Forum Dragon Ball Nao

» Aktualności

Strony:   1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
My nie korzystamy, więc nie trzeba

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ostatnio było multum przykładów dezinformacji i kreowania newsów medialnych dla wywołania paniki i osiągnięcia partykularnych celów, dlatego także i do tego należy podchodzić ostrożnie. Ale jest to ciekawa rzecz, o której warto napisać. Zrobię to w punktach przy czym miejcie też na uwadze fakt, że podczas swojej wizyty w Warszawie Angela Merkel podjęła liderów PO i PSL (Schetyna i Kosiniak-Kamysz) w ambasadzie RFN.

1. Od dłuższego czasu zauważane jest, a od niedawna dość obszernie komentowane postępowanie Jacka Saryusz-Wolskiego. Otóż europoseł Platformy Obywatelskiej konsekwentnie opowiada się przeciwko procedurom unijnym wymierzonym w Polskę. Do tego stopnia, że zakulisowo jeden z polityków PiS podał, że jeden z polityków PO nazwał Tuska szmaciarzem w związku z jego postępowaniem. Nazwiska tego polityka PO nie podał, ale wszystko wskazuje na to, że byłby to Saryusz-Wolski. O ile w ogóle taka sytuacja miała miejsce.
Nie powiem, że nie jestem zdziwiony. Nigdy nie spodziewałem się po nim, jak i po każdym innym polityku PO, że w chwili próby opowie się po stronie polskiej racji stanu.

2. Henry Foy (do niedawna korespondent Financial Timesa w Polsce) podał informację, jakoby premier Beata Szydło robiła w Unii rekonesans w sprawie wysunięcia kandydatury Saryusz-Wolskiego na przewodniczącego Rady Europejskiej, czyli stanowisko o które ubiega się także Donald Tusk. Jarosław Kaczyński do sprawy się nie odnosi i nazywa sprawę dziennikarską sensacją. Nie wiem, czy dokładnie tymi słowami, ale chodzi o to, że sprawę ucina, nie potwierdza, nie zaprzecza.

3. Donald Tusk sam nie zabiega o poparcie z Warszawy, a Jarosław Kaczyński otwarcie dał do zrozumienia, że Tusk jest postrzegany jako wróg polskich interesów i zwolennik pozakonstytucyjnej zmiany władzy, wobec czego poparcia z Polski nie otrzyma.

4. Potwierdza się hipoteza o braku umiejętności przywódczych Grzegorza Schetyny, który w chaotyczny sposób komentuje sprawę. Na briefingu prasowym w sejmie informuje o tym, że Saryusz-Wolski nie odpowiada na jego telefony i prosi innych o to, by wpłynęli na europosła.

5. Marcin Palade, który moim zdaniem jest człowiekiem kompetentnym i wiarygodnym, podaje informację, że kwestia przejścia Saryusz-Wolskiego do Polski Razem Jarosława Gowina jest przesądzona. Nazywa to "przetarciem szlaków dla konserwatywnych liberałów z PO".

Moje wnioski:
- Angela Merkel czując możliwość utraty władzy na rzecz SPD szuka poparcia w Polsce i poprawy wzajemnych relacji, więc podejmując Grzegorza Schetynę z ambasadzie RFN godzi się z prezentacją opozycji w Polsce jako najemników niemieckich i godzi się na ich pożarcie przez media przychylne rządowi oraz rządzącą większość. Moim zdaniem oznacza to, że pogodzono się w Berlinie z faktem dokonanym, jakim jest władza PiS w Polsce.
- Przejście Saryusz-Wolskiego, a więc znaczącego polityka PO, do obozu rządzącego ma być sygnałem dla dołów partyjnych PO, że szeregi PiS są dla nich otwarte w obliczu problemów PO. Rzecz jasna pewnie nikt nie zrobi kariery, ale za cenę lojalności mogą liczyć na zahibernowanie ich w polityce zamiast niepewnego losu w chaotycznej i nie mającej planu na przyszłość PO.
- Rośnie rola Jarosława Gowina, który przeciągając istotną postać z PO do obozu władzy podnosi nie tylko swój osobisty status, ale także wykonuje ważną pracę dla obozu rządowego. Wygląda na to, że obecnie po Jarosławie Kaczyńskim jest to najsprawniejszy polityczny intrygant. Jeśli plan wypali, uda się uszczuplić stan osobowy PO, podważyć jeszcze bardziej zaufanie do Schetyny i jego pozycję w partii to można się spodziewać awansu dla Gowina. A już tym bardziej, jeśli przejście Saryusz-Wolskiego spowoduje awans w sondażach.

Najbardziej ogólnikowo powiedziałbym, że cała sprawa, o ile oczywiście wszystkie informacje podawane przez media się potwierdzą, jest częścią planu rozbicia PO.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
https://www.youtube.com/watch?v=-t6kpwMdqKA
Bardzo ciekawy materiał o kolejnych patologiach w MSZ. Polecam słuchać Witolda Gadowskiego piętnującego dziadostwo panujące w MSZ i resorcie kultury. Te 2 resorty wyglądają zdecydowanie najgorzej.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mówił o meczetach budowanych w Polsce sponsorowanych przez Arabię Saudyjską, żeby w zamian u nich budować kościoły. Ale nie wspomniał, że przez analogię to Polska by je sponsorowała. No chyba że nie?

Z Nyczem co do hejtu można się tylko zgodzić.

Może nie na temat, ale podobało mi się, jak poprawił się po błędnym "w każdym bądź razie". Niech jeszcze ktoś przekaże, że poprawnie jest "wziąć", nawet jeśli Pawłowicz twierdzi inaczej.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Shounen napisał(a):
Mówił o meczetach budowanych w Polsce sponsorowanych przez Arabię Saudyjską, żeby w zamian u nich budować kościoły. Ale nie wspomniał, że przez analogię to Polska by je sponsorowała. No chyba że nie?
To akurat była najmniej ważna część wątku saudyjskiego i zdecydowanie nie wypowiedziana na serio. Głównym zarzutem było to, że szkolimy saudyjskich wojskowych i kwestiach kulturowych obu państw panuje rażąca asymetria. Wiadomo, że w Arabii Saudyjskiej kościoły budowane nie będą, ale z tej sytuacji należy wynieść taką lekcję: nie dla jakichkolwiek inicjatyw religijnych, kulturowych, medialnych w Polsce finansowanych przez Arabię Saudyjską. A co do samego finansowania to episkopat spokojnie by się tym zajął. Polska eksportuje duchownych i w znacznym stopniu wspiera finansowo i organizacyjnie Kościół tam, gdzie występują naturalne niedobory, np. w Europie zachodniej, Afryce czy dalekiej Azji.

To co chciałem, aby zostało w tym wątku ruszone, to przechowywanie w MSZ spadów po Geremku, Bartoszewskim, Skubiszewskim, a wcześniej po establishmencie PRL częstokroć powiązanym służbowo, a także genealogicznie ze służbami specjalnymi oraz wywiadem, także radzieckim/rosyjskim. Schnepf spokojnie urzędujący w Waszyngtonie, nowa afera wokół Przyłębskiego w Berlinie, który miał być TW Wolfgang (i to nie zarzut z TVN a od Gmyza z TVP), wspomniany na filmie ambasador w Azji Płd-wsch i wiele innych brzydkich sytuacji. Waszczykowski powinien już dawno polecieć.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Al Ed Upek napisał(a):
To co chciałem, aby zostało w tym wątku ruszone, to przechowywanie w MSZ spadów po Geremku, Bartoszewskim, Skubiszewskim, a wcześniej po establishmencie PRL częstokroć powiązanym służbowo, a także genealogicznie ze służbami specjalnymi oraz wywiadem, także radzieckim/rosyjskim.
Problem jest (jak rozumiem dość głęboki i permanentny), ale skąd to się bierze? Czy wymiana ministra by to załatwiła?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Problem jest, bo minister z tym nic nie robi i wszystko wskazuje na to, że nie tylko nie robi, ale i bierze w tym udział. Dlatego myślę, że zmiana ministra jest konieczna. I kadr w dyplomacji również.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie wiem kto i kiedy, ale ktoś kiedyś ukuł sformułowanie wojna hybrydowa i nadużywanie tego terminu strasznie mnie wnerwia. Potem ktoś przeniósł to na grunt polskiej debaty publicznej i od tego czasu używa się tego naprzemiennie ze słowami: Rosja, Putin, Kreml. I tak w kółko. Cokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek na świecie się stanie to Putin się cieszy, na Kremlu otwierają szampana, wojna hybrydowa, prowokacja, zielone ludziki, próba podzielenia Polaków i Ukraińców. I tak w kółko.

Aż się boję dnia, kiedy Polska udowodni Rosji jakąś prowokację. Wtedy nastąpi takie katharsis, że pewnie przekażemy Ukrainie Przemyśl i Rzeszów.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Byłem w środę w Warszawie. Niestety Donald Tusk nie przyjechał tym samym pociągiem co ja, więc impreza główna mnie ominęła. Ale widziałem, jak Marszałkowską jechał tramwaj wyładowany młodzieżą 65+ z wywieszonymi za okna transparentami "niezawisłe sądy" i "murem za Tuskiem".

Nie ma nikt żadnych refleksji z ostatnich dni, tygodni? Jakiegoś tematu, który chciałby ruszyć?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W końcu się ruszyło z Misiewiczem. Jak to się skończy?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Teraz opozycja będzie za wszelką cenę grzała temat, póki nie znajdzie się nowy, bo wyrzucenie Misiewicza to wbrew pozorom zła wiadomość. Ten temat był jedynym, w którym jako tako byli w stanie, z odpowiednim wsparciem pijarowców, się nie błaźnić.

Rząd dostał lekcję, którą widać w trendach sondażowych. Zaczęli wracać do lepszej formy po wyrzuceniu Misiewicza, a to oznacza, że elektorat PiS mniej wybacza niż elektorat PO.

Cała zaś sprawa to smutny przykład, że tego typu praktyki przesiąkają polską politykę od lat. Pół biedy, gdyby chodziło tylko o finansowe wynagrodzenie mu tego, że przez lata lojalnie pracował, ale zachciało się ministrowi dać mu nie tylko pracę, ale też rangę. W taki sam sposób rozpoczynały się kariery wszelkiego rodzaju miernot udających dziś mężów opatrznościowych. Różnym Siemoniaków, Nitrasów, Budek.

Opozycja na siłę próbuje w tym widzieć początek wewnątrzpartyjnego rozłamu, ale nic z tego. Nie takie kłopoty Kaczyński i reszta przetrwali, by się pokłócić w środku o Misiewicza. Największym sukcesem opozycji tej kadencji chyba do samego końca pozostanie pozbawienie posady sympatycznego grubaska.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Kolejny temat zastępczy wymyślili

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Nic wielkiego, ot zmiana polityki dofinansowywania. Przypadkowcy i tak będą dalej się pojawiać.

Lepszą zmianą byłaby likwidacja uczelni prywatnych i ograniczenie uniwerków do 1 w każdym województwie (do 1 z każdego rodzaju ogólnego, technicznego, muzycznego itp).

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Katz napisał(a):
Lepszą zmianą byłaby likwidacja uczelni prywatnych i ograniczenie uniwerków do 1 w każdym województwie (do 1 z każdego rodzaju ogólnego, technicznego, muzycznego itp).
Likwidacja własności prywatnej? Czyżby Marks/Lenin wstał z grobu, zarejestrował się na nao i nazwał się Katz?

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Kojirō Sasaki napisał(a):
Likwidacja własności prywatnej? Czyżby Marks/Lenin wstał z grobu, zarejestrował się na nao i nazwał się Katz?
Da.

A na powaznie przecież to jest wylęgarnia największego paznokieciarstwa, instagramociarstwa, kwieciogniarstwa i innych zapychaczy, gdzie nie wymaga się nawet minimum wiedzy (nie wszędzie). Kumpel chodził to egzamin, który miał zdać w I roku zdawał na III roku. Więc pytam się na co trzymać takie badziewie? W USA się udało, w Polsce nie bardzo więc zostańmy przy uczelniach państwowych, gdzie poziom także przeciętny no ale czegoś się tam wymaga i w choć "minimalnym" stopniu jakoś na człowieka wpłyną.

Naprawdę chcecie by wyższe wykształcenie było standardem? By było rozdawane przy urodzeniu? :F

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Katz napisał(a):
Naprawdę chcecie by wyższe wykształcenie było standardem?
Stąd ta zmiana w ustawie i nagłówek "studia nie dla każdego".

Przecież to nie z prywatnych wychodzą ci wszyscy późniejsi szukający pracy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Shounen napisał(a):
Stąd ta zmiana w ustawie i nagłówek "studia nie dla każdego".
No tak, ale nie kazdy zostaje studiowac w miescie gdzie jest Uniwersytet czy blisko danego uniwerku i wtedy trzeba bystrych brać z przedziału 50-60% na maturze i niżej. Czyli na niewiele się to zda. Poza tym pod uwagę wziąć trzeba też liczbę kierunków, bo czy najbardziej bystrzy zgłoszą się na Bibliotekoznastwo, Kulturoznastwo, Politologię i inne nie tak popularne kierunki?

Shounen napisał(a):
Przecież to nie z prywatnych wychodzą ci wszyscy późniejsi szukający pracy.
Też wychodzą i jak mają już nagrany pomysł na życie to dadzą radę a jak nie to też może być z nimi ciężko.

W mojej poprzedniej żydowskiej pracy był taki as, po Zarządzaniu na KPSW 2 tygodnie porobił i poszedł bo się dziwił czemu dzień w dzień trzeba na 7:30 przychodzić

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Katz napisał(a):
A na powaznie przecież to jest wylęgarnia największego paznokieciarstwa, instagramociarstwa, kwieciogniarstwa i innych zapychaczy, gdzie nie wymaga się nawet minimum wiedzy (nie wszędzie). Kumpel chodził to egzamin, który miał zdać w I roku zdawał na III roku. Więc pytam się na co trzymać takie badziewie? W USA się udało, w Polsce nie bardzo więc zostańmy przy uczelniach państwowych, gdzie poziom także przeciętny no ale czegoś się tam wymaga i w choć "minimalnym" stopniu jakoś na człowieka wpłyną.
Sprawę załatwiłaby niewidzialna ręka rynku. Konkurencja. Perspektywa utraty klientów i bankructwa najlepiej motywuje do roboty. Państwowe ministerstwo przed studentami nie odpowiada - burdel totalny może być, ale pensja socjalistyczna się nie zmienia. Co ma tych dziadów motywować do poprawiania jakości usług?

Akurat w tym przypadku, to w sumie jakaś motywacja jest - produkcja dobrych podatników. Według mnie, to nie wystarcza.
Katz napisał(a):
Naprawdę chcecie by wyższe wykształcenie było standardem? By było rozdawane przy urodzeniu? :F
https://www.youtube.com/watch?v=V59cyS-u35s
Polecam.

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  

Forum DB Nao » » » » Aktualności
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook