Forum Dragon Ball Nao

» Jedyna lista kaset magnetofonowych

tronk21 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 36
Dni na forum: 2.256
Plusy: 1
Posty: 55
Skąd: Białystok
Cześć! Jestem nowy dla tego forum.

Tak się składa, że jestem fanem Dragon Balla i lubię kolekcjonować najbardziej kasety magnetofonowe z jego muzyką. Są rzadkie i do tego na nostalgicznym formacie i ta kombinacja mnie fascynuje! Jednak z przykrością stwierdzam, że nie ma żadnej bazy danych o kasetach z DB nigdzie w internecie. Więc jakby ktoś chciał się czegoś dowiedzieć o różnych wydaniach kasetowych, które nie miały równoległego wydania na CD albo zobaczyć czym się różnią okładki albumów na płycie od swoich odpowiedników na taśmie to miałby problem. Również jak ktoś po prostu chce posiąść kompletną wiedzę o wszystkich formatach, na których zostały wydane albumy i single z tej serii, zwyczajnie im to się by nie udało, bo w internecie jest bardzo mało informacji o kasetach i są porozrzucane po różnych jego zakątkach.

I wtedy ja wkraczam do akcji... Zacząłem robić blog o taśmach z DB! Kolekcjonuję je i dużo o nich się dowiedziałem, więc czemu by nie podzielić się wiedzą? Tu znajdziecie numery katalogowe, daty wydania, listy utworów i przede wszystkim zdjęcia. Większość zdjęć pochodzi z aukcji internetowych, z których fotografie sprzedawanych kaset zapisywałem przez lata w celu zbierania informacji. Mała część fotek pochodzi z bloga: http://pekindbz.blog90.fc2.com/ W końcu trochę zdjęć jest moich własnych, które zawierają kasety z mojej kolekcji (i są najlepszej jakości spośród wszystkich dostępnych zdjęć na blogu).

Oczywiście blog jest dopiero na wczesnym etapie. Zdjęcia już zostały przygotowane w pełni, ale że powiększam czasami swoją kolekcję kaset to blog będzie się rozrastać. Na razie tylko zrobiłem pierwsze 12 kaset czyli wszystkie pierwotne taśmy z "Dragon Balla zwykłego". Resztę kaset będzie z w zdecydowanej większości z DBZ i dwie pod koniec listy będą należeć do DB. Wszystko robię chronologicznie.

A oto link do mojej strony:

http://matela.stronazen.pl/

Zapraszam więc do swojej domeny, gdzie królują taśmy i nostalgia!

Jeśli macie jakiekolwiek pytania o kasetach magnetofonowych z DB i DBZ, proszę pytać.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Przednia lista, chwali się. Kolekcja też niezła. Do postawienia na półkę, bo słuchać strach, jeszcze taśmę wciągnie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
tronk21 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 36
Dni na forum: 2.256
Plusy: 1
Posty: 55
Skąd: Białystok
Shounen napisał(a):
Przednia lista, chwali się. Kolekcja też niezła. Do postawienia na półkę, bo słuchać strach, jeszcze taśmę wciągnie.
Dzięki. Nie do końca tak robię, bo czasami fajnie posłuchać dla starego klimatu na magnetofonie zamiast tych samych cyfrowych kawałków. Ale za często nie słucham kaset, żeby nie forsować ich zbytnio.

vegeta391 napisał(a):
Coś mi się nie ładuje. Ani na kompie, ani na tablecie

A downforeveryoneorjustme mówi, że strona hula.
Po pierwsze to nie wiem, wczoraj też tak miałem przez moment, że jakiś komunikat był: "za dużo przekierowań", coś takiego. To chyba wynika z tego, że co chwilę coś zmieniam na tej stronie. Jak będę wylogowany i przez jakiś czas nic tam nie będę edytować to powinna działać, przynajmniej tak u mnie jest, a korzystam z Google Chrome.

Po drugie to odradzam oglądanie jej na tablecie. Tam po prostu to słabo wygląda, wszystko jest nieestetyczne i przesunięte nie w te miejsce co trzeba. Wykonuję stronę na Wordpressie i na razie mam umiejętności jakie mam i nie potrafię zrobić, by strona na tabletach dobrze wyglądała.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Obraz
Po otwarciu tego linka, nagle podstawowy też działa. Nie rozumiem.

A rozpiska to kawał dobrej roboty. Podziwiam pasję.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
tronk21 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 36
Dni na forum: 2.256
Plusy: 1
Posty: 55
Skąd: Białystok
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.024
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
tronk21 napisał(a):
Duża zmiana!

Przyszła wreszcie nowa kaseta, którą ostatnio kupiłem i zrobiłem fotki jej!

http://matela.stronazen.pl/5-koro-chan-pack-dragon-ball/

Zapraszam do obadania. Wcześniej były jakieś marne zdjęcia z aukcji internetowych.
Powiem tak: w kategorii „przedmiot do posiadania”, wolałbym takiego コロちゃんパック-a niż dowolne dzisiejsze wydanie czegokolwiek z DB. Nic wyglądem nie przebije tamtej kreski, technik projektowania i produkcji opakowań i książeczek. Sama kaseta też wygląda epicko. Treść i nośnik zgodne epokowo

Coraz bardziej mam ochotę na wzbogacenie kolekcji

P. S. Panie majster! Pobudka! Trzeba relacjonować proces zdobywania nowych perełek Jest sporo zaległości

(wszelakie oskarżenia o necroposting stanowczo odrzucam - temat żyje i ma się dobrze )

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Jedyna lista kaset magnetofonowych
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook