Forum Dragon Ball Nao

» Koronawirus

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
W całej Polsce z 30 przypadków- czyli statystycznie bardzo mało.
Zwróć uwagę na ilość wykonanych w Polsce testów, a ile testów wykonano w Niemczech czy we Włoszech. Myślę, że poziom zachorowalności na ten moment jest spokojnie z dziesięciokrotnie większy, co nie oznacza żeby jeszcze panikować. Nikt jeszcze nie umarł.
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Powtórzę - to nie media zarządzają kwarantanny, odwołują loty albo powodują 10-procentowe spadki na giełdach. A perspektywy coraz gorsze. Tego wcześniej nie było w takim stopniu, więc to jednak jest poważniejsza sytuacja. Kiedy wirus pojawił się w Chinach, media nie szalały, tylko dopiero jak poszedł w świat
Taaaa, znów kuleje moje czytanie ze zrozumieniem. Generalnie to zdaje sobie sprawę, że ta intensywna profilaktyka po stronie władzy służy głównie temu by pandemia nie rozszerzyła się na załóżmy 10% globalnej populacji, bo wtedy świat praktycznie stanie w miejscu (a przynajmniej chce wierzyć w te szlachetne intencje). Niemniej atakowanie wykluczającymi się wzajemnie informacjami z każdej możliwej strony plus dowalanie, że "system nie wyrabia" (odkrycie roku ) strony dobre nie jest, bo dobór naturalny i tak zbierze swoje żniwo. Co do najbliższej przyszłości-> pomijając te ekonomiczne to jestem zdania że scenariusz włoski może powtórzyć się w innych krajach Europy, a sam wirus infekować latami. Konfrontacja jest po prostu nieunikniona. Zastanawiam się tylko jakie będą konsekwencje polityczne na terytorium całej UE, ale już po SARSie.

Shounen napisał(a):
Tylko że z tego powodu obecny wirus tak się roznosi. Gdyby dawał wyraźne objawy i zabijał szybko, to by już było po nim. Sceny byłyby może i drastyczniejsze, ale suma ofiar śmiertelnych powinna być mniejsza.
Zapewne tak, ale pisząc to miałem na myśli perspektywę -> dla ogółu może i byłoby lepiej, a sam wirus zostałby zduszony w samych w Chinach (w co jednak bardzo wątpię), ale dla pojedynczej jednostki przyjemniejsza jest jednak wizja wyzdrowienia niż śmierć, czy trwałe kalectwo.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wczoraj wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego i zastanawiam się, do kiedy to wszystko potrwa, bo w dwa tygodnie wirus z pewnością nie ustąpi.

Wg danych WHO z pierwszego posta śmiertelność we Włoszech to aktualnie 7%.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
Katz, w Kato sporo towaru jeszcze, panika opadła. We czwartek widziałem jeszcze koczowników pod Lidlem sterczących przed drzwiami od wpół do siódmej, natomiast wczoraj jak byłem w Tesco, Leclercu oraz Auchan (szukałem słuchawek do roboty, nie ryżu i makaronu), to w Tesco może i widać było pustki tu i ówdzie, jednak w dwóch ostatnich tylko bateria mięsa była uszczuplona, reszta w zapasie. Myślę, że największa panika już za nami, alternatywnie ludzie się wyprztykali z kasy i czekają na wypłatę

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Tak też to zaobserwowałem, po wprowadzeniu stanu wyjątkowego w sklepach jest normalnie aniżeli panicznie. + tego taki, ze faktycznie ludzie siedzą w domu i moze jakos to będzie. W Bydgoszczy wiecej ludzi w swiateczne dni było mozna spotkać anizeli teraz. Tylko Kujawy i Podlasie jak na razie bez potwierdzonego przypadku, Rydzyk czuwa

Wczoraj rozmawiałem ze znajomym, lekarzem i On też uwaza, że predko to nie minie. O ile imprezy sportowe nieprędko wróca o tyle raczej szkoły i Uniwerki będa musiały, pozniej wszyscy będą mieć wywalone jak Angole, a najgorsze ma dopiero nadejść, skurczybyk moze sie mutować jak będzie cieplej.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Raczej wątpię, żeby szkoły i uniwerki szybko wróciły, w końcu obowiązuje zakaz zgromadzeń pow. 50 osób.
Uniwerki powoli przechodzą na tryb nauczania na odległość, zgodnie z rozporządzeniem MNiSW. Przynajmniej na 2 tygodnie.

Jeśli chodzi o sklepy, to różnie. W tym większych brak towaru, wiadomo jakiego. Ale w osiedlowej sieciówce wczoraj półki były pełne makaronu i ryżu, aż się zdziwiłem, więc tragedii nie ma.
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Ja cierpię, bo mięsa dostać nie mogę. W Szczecinie ludziom odwala.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
177 przypadkow, 4 zgony. Jak tam Byczusia i Hayato, dalej bzdet?

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Katz napisał(a):
177 przypadkow,
Zdiagnozowanych,Katz. Mysle, ze ta liczba jest duzo wieksza, a wiele osob nawet nie ma swiadomosci tego, ze jest zarazonych.


Katz napisał(a):
4 zgony.
Poki co to niewiele. Nie panikuj.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
W Niemczech gdy media przekazały w piątkowy wieczór, że "Polska wprowadza duże ograniczenia na granicy", a "przedszkola i szkoły zostaną zamknięte od poniedziałku" to jeszcze w ten sam dzień (do tego sobota i poniedziałek) było istne oblężenie sklepów. Takie sceny jakie działy się ostatnio w Imperium Lechitów to i owszem miały miejsce, ale krótko po Walewtyłkach gdy pojawiły się pierwsze doniesienia o wirusie w Europie. Nie spodziewałem się powtórki Plus z tego taki, że na mojej trasie biegowej znowu świeci pustkami -> w cieplejsze dni to ludzie rozpalają grille, wlewają w siebie szlachetne trunki, czy ogólnie spędzają czas na świeżym powietrzu w przeróżny sposób.

Dwie osoby z mojego otoczenia wprowadziły niemałą rewolucję w swoim życiu postanawiając wrócić do kraju na czas pandemii. Ja zostaję oswojony z myślą, że święta spędzę bez rodziny, bo raz kwarantannę przedłużą na 100%, a dwa za duże ryzyko.

Katz napisał(a):
wszyscy będą mieć wywalone jak Angole
Obecnie to trochę zmienili nastawienie (a właściwie ich władza), ale to i tak zadziwiające, że trafił się we współczesnej Europie polityk, który był gotowy na to żeby na jego ręce spłynęły hektolitry krwi. Nawet Ci, którzy chcieli kosztem "swoich" udowodnić słuszność własnej ideologii (vide kryzys migracyjny 2015) mieli złudną nadzieję, że nie będzie tak źle -> tak pragnęli zachować czyste sumienie, że wręcz rozpaczliwe unikali rozwiązań siłowych. Tutaj czysta kalkulacja i bezpośredniość bez mydlenia oczu. Niemniej całą tę "strategię" wypaczają głównie trzy sprawy:

1) Nieznane są konsekwencje długoterminowe po przejściu COVID-19.
2) Może zapanować chaos w społeczeństwie, a lokalnie to i anarchia.
3) Część młodych ludzi również przechodzi tę chorobę w stanie ciężkim -> respirator i śpiączka farmakologiczna.

Po całości to wywalone ma rząd Szwecji, a i Turcja, gdzie według przekazów ich medyków nie przeprowadza się żadnych testów.

Hayato napisał(a):
Zdiagnozowanych,Katz. Mysle, ze ta liczba jest duzo wieksza, a wiele osob nawet nie ma swiadomosci tego, ze jest zarazonych.
Minister Szumowski twierdził w zeszły czwartek, że rządowe prognozy zakładają ilość zakażonych nawet do dwóch tysięcy, może ciut więcej. Zresztą wczoraj do tego nawiązał. IMO to i tak optymistyczny scenariusz, ale kto wie? Może unikniemy sytuacji z Włoch, czy z Iranu. Zwłaszcza, że z tego co słyszę społeczeństwo jest dość zdyscyplinowane. W sumie trochę się nie dziwię, bo jak nie pomogą liczby to na wyobraźnię zadziała wieść o kolejnym zakażonym aktorze, dostojniku państwowym, sportowcu, czy celebrycie. Daje to poczucie, że "zaraza nikogo nie omija".

Tak jeszcze ogólnie: zadziwiające ile pojawia się teorii spiskowych od końca lutego odnośnie SARSa-2. Chiny wprost oskarżają Stany Zjednoczone wplatając w to Wojskowe Igrzyska Sportowe, które miały miejsce pod koniec października zeszłego roku w Wuhan. Memiczny nietoperz zdaje się został ostatecznie wykluczony przez naukę. Niektórzy dodają Wielką Brytanię i jakąś zmowę między nimi, a USraelem -> z czasem nastąpi szachowanie reszty świata istniejącą od miesięcy szczepionką. Twórcy drugiego wariantu za dużo naczytali się "V for Vendetta"
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Tak, na 475 osób, które zmarło tam w ciągu doby....

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ciekawe, jak ten Japończyk się tak szybko znowu zaraził, skoro podobno w Japonii sytuacja się uspokaja, a tu trafiło dwa razy na tego samego.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jest i już u nas zakaz wychodzenia.
Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Ajj i ciekawe czy znowu nie przedłużą tego

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Byczusia napisał(a):
Ajj i ciekawe czy znowu nie przedłużą tego
Tak.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  

Forum DB Nao » » » » Koronawirus
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook