieje tylko jeden Zeno na wszystkie wymiary, alter światy itp.
Niestety myliłem się.
Tu też była podobna dyskusja http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?t=11925&start=20
Czyli jednak Wszechuś włada Wszechrzeczami: miejscem, a nie czasem. Inaczej byłby Królem Wszechrzeczy i Wszechczasów.

Nie uznałbym tego za słabe. Bogowie Światów i Bogowie Zniszczenia rządzą Wszechświatem, a Wszechuś jest ich szefem, bo rządzi wszystkimi. To logiczne całkiem.
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
tak przy okazji arcykapłan, to również ojciec Vados, no więc powstaje pytanie co robi w takim razie matka Whisa i Vados, i czy kiedyś się tego dowiemy... no i czy w pozostałych wszechświatach jest reszta rodziny tej rasy, bo tak bym to rozumiał, że pozostali bogowie zniszczenia mają też takie Whisy i Vadosy... bo chyba w jednym odcinku Whis wspominał, że jest tej jego rasy więcej... a może po prostu inaczej wyglądają?

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Ovin
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.403
Posty: 88
Co do Zeno, to nie wiem skąd się wzieło, że Zeno musi być ponad linie czasowe??
To jest zupełnie nielogicznie.

Przecież jest jak było mówione o Beerusie z linii Trunska, o Whisie - Aniołach. To jest logiczne, że jest i drugi Zeno.

Nie ma z czego się zawodzić, to było logiczne.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Diablo2020 napisał(a):
Wish wspomniał, że pierścienie czasu są tworzone za każdym razem gdy zmienia się coś z w teraźniejszości, tak jak na przykład z zabiciem Zamasu...
Nie rozumiem tego tłumaczenia. Że zabicie niedoszłego Kaioshina powoduje tworzenie się nowej linii czasowej?

bardyt napisał(a):
bo chyba w jednym odcinku Whis wspominał, że jest tej jego rasy więcej...
Nie pamiętam nic takiego.

namso91 napisał(a):
O ile jeszcze w 66 epku oprawa audiowizualna była dobra, to w obecnym kulała po całości.
Nie powiedziałbym, zgrzyty były tylko w pierwszej połowie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Nikolas_Kejdż Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Nikolas_Kejdż
Dni na forum: 2.686
Posty: 9
Skąd: Acapulco
No ja liczyłem, że jednak Zeno to postać jedyna w swoim rodzaju, która panuje nad wszystkimi wszechświatami i liniami czasu, więc trochę lipa.

Z kolei w DBS jest tak, że często kadry z bliska są okropne, nie wiem ile razy już widziałem zeza czy typowego derpa w wykonaniu Trunksa.

Swoją drogą irytujące jest też to, że Trunks po tej całej batalii dalej sobie hasa w kurteczce i chusteczce, to też odbiera realizmu sytuacji, tak jakby bohaterowie byli połączeni z ubraniami jak lalki, w końcu ile trzeba było czekać na to by Vegecie zniszczyła się trochę zbroja
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Shounen napisał(a):
Diablo2020 napisał(a):
Wish wspomniał, że pierścienie czasu są tworzone za każdym razem gdy zmienia się coś z w teraźniejszości, tak jak na przykład z zabiciem Zamasu...
Nie rozumiem tego tłumaczenia. Że zabicie niedoszłego Kaioshina powoduje tworzenie się nowej linii czasowej?.
Chodzi o to, że jak Wish mówił Trunksowi, że możę się cofnąć w czasie do momentu gdzie Zeno nie zniszczył jego świata, a Birus powiedział, żeby nie poddawał mu głupich pomysłów, bo i tak już namieszał w histori. Wish wtedy odpowiedział mu, że sam stworzył pierścień czasu w momencie gdy unicestwił Zamasu i w wyniku tego powstała kolejna linia czasowa, gdzie Zamasu nadal żyje.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wiem, o co tam chodziło, ale nadal nie rozumiem, z jakiego powodu zabicie niedoszłego Kaioshina miałoby powodować powstanie nowej linii czasowej. Mało ich w DBZ zginęło? (On ma na imię Whis).

Nikolas_Kejdż napisał(a):
Swoją drogą irytujące jest też to, że Trunks po tej całej batalii dalej sobie hasa w kurteczce i chusteczce
Przecież to typowe dla tego typu produkcji - nawet niekoniecznie anime.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Nikolas_Kejdż Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Nikolas_Kejdż
Dni na forum: 2.686
Posty: 9
Skąd: Acapulco
Czy ja wiem?

Zawsze w DB ujmowała mnie brutalność, tzn. ten świat jest banalnie prosty, ale kupił nas tym, że postacie walczyły zawsze w pocie i krwi, nie poddając się, częścią tego był np. strój który ulegał zniszczeniu tak jak otoczenie, po takiej walce Trunks wygląda dziwnie w niezniszczonym stroju.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Shounen napisał(a):
Nikolas_Kejdż napisał(a):
Swoją drogą irytujące jest też to, że Trunks po tej całej batalii dalej sobie hasa w kurteczce i chusteczce
Przecież to typowe dla tego typu produkcji - nawet niekoniecznie anime.
Jednak, Gotenks, zdaje się, ze w Zetce jakoś bardziej im stroje (i mordki) obijały się w tych walkach.

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 067, 20.11.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook