Forum Dragon Ball Nao

» [Dramat] Battle Royale

Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Wg. mnie znakomita manga, która w rankingu na myanimelist mieści się na miejscu 15. Lista liczy ponad 11 tysięcy mang, więc to naprawdę dobry wynik.
Na Wikipedii można wyczytać, że:
powieść japońskiego pisarza Kōshuna Takamiego. Opublikowana w kwietniu 1999 roku, stała się jedną z najlepiej sprzedających i najbardziej kontrowersyjnych książek. W 2000 roku zaadaptowana została na piętnastotomową mangę oraz na film pełnometrażowy w reżyserii Kinjiego Fukasaku.
Już mam chrapkę na tę książkę (choć pewnie po polsku będzie ją trudno znaleźć : / )
Wróćmy do mangi. W Japonii odbywa się program reality show, w którym uczniowie 9 klasy muszą się wzajemnie mordować, aż zostanie wyłoniony zwycięzca. Inaczej wszyscy zostaną zabici. Niektórzy z uczniów wierzą, że w jakiś sposób uda im się uniknąć trudnego dylematu i szukają pokojowego rozwiązania. Inni nie są już tak optymistycznie nastawieni, mordują swoich przyjaciół z klasy jak gdyby nigdy nic.
W mandze autor zmusza nas do zadania sobie nieprostych pytań, takich jak: czy zabiłbyś swojego kumpla, żeby przeżyć; czy potrafiłbyś uratować swojego przyjaciela, jeśli istniałoby duże prawdopodobieństwo, że przez to zginiesz itp.
Co sądzicie o tym tytule?

Obraz
Seir Kobieta
Cargo
Cargo
Seir
Dni na forum: 5.331
Posty: 29
Skąd: Kraków
Właściwie mam za sobą dopiero osiem tomów aczkolwiek już jestem fanką tej mangi. Właściwie jest wiele, zarówno filmów, anime jak i mang, opierających się na 'tak, zgromadźmy ich wszystkich w jednym miejscy i karzmy się pozabijać'. Jednak Battle Royal jest moim zdaniem jedna z ciekawszych serii.

Od początku czytając tą mangę zastanawiałam się jak ja bym się zachowała. Rozmydlam która z osób ma największe szanse na przeżycie. Czy najlepiej miał ten kto wyszedł pierwszy czy ostatni. Może fakt, że sama nie jestem w takiej sytuacji, pozwala mi na sucho przeanalizować zachowania niektórych bohaterów, z jakimś swoistym 'okrucieństwem' szydzić z ich, nie raz głupich, błędów....
Chyba jestem zUa O.o



People are naturally born free. They aren’t born to fallow rules.

Z pogardliwą litością patrzy na przygiętego pod krzyżem Chrystusa: „Biedaku, mądrzysz się, że umarłeś za ludzkość, my potrafimy umierać za jednego kumpla”.


Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Całkiem dobry tytuł. Pierwsze 5 tomów było naprawdę doskonałych, nawet zbyt shounenowy główny bohater mi nie przeszkadzał tak bardzo. Potem trochę gorzej, wszystko przez Kiriyamę i to co wyczyniał. Z seinena zrobił się jakiś taki dziwny Dragon Ball w pewnym momencie i to mnie zniesmaczyło. W pewnym momencie, gdzieś w połowie, Battle Royale staje się niesamowicie przewidywalne. Fabuła niezła. Kreska mocno średnia, większość dziewczyn wygląda tak samo paskudnie. Ogólnie rzecz biorąc, można polecić, jednak ciut za długie.
mnietuniema Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
mnietuniema
Dni na forum: 5.168
Posty: 22
Bardzo fajny tytuł. Mimo iż przeczytałem ją już kawał czasu temu, to dobrze pamiętam co za akcje tam odchodziły. Po pierwsze, film<manga. Kinówka wyszła bardzo słabo, strasznie lajtowo i jakoś tak mdło. Wiec jeżeli ktoś ma zamiar odpuścić sobie komiks bo film już oglądał, to robi wielki błąd. Wracając do mangi, największym jej plusem jest chyba ta wszechobecna siekiera i postacie, aż strach pomyśleć jaki charakter da się władować w 16to latka (Kiriyama <3). Fabuła nie jest specjalnie ambitna ale, jest bardzo prosta (zabijanie, zabijanie, zabijanie) i może się podobać ludziom, no bo, któż z nas nie lubi ogląda jak druga osoba (nawet narysowana) ginie, zwłaszcza w iście psychodeliczny sposób. Szkoda ze później autor przestał trzymać się "realizmu", dał jakieś super-naturalne moce a z Kiriyamy zrobił prawie Hidana z Naruto. Nie będę wspominał o kazirodczych wzmiankach i seksie z umierającym . Kreska faktycznie, nic specjalnego. Czasem na maksa obrzydliwa, te bliskie panele na zakrwawione zwłoki albo obślinioną, obsmarowaną twarz... damn. Generalnie fajnie się czytało.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Jestem dopiero w połowie, ale mogę już coś napisać. Bardzo fajnie sprecyzował mangę Endzik, mówiąc, że pierwsze 5 tomów jest doskonałe. Bo to prawda. Jest wszystko czego dusza zapragnie, akcja w ciągłym napięciu, krew, morderstwa, niespodziewane zwroty sytuacji, poprawna kreska i dosyć dobra fabuła. A potem poziom spada. Najbardziej wkurzyła mnie akcja Mimury z Kiriyamą. Do tej pory się zastanawiam jak on przeżył ten wybuch. To powoli psuje nie tylko moją opinię na temat Battle Royale, ale całą historie. Zrobili z niego nie wiadomo kogo, mimo, że jest ciekawą postacią nie da się go przez to lubić, bo autor go spieprzył w cholerę...

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kiriyama powinien był zginąć, jak nie od eksplozji, to od strzału Mimury, bo tak to papka wyszła i znowu Kiriyama na topie, mimo iż Mimura nawet wypadające flaki schował i taśmą zakleił, zdecydowanie należała mu się wygrana xD
Czytam i właśnie na tym momencie jestem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Premiera pierwszego tomu Battle Royale na początku marca 2012.

Waneko wydaje. Znając ich, na całość będzie trzeba długo poczekać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Dzięki, kupię

Obraz
Pracowity Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 1.046
Posty: 16
Też się zastanawiałem nad książką, zwłaszcza że na jej podstawie powstała gra w którą przegrałem chyba najwięcej godzin (PUBG oczywiśćie, bo Fortnite to zżynka i dramat) oraz wiele trybów na przykład w EFT. W każdym razie ciekawi mnie, że tak wydawałoby się oczywista koncepcja jak Battle Royale powstała tak późno i wcale oczywistą nie była.
Właśnie kupuję
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Dramat] Battle Royale
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook