Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 118, 03.12.2017

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do sto osiemnastego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 03.12.2017 o godzinie 1 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Maniek123404 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Maniek123404
Wiek: 37
Dni na forum: 2.819
Posty: 60
Odcinek na plus. w końcu [ ort! ] jakaś walka 3vs3 i pokazanie sensu Battle Royal. Od walki Gohana i Piccolo oczekiwałem troszkę więcej, współpracy z ich strony jednak było dobrze. Wszechświat 2 jako jedyny z uczestniczących w turnieju "zaakceptował" wymaznie. Te przedstawienie C17, C18 i Goku mnie rozwaliło. Mam teorie że Gran Priest coś będzie knuć pod koniec turnieju.
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Teraz jest już chyba jasne, że oni tak naprawdę nie znikają, po słowach Beerusa.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
gregor94 napisał(a):
Teraz jest już chyba jasne, że oni tak naprawdę nie znikają, po słowach Beerusa.
A co tak znaczącego powiedział Beerus, żeby od razu takie wnioski?

Co innego było najważniejsze w tym odcinku - Hit jednak nie zostawił na arenie klona

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
"Odezwij się" po usunięciu brata. On nigdy nie rzuca słów na wiatr.
EDIT: Po angielsku faktycznie brzmi to mniej jednoznacznie.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez gregor94: 03.12.2017, 14:06
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Moim zdaniem chodziło mu o to, że mógł coś powiedzieć, zamiast tylko robić głupią minę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.380
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Przyjemny odcinek, niezłe walki i trochę humoru. Tak jak przypuszczałem po nazwie odcinka odpadły oba wszechświaty.

Pomysł z nameczanami niemal zaczerpnięty z DB Multiverse w którym to występuje Gast Carcolh (fuzja wszystkich nameczan). Tylko, że w Multiverse Gast jest niemalże nietykalny i uber koks, a tutaj panowie nameczanie z uni7 nie wykazali się specjalnie. Kolejny zmarnowany potencjał, zwłaszcza że w obliczu zagrożenia mogli jeszcze się ze sobą scalić. Przecież jaką mocą Piccolo dysponował gdy scalił się z Nailem i potem z Kami. A tutaj mamy całe wioski nameczan. Odcięte rączki to nic wielkiego, ale dziura w brzuchu to już tragedia xD No szkoda strzępić ryja.

Obraz

Grupa Mirai
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Yasiek napisał(a):
Odcięte rączki to nic wielkiego, ale dziura w brzuchu to już tragedia xD
Przecież u Nameczan zawsze tak było, a w prawdziwym życiu jest podobnie.

Nie mieli powodu się scalać, bo myśleli, że mają przewagę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.728
Posty: 373
Bardzo przyjemny odcinek. Czekam na kolejny. Fajnie by było gdyby Vegeta wypadł w taki sposób, choć pewnie nie wypadnie
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Trochę szkoda, że znów odgrzewali te nudy o miłości.

Rozumiem, że oba wszechświaty zaakceptowały swój los, ale powinni być trochę rozgoryczeni, poobrażać Króla Wszystkiego itp. ;p

Obraz
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.205
Posty: 292
No to teraz misją Vegety będzie dojście do finału bo przecież musi swojego ucznia Saiyańskiego wskrzesić... Gohan się trochę odpalił, w końcu! No może nareszcie coś się będzie działo... świeżego

Swoją drogą końcówka turnieju to na pewno będzie kombinowanie niektórych osób pod siebie, jedni podejrzewają o knucie Grand Priesta, drudzy Frieze, jedno pewne turniej to na bank nie koniec

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
odcinek ok plus dla nameczan bearus nie placz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.860
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Odcinek taki sobie. Gohan i Piccolo za specjalnie się nie namęczyli z siłą całej planety Namek z U6. O ile U6 trochę szkoda o tyle dobrze, że odpadł już drugi. Te transformacje tej ostatniej trójki to już była porażka, ale spoko, że twórcy też to lekko wyśmiali przez androidy i Goku

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Zacznę od minusów.

Nie podobali mi się faceci z serduszkami, najsłabszy element odcinka. Gdyby ktoś inny z nimi walczył, byłoby naprawdę ciekawie. A tak to wyszło żenująco. Cieszyło mnie, że zniknęły Ribranny i inne "miłosne" bzdety, a tu znowu to samo. Oszaleć można! Ech...

Jedynie pomysł z tym przygnieceniem był fajny. No i tekst Goku, "ja jednak wolę mieć jaja!", normalnie moje odczucia względem męskich osobników biorących udział w turnieju wypowiedział na głos! Takiego Goku lubię i to zawsze jest w nim świetne.

Co do walki C18, C17 i Goku przeciwko tym śmiesznym typom - była całkiem fajna, tylko jak pisałam wcześniej, słaby pomysł na przeciwników. I szczerze mówiąc, jakoś nie współczułam temu wszechświatowi wymazania, ucieszyło mnie, że odpadli. ;p

Za to podobała mi się walka Gohana i Piccolo przeciwko Nameczanom. Współpraca Gohana i Piccolo naprawdę fajna. Mogłaby być oczywiście lepsza, ale i tak myślę, że to na plus. Końcówka z Vegetą daje jakieś nadzieje, że książę w końcu zacznie walczyć jak Saiyanin, ale wolę się nie nastawiać. Zobaczymy, co będzie.

Klątwa - Dragon Ball
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
szarlej_3 napisał(a):
"ja jednak wolę mieć jaja!"
Wiem, że tak jest w angielskich napisach, ale mam wątpliwości, czy zwrot użyty w oryginale też budzi podobne skojarzenia. Tam Goku mówi, że od miłości woli kiai (気合), czyli ~ducha walki.

Od tego zdania przez dobre 120 sekund jest najlepszy fragment odcinka. Pojawiają się tutaj opinie, że Nameczanie nie byli tak silni, jak być powinni, ale w ten sposób deprecjonujecie Kamehamehę Gohana i Makankosappo Piccolo.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Guts jest dwuznaczne, ale naturalnie chodzi o Kiai, a nie jaja
Słyszałem, że moc planety Namek6 powinna być silniejsza, ale to była jakaś reprezentacyjna grupa, a nie cała planeta
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nic nie wiemy o Namek z szóstego wszechświata oprócz tego, że jest, ani z iloma się połączyli, więc nie ma co pisać, że powinni być tacy a tacy.

I tak mądrzejsi od Piccolo, że w ogóle wpadli na taki pomysł

Pewnie dlatego, że Piccolo miał zagwarantowaną miejscówkę w drużynie, więc się nie starał.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Właśnie o to mi chodzi. Słyszałem zarzuty, że Piccolo nie powinien mieć szans ze względu na fuzję, a tu jest pełno dodatkowych czynników. Żartobliwie przytoczyłem tylko jeden.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ja widzę z jednej strony pretensje, że Saiyanie z U6 za silni w porównaniu z naszymi, którzy tyle lat trenowali, a z drugiej strony, że Nameczenie (nawet połączeni) za słabi w porównaniu z Piccolo, który również tyle lat trenował.

Na Namek w siódmym wszechświecie jedynie Nail należał do typu wojowników i miał 40 tysięcy jednostek.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 118, 03.12.2017
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook