Forum Dragon Ball Nao

» System i antysystem

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Duzo slysze o wszelkiejmasci roznych antysystemowcach i ich walce z systemem, ale w zasadzie czym wg Was jest ten tzw."system", czym powinno sie go zastapic i jak powinna wygladac walka z nim?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
To figura retoryczna na użytek kampanii. W zasadzie nie ma znaczenia. Poza tym okazuje się, że wielu antysystemowców działa w oparciu o pieniądze z systemu i kontakty z nim.
Antysystemowcem się każdy może nazwać, bo istnieje szansa, ze w kampanii będzie żarło. Można mówić o próbie dogłębnej zmiany ustroju albo wymianach personalnych, ale tak długo jak długo się to odbywa w warunkach legislacyjnych, to też nadanie łatki "antysystem" jest mocno na wyrost.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Czy to znaczy, ze uwazasz tzw. walke z systemem jedynie za slogan, ktory w istocie ma po prostu za zadanie ulatwic zastapienie obcych ludzi na stanowiskach wladzy swoimi, przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowego stanu rzeczy?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Mam na myśli to, że słowo "system" nawet zawężone do kategorii polityka może mieć milion albo i więcej desygnatów i rzucanie takim sformułowaniem jak "walka z systemem" czy "antysystem" to zwykły buzzword. Bo powiedzieć możę to każdy i mieć na myśli co innego. Trzeba wyrażać się dokładnie, bo "zniszczę ten system" nic nie mówi". Jakie zmiany w energetyce? Jakie w polityce obronnej? Jakie w polityce socjalnej? Czy będą jakieś zmiany konstytucyjne? Co z ustawą o zgromadzeniach publicznych? Co z finansowaniem tego, tego i tego? Co z uslugami komunalnymi?

Jak ktoś mówi, że będzie walczył z systemem i nie podaje żadnych szczegółów swojej wizji to prawdopodnie nie wie co mówi. Co ma na myśli nie wiem, bo niby skąd mam wiedzieć? Może nawet zostawi ludzi takich jakich zastał a jego zmiana systemu ziści się wtedy jak on dostanie funkcję i to ma wystarczyć.
Walka z systemem to slogan, który po prostu ma działać, budzić nadzieję, zainteresowanie, kanalizować społęczną złość. To narzędzie z zakresu komunikacji ze sołeczeństwem, a nie postulat. Można sobie tak mówić, ale jak chce się być poważnie traktowanym to wypada powiedzieć jak się ten system definiuje i jak sięzamerza go zmienić.

Jak przykładowo widzisz tekst "zniszczymy ten system, który nas zakuwa w kajdany" to jesteś w stanie powiedzieć kto mógł to powiezieć i o kim?
1. To mógłbyć nacjonalista twierdzący, że padamy ofiarą żydowskiego spisku.
2. To mógł powiedzieć lewak twierdzący, że za wszystkim stoją macki kleru.
3. To mógł powiedzieć w sumie każdy.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Hayato napisał(a):
czym wg Was jest ten tzw."system"
Tu chyba nie ma co się tak zagłębiać, system jest wszędzie, otacza nas ze wszystkich stron. Nawet tu i teraz. Widzisz go, wyglądając przez okno i włączając telewizor. Czujesz, gdy idziesz do pracy, czy do kościoła, gdy płacisz podatki. To świat, który postawiono ci przed oczami, by przesłonić prawdę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » System i antysystem
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook