Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» Zespół SLAPSTICK a sprawa dragonballowska

Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.014
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Obraz
スラップスティック (Slapstick) - japoński zespół rockowy, aktywny w latach 1977 - 1986, 2007. Ich wytwórnią był Pony Canyon, czyli wydawca Dragon Boxów.

Skład zespołu:
Akio Nojima (野島昭生 Nojima Akio)
gitara akompaniująca, bas, (lider)

Kazuyuki Sogabe* (曽我部和行 Sogabe Kazuyuki)
gitara prowadząca, DB: Tōma, Południowy Kaiōshin, Android 13, Ledgic, Doktor Myū, Lekarz (GT24)

Toshio Furukawa (古川登志夫 Furukawa Toshio)
gitara akompaniująca, DB: Gerenał Niebieski, Tarō Soramame, Ma-Junior (Piccolo), Saibaiman, Producent (film DBZ9)

Tōru Furuya (古谷徹 Furuya Tōru)
perkusja, DB: Yamcha, Saibaiman, Puck (GT special)

Yūji Mitsuya (三ツ矢雄二 Mitsuya Yūji)
klawisze ('79-'84), DB: Gregory, Wschodni Kaiōshin

Hirotaka Suzuoki (鈴置洋孝 Suzuoki Hirotaka)
klawisze ('84-'86), DB: Tenshinhan, Karonī, Prezenter Tenkaichi Budōkai (DBZ), Dolltaki, Pięciogwiazdkowy smok

Akira Kamiya** (神谷明 Kamiya Akira)
bas (odszedł z zespołu przed wydaniem pierwszego albumu), DB: Garlic Jr. (tylko w filmie DBZ1)

* - Kyōshirō Yūzuki z Daimosa, Gene i Commander Wakkein z Mobile Suit Gundam, Gemini Saga i Gemini Kanon z Saint Seiya.
** - Kazuya Ryūzaki z Daimosa, Pliers z Galaxy Express 999, Kenshiro z Hokuto no Ken, Perseus Algol i Dubhe Alpha Siegfried z Saint Seiya.


Okładka albumu GS伝説:
Obraz

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Przystojniaki, słuchałbym. Trzeba przyznać, że ciekawa mieszanka

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.014
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Shounen napisał(a):
Przystojniaki, słuchałbym. Trzeba przyznać, że ciekawa mieszanka
Garlic Jr. - bas (+ wokal?)
Piccolo - gitara
Południowy Kaiōshin - gitara
Wschodni Kaiōshin - klawisze ('79-'84)
Yamcha - perkusja
Tenshinhan - klawisze ('84-'86, w zastępstwie za Kaiōshina)
Co nie?

Dyskografia zespołu prezentuje się następująco:
Albumy
1978. 人気声優五人衆スラップスティック
1979. Be caution with Slapstick /スラップスティックに気をつけろ
1979. Wait! Slapstick /青春恋愛論
1980. トロピカル
1980. モロGS
1981. GSチック
1981. GS伝説
1982. Take me to boathouse /ボートハウスへ連れてって
1983. コバルト・ムーン
1983. DO YOU REMENBER? /直線回帰
1984. Best of Slapstick
1984. 84 NEW YEAR LIVE-グッバイ雄二-
1986. SLAPSTICK GRAFFITI

Single
1981. 星空のメッセージ
1981. 意地悪ばあさんのテーマ/御一緒ソング
1982. クックロビン音頭

Trzeba przyznać, że w okresie działalności nie próżnowali

(na Wiki napisali, że Akira Kamiya nie brał udziału w nagraniach, bo odszedł z zespołu przed wydaniem pierwszej płyty, ale na liście piosenek pierwszego albumu widnieje on jako wokalista w utworze piątym )
5. 俺は洸だ

(作詞:山川啓介/作曲:小森昭宏)
ボーカル:神谷明

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
WalterVega__ Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
WalterVega__
Dni na forum: 963
Posty: 5
(na Wiki napisali, że Akira Kamiya nie brał udziału w nagraniach, bo odszedł z zespołu przed wydaniem pierwszej płyty, ale na liście piosenek pierwszego albumu widnieje on jako wokalista w utworze piątym )
5. 俺は洸だ

(作詞:山川啓介/作曲:小森昭宏)
ボーカル:神谷明
Cześć. Akira Kamiya odszedł PO wydaniu pierwszego albumu koncertowego z Yakult Hall, w maju 1979 roku (formalnie, bo naprawdę nie było go już na koncercie w Osace 2 kwietnia). I rzeczywiście śpiewa sam 「俺は洸だ」(piąty utwór na stronie A tej płyty), a poza tym z innymi członkami zespołu także: 「旅人ひとり」 (3B) i 「愛のリメンバー」(7B). Singli jest więcej. Zespół w okresie działalności pracował bez wytchnienia, kiedyś podczas próby nagle ucichła jedna gitara - to Toshio Furukawa zasnął grając...

Jutro (w Japonii już dziś) 68 urodziny perkusisty, Touru Furuyi.

Jestem fanką Slapsticku od dwóch lat. Pierwszy raz spotykam Polaka, który słyszał o tym zespole i w związku z tym jestem przeszczęśliwa. W razie potrzeby służę każdą informacją.

Playlista na YT:

* zaloguj się, aby zobaczyć link *
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.014
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
WalterVega__ napisał(a):
Cześć. Akira Kamiya odszedł PO wydaniu pierwszego albumu koncertowego z Yakult Hall, w maju 1979 roku (formalnie, bo naprawdę nie było go już na koncercie w Osace 2 kwietnia). I rzeczywiście śpiewa sam 「俺は洸だ」(piąty utwór na stronie A tej płyty), a poza tym z innymi członkami zespołu także: 「旅人ひとり」 (3B) i 「愛のリメンバー」(7B).
Tako rzecze Wiki:
神谷明(ベース):アルバムが全て神谷明脱退後のリリースのため、厳密には神谷の演奏や歌声は未収録
Może to się tyczy tylko gry na basie? (bardziej prawdopodobną przyczyną nieporozumienia jest moje amatorskie tłumaczenie )
WalterVega__ napisał(a):
Singli jest więcej. Zespół w okresie działalności pracował bez wytchnienia, kiedyś podczas próby nagle ucichła jedna gitara - to Toshio Furukawa zasnął grając...
Faktycznie nie próżnowali Informacje o singlach wziąłem z Wikipedii i Discogs. Jak widać, nie wszystko tam jest opisane. Przydałaby się aktualizacja listy
WalterVega__ napisał(a):
Jutro (w Japonii już dziś) 68 urodziny perkusisty, Touru Furuyi.
Obserwuję go na Twitterze @torushome
Furukawę też: @TOSHIO_FURUKAWA
Ciekawostka: https://dbnao.net/main/news/seiyu-toshio-furukawa-w-krakowie,12955

P. S. Tōru Furuya też śpiewa, i to całkiem nieźle
https://youtu.be/Kr1_1Oqo_X8
WalterVega__ napisał(a):
Jestem fanką Slapsticku od dwóch lat. Pierwszy raz spotykam Polaka, który słyszał o tym zespole i w związku z tym jestem przeszczęśliwa. W razie potrzeby służę każdą informacją.
Geneza tego posta zaczyna się od zdjęcia, które znalazłem podczas pracy nad bazą danych o aktorach głosowych z anime. Wydarzyło się to dość dawno, ale pomysł na posta pojawił się później. Jedną z inspiracji było pierwsze od czasu Polonii 1 odświeżenie Daimosa, gdzie główne postacie podkładali Akira Kamiya i Kazuyuki Sogabe
Dodano do zakładek

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
WalterVega__ Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
WalterVega__
Dni na forum: 963
Posty: 5
Tako rzecze Wiki:
神谷明(ベース):アルバムが全て神谷明脱退後のリリースのため、厳密には神谷の演奏や歌声は未収録
Może to się tyczy tylko gry na basie? (bardziej prawdopodobną przyczyną nieporozumienia jest moje amatorskie tłumaczenie )
Tłumaczenie jest dobre, to Wiki się myli

Polecam stronę: * zaloguj się, aby zobaczyć link *
Są tu wszystkie albumy z listą piosenek, kompozytorów, autorów tekstów, aranżerów oraz komentarze.
Podobne dane, także singli, można znaleźć na stronie Toshio Furukawy (najpierw jest lista jego piosenek, a potem dużo o Slapsticku):

* zaloguj się, aby zobaczyć link *

Obserwuję go na Twitterze * zaloguj się, aby zobaczyć link *
Furukawę też: * zaloguj się, aby zobaczyć link *
Ja też! Jeśli obserwujesz Furuyę na Twitterze, to może trafiłeś na taki jego tweet :

* zaloguj się, aby zobaczyć link *

Toru Furuya obejrzał mój film o Slapsticku! Toshio Furukawa też, a może i Akio Nojima, bo jego syn Kenji, też aktor głosowy, widział na pewno (też pisali na Twiterze). (Przepraszam, rzadko mam okazję pochwalić się komuś, kto zrozumie, jakie to na mnie zrobiło wrażenie ) Gdybyś miał ochotę, to piszę (głównie) o Slapsticku na Twitterze jako WalterVega__@Long_Live_Slap w oparciu o różne materiały z epoki istnienia zespołu (czasopisma, broszury koncertowe, spisy seiyuu).

Ciekawostka: * zaloguj się, aby zobaczyć link *
Tak, to jest rzeczywiście ciekawostka, odkryłam to dopiero niedawno!

P. S. Tōru Furuya też śpiewa, i to całkiem nieźle
* zaloguj się, aby zobaczyć link *
To prawda! Ostatnio śpiewał w jakimś programie telewizyjnym na żywo "Pegasus Fantasy", opening "Saint Seiya". Wszyscy członkowie zespołu śpiewają i oprócz Nojimy wszyscy wydawali solowe płyty. Dla mnie w Slapsticku numerem jeden jest Sogabe - nie tylko rewelacyjny głos, ale także znakomity, profesjonalny gitarzysta.

Jedną z inspiracji było pierwsze od czasu Polonii 1 odświeżenie Daimosa, gdzie główne postacie podkładali Akira Kamiya i Kazuyuki Sogabe
Oglądałeś Daimosa po japońsku z napisami? Czy w tej strasznej wersji z lektorem i włoskim dubbingiem? Chciałabym obejrzeć tę pierwszą...

Geneza tego posta zaczyna się od zdjęcia, które znalazłem podczas pracy nad bazą danych o aktorach głosowych z anime.
Co to za baza danych? Jest gdzieś dostępna w internecie? Chętnie zajrzę.
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.014
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
WalterVega__ napisał(a):
Tłumaczenie jest dobre, to Wiki się myli
Czyli artykuł do poprawy
WalterVega__ napisał(a):
Polecam stronę: http://4038.info/page/other/record-actor/slap#gonishu
Są tu wszystkie albumy z listą piosenek, kompozytorów, autorów tekstów, aranżerów oraz komentarze.
Podobne dane, także singli, można znaleźć na stronie Toshio Furukawy (najpierw jest lista jego piosenek, a potem dużo o Slapsticku):

http://www.topio.jp/
Że też nigdy żadna wyszukiwarka nie naprowadziła mnie na taką kopalnię złota Przejrzę sobie i może zaktualizuję główny post Na stronę Furukawy kiedyś zaglądałem, ale nie przyszła mi do głowy przy pisaniu o Slapsticku
WalterVega__ napisał(a):
Ja też! Jeśli obserwujesz Furuyę na Twitterze, to może trafiłeś na taki jego tweet

https://twitter.com/torushome/status/1261280003800489985

Toru Furuya obejrzał mój film o Slapsticku! Toshio Furukawa też, a może i Akio Nojima, bo jego syn Kenji, też aktor głosowy, widział na pewno (też pisali na Twiterze). (Przepraszam, rzadko mam okazję pochwalić się komuś, kto zrozumie, jakie to na mnie zrobiło wrażenie ) Gdybyś miał ochotę, to piszę (głównie) o Slapsticku na Twitterze jako WalterVega__@Long_Live_Slap w oparciu o różne materiały z epoki istnienia zespołu (czasopisma, broszury koncertowe, spisy seiyuu).
WOW Gratuluję i zazdroszczę Chyba go już wtedy obserwowałem, ale tego tłita przeoczyłem Myślałem o tym, żeby podrzucić Furukawie informację o temacie z japońskim opisem, ale zająłem się innymi sprawami i finalnie nie zrealizowałem pomysłu (z moim japońskim, napisanie krótkiego opisu to wielkie wyzwanie )
WalterVega__ napisał(a):
Tak, to jest rzeczywiście ciekawostka, odkryłam to dopiero niedawno!
Ja już wtedy go obserwowałem i na bieżąco wypatrzyłem
WalterVega__ napisał(a):
To prawda! Ostatnio śpiewał w jakimś programie telewizyjnym na żywo "Pegasus Fantasy", opening "Saint Seiya". Wszyscy członkowie zespołu śpiewają i oprócz Nojimy wszyscy wydawali solowe płyty. Dla mnie w Slapsticku numerem jeden jest Sogabe - nie tylko rewelacyjny głos, ale także znakomity, profesjonalny gitarzysta.
Przeglądałem jakiś czas temu jego występy - najbardziej kojarzę właśnie Pegasus Fantasy. W drugiej kolejności Wolf Hurricane, bo to z Dragon Balla, a do tego niedawno dostałem kasetę Zenkyokushū, na której ten utwór się znajduje. W zestawie jest wkładka z tekstami piosenek opatrzonymi furiganą, co na moim poziomi sporo ułatwia

Sogabe zwrócił moją uwagę jako Kyōshirō Yūzuki z Daimosa
WalterVega__ napisał(a):
Oglądałeś Daimosa po japońsku z napisami? Czy w tej strasznej wersji z lektorem i włoskim dubbingiem? Chciałabym obejrzeć tę pierwszą...
Po japońsku (ba! ) z angielskimi napisami Dwa pierwsze odcinki są dostępne na oficjalnym kanale Toei Animation:
闘将ダイモス 第01話「宿命の出会いは戦火の中」
闘将ダイモス 第02話「謎の美少女エリカ」

...następnie zostałem porzucony na pastwę źródeł nieoficjalnych Zarówno w przypadku Dragon Balla jak i Daimosa, moje wspomnienia zostały zaktualizowane i nostalgią darzę japońskie wersje językowe - jak dobrze, że taka „transformacja komórek pamięci” była możliwa
WalterVega__ napisał(a):
Co to za baza danych? Jest gdzieś dostępna w internecie? Chętnie zajrzę.
Projekt padł Trzeba pytać prezesa Shounena, czy zagospodarował jakoś te wpisy

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
WalterVega__ Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
WalterVega__
Dni na forum: 963
Posty: 5
Musashi Miyamoto napisał(a):
Czyli artykuł do poprawy
Edytujesz Wikipedię (polską albo japońską)?

Że też nigdy żadna wyszukiwarka nie naprowadziła mnie na taką kopalnię złota Przejrzę sobie i może zaktualizuję główny post Na stronę Furukawy kiedyś zaglądałem, ale nie przyszła mi do głowy przy pisaniu o Slapsticku
Cieszę się, jeśli pomogłam Dzięki Slapstickowi trafiłam też na inną świetną japońską muzykę, przede wszystkim na epokę GS (Group Sounds) i wirtuoza gitary Takeshiego Terauchiego.

Myślałem o tym, żeby podrzucić Furukawie informację o temacie z japońskim opisem, ale zająłem się innymi sprawami i finalnie nie zrealizowałem pomysłu (z moim japońskim, napisanie krótkiego opisu to wielkie wyzwanie )
Jaki temat masz na myśli? Jakoś nie załapałam.

Ja już wtedy go obserwowałem i na bieżąco wypatrzyłem
Furuya też wyraził chęć przyjazdu do Polski:* zaloguj się, aby zobaczyć link *
To oczywiście mogła być tylko japońska uprzejmość, ale myślę, że gdyby pojawiło się wyraźne zaproszenie na jakąś imprezę anime, to by się skusił. Tyle, że u nas fandom jest jakiś taki rozproszony i te imprezy też przez to mają mały zasięg. Takie mam przynajmniej wrażenie, ale mogę się mylić, bo jestem świeżynką w temacie.

Przeglądałem jakiś czas temu jego występy - najbardziej kojarzę właśnie Pegasus Fantasy. W drugiej kolejności Wolf Hurricane, bo to z Dragon Balla, a do tego niedawno dostałem kasetę * zaloguj się, aby zobaczyć link *, na której ten utwór się znajduje. W zestawie jest wkładka z tekstami piosenek opatrzonymi furiganą, co na moim poziomi sporo ułatwia


W Slapsticku śpiewał sporo piosenek z naprawdę dobrym wokalem. Gra(ł?) też na gitarze. Człowiek orkiestra
Ja też sobie cenię furiganę.

Dwa pierwsze odcinki są dostępne na oficjalnym kanale Toei Animation...następnie zostałem porzucony na pastwę źródeł nieoficjalnych
Te dwa znam, dzięki za upewnienie mnie, że pozostają źródła te, ekhem, nieoficjalne Smuci mnie słaba dostępność tych oficjalnych w Polsce.

Projekt padł Trzeba pytać prezesa Shounena, czy zagospodarował jakoś te wpisy
Zastanawiam się, czy nie warto tego wrzucić na Wikipedię w takim razie, chyba, że już to zrobiliście. Myślałam kiedyś, żeby się zająć hasłami o seiyuu, bo przy zbieraniu materiałów do Slapsticku nazbierało mi się tych wszystkich 'Who is who" z lat '80. Ale po co wyważać otwarte drzwi A poza tym najpierw Slap
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.014
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
WalterVega__ napisał(a):
Edytujesz Wikipedię (polską albo japońską)?
Raz mi się zdarzyło Na liście utworów skomponowanych przez mojego ulubionego kompozytora nie było kilku znanych mi piosenek, co mnie zaskoczyło - musiałem dopisać
WalterVega__ napisał(a):
Cieszę się, jeśli pomogłam Dzięki Slapstickowi trafiłam też na inną świetną japońską muzykę, przede wszystkim na epokę GS (Group Sounds) i wirtuoza gitary Takeshiego Terauchiego.
Ciekaw jestem, gdzie mnie ta wiedza zaprowadzi
WalterVega__ napisał(a):
Jaki temat masz na myśli? Jakoś nie załapałam.
Ten temat ...ale ktoś mnie chyba uprzedził w kategorii pisania o nim po japońsku
WalterVega__ napisał(a):
Furuya też wyraził chęć przyjazdu do Polski:https://twitter.com/torushome/status/1335416469576826881
To oczywiście mogła być tylko japońska uprzejmość, ale myślę, że gdyby pojawiło się wyraźne zaproszenie na jakąś imprezę anime, to by się skusił. Tyle, że u nas fandom jest jakiś taki rozproszony i te imprezy też przez to mają mały zasięg. Takie mam przynajmniej wrażenie, ale mogę się mylić, bo jestem świeżynką w temacie.
Trzeba coś zorganizować Naszym głównym problemem jest brak oficjalnej dystrybucji / lokalizacji anime, przez co trudniej jest też całemu otaczającemu anime biznesowi nabrać wiatru w żagle
WalterVega__ napisał(a):
W Slapsticku śpiewał sporo piosenek z naprawdę dobrym wokalem. Gra(ł?) też na gitarze. Człowiek orkiestra
Ja też sobie cenię furiganę.
U mnie to podstawa - o samodzielnym czytaniu tekstów piosenek bez niej nie może być mowy
WalterVega__ napisał(a):
Te dwa znam, dzięki za upewnienie mnie, że pozostają źródła te, ekhem, nieoficjalne Smuci mnie słaba dostępność tych oficjalnych w Polsce.
Coś gdzieś kiedyś czytałem, że na polskim rynku pojawiła się firma, która miała się zająć licencjonowaniem i dystrybucją anime. Nie mogę sobie przypomnieć, jak ona się nazywała W mojej okolicy zwykło się mówić, że jeśli człowiek chce, żeby coś było zrobione dobrze, to musi to zrobić sam - inspiracja?
WalterVega__ napisał(a):
Zastanawiam się, czy nie warto tego wrzucić na Wikipedię w takim razie, chyba, że już to zrobiliście. Myślałam kiedyś, żeby się zająć hasłami o seiyuu, bo przy zbieraniu materiałów do Slapsticku nazbierało mi się tych wszystkich 'Who is who" z lat '80. Ale po co wyważać otwarte drzwi A poza tym najpierw Slap
To była taka baza danych, gdzie nie dodawaliśmy zbyt wielu informacji poza podstawowymi: data i miejsce urodzenia, prawdziwe nazwisko, pseudonim sceniczny, zdjęcie profilowe, obsada, etc. Coś jak filmweb, ale koncentrujący się na serialach i filmach Dragon Ball Na tym etapie, jedynie prezes może nam udzielić informacji

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Musashi Miyamoto napisał(a):
WalterVega__ napisał(a):
Te dwa znam, dzięki za upewnienie mnie, że pozostają źródła te, ekhem, nieoficjalne Smuci mnie słaba dostępność tych oficjalnych w Polsce.
Coś gdzieś kiedyś czytałem, że na polskim rynku pojawiła się firma, która miała się zająć licencjonowaniem i dystrybucją anime. Nie mogę sobie przypomnieć, jak ona się nazywała
To jakieś stare informacje, obecnie nic nie ma i się nie zapowiada

Daimos z polskimi napisami będzie na Grupie Mirai, ale jeszcze nie wiem kiedy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
WalterVega__ Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
WalterVega__
Dni na forum: 963
Posty: 5
Shounen napisał(a):
Daimos z polskimi napisami będzie na Grupie Mirai, ale jeszcze nie wiem kiedy.
Dziękuję!

Miło poznać prezesa

Dodano po godzinie
Musashi Miyamoto napisał(a):
Na liście utworów skomponowanych przez mojego ulubionego kompozytora nie było kilku znanych mi piosenek, co mnie zaskoczyło - musiałem dopisać
Jeśli można spytać - kto jest tym kompozytorem?

W kwestii uzupełnienia podstawowych informacji o Slapsticku:

1) zapomniałam dodać, że zespół dał ostatni koncert w 2013 roku, więc działalność trzeba określić na lata 1977-1986, 2007, 2013. Nigdy nie został oficjalnie rozwiązany, więc teoretycznie nadal istnieje.

2) jeszcze przed debiutem płytowym na klawiszach grał w zespole Katsuji Mori (Pamputto w Dragon Ball i Nail z Dragon Ball Z). Nie ma zbyt wielu źródeł, które to potwierdzają, ale dwa są mocne: tekst Furukawy i oświadczenie Furuyi, a więc bezpośrednie deklaracje członków zespołu.

3) parę dni temu ktoś dodał na YouTube jedyne opublikowane kiedykolwiek nagranie video koncertu Slapsticku (Koncert noworoczny z 1984, wydany na VHS i Betamaxie, a w 2006 na DVD): * zaloguj się, aby zobaczyć link *
Nie wiem, jak długo to się utrzyma na YT, chociaż BOX z tym video jest od dawna dostępny tylko na aukcjach (ostatnia cena, jaką widziałam to 315 000 jenów ).

4) gdyby ktoś był ciekawy tematu "Slapstick a sprawa polska" , to pewien japoński audiofil i chodząca encyklopedia rocka Kuniaki Nakazawa popełnił tekst na ten temat: * zaloguj się, aby zobaczyć link *

Przy okazji - gdybyś jako geek techniczny znał jakieś miejsce w Polsce, gdzie mogą odtworzyć, a najlepiej przegrać Betamaxa w japońskim systemie NTSC 4:43, to byłabym niezmiernie wdzięczna za wskazanie gdzie. Znalazłam tylko człowieka z odtwarzaczem Betamax z systemem amerykańskim NTSC 3:58 i twierdził, że w Polsce tego japońskiego nie znajdę nigdzie. Mam koncert z DVD (ten obecnie na YT) i domyślam się, że nie różni się niczym od nagrania na Betamaxie z 1984 roku, ale chętnie bym to sprawdziła (bo Betamaxa też mam, ale nie mogę go obejrzeć...).

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez WalterVega__: 22.08.2021, 18:16
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.014
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
WalterVega__ napisał(a):
Jeśli można spytać - kto jest tym kompozytorem?
Shunsuke Kikuchi

新田洋 - 行け!タイガーマスク
水木一郎、コロムビアゆりかご会 - バビル2世
松本茂之 - 侍ジャイアンツ
新田洋 - みなし児のバラード
水木一郎 - 正義の超能力少年
松本茂之 - サムライ番場蛮



Slapstick info:
WalterVega__ napisał(a):
W kwestii uzupełnienia podstawowych informacji o Slapsticku:

1) zapomniałam dodać, że zespół dał ostatni koncert w 2013 roku, więc działalność trzeba określić na lata 1977-1986, 2007, 2013. Nigdy nie został oficjalnie rozwiązany, więc teoretycznie nadal istnieje.

2) jeszcze przed debiutem płytowym na klawiszach grał w zespole Katsuji Mori (Pamputto w Dragon Ball i Nail z Dragon Ball Z). Nie ma zbyt wielu źródeł, które to potwierdzają, ale dwa są mocne: tekst Furukawy i oświadczenie Furuyi, a więc bezpośrednie deklaracje członków zespołu.

3) parę dni temu ktoś dodał na YouTube jedyne opublikowane kiedykolwiek nagranie video koncertu Slapsticku (Koncert noworoczny z 1984, wydany na VHS i Betamaxie, a w 2006 na DVD): https://www.youtube.com/watch?v=BsT_dbyRjqE&list=LL&index=1&t=407s
Nie wiem, jak długo to się utrzyma na YT, chociaż BOX z tym video jest od dawna dostępny tylko na aukcjach (ostatnia cena, jaką widziałam to 315 000 jenów ).

4) gdyby ktoś był ciekawy tematu "Slapstick a sprawa polska" , to pewien japoński audiofil i chodząca encyklopedia rocka Kuniaki Nakazawa popełnił tekst na ten temat: https://togetter.com/li/1512352
Czy da się ustalić w jakich latach Katsuji Mori był członkiem zespołu? Pasowałoby go dopisać do tematu, bo spełnia wszystkie kryteria

Już kilka razy zdarzyło mi się spotkać z opinią, że Polacy i Japończycy mają podobne gusta muzyczne (też w odniesieniu do muzyki poważnej)
WalterVega__ napisał(a):
Przy okazji - gdybyś jako geek techniczny znał jakieś miejsce w Polsce, gdzie mogą odtworzyć, a najlepiej przegrać Betamaxa w japońskim systemie NTSC 4:43, to byłabym niezmiernie wdzięczna za wskazanie gdzie. Znalazłam tylko człowieka z odtwarzaczem Betamax z systemem amerykańskim NTSC 3:58 i twierdził, że w Polsce tego japońskiego nie znajdę nigdzie. Mam koncert z DVD (ten obecnie na YT) i domyślam się, że nie różni się niczym od nagrania na Betamaxie z 1984 roku, ale chętnie bym to sprawdziła (bo Betamaxa też mam, ale nie mogę go obejrzeć...).
Ciężka sprawa... Betamax się w naszym regionie nie przyjął, przez co oferowanie takich usług raczej nie wygeneruje dużej ilości klientów. System japoński to kolejny czynnik radykalnie zmniejszający „szansę na sukces” Konwersja formatów analogowych na cyfrowe to dość wymagająca dziedzina. Dobra jakość transferu wymaga drogiego sprzętu, co jest kolejnym argumentem przeciw opłacalności przedsięwzięcia.

...ale tak się składa, że nigdy nie miałem potrzeby profesjonalnego zgrywania analogowych taśm video, przez co nie mam praktycznego rozeznania w rynku usług. Przeprowadzę śledztwo, a następnie poinformuję o jego wynikach - rzeczywistość może nie prezentować się w aż tak ciemnych barwach jak moje przypuszczenia

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Musashi Miyamoto: 22.08.2021, 21:47
WalterVega__ Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
WalterVega__
Dni na forum: 963
Posty: 5
Musashi Miyamoto napisał(a):
Shunsuke Kikuchi
Dzięki, posłucham (Pierwszy kawałek chyba w międzyczasie znikł z YT)

Czy da się ustalić w jakich latach Katsuji Mori był członkiem zespołu? Pasowałoby go dopisać do tematu, bo spełnia wszystkie kryteria
Dokładnie określić - ciężka sprawa. Ślady działalności Katsujiego Mori w Slapsticku są znikome. Musiał być członkiem bardzo krótko, bo w żadnym artykule, żadnej broszurze koncertowej, żadnych nostalgicznych wspominkach nie ma śladu tej informacji. Toru Furuya mówi, że był członkiem zespołu "przed debiutem płytowym": * zaloguj się, aby zobaczyć link * (1:58-2:01). Ponieważ pierwszą płytą była płyta koncertowa, jest oczywiste, że odszedł z zespołu (myślę że na długo) przed tym koncertem - 30 września 1978. A że Slapstick powstał w sierpniu 1977 roku, to takie są widełki, w których Mori się mieści. Na początku myślałam, że Furuya mógł się pomylić (choć byłoby to dziwne), ale Furukawa napisał sztukę pod tytułem "SCRAP" inspirowaną przeżyciami z czasów Slapsticku i w komentarzu do sztuki też wspomniał o Morim jako członku zespołu. Od fanki z lat '80 dowiedziałam się, że grał na klawiszach i potem znalazłam tę samą informację na jakimś forum. Mori był też guest-star na drugim koncercie Slapu i relacjonował dla radia pierwszy solowy koncert Sogabe (to takie poszlaki, które zdają się potwierdzać jego bliską zażyłość z zespołem).
Aktorzy głosowi mają zapisane w kontraktach, że nie wolno im odpowiadać na pytania o pracę, więc próba zdobycia informacji z pierwszej ręki odpada, przynajmniej mnie się nie udało.
(Przy okazji odkryłam błąd w swoim własnym poście : Slap powstał w 1977 oczywiście. Zedytowałam to u siebie, ale u Ciebie w cytacie zostało)

Betamax się w naszym regionie nie przyjął, przez co oferowanie takich usług raczej nie wygeneruje dużej ilości klientów. System japoński to kolejny czynnik radykalnie zmniejszający „szansę na sukces” Konwersja formatów analogowych na cyfrowe to dość wymagająca dziedzina. Dobra jakość transferu wymaga drogiego sprzętu, co jest kolejnym argumentem przeciw opłacalności przedsięwzięcia.
...ale tak się składa, że nigdy nie miałem potrzeby profesjonalnego zgrywania analogowych taśm video, przez co nie mam praktycznego rozeznania w rynku usług. Przeprowadzę śledztwo, a następnie poinformuję o jego wynikach - rzeczywistość może nie prezentować się w aż tak ciemnych barwach jak moje przypuszczenia
Będę bardzo wdzięczna, jeśli się uda coś znaleźć, chociaż ja też bardzo w to wątpię. Człowiek, z którym rozmawiałam, zajmuje się przegrywaniem na co dzień i przytaczał podobne argumenty. Znalazłam z jego pomocą sprzęt na japońskiej aukcji i kosztował parę złotych, ale to, że ważył 15 kilo, skutecznie mnie zniechęciło. Wysyłka to byłaby za droga zabawa, żeby obejrzeć jedną kasetę.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Zespół SLAPSTICK a sprawa dragonballowska
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook