Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Symphonic Adventure (06.05.2017, Le Grand Rex, Paryż, Francja)

Strony: 1, 2  
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Widzieli? Po mistrzowsku zorganizowana impreza. Aranże i wykonanie na najwyższym poziomie. Największym osiągnięciem muzyków jest to, że, mimo użycia wielu inaczej brzmiących instrumentów, orkiestrze udało się zachować charakterystyczny klimat i oryginalny czar utworów Kikuchiego. Aż Francuzom wybaczyłem wybór Makarona na prezydenta

Według mnie, pierwsza seria wyszła najlepiej. Dziady wywaliły kompletne nargania z youtuba. Są tylko fragmenty:

1. https://www.youtube.com/watch?v=J4r2AUDY4TM
2. https://www.youtube.com/watch?v=WVRJViQE1TE
3. https://www.youtube.com/watch?v=TUCl0BlZonk
4. https://www.youtube.com/watch?v=I02M3-LYAuo
6. https://www.youtube.com/watch?v=brHJALwoJik
7. https://www.youtube.com/watch?v=WLpxWS5Edbg
8. https://www.youtube.com/watch?v=GI-QaG9GpgI
9. https://www.youtube.com/watch?v=n2qkdRKoH5U

Coś tam jeszcze jest, ale słabo nagrane (widziałem jedno nagranie bez obrazu). Szkoda, że durne i zdegenerowane francuskie społeczeństwo nie wie, że jak się przychodzi na koncert orkiestry symfonicznej, to się nie wyje i nie buczy jak bydło.

Zetki zostało znacznie więcej, ale najlepsze i kompletne nagrania też wywalili:

1. https://www.youtube.com/watch?v=V99bmknNjhI
2. https://www.youtube.com/watch?v=QCZ6UhmBVE8
3. https://www.youtube.com/watch?v=e_Pk3l34cN0
4. https://www.youtube.com/watch?v=0OUpjwdLMTM

Bezmózgi z Toei prawdopodobnie nie zdecydowały się na zarejestrowanie koncertu, w celu jego późniejszego wydania. Pewności jeszcze nie ma, ale na to wygląda. Przecież nagrywanie dźwięku w 2017 jest zbyt skomplikowane, a dla tych jaskiniowców to już na pewno. Podpięcie cyfrowego dyktafonu za pinć zoty z kartą pamięci za pinć zoty do konsoli mikserskiej przerasta ich możliwości. Mój honorable correspondant działa we Francji - może się czegoś dowie.

Mój best of znajduje się w poniższym fragmencie:

6. https://www.youtube.com/watch?v=brHJALwoJik

Leitmotiv Tao Paipaia (M309) absolutnie najlepszy, z motywem Generała Niebieskiego (M108) na miejscu drugim.
(kolejność w filmiku: M108 przedostatni, M309 ostatni)

Przesłuchać wszystko i komentować mi tu natychmiast
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ PLUSA
ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
Ma jutjubie była 2 godzinna wersja, niestety jakiś czas temu "Dragon Ball Symphonic Adven..." Ten film jest już niedostępny z powodu roszczenia dotyczącego praw autorskich zgłoszonego przez użytkownika Overlook Events SAS.

Nie wiem czy to nagrywali, ale w serduszku głęboko wierzę, że tak i zostanie to w jakiś sposób wydane.
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Trzeba było zapisać na dysk póki było.

Grupa Mirai
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dobry koncert. Oby to nie był jednorazowy wyskok i zaczęli systematycznie występować.

Oficer D.Z. napisał(a):
francuskie społeczeństwo nie wie, że jak się przychodzi na koncert orkiestry symfonicznej, to się nie wyje i nie buczy jak bydło
To dla mnie niepojęte. Ci ludzie pomylili koncerty. Za zagłuszanie Takahashiego powinno się ich powiesić za jaja.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Wracają wspomnienia, aż łezka w oku

Dodano po 15 minutach
Na taki koncert to bym poszedł

Obraz
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Jedna ciekawostka: zagrali tylko te kawałki, które były wydane na CD (nie wszystkie). Wygląda na to, że CD robiły za punkt odniesienia, co oznacza, że nie dostali nut - wszystko musieli organizować od zera, na podstawie przesłuchiwania wszystkich utworów. Każdy instrument trzeba było zidentyfikować, zapisać nuty, następnie wszystko odpowiednio zaaranżować. Dacie wiarę? Toż to kupa roboty!

Znając Toei, zapisy nutowe prawdopodobnie nie istnieją. Magazynowanie kartek papieru jest tak skomplikowane, że przerasta ich możliwości wyobraźniowo-intelektualne.

Znalazłem jeszcze motyw Armii Czerwonej Wstęgi: https://www.youtube.com/watch?v=X6DDM2UyM0I (trzeba podrzucić Macierewiczowi )
Do tego zlepek 11-minutowy z DB i Z: https://www.youtube.com/watch?v=YayumROi4Bw

Mój agient z Francji ściągnął cały koncert, jak jeszcze był na YT! Po powrocie z wakacji zaplołduje!

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Kurde, poszedłbym, poszedłbym! 200zł to żadne pieniądze, ale jednak wyjazd do Francji to już za dużo nawet dla takiego słuchowiska. Propsy dla ciebie, Oficerze D.Z., za przypomnienie, bo całkiem o tym zapomniałem.

PS. Kageyama był za drogi? Stwierdzili pewnie, że jedna gwiazda wystarczy Takahashi miał twardy orzech do zgryzienia

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
vegeta391 napisał(a):
PS. Kageyama był za drogi? Stwierdzili pewnie, że jedna gwiazda wystarczy Takahashi miał twardy orzech do zgryzienia
Tak w ogóle... czy to nie był czasem pierwszy raz, gdy Takahashi śpiewał kawałki Kageyamy?

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Oficer D.Z. napisał(a):
Znając Toei, zapisy nutowe prawdopodobnie nie istnieją. Magazynowanie kartek papieru jest tak skomplikowane, że przerasta ich możliwości wyobraźniowo-intelektualne.
Takimi rzeczami chyba powinny zajmować się odpowiedzialne za artystę wytwórnie muzyczne lub może nawet sam Kikuchi je ma, w końcu to w całości jego dzieła.

Grali utwory wydane na CD, bo te są najważniejsze i najbardziej znane.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Shounen napisał(a):
Takimi rzeczami chyba powinny zajmować się odpowiedzialne za artystę wytwórnie muzyczne lub może nawet sam Kikuchi je ma, w końcu to w całości jego dzieła.
To jest właśnie trochę pokręcona sprawa. Columbia zajmowała się organizacją sesji nagraniowych dla Toei, bo oni nie mieli takich możliwości, ale głównym producentem i właścicielem nagrań jest Toei. Jedynie utwory wokalne, takie jak OP/ED, są własnością Columbii (w napisach jest informacja). Taka muzyka bardziej się nadaje do dystrybucji, stąd zainteresowanie wytwórni produkcją tych kawałków na własny użytek. Do tych utworów Columbia posiada wszystko: teksty, nuty, wieloślady, finalne miksy itp. Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku kompozycji Kikuchiego. Tu wszystko zależy od tego, czy przed/podczas nagrywania były plany wydania muzyki na płycie. W przypadku pierwszej sesji takie plany były, stąd mamy piękne stereofoniczne miksy i taśmy matki w archiwach Columbii. W przypadku większości sesji nagraniowych, takich planów nie było - powstały jedynie taśmy dla TAVAC na potrzeby serialu. Jako że Columbia nie jest właścicielem tych utworów, prawdopodobnie, nawet gdyby chciała, nie mogła zatrzymać żadnych taśm w swoich archiwach ze względów prawnych. Myślę, że to samo się tyczy nut. Pierwszym i głównym właścicielem muzyki jest producent/właściciel praw autorskich. Sam autor dostaje tzw. „zaiksy” (po japońsku bedzie „jasrace” ), które są chyba jakoś regulowane prawem krajowym, a nie polityką danej wytwórni (zna się ktoś na tym?). Wszystkie te fakty (lub bajki) sugerują, że jeśli ktoś ma zapisy nutowe, to tylko Toei, czyli nikt, bo te ćmule wszystko wywalają!
早川 優 napisał(a):
まず、TD済の音楽マスターテープにつきましては、私が知る限り、現存している筈です。
テープは6mmのオープンで、東映ミュージックさんの管理になります。
BGMのマルチトラックのマスターは未確認ですが、基本的に現存していません。
一部、コロムビアの仕切りでレコード・CD化を前提に録音されたものに関しては、ひょっとするとマルチが廃棄されていない可能性もあります。
未商品化の「ドラゴンボールZ」の次回予告音楽は編集曲ですね。
見つけることができるか、完全再現するための素材曲を揃えられるかは、現時点では判りません。
Mナンバーの資料として私が把握しているのは、選曲の方が当時使われていた一覧表ぐらいです。
(tłumaczenie) kei17 napisał(a):
Speaking of already-mixed copies, as far as I know, they all must still exist.
They're on 6mm reel-to-reel tapes, and Toei Music owns them.
As for the original multitrack masters, though I haven't checked them up, they basically do not exist anymore.
However, when it comes to those of the tracks that were recorded with a soundtrack release in mind, they might haven't been discarded.
I have no idea about whether you can find the masters of some pieces edited for the show like the next episode preview music.
As for M-numbers listings, the only document I'm aware of is the reference chart that the one who did music placements used at the time.
Yū Hayakawa wybierał muzykę na składanki z 1994 i 2006 roku - na bank coś na ten temat wie. Katujcie go na twitterze! https://twitter.com/hayakawa_m
Na moje pytanie o taśmy Columbia napisał(a):
Thank you for your inquiry regarding Dragon Ball series. We value your
comments regarding this series and will take it into consideration for our
future releases.

As to your question regarding the mono masters:
At the time of these releases were produced, we were creating two sets of
masters ( one in stereo and one in mono) for television music whenever
possible. However there exist some recordings where there were only mono
masters were created, due to the fact that many broadcasters were
broadcasting in mono. Some of the tracks on your questioned CD
unfortunately the master exist in mono only, which has lead us to compile
the music in mono.

Again, we sincerely value your comments and questions.

Regards

Consultation center
Nippon Columbia Co., Ltd.
Jest też druga wersja wydarzeń. Wiemy, że Kikuchi miał kontrakt z Columbią. Na tej podstawie można domniemywać, że jeśli Columbia brała udział w produkcji muzyki komponowanej przez Kikuchiego, to ma jakąś część praw autorskich i przykładowo zapisy nutowe. Możemy tak mnożyć te wersje wydarzeń do jutra Liczę na wypowiedź kogoś, kto zna się na produkcji muzyki i prawach autorskich.
Shounen napisał(a):
Grali utwory wydane na CD, bo te są najważniejsze i najbardziej znane.
No właśnie hardkorowa fanbaza płacze, że kawałki na płytach były kiepsko dobrane. Tak czy siak, płyty musiały robić za punkt odniesienia. Na pałę by tak celnie utworów nie dobrali.

Ale co prawda, to prawda: wykonania poszczególnych utworów były perfekcyjne. To jest najmocniejszy argument za istnieniem oryginalnych nut. Przecież ile oni by musieli siedzieć, żeby to wszystko od zera przygotować... ja sobie nie wyobrażam, ale muzykiem nie jestem, więc pojęcia nie mam, na ile jest to możliwe (jakiś muzyk obecny?).

Jeśli chodzi o potencjalne nagrania z koncertu, mój honorable correspondant z Francji mówił, że kiedyś był taki koncert, na którym grali muzykę z Rycerzy Zodiaku - żadne wydanie się nie pojawiło. Ja myślę że to francuskie, %#$^@& głupie społeczeństwo, te &%^@$* banda imbecyli, która nie nagrała tego koncertu to jest jakieś ^$@##$@ nieporozumienie. Jeśli tyle dla was znaczy... jeśli tyle dla was znaczy, ludzie tak genialne wykonanie, jak Sinfonia Pop Orchestra zaprezentowała w Le Grand Rex w Paryżu, to was powinno się %@#$@# ^#$!@#@, tak się powinno was &%%!@, jak tylko was może &%$^@# Macron (...) To jest dramat $@#$%#. To jest dramat, że w tym antyludzkim państwie, w tym państwie w którym producenci $%@##@ nie byli w stanie nagrać dwugodzinnego koncertu (...) te toeiowe #&$*#%#! powtarzam toeiowe *&#@^$@! toeiowe $*$&#@ tego koncertu nie nagrały (...) Resztę każdy zna

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
genialny_zolw Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 35
Dni na forum: 3.064
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 46
Skąd: Lodz
A ja mam pytanie z innej beczki. Skąd oni mieli obraz takiej jakości, żeby wyświetlić to na tak dużym ekranie i to bez pikselozy. Wyobraźcie sobie że macie dostęp do takiego obrazu + dźwięk wysokiej jakości który podobno gdzieś tam istnieje w prywatnych kolekcjach
To by było jak odkrywanie Dragon Balla na nowo
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Gdybyście wiedzieli o czymś takim w przyszłości, dajcie znać, chętnie bym się wybrał

Obraz
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
genialny_zolw napisał(a):
A ja mam pytanie z innej beczki. Skąd oni mieli obraz takiej jakości, żeby wyświetlić to na tak dużym ekranie i to bez pikselozy. Wyobraźcie sobie że macie dostęp do takiego obrazu + dźwięk wysokiej jakości który podobno gdzieś tam istnieje w prywatnych kolekcjach
To by było jak odkrywanie Dragon Balla na nowo
Na 99,9% użyli Dragon Boxa. Możliwe, że zapskejlowali do wyższej rozdzielczości - taka konwersja nie dodaje pikselozy i, jeśli dobrze zrobiona, daje całkiem przyzwoite efekty. Koledzy konwertowali 480p na 720p i 1080p - wyglądało to prawie jak Levele.

Produkcja nowych transferów HD tylko na potrzeby koncertu nie miałaby sensu - zbyt wysokie koszty. Dobrego dźwięku zwyczajnie nie mają.
Mateusz napisał(a):
Gdybyście wiedzieli o czymś takim w przyszłości, dajcie znać, chętnie bym się wybrał
Wiedzieliśmy w przeszłości i nikt nawet nie komentował Naoの大王 wstawiał newsa długo przed koncertem.
Shounen napisał(a):
Dobry koncert. Oby to nie był jednorazowy wyskok i zaczęli systematycznie występować.
Na to liczmy!

Szukajcie w internetach kompletnych nagrań. Skupiajcie się na pierwszej części (Dragon Ball), bo druga (Dragon Ball Z) w większości jeszcze na YT jest. Według mnie, kawałki z serii M100 zostały zagrane najlepiej. W drugiej kolejności M300, w trzeciej M500.

Nie bardzo ogarniam mentalność Overlook Events. Po jasny gwint oni się tak zawzięli na usuwanie tych nagrań z YT? Nie nagrali koncertu, wydawać go nie planują. Na tych filmikach żadnej kasy nie tracą, a jedynie zyskują dobrą reklamę. Ludzie się napatrzą, spodoba im się - prędzej przyjdą na kolejny koncert.

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Oficer D.Z. napisał(a):
Naoの大王 wstawiał newsa długo przed koncertem.
Chyba Naoの大魔王

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem jeden z fragmentów z DBZ i już dawno nie zebrało się we mnie tyle negatywnych emocji. Ciężko się to ogląda. Uważam, że publiczność zniszczyła ten koncert. Oceniam co prawda tylko po nagraniach, co może być trochę mylne, ale sądzę, że gdybym tam był, to czułbym jedynie zażenowanie i zniesmaczenie. Wyobrażacie sobie delektować się ulubioną muzyką, gdy na miejscu obok siedzi wyjąca z różną częstotliwością bestia, z drugiej strony gwiżdżący potwór, a w rzędzie przed machająca łapami małpa? Już nie mówiąc o degeneratach z aparatami w powietrzu. Bo ja nie. Chyba w takiej sytuacji można by się domagać zwrotu za bilet, skoro organizatorom nie przeszło nawet przez myśl, żeby może jakoś zareagować, tj. poinformować, że wypadałoby zamknąć te swoje...

Mogę mieć tylko nadzieję, że to nie byli Francuzi, a latynoscy fani DB, czyli największa zakała tego świata.

Ciekaw jestem, co mieliby na ten temat do powiedzenia dziennikarzyny, którzy niedawno obsmarowali Polaków, podsumowując, że są kulturowymi ignorantami, bo mało świadoma część wyszła z podobnego koncertu podczas... napisów końcowych. Ale domyślam się, że skoro koncert był we Francji, to wszystko było w porządku i po prostu taki nowy trend.

Teraz nie dziwię się, ze koncert nie chce wyjść na nośniku. Nie dziwię się też, że usuwają fragmenty z YT. Idę umrzeć

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Łojć, żeś się zdenerwował. Nic się na to nie poradzi. Niewykluczone, że na początku koncertu poinformowano publiczność, by się nie darła (czyt. by nie było owacji po ani w trakcie utworów). Przypuszczam, że byłeś kiedyś w teatrze na musicalu – mogę tak strzelić, że na początku 8 na 10 organizator/konferansjer czy inny mówiący prosi, aby publiczność nie klaskała pomiędzy utworami, jedynie na zakończenia aktów. Co robią klauni? Nawalają tymi łapami po każdej piosence i efekt taki, że początek kolejnej jest zagłuszony. Jedyny sposób, by był porządek, to kopać prądem każdego, kto zakłóca z przyczyn niebezpośrednio związanych ze swoim stanem zdrowia.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez vegeta391: 09.08.2017, 20:28
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Widziałeś aby te fragmenty? Klaskanie to najmniejszy problem, bo to normalne zachowanie. Ale tutaj jakieś gwizdy, śmiechy, krzyki, wycia, bo... Goku przemienił się w SSJ! To jest teatr/inne miejsce kultury? To jest cyrk. Jakby oni tam przyszli pooglądać sobie te urywki, a nie słuchać muzyki. Jednak inna liga niż po prostu klaskanie w nieodpowiednim czasie.

Proszę:
https://youtu.be/V99bmknNjhI?t=4m15s

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Tak, ale zaliczam ich do tej samej kategorii zakłócaczów.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Symphonic Adventure (06.05.2017, Le Grand Rex, Paryż, Francja)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook