Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Super: Super Hero (2022) ocena: 10,00 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.008
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Wowowow, oby tylko był z napisami
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
Podzielcie się wrażeniami jak wyjdziecie z kin czy coś
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
To już dziś... Za 40 minut wychodzę z domu na film. Idę z dość "mocnym składem", ale same wrażenia opiszę w tygodniu po drugim seansie. Dzisiaj byłoby to nieobiektywne ze względu na emocje i potencjalny motłoch (wszystkie miejsca zarezerwowane).
JamnikLele
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 588
Posty: 1
Joł joł. miałem tutaj kiedyś konto, ale zapomniałem wszystkich danych - nawet jaki miałem nickname...
Alkis napisał(a):
Podzielcie się wrażeniami jak wyjdziecie z kin czy coś
Byliśmy dzisiaj w kinie na filmie. Jestem raczej dość krytyczny ze względu na ogólnie niski poziom serii Super i już nawet nie próbuję przekonywać samego siebie o zaletach tych niesamowitych realizacji. Kilka moich wrażeń pozostawiam niżej w znaczniku [hide], żeby nikt się nie obraził o jakieś spoilery.
  • Fajnie zaprojektowany opening, tutaj naprawdę się udało, polecam.
  • Mieszanka wyglądów (styli) postaci z pierwszej serii Dragon Ball albo Dr Slump (nowy boss RR i dr Hedo - mały Gru z Minionków...), a seriami późniejszymi (nowe cyborgi).
  • Goku i Vegeta (itd.) mają mało czasu antenowego i modele ich postaci są takie słabe, że aż żal xD.
  • Akcja Piccolo z pierwszej części filmu na plus (mam na myśli infiltrację brygady RR).
  • Son Gohan zamienia się pierwszy raz w SSJ, a włosy ma rodem z Dragon Ball: Budokai na PS2 xD.
  • Mamy dwa nowe cyborgi, które trochę przypominały mi One Punch Mana. Ogółem spodziewałem się jakichkolwiek nawiązań do Great Saiyamana, skoro to film z motywami superbohaterskimi.
  • W ogóle nie kupuję już tych wielce wzruszających momentów popychających bohaterów do transformacji, czułem się trochę zażeznowany, że to oglądam publicznie.
  • Cell Max jako kolejny wielki wróg bez mózgu, no błagam.... Nuda!
  • Tak naprawdę nie było żadnego openingu (huehueh), a chyba do tej pory zawsze był.
  • "Saiyanie długo wyglądają na małe dzieci, a potem szybko dorastają" - lepiej byłoby tego nie mówić i zupełnie zostawić ten wątek, bo brzmi to jak bezczelne łatanie dziury na szybko xD.

Do zobaczenia za 5 lat.

@Dół
Dzięki, nei wiedziałem o tym. Gdybym wiedział, to już wtedy uważałbym, że to durnota. W takim razie ta kwestia jest w filmie okej, bo jest po prostu konsekwencją.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez JamnikLele: 20.08.2022, 21:22
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
Kwestia dorastania Saiyan to nie jest coś co wymyślił ten film, zostało to już powiedziane w mandze Jaco z 2014 roku.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Goku przez połowę pierwszej serii prawie nic się nie zmieniał i to stąd się wzięła teoria o "skokowym" dorastaniu Saiyan, a nie że później coś sobie wymyślono bez większego powodu.

JamnikLele napisał(a):
Tak naprawdę nie było żadnego openingu (huehueh), a chyba do tej pory zawsze był.
Co rozumiesz przez opening? W filmach kinowych prawie nie występują. Jedynie w tych z poprzedniego wieku wstawiali openingi, ale one i tak były tylko kopią z serii telewizyjnej.

Film bardzo uroczy, spodobał mi się bardziej, niż bym się spodziewał. Poza tym, o czym mówiono od początku, czyli animacja komputerowa, odgrzewany powrót Cella i naciągane power-upy Piccolo i Gohana, cała reszta bardzo w porządku. Jedynie muzyka przeciętna i w ogóle niewpadająca w ucho - nie wiem, po co zmieniali kompozytora, gdy w poprzednim filmie była dobra.

Na decyzję o 3D zdecydowanie wpłynął fakt, że film jest bardzo science fiction, a to gatunek, w którym stosunkowo często się to stosuje. Na pierwszy rzut oka rysunki budzą wątpliwości, ale po paru scenach oko się do takiej odmiany przyzwyczaja i przestaje zwracać uwagę. Dokładanie tak, jak podczas grania w gry, w których nikomu zdaje się to nie przeszkadzać. Więc jak ktoś się wzbrania przed pójściem na film, bo "wygląda jak gra", to robi błąd.

Bardzo fajne połączenie kina sensacyjnego (odkrywanie intrygi przez Piccolo) z SF i komedią. Szczególnie humoru dużo, ale nie za dużo.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Shounen napisał(a):
Co rozumiesz przez opening?
Hm, może bardziej „motyw przewodni”? Jednak w Kami to kami FLOW wysmarował CHA-LA HEAD CHA-LA, a w Fukkatsu no f był właśnie „F” Maximum the Hormone.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Film w pierwszy dzień w USA (piątek) zarobił 10,7 mln i pobił tamtejszy rekord, jeśli chodzi o filmy anime.

Pokemon - 10,1 mln (środa)
Kimetsu - 9,5 mln (piątek)
Pokemon 2 - 9,2 mln (piątek)
Jujutsu - 8,7 mln (piątek)
Broly - 7 mln (środa)

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
Według niektórych to nie do końca jest fakt, ponieważ była to najprawdopodobniej błędna interpretacja danych gdyż Super Hero zrobił 10 milionów między czwartkiem a piątkiem, gdy Pokemony zrobiły 10 milionów w samą środę.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
To są szczegóły. Ważniejsze i tak, ile zarobi przez cały weekend, bo to się praktycznie przełoży na wynik końcowy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Byłem wczoraj w kinie. Jestem trochę zawiedziony. Przede wszystkim dziwna kreska, jak z gry, denerwująca dla mnie. Dużo podziału czasu poprzez wprowadzenie kilku wątków (wprowadzenie wnuka Gero, pokazanie relacji Pan-Piccolo-Gohan, walka Goku z Vegeta itd.) przez co zabrano czas na przyjemne poprowadzenie akcji - przeniknięcie Piccolo do bazy wroga, ratowanie Pan, uratowanie Ziemii.

Miałem chwilę nadzieję, ze po przemianie Gohan stanie się znów zbyt pewny siebie i pozwoli Komorczakowi wchłaniać cyborgii, albo nawet zabić Piccolo. Zmylił mnie ten uśmieszek.

Jedynie muzyka przeciętna i w ogóle niewpadająca w ucho
Muzyka była typowo superbohaterowa, miałem wrażenie jakbym już ją wcześniej słyszał, jakby w produkcjach Marvela.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Wynik po weekendzie dalej niezły, bo 20,1 mln, ale to niżej niż Kimetsu.

Kimetsu - 21,2 mln
Pokemon 2 - 19,6 mln
Jujutsu - 17,7 mln

Filmów z premierą w środę nie uwzględniłem, bo nie ma to sensu.

Końcowy wynik w USA to będzie prawdopodobnie około 45 mln. Ale już w innych krajach, według dostępnych niewielkich danych, wypadł gorzej niż Broly.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 25.08.2022, 18:54
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Premiera w Chinach nadal niepotwierdzona? Nie śledzę, co się tam u nich dzieje w kwestii srebrnego ekranu, ale jest to ciekawe, bo to wszak największy rynek zbytu i nabijacz kabz. Paczę na IMDB i widzę, że sama rodzima kinematografia w premierach, jeden ruski staroć, jeden hamburgerski i jedno animu nihońskie. Czytam, widzę, że nadal ludziom życie trują i durnieją z lokdałnami, teraz wzięli się za jeszcze większe przykręcanie śruby Tybetańczykom i Ujgurom.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Wg imdb mieli już nawet na festiwalu nowego One Piece'a, który w Japonii dopiero co wyszedł, ale filmy DB w Chinach z jakiegoś powodu zawsze pojawiają się z maksymalnym opóźnieniem i pewnie przez to prawie nic tam nie zarabiają.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
Od jutra w kinach sieci VUE (Multikino, Cinema3D) startuje kolejny seans z... DUBBINGIEM! Osobiście uważam, że trochę za późno, bo więcej dzieciarni z rodzicami by przyszło na początku.

No to teraz dylemat, czy iść na trzeci seans z czystej ciekawości Jak tam u Was z frekwencją??? Wiadomo, że box office prawdę pokaże tj. realne zainteresowanie, ale u mnie na premierze sala pełna, a na drugiej wizytacji 1/3 zajętych miejsc, co na godzinę, którą byłem w kinie to i tak sporo.

PS. Swoje odczucia co do filmu napiszę dopiero na dniach.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
My z kumplami byliśmy sami na sali, to był wtorek i seans o 16:20, ale na innych pewnie frekwencja podobna.

W Cinema City i Heliosie też jest już dostępny dubbing. Zrąbali strasznie, moim zdaniem. Pomijam, że się wakacje kończą, ale skoro w planach była polska wersja dubbingowa, dlaczego nie mogli opóźnić premiery z napisami i puścić równolegle obydwu? Chcieli wydusić z dubbingowców podwójnie, by z braku laku poszli na napisy, a potem jeszcze na dubbing? Dziiiwne…

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
Czas na krótki esej. Ostrzegam, że będą SPOILERY.

Cóż... Intrygujący film. Widowisko o wiele lepsze niż myślałem i szczerze mówiąc głównie co tutaj leży i kwiczy to historia. Oczywiście robotę robi (co zresztą pisałem po pierwszym trailerze) oprawa audiowizualna i sposób prowadzenia postaci tj. Piccolo, Hedo, Gamma 1 i 2, czy Pan. Oni najbardziej zapadają w pamięć i w sumie głównie wokół nich wszystko się kręci.

Byłem na dwóch seansach z tego względu, że po pierwszym nie byłbym w stanie obiektywnie ocenić tego filmu. Za dużo emocji, za dużo wrażeń. Sala kinowa była pełna (Stary Browar w Poznaniu. Polecam), najstarsi wiekowo widzowie jakich mi dane było zobaczyć to jakaś parka na oko 45 lat. Co do wrażeń... przy scenach komicznych gromki rechot pospólstwa, a w czasie akcji krzyki i wiwaty. Z kina wyszedłem tak nakręcony, że po powrocie do domu trzasnąłem półmaraton, bo inaczej kręciłbym się w nocy z boku na bok i myślał o Dragon Ballu. Bardzo dobra decyzja ze strony VUE, że postawili na anime w Polsce. Nie wierzę, że odpowiada za to jakiś krnąbrny marketingowiec, bo w tej konkretnej branży jest raczej obawa o wynik finansowy, a jeszcze bardziej o stołek. Przykaz przyszedł jak nic z samego UK. Dwa seanse, a pełno ludzi. Tymczasem pamiętam ten przerażający sceptycyzm cztery lata temu chociażby tutaj "bla bla bla kino studyjne", "ble ble ble, nikt nie przyjdzie". Niby część ludzi chciało DB, ale z drugiej opór wewnętrzny jakby sami zarządzali takim multiplexem Należy pamiętać, że na Europę patrzymy jako region, a nie box office pojedynczych krajów.

Jakkolwiek wracając do "Super Hero" to drugi seans wyperswadował mi ten nadmiernie pozytywny ton i mogłem na spokojnie wszystko obejrzeć. Może w ten sposób to rozpiszę.

Plusy:

+++Piccolo. Po prostu szef. Pierwotnie Toriyama chciał żeby ogólnie ten film kręcił się wokół postaci Nameczanina, ale Toei ograniczyło mu te plany. Szatana Serduszko było naprawdę bardzo dużo i aż ciekawe co Akira szykował dla niego. Podejrzewam, że ostatecznie to on miał skasować C(w)ella Maxa itd.

+Animacja. Nie zgodzę się z tym, ze wygląda to jak gra komputerowa. Gdyby zrobiono z tego koszmarek w postaci 60FPS to być może, ale klatek było może maksymalnie może z 40. Bardzo płynna, a do tego pomysłowe walki. Zapasy Gohana? W to mi graj. Trailery naprawdę nie oddają tej kreski. Tutaj Toei bardzo mnie zaskoczyło. Wiadomo, że ideałem byłoby to, co widzieliśmy w prologu, czy Brolim do pewnego momentu, ale cenię w tej kinówce, że jest stabilna. Poprzedni film taki nie był: "Broly" trzymał mocny poziom aż do walki pomiędzy tytułowym bohaterem, a Goku. Potem poziom zacząć pikować w dół.

+Montaż. Film nie nudzi i ciągle coś się w nim dzieje, ale w taki pozytywny sposób. Nie ma kręcenia kółeczek kamerą jak w Brolim i jakichś innych durnowatych reżyserskich chwytów. Wszystko jest przejrzyste i widać co postacie wyczyniają na ekranie. Świetna choreografia.

+Wejście C(w)ella niczym Evy 01. Zapachniało Evangelionem i to akurat cecha na korzyść.

+Ogólnie film wydaje się taki hmm "duży". Widać ten rozmach.

+Time-skip.

Bohaterów już wymieniłem, więc nie będę się powtarzał.

Minusy:

-Wtórność. Nie oszukujmy się. Odrestaurowana saga z Jinzoningenami. Problem w tym, że nie tylko główny wątek jest wtórny, ale też i kilka postaci dostało po łapach.

-Przytłaczający fanserwis Bulmy. Nie no serio? Ja rozumiem, że to mamuśka po tuningu, ale jak muszą się tak bawić to mogą wprowadzić nowe charaktery do tego. Przy scenie ze Smokiem brakowało mi tylko legendarnego "pafu pafu" z Piccolo żeby sprawdzić, czy ów kosmita lubi dziewczyny

-Dalsze kastrowanie Goku, które z mangi i anime przerzuciło się na filmy kinowe. Czyli jest nie tylko nieogarem jak chodzi o życie codzienne, postępującą wręcz wydmuszką, ale też walkę w której podobno jest geniuszem. Co mam na myśli? Trening, trening i jeszcze raz trening. Gość, który zawsze miał na uwadze swój organizm, posiadał nauczycieli, eksperymentował plus czerpał naukę od każdego, który coś kumał w szeroko rozumianym mordobiciu niezależnie od posiadanej siły nagle jest pustostanem.

Goku to był ten typ sportowca, który pracuje ciężko, ale też ciągle SZUKA SPOSOBÓW by się udoskonalić plus ma pokorę nie tylko wobec innych, ale też swojego ciała. Tymczasem to Vegeta był tym typem, który "tylko" ciężko pracuje, a wręcz się katuje, co też daje rezultaty, ale tylko do pewnego poziomu. Trwało to radośnie aż do Superki.

Co mamy w Super Hero??? Wielki Vagina rozgryza wydarzenia z ToP i Jirena, a Son jest wielce zaskoczony tym odkryciem tj. w dużym skrócie chodzi o to, że Jiren nie wykonuje niepotrzebnych ruchów. Niedługo się dowiemy, że cały progres Sona jest efektem fuksu. Generalnie pionek, ale ma szczęście Syf, kiła i mogiła. Ja nie mam nic przeciwko żeby Vegeta, czy ktokolwiek inny mógł się wykazać na tle Goku, ale nie akurat w takim aspekcie gdzie inni mogą od niego się uczyć.

Neutralne punkty:

+/- Naprawdę nie wiem kiedy Goku i Pan zbudują więź, bo dziewczynka zdawała się być bardzo przywiązana do swojego dziadka plus można było wnioskować, że on jest jej mistrzem, a nie Piccolo.

+/- Muzyka. Niby jej mało, ale motyw przewodni, który kręci się przez całe widowisko, a w pełni leci w napisach jest naprawdę dobry.

Więcej grzechów nie pamiętam.

Mimo wszystko nadal nie jestem wstanie obiektywnie tego ocenić. Fabularnie kicha, ale film naprawdę ma swój urok. Warto iść do kina.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Należy pamiętać, że na Europę patrzymy jako region, a nie box office pojedynczych krajów.
Ale na te pojedyncze kraje trzeba wybulić pieniądze, które powinny się zwrócić, bo inaczej jaki w tym sens. Film na pewno nie zarobi u nas dużo (do tego wszędzie poza USA ma wyniki gorsze niż Broly), ale strat raczej też nie przyniesie - chyba że na dubbing nikt nie pójdzie.

Kenji Harima napisał(a):
Mimo wszystko nadal nie jestem wstanie obiektywnie tego ocenić. Fabularnie kicha, ale film naprawdę ma swój urok.
Co w tym nieobiektywnego? Nie samą fabułą stoją filmy i tyle.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super: Super Hero (2022)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook