Forum Dragon Ball Nao

» Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej - Katar 2022

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jak wrażenia?

_

Grupa A
Katar
Ekwador
Senegal
Holandia

Grupa B
Anglia
Iran
Stany Zjednoczone
Walia

Grupa C
Argentyna
Arabia Saudyjska
Meksyk
Polska

Grupa D
Francja
Australia 
Dania
Tunezja

Grupa E
Hiszpania
Kostaryka
Niemcy
Japonia

Grupa F
Belgia
Kanada
Maroko
Chorwacja

Grupa G
Brazylia
Serbia
Szwajcaria
Kamerun

Grupa H
Portugalia
Ghana
Urugwaj
Korea Południowa

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
PatrykowaPani
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 724
Posty: 17
Oglądałam mecz póki co tylko jak Polska grała.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Shounen napisał(a):
Grupa A
Katar
Ekwador
Senegal
Holandia
Katar w trąbę i dobrze. W sumie bez zaskoczenia w tej grupie, kibicuję Ekwadorowi by wyszedł z grupy, bo mi się podoba gra Ennera Valencii. Ale jak wyjdzie Senegal to też się nie obrażę. Ogólnie mówiąc to w 1998 zakochałem się w reprezentacji Holandii i chciałbym aby w końcu zdobyli mistrzostwo. Nie wiem czy tym razem się uda, bo kryzys jest co prawda zażegnany, ale to chyba jeszcze za mało na mistrza.

Shounen napisał(a):
Grupa B
Anglia
Iran
Stany Zjednoczone
Walia
Iran zaskoczył tym jak się podniósł po batach od Anglików, a Anglicy tym jak się podnoszą po batach z Lidze Narodów, ale nic wielkiego z tego nie będzie. To nie jest drużyna na medal. Euro, które w w zasadzie mieli u siebie zamazuje obraz. Walia chyba ma swój zmierzch.

Shounen napisał(a):
Grupa C
Argentyna
Arabia Saudyjska
Meksyk
Polska
Nie będę kłamał, że stawiałem na Polskę, bo nie stawiałem. Murowanie bramki i laga na Robercika przyniosły 4 punkty i jesteśmy bardzo blisko awansu. To może się udać. Choć mieliśmy też trochę szczęścia w postaci niecelnych strzałów rywali, braku czerwonej kartki dla Casha. Ale też trochę pecha (który koniec końców nie był pechem) w postaci beznadziejnego decyzji sędziego Sampaio ws karnego. Argentyna ma nóż na gardle i będzie grać o zwycięstwo. Ze sportowego punktu widzenia byłoby ciekawiej gdyby Meksyk nie był w tak głebokim kryzysie. Najbardziej chciałbym żebyśmy wyszli z Meksykiem, ale jak przegramy mecz z Argentyną, Meksyk wygra albo przegra swój to możemy nawet nie wyjść. Ale mamy szcześliwie 3 bramki przewagi w bilansie. Porażka Meksyku i nasza porażka z Argentyną nas wywala, a Saudy wyglądają na takich co mogą zagrać 3 dobry mecz. Bo z nami zagrali lepiej, byli przy piłce, pokazali odrobinę techniki. Na plus dla naszych, że przez 2 mecze nie pękli w obronie mimo braku wielkich możliwości. Nasz styl gry to trochę paradoks, bo gramy ultradefensywnie z tego powodu, że mamy słabą obronę. Unikamy gry do przodu choć największe atuty mamy w ataku. Ale to słuszne podejście, przygoda z Sousą pokazała, że jak gramy otwarty futbol to gola strzela nam Andora grająca w dziesiątkę.

Shounen napisał(a):
Grupa D
Francja
Australia 
Dania
Tunezja
Zawodzi mnie Dania, liczyłem na więcej ale nic straconego. Obawiam się, że znowu wygra Francja.

Shounen napisał(a):
Grupa E
Hiszpania
Kostaryka
Niemcy
Japonia
Japonia wygrała z Niemcami, ale nie wygląda na dobrze przygotowaną do turnieju. Niemcy mimo porażki wyglądają na dobrze przygotowanych. Szkoda że tak się potoczyło, bo chciałbym żeby Japonia wyszła z Hiszpanią, która pewnie położy Japonię, a Kotaryka nie da rady Niemcom, co było widać w meczu z Hiszpanią. Wygrali z Japonią, bo ona na tym turnieju jest w tej grupie najsłabsza.

Shounen napisał(a):
Grupa F
Belgia
Kanada
Maroko
Chorwacja
Maroko robi wielką sensację, a Belgia to póki co największe rozczarowanie i jesteśmy o krok od tego by stracili chyba ostatnią szansę tej generacji na sukces. Nie będę płakał, bo nigdy nie byłem fanem Belgii jako takiej, ale lubię Lukaku, Verthongena i Meuniera. Chorwaci zasługują na sukces w psotaci złota, ale ta ekipa chyba po nie nie sięgnie. Najlepsze lata mają za sobą i max wyciągnęli w 2018.

Shounen napisał(a):
Grupa G
Brazylia
Serbia
Szwajcaria
Kamerun
Brazylia się rozkręci czuję, choć ta grupa jest najmniej emocjonująca póki co. Mam nadzieję, że wypad z turnieju zrobi Serbia.

Shounen napisał(a):
Grupa H
Portugalia
Ghana
Urugwaj
Korea Południowa
Do nikogo w tej grupie nic nie mam, wręcz każdych lubię, ale chciałbym żeby odpadła Portugalia za pajacowate zachowanie Ronaldo ostatnimi czasy. Szkoda że poza grą jest już raczej Korea Południowa. Może być gorąco w meczu Ghana-Urugwaj ze względu na wspomnienia. Co prawda Ghana niesłusznie dostała bulu dupy, ale to poniekąd zrozumiałe. To moja ulubiona drużyna z Afryki i choć ekipa już nie to co wtedy to ich mecze są póki co najbardziej emocjonujące. Mam nadzieję, że wyjdą z grupy a co dalej to już w ich nogach.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
Al Ed Upek napisał(a):
ak wyjdzie Senegal to też się nie obrażę
No i wyszedł co bardzo cieszy. Teraz trzymać kciuki za Ghanę. Lubię afrykański futbol, bo zawsze dzieje się tam dużo: ofensywny styl gry, a w przypadku Ghany dochodzi jeszcze wysoki pressing tj. dużo strzelania, ale niestety dziurawa obrona. Senegal ma Koulibalyego, więc ten problem nie istnieje.

Do tego oprawa jaką tworzą kibice obu reprezentacji: bębny, trąbki, plemienne tańce i tumult jakiego nie robi nikt inny.

Al Ed Upek napisał(a):
Murowanie bramki i laga na Robercika przyniosły 4 punkty i jesteśmy bardzo blisko awansu. To może się udać. Choć mieliśmy też trochę szczęścia w postaci niecelnych strzałów rywali, braku czerwonej kartki dla Casha. Ale też trochę pecha (który koniec końców nie był pechem) w postaci beznadziejnego decyzji sędziego Sampaio ws karnego. Argentyna ma nóż na gardle i będzie grać o zwycięstwo.
W przypadku Arabii grali na dwóch napastników i tak powinno być w każdym meczu. Lewy musi mieć asekuracje i wsparcie. Najlepszą osobą do tego zadania jest Świderski, ale że skończył się sezon MLS to wypadł trochę z obiegu. Niby Milik i Piątek są obecnie w gazie, ale jednak to nie to samo.

Co by nie mówić o wojowniku 711 to trzeba mu oddać, że potrafi analizować przeciwnika i dopasować pod niego skład. Charakterystyczny dla tego trenera blamaż tj. dwa wygrane mecze i klęska już miała miejsce (mecz z Belgią), więc jest szansa, że to się nie powtórzy. Liczę na 1-4-4-2 i remis/wygraną, bo z lepszymi drużynami zdarza się coś ugrać. Won z tą przecenianą Argentyną.

Al Ed Upek napisał(a):
Japonia wygrała z Niemcami, ale nie wygląda na dobrze przygotowaną do turnieju. Niemcy mimo porażki wyglądają na dobrze przygotowanych
Oglądałem ten mecz i Niemcy są sami sobie winni tej klęski. Rozgrywać po pięć, sześć podań na polu karnym przeciwnika, zamiast oddać strzał??? Rozgrywać mając naprzeciwko sobie tylko bramkarza??? Grali tak jakby chcieli dosłownie wejść z tą piłką do bramki. Nie zliczę ile było sytuacji w których Havertz, Musiala, Gnabry, czy Sane mogli oddać czysty(!) strzał. Dopiero Goretzka w pewnym momencie zaczął coś robić, ale było już za późno.

Stąd też Tsubasa z kolegami słusznie wygrali.

Sam mundial trochę mi zalatuje 2010 rokiem i turniejem w RPA. Tam tez było dużo niespodzianek w pierwszych meczach, ale koniec końców większość faworytów w danych grupach przeszła dalej.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Trzymałem kciuki za Japonii i Korę Południową, widziałem ich pojedyncze mecze i były nawet fajne.

Nie widziałem meczu Polska - Meksyk, widziałem mecz Polska - Arabia oraz mecz Polska - Argentyna. Oczywiście awans do fazy pucharowej cieszy, natomiast nie zgodzę się z Joe i uważam że lepsza była gra, taką jak uczył nas Sousa. Było w tym więcej radości i więcej sytuacji. Dodatkowo on też miał mało czasu , żeby nauczyć zawodników gry w ten sposób, więc zdarzały się straty bramek.

Cieszę się, że w pierwszym składzie dziś wystawiono Świderskiego, bo moim zdaniem najlepiej sprawdza się w ataku, kiedy sytuacji jest niewiele. W porównaniu do Milika i Piątka u niego widzę większe zaangażowanie w grę, więcej biega, więcej wychodzi do piłki, znajduje się w ciekawych sytuacjach.

Patrząc na dotychczasowe mecze, wydaje mi się, że Lewandowski wiele nam nie daje. To znaczy oczywiście strzelił bramkę i to jak najbardziej jego zasługa, sam ją wywalczył, ale oczekiwałbym od niego, że utrzyma się chwilę przy piłce lub że mając dwóch-trzech obrońców na przeciwko siebie nabije ich i wybije na aut, co rzadko się zdarzało. Najczęściej tracił piłkę bardzo szybko lub grał niedokładnie i były przechwyty. Oczywiście były też sytuacja, że zagrał dobrze do przodu, ale wydaje mi się że to nie był jego poziom, że grał na 40-50% swoich możliwości. Oglądając też mecze Barcelony zauważyłem (wcześniej w ogóle nie oglądałem meczy Lewandowskiego), że on tak naprawdę jest dobry w polu karnym przede wszystkim, a jego podania są już jeżeli chodzi o poziom Barcelony słabe, często traci piłki, podaję niedokładnie, nie potrafi dryblować. Stąd wydaje mi się, że jego potencjał jest w ogóle niewykorzystany w naszej reprezentacji i jeżeli gramy na kogoś do przodu, to powinien być ktoś kto potrafi ominąć jednego dwóch obrońców pytanie, czy kogoś takiego posiadamy w reprezentacji. Lewandowski jest dobry do wykończeń, więc powinniśmy grać do niego z drugiej linii, a gramy od bramkarza albo od obrońców.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Mateusz napisał(a):
Oczywiście awans do fazy pucharowej cieszy, natomiast nie zgodzę się z Joe i uważam że lepsza była gra, taką jak uczył nas Sousa. Było w tym więcej radości i więcej sytuacji.
Lepsza była, milsza dla oka, więcej akcji do przodu. Ale skutek był taki, że gola w jednych eliminacjach wbili nam i San Marino i Andora. Andora nawet w 10.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Historii Michniewicza Bareja by lepiej nie napisał. Koleś zamieszany w sprzedawanie meczy, nie usłyszał zarzutów, dostał reprezentecje w trakcie baraży, w których było z górki bo odpadł jeden mecz i teraz wyszedł z grupy grając najwiekszą mizerie na mundialu. Całe życie na farcie xD

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
PatrykowaPani
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 724
Posty: 17
Równiez oglądałam wczoraj mecz Polska- Argentyna. Mimo, że znam nasza drużynę to jakos po cichu miałam nadzieję, że chociaż jedną bramke strzelą. No nic, cieszę, że wychodzą z grupy
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Al Ed Upek napisał(a):
bo chciałbym żeby Japonia wyszła z Hiszpanią
No i wyszli.

Japonia 2:1 Hiszpania

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
Mateusz napisał(a):
to powinien być ktoś kto potrafi ominąć jednego dwóch obrońców pytanie, czy kogoś takiego posiadamy w reprezentacji.
Nie ma i ogólnie piłka na światowym poziomie (niezależnie, czy to rozgrywki pomiędzy reprezentacjami, czy klubowe) ma taki poziom, że zapomnij o czarodziejach, którzy swoim "tańcem" z futbolówka sprawiają, że przeciwnicy potykają się o własne nogi. To już nie te czasy jak jeszcze chociażby 10 lat temu. Większość bazuje na szybkości czyt. minie jednego i tylko jednego obrońcę, a resztę załatwi sprintem albo "zakręca" obrońców czyli przyciąga ich jak najwięcej do siebie nie dając sobie odebrać piłki. Wtedy można zrobić miejsce kolegom i ogólnie więcej przestrzeni na polu karnym, a jeśli formacja się rozchodzi to oddać strzał. Najlepiej to widać na przykładzie Messi i Mbappe z czego ten pierwszy potrafi i "tańczyć" i biegać, a drugi bazuje głównie na szybkości.

Jeśli jednak chodzi o piłkarza, który potrafi w ogóle dryblować to owszem jest -> Zieliński i może jeszcze Zalewski. Zresztą w całej historii polskiej piłki nożnej jedyną osobą, która "tańczyła" z piłką na większym poziomie rozgrywek niż trampkarze był Kazimierz Deyna. To już o czymś świadczy, ale to wina szkolenia tępiącego indywidualną grę. PZPN ma ograniczoną władzę by dyktować klubom jak mają trenować piłkarzy i tyle dobrego, że Boniek wymusił, że towarzystwo ekstraklapy ma pochylić się nad młodzieżą.

Lewy głównie zajmuje obrońców i defensywnych graczy ze środka pola dlatego tak ważne jest żeby było zawsze dwóch napastników. Można grać antyfutbol, ale wypadałoby trzymać dłużej piłkę przy nodze i nie bać się gry na jeden kontakt.

Katz napisał(a):
Historii Michniewicza Bareja by lepiej nie napisał. Koleś zamieszany w sprzedawanie meczy, nie usłyszał zarzutów, dostał reprezentecje w trakcie baraży, w których było z górki bo odpadł jeden mecz i teraz wyszedł z grupy grając najwiekszą mizerie na mundialu. Całe życie na farcie xD
Fart jak fart, ale dochodzi jeszcze protektorat w postaci obecnych władz PZPN i jednego z narodowych trybunów ludowych tj. Stanowskiego, który dla jego dobra jest w stanie kłaść się Rejtanem;)

Sam meczyk z Argentyną niestety zjadł psychicznie naszą reprezentację. O ile I połowa w miarę znośnie to II kompletna padaka. Typowa strata bramki na rozkojarzeniu, co jest typowe dla kadrowiczów, a momentami Senegal 2.0 gdy Kiwior wykonał to fatalne podanie do Szczęsnego.

Ogólnie nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Messi z kolegami nam odpuścili i pośrednio dali awans. Na plus, że w meczu z Francją w teorii nie będzie ciśnienia, a jego brak równa się dużo lepsza gra.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej - Katar 2022
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook